Панда, пингвин, крокодил, крава?

От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Сайта ти е ударен за дублирано съдържание - Което не е фатално но ще ти трябва да поработиш върху сайта и да почакаш

Като кликнеш на всяко от тези неща ще ти покаже кои линкове са индексирани с еднакви тайтъли мета описания и тн.

Най вероятно не си си направил каноникъл урл-тата и сега ти трупат дублирано съдържание и тн.

Прати ми копие на дублираните мета описания и таитъли и ще ти кажа какво трябва да му направиш
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

И при мен има спад 10 пъти по графиката..

Как да се справя с тези Дублирани маркери title-и:

/... .html
/... .html?mobile

Но не смятам, че това е главната причина..
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Виж си първо в вмт с какви параметри ти индексира адреси от сайта - това е най-важното, което трябва да се види първо, защото ако ти кажа кви индекси намира бота, ще се фанеш за главата :) От там му забрани да индексира това което смяташ, че не е нужно. После вече трябва да си оправиш метите - в много случаи, а и според зависи от системата която използваш, това никак не е лесна работа
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Дублирани маркери title 1 146
Дублирани meta описания 1 328

....и.. нямам проблеми за сега :rolleyes:
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Е ако са до 10% от всички не би трябвало да имаш проблем, въпреки че просто може да са те сложили все още на изчакване :)
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Така е, както и колегата 2fast4you е показал, това не е "фатална" греда. Аз няма да ви показвам мой сайт защото няма да повярвате кви глупости пише в тия графи, цифрите са чудовищни, но няма никакви грижи нито с индексация, нито с класиране. Някъде другаде е гредата на колегата.

Дублирани маркери title 1 146
Дублирани meta описания 1 328

....и.. нямам проблеми за сега :rolleyes:
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

И аз открих из сайта си дублирано съдържание. Ако въпросното дублирано съдържание го Disallow-на в роботс.тхт предполагам Гугъл няма да го открива и всичко ще е наред. Така ли е или бъркам?
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

<a rel="nofollow" href="?mobile">... Това съм го сложил отдавна и все пак една малка част са добавени в индекса, за по-голямата го е счело.. Но проблема според мен е в държанието на бота Ahrefs от няколко дни/седмици.. Той представлява СЕО инструмент за обратни връзки, т.е. Гугъл ни наказва заради някои негативни връзки, които имаме и може би тестват дали ще използваме новият инструмент за премахване на връзки от индекса по предназначение като много вероятно е това да е с цел следене на поведението ни при преоптимизация... Ако се наемем веднага с използването, това ще им даде сигнал, че точно се опитваме да ги надиграем.. Още повече, че аз не мога да бъда коректор на всеки малоумник, който постави шибан линк на още по-шибано място в нета и да ми играе блек-хет, както там се нарича.. Затова смятам, че не бива нищо да се прави, а да се кара по старому.. Или поне мен ме мързи и си така се оправдавам ;)
2013-09-10_041011.jpg
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

За това нещо е говорено хиляди пъти ама пак да кажа:

PHP:
<link rel="canonical" href="http://bggdb.com/saints-row-4-na-parvo-myasto-vav-tsyalostnata-klasatsiya-news-706.html">

Това трябва да го имаш и когато примерно страницата ти е:


или както си е при теб давам пример системата на този сайт е къстъм , но примерно, ако искаш да показваш една и съща страница по различен начин и не ползваш да кажем jq + php за подредба на коментарите, или някакси гугъл е индексирