Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Няма да те чуят!
За съжаление.....

Ами, да.. прав си. Хора с духовни ценности, едва ли ще разберат тези, които проповядват битието на Содом и Гомор..
 
Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Ами, да.. прав си. Хора с духовни ценности, едва ли ще разберат тези, които проповядват битието на Содом и Гомор..

Правила ли си секс преди брака ? Правила ли си секс за удоволствие сменяйки позите дори и по време на брака? Това са все неща който силно праведните не трябва да правят... Секса е само за създаване на деца всичко друго е грях... Ще се отречеш ли от децата си ако правят секс преди брака защото са умърсени?

Содом и Гомор за християните и еврейте :) При будизма например проституцията се приема като наказание в сегашния живот за злодеяния в предишния и жените/ мъжете който се занимават с това трябва да си го изтърпят... те са един вид мъченици... и още нещо 30+ годишните дественици (да има такива жени в будистката религия и може да ги срещнеш по често отколкото при християните, но ако срещнеш такава поговори с нея) изглеждат психически увредени от липсата на секс...


Едит не е нужно да отговаряш дама си ... само се замисли над въпросите
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Правила ли си секс преди брака ? Правила ли си секс за удоволствие сменяйки позите дори и по време на брака? Това са все неща който силно праведните не трябва да правят... Секса е само за създаване на деца всичко друго е грях... Ще се отречеш ли от децата си ако правят секс преди брака защото са умърсени?

Содом и Гомор за християните и еврейте :) При будизма например проституцията се приема като наказание в сегашния живот за злодеяния в предишния и жените/ мъжете който се занимават с това трябва да си го изтърпят... те са един вид мъченици... и още нещо 30+ годишните дественици (да има такива жени в будистката религия и може да ги срещнеш по често отколкото при християните, но ако срещнеш такава поговори с нея) изглеждат психически увредени от липсата на секс...


Едит не е нужно да отговаряш дама си ... само се замисли над въпросите
Ти сега ми задаваш навеждащи въпроси, за да разбереш дали съм омъжена или дали съм правила секс някога? :lol:
А сега сериозно, безкрайно много се усеща липсата на Бог в сърцето ти, както и това, че движещата сила в съзнанието ти е похотта, първичното, материалното... Може би някой ден ще проумееш, кои са стойностните неща... Аз от своя страна, разбира се, няма да отговарям на въпросите ти. Мога само да ти пожелая, да откриеш истинските и ценните неща в себе си, които се превърнаха в дефицит у съвременните “свободомислещи хора“. По този повод, ето една тема: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=35407 Ако намериш търпение да я изчетеш, може би, ще започнат да ти проблясват някакви по-ясни нюанси, които ще ти подскажат, че цялата чалга, в която живеем е продукт на безверието...
Оу, забравих да обясня: в православието сексът не е забранен, просто има периоди на въздържание, които се наричат ПОСТ. Да постиш, означава, да пречистиш тялото и душата си чрез въздържание от душевни и физически удоволствия. През времето на поста не само не се позволява месо и не се прави секс, но и да не се допускат отрицателни мисли и чувства в съзнанието и душата (гняв, завист, ревност, омраза и т. н.), всичко това те прави по-добър, благороден и великодушен. С две думи - отрицание на материалното е пътят към духовното. Има го във всички религии. Тъй като до преди 100 години, хората са били много по-вярващи, съответно е имало много по-малко агресия, убийства, вулгарност, разврат, а присъствието на алкохол, наркотици и зависимост от секса, агресията.. още по-малко. Можеш да се поинтересуваш и да прочетеш нещо, което ще ти даде отговори на много въпроси и поне малко ориентация, защото съзнанието ти е абсолютно разпиляно в безсмислени посоки и материи...
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Правила ли си секс преди брака ? Правила ли си секс за удоволствие сменяйки позите дори и по време на брака?

Мда, това е добре да се знае. :mrgreen:
 
Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Ти сега ми задаваш навеждащи въпроси, за да разбереш дали съм омъжена или дали съм правила секс някога? :lol:
А сега сериозно, безкрайно много се усеща липсата на Бог в сърцето ти, както и това, че движещата сила в съзнанието ти е похотта, първичното, материалното... Може би някой ден ще проумееш, кои са стойностните неща... Аз от своя страна, разбира се, няма да отговарям на въпросите ти. Мога само да ти пожелая, да откриеш истинските и ценните неща в себе си, които се превърнаха в дефицит у съвременните “свободомислещи хора“. По този повод, ето една тема: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=35407 Ако намериш търпение да я изчетеш, може би, ще започнат да ти проблясват някакви по-ясни нюанси, които ще ти подскажат, че цялата чалга, в която живеем е продукт на безверието...
Оу, забравих да обясня: в православието сексът не е забранен, просто има периоди на въздържание, които се наричат ПОСТ. Да постиш, означава, да пречистиш тялото и душата си чрез въздържание от душевни и физически удоволствия. През времето на поста, не се позволява не само да не се яде месо и да не се прави секс, но и да не се допускат отрицателни мисли и чувства в съзнанието и душата (гняв, завист, ревност, омраза и т. н.), всичко това те прави по-добър, благороден и великодушен. С две думи - отрицание на материалното е пътят към духовното. Има го във всички религии. Тъй като до преди 100 години, хората са били много по-вярващи, съответно е имало много по-малко агресия, убийства, вулгарност, разврат, а присъствието на алкохол, наркотици и зависимост от секса, агресията.. още по-малко. Можеш да се поинтересуваш и да прочетеш нещо, което ще ти даде отговори на много въпроси и поне малко ориентация, защото съзнанието ти е абсолютно разпиляно в безсмислени посоки и материи...

Много бързо ме характеризира.... :D хей аз не съм лош човек :) От моите 240 фейсбук приятели няма да се намери един който да каже че някога съм му направил нещо лошо... и от тези който не са ми приятели, а само познати, също няма да се намери такъв и за това съм сигурен :) Че даже и на тези които са ми правили лошо не съм ходил да им връщам а мога да съставя дълъг списък с такива.... просто ги игнорирам и не ги включвам в бъдещите си планове...

Не изневерявам на приятелките си (което за повечето уж морални - религиозни - (кръстени) българи правят при първа възможност дори и с жените си) Ако смятам че не съм с правилния човек до мен предпочитам да прекъсна дадена връзка и всеки да продължи по пътя си нататък отколкото да се лъжем и да се срещаме с други... (че даже ми се чудят как така като ходя с някоя жена и имам възможност да спя с друга няма да го направя - да отказвал съм) Само съм малко умърсен според стриктнитне религиозни вярвания :d Приемам секса като удоволствие, когато съм сингъл вярвам в приятелството за секс без ангажименти като в онази романтична комедия с Джъстин Тимбърлейк Friends with Benefits... виждаме се докато някой от двамата срещне следващия сериозен приятел/приятелка... секса на публични места не ми пречи макар че не ми е по вкуса - друго си е на голямо легло и цялостно организирана романтична вечер - приятно изкарване не само секс на бързо... Поне съм сигурен че няма да получа болки в гърба от това че са тръгнали да ми растат крила :lol:

Не виждам нищо лошо да си материален стига да си морален човек и парите да са изкарани по честен начин... Имам силно развито чуство за справедливост и не харесвам неправди... Един ден ще възпитам децата си да са като мен...

Не виждам какво толкова лошо са направили момичетата от тази пънк банда че да заслужават две години затвор... смятам че за това "престъпление" е справедливо административно наказание - глоба... за нарушаване на обществения ред всичко друго е подмазване на политическата класа в кремъл...

А сега несериозната част :D 100% съм сигурен че във форума няма човек който да не е правил секс преди брака си - такова ни е обществото :) Само незнам дали си омъжена / сингъл ... :p Ако срещна бъдещата си съпруга във форума - е тогава ще кажа че сме номер едно за която и да е част от живота на убмастърите в България... може и да не съм аз а някой друг/ друга да срещне бъдещата си съпруга / съпруг тук за да станем номер
 
Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Мда, това е добре да се знае. :mrgreen:

Стриктно християнство :) а ние си тролим леко с мис gurska :) Развивам си тезата около който не извършвал грях той да хвърли камък пръв :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Много бързо ме характеризира.... :D хей аз не съм лош човек :) От моите 240 фейсбук приятели няма да се намери един който да каже че някога съм му направил нещо лошо... и от тези който не са ми приятели също няма да се намери такъв и за това съм сигурен :) Че даже и на тези който са ми правили лошо не съм ходил да им връщам а мога да съставя дълъг списък с такива.... просто ги игнорирам и не ги включвам в бъдещите си планове...

Не изневерявам на приятелките си (което за повечето уж морални - религиозни - (кръстени) българи правят при първа възможност дори и с жените си) Ако смятам че не съм с правилния човек до мен предпочитам да прекъсна дадена връзка и всеки да продължи по пътя си нататък отколкото да се лъжем и да се срещаме с други... (че даже ми се чудят как така като ходя с някоя жена и имам възможност да спя с друга няма да го направя - да отказвал съм) Само съм малко умърсен според стриктнитне религиозни вярвания :d Приемам секса като удоволствие, когато съм сингъл вярвам в приятелството за секс без ангажименти като в онази романтична комедия с Джъстин Тимбърлейк Friends with Benefits... виждаме се докато някой от двамата срещне следващия сериозен приятел/приятелка... секса на публични места не ми пречи макар че не ми е по вкуса - друго си е на голямо легло и цялостно организирана романтична вечер - приятно изкарване не само секс на бързо... Поне съм сигурен че няма да получа болки в гърба от това че са тръгнали да ми растат крила :lol:

Не виждам нищо лошо да си материален стига да си морален човек и парите да са изкарани по честен начин... Имам силно развито чуство за справедливост и не харесвам неправди... Един ден ще възпитам децата си да са като мен...



А сега несериозната част :D 100% съм сигурен че във форума няма човек който да не е правил секс преди брака си - такова ни е обществото :) Само незнам дали си омъжена / сингъл ... :p Ако срещна бъдещата си съпруга във форума - е тогава ще кажа че сме номер едно за която и да е част от живота на убмастърите в България... може и да не съм аз а някой друг/ друга да срещне бъдещата си съпруга / съпруг тук за да станем номер
Не съм казала, че си лош човек, а че съзнанието ти е разпиляно в безсмислени посоки и материи... с две думи, не си запознат с някои много важни неща. Само това. Всяко нещо с времето си, при всеки пътят е различен. Предлагам да сменим темата, защото говорим на различни езици, пък не искам да се стига до конфликт. Кефи, че си добродушен /усеща се, дори виртуално/, а и говориш основно за секс :lol:, което е показател, че си влюбен и умееш да обичаш. Нищо не ти разбрах от последния абзац, ама то не е важно толкова... карай :D
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Развивам си тезата около който не извършвал грях той да хвърли камък пръв :)

Повечето от тези, които наричат себе си християни, са най-обикновени двуличници.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Повечето от тези, които наричат себе си християни, са най-обикновени двуличници.
Анатема!
:shock:
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Вижте, има разлика между християни и християни. В България, Русия, Сърбия и още ред славянски държави, християните са православни, съответно държавите са православни. Православната вяра се отличава от католическата, протестантската, лютеранската, баптистката и т. н., защото тя е най-благородна и добронамерена /спомнете си кръстоносните походи на католиците, колко кръв се е изляла/. Докато православните учители, са обръщали хората към вяра, основно с думи и добри дела. Също така в православните държави Иисус Христос е прието да се нарича Христос, а на Запад - Иисус... Това, че ни наричате християни, вече говори, колко не сте наясно с вярата, но това не е вина или грях. Като за начало, стига ви толкова полезна информация, :D ще взема да ви организирам виртуални уроци по вероучение :lol: шегувам се, разбира се. Обаче, след като живеете в православна държава, не е лошо да знаете тези неща за обща култура...
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Не изневерявам на приятелките си

До три приятелки едновременно не е изневяра, но внимавай чадо над три е! :mrgreen:
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Coolice, бъди какъвто искаш да си, но уважавай правото на избор на другите. Нали си много либерален. А това кой, защо, как и кога прави секс си е негова работа. Ако извършва грях - ще си носи последствията.

А за 21 век... трябва да сме свободо мислещи...
Трябва? Свободно мислещ? Че аз съм свободно мислещ и осъждам постъпката на тия недоклатени феминистки. Сега, ако съм свободно мислещ, нямам ли право на мнение? Или свободно мислещите са такива, само ако имат определено мнение?

Преди има няма малко повече 100 години само... жена правила секс преди брака се е смятала за умърсена добре че сме 21 век иначе само мърша щеше да има по улицата... Защото само умърсени мъже правят секс с умърсени жени... камоли да се оженят за такава...

и да не забравяме нека се придържаме към старите традиции тогава да не даваме не децата си да правят секс като тинейджъри и въобще преди брака (само че бих се притеснил за психичното им здраве с толкова много неизползвани хормони, на какво ще ги избие)
Ами честно да ти кажа, хората са забравили какво е това чест и морал, затова и краят на човечеството би бил неизбежен, ако не се възроди духовното. Развратът не е никакъв добродетел, а ранният сексуален живот не е нищо хубаво, дори от чисто биологична гледна точка. Едно време може да са се женели девствени, но са имали здраво потомство, а сега е пълно със свободно мислещи, но стерилни мъже и жени. Но това е отделна тема на разговор.
 
От: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Искам да допълня малко към думите на redrum, който според мен е абсолютно прав.
Тази свободно мислеща система, докара света до там че: ценностната система се е превърнала в материална система, приятелството в интереси, любовта в секс, а секса в разврат...
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot

Не съм казала, че си лош човек, а че съзнанието ти е разпиляно в безсмислени посоки и материи... с две думи, не си запознат с някои много важни неща. Само това. Всяко нещо с времето си, при всеки пътят е различен. Предлагам да сменим темата, защото говорим на различни езици, пък не искам да се стига до конфликт. Кефи, че си добродушен /усеща се, дори виртуално/, а и говориш основно за секс :lol:, което е показател, че си влюбен и умееш да обичаш. Нищо не ти разбрах от последния абзац, ама то не е важно толкова... карай :D

Няма да банна никой от форума или да му направя нещо лошo нарочно дори и да сме в конфликт :) с мен може да се спори в много страници до пълно изясняване на темата дори и да загубя спора :)

Последния ми абзац е формулиран като отговор закачка на твоето начало
Ти сега ми задаваш навеждащи въпроси, за да разбереш дали съм омъжена или дали съм правила секс някога? :lol:

Ако в бизнес форум тръгна да задавам въпроси на дамите дали са омъжени, може да се тълкува че имам някакви сериозни намерения :) И без това роднините са ме погнали че ми е време и че всички на моята възраст са вече женени или пред сватба... Един вид шега с мен самия че аз ще съм първия срещнал съпругата си в Предприемач.ком защото засега само аз разпитвам дамите дали са омъжени :D (ако има някой друг да си каже) Иначе форума вече е достатъчно голям за да си имаме двойка която да се срещне тук и евентуално да си развие отношенията, а определено ще ме израдва идеята да имаме форумна сватба (само да не поискат след това да им съединя профилите :) ) Ще е като следваща фаза в развитието на форума ... от бизнес до личен живот всичко на едно място :)

Мир

И да знаеш че все още си държа на
Не виждам какво толкова лошо са направили момичетата от тази пънк банда че да заслужават две години затвор... смятам че за това "престъпление" е справедливо административно наказание - глоба... за нарушаване на обществения ред всичко друго е подмазване на политическата класа в кремъл...
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Ако някой беше направил същото в джамия, еле пък в синагога, със сигурност щяха да го обвинят в расизъм и наклаждане на етническо напрежение - точно това са направили и тия. Според мен присъдата е адекватна.
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Христос никога не е говорил за църковни храмове, църковната йерархия и структура!

Но гледам, че безбожниците са поразвили темата вместо него успешно.

Към девойките нямам никакво отношение. Сетих се покрай тях за първия пънкар в София. Пицата.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy

Няма да банна никой от форума или да му направя нещо лошo нарочно дори и да сме в конфликт :) с мен може да се спори в много страници до пълно изясняване на темата дори и да загубя спора :)

Последния ми абзац е формулиран като отговор закачка на твоето начало


Ако в бизнес форум тръгна да задавам въпроси на дамите дали са омъжени, може да се тълкува че имам някакви сериозни намерения :) И без това роднините са ме погнали че ми е време и че всички на моята възраст са вече женени или пред сватба... Един вид шега с мен самия че аз ще съм първия срещнал съпругата си в Предприемач.ком защото засега само аз разпитвам дамите дали са омъжени :D (ако има някой друг да си каже) Иначе форума вече е достатъчно голям за да си имаме двойка която да се срещне тук и евентуално да си развие отношенията, а определено ще ме израдва идеята да имаме форумна сватба (само да не поискат след това да им съединя профилите :) ) Ще е като следваща фаза в развитието на форума ... от бизнес до личен живот всичко на едно място :)

Мир

И да знаеш че все още си държа на
Честно казано, малко се изморих да словоблудствам /така наричат православните това, което правим тук половин ден :)))))))))/, а не че ме е страх от баннване или както го наричате още там. Уважавам избора ти и съм само за мир и за сватба в предприемач! Само ще ми кажете как да застана, за да хвана букета, :beer: /а може пък и аз самата да съм бъдещата булка-предприемач, не се знае.../ 8) Да отговарям ли, дали съм девственица? :lol: въпросът е риторичен-шеговичен. Мир, мир, мир!
 
Последно редактирано:
От: Re: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

1. ама тук се опитвате да се изкарате по католици и от папата - нищо че за неправилния клон на християнстовото става на въпрос... осквернили храма... снимали се голи... да лежът в затвора за това... 2 години ... направо на клада да ги изгорят и малко инквизиция да видят преди това... 21 век сме, на мен въобще не ми се вижда скандално...

2. Относно Хитър Петър искам да покажа Гъбаркането с църквата и нейните представители когато не са прави е стара българска народна традиция... който оспорва това всъщност е забравил корените си или ги отрича спазвайки точка 1...

Не моем та разбра - във всеки пост ту апелираш, че сме 21-ви век и трее сме модерни, ту призоваваш да пазим традицията - секо според както ти изнася..

Накрая ще оставя някой наброски по отделни елементи от постовете ти, но понеже ти липсва логическа последователност предпочитам първо да пиша директно по темата:
Въпросът дали действията на тия борци за свобода изискват санкциониране /дали са наказуеми/ има два аспекта:
-Морално-религиозен
-Социален

На първия няма да се спирам - това не е религиозен форум, а и Църквата е обявила становището си - прошка /христтиянската прошка бтв, е пълно отмиване на греха - той вече не се е случвал, няма го и следователно няма и за какво да говорим./
По отношение на социалният аспект - Православният Храм е място, където вярващите християни /или Църквата/ се събират, за да отслужат на своят Бог, да отправят молитва към него, да потърсят спасение за себе си, или своите близки. Съответно на това му предназначение в него действат определени правила и ред, както и в другите обществени институции.
Да утвърждаваш тезата, че подобно поведение е допустимо в Храма, е същото като да смяташ за приемливо докато се храниш в ресторант, някой прогресив да ти се изсере на масата в знак на протест срещу управителя. Ще го аплодираш ли, ще добавиш ли урината си към неговият апел.. знам ли.
Същото е, като когато си завел за пръв път 5 годишния си син в Природонаучния музей и да го направиш свидетел на сношението на двама други прогресива - явно такъв революционен опит вече е налице - има откъде да черпите вдъхновение. Да не давам още примери.
Вашата напредничавост крещи: долу нормите, долу институциите, долу социалният ред, долу ВСИЧКО! Много добре: ако съответстващият на една институция порядък се премахне, самата тя престава да съществува ad hoc.
Ти си против съществуването на православни Храмове, вероятно и на различни исторически и културни обекти и музеи. Би ли споделел - да има ли училища според теб? Може ли там да се продава дрога директно? Все пак може да е Революционен акт, а не средство за облагодетелстване? Как виждаш едно Модерно в твоя смисъл общество - място без ограничения, без институции, може би една мащабна неспирна оргия? Ще те разочаровам - хора всякакви: някой ще упражняват свободата си в оргията, други ще го направят като влязат през нощта при теб и теглят ножа на цялото ти семейство - това си е тяхна свобода - може даже да протестират срещу нещо.
Отивам твърде далеч ли? Не - пътят винаги се състои от малки крачки, а твоята посока е такава.

Иначе при ексорсизъм даже по брутално изглеждат събитията в църква
"молитвата им" не изглежда много по различна от ексорсизъм - гонят демоните вселили се в църквата и нейните представители...
Макар да навлизам в другият аспект - паралелът ти е насочен в обратната посока - за Православието подобни изстъпления не се определят като религиозни, а като БЕСНОВАТОСТ.

А ако тълкуваме това което си написал дословно то значи Хитър Петър не е народен герой а е за затвора задeто се е изгаврил с представителя на православието дядо Владика и то не веднъж....
Стига с тоя Хитър Петър, последният не е народен, а фолклорен герой. Народни герои са Васил Левски, Ст.Караджа, Христо Ботев - и ако последните са се сблъсквали с неправедни владики, отправяли са критиката си към тях, а не към Църквата; критикували са с достойнство и правдиви думи, а не с голи задници. Гаврата и "гъбаркането" не са характерна черта само на българите - те са характерна черта на нисшите прослойки от всички нации, заедно с леконравието, циничното отношение към морала, отстъствието на понятие за чест, достойнство, морал - ти като принадлежащ към тази социална прослойка ли се определяш?

А дали представители на тази вяра се борят да си защитават вярващите... или подкрепят власта и повечето освен раса имат чинове от КГБ, както в нашата църква са от ДС,
комунизма е направил много зло на този свят
Ама ние дай да изпратим пънкарите в лагери....
- да, комунизмът е направил много за унищожаването на Православието, това което изброяваш е нищо - много свещеници са били измъчвани, убивани и умирали като мъченици в периода 44-52ра година. И все пак то се е запазило, уверявам те, не за да се гаврят с него пияндетата-революционери.

Когато християнската религията е била най силна държало се е най много на християнските ценности секса е бил само за размножаване не и за удоволствие ... християнска европа е била в свойте тъмни векове - медивал таймс... хората са живеели в мизерни къщи в страх от бога и църквата... къпели са се веднъж годишно и са изсипвали изпражненията си на улицата пред къщата... Науката и всичко прогресивно е била смятана за нещо лошо...
Пак оплиташ и история и религия.
Тука вече ме мързи и да ти отговарям.

По нататък постовете ти отиват основно на към - искам да правя секс. Хубаво - кой ти пречи?!? Мераклии ако нема - не мога да ти помогна. Ако пък има - не се чувствай застрашен: само моля, недей в Природонаучния - моята свобода да не желая да ставам свидетел на гртескни и отблъскващи сцени не е по- малко основателна от твоята. А /твърде символичното/ санкционирането на девойките, вярвай ми, няма да доведе до рестрикции в твоя сексуален живот.
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Колегата се е изразил точно и ясно. Свободно мислещите надделяваме :p:lol:
 

Горе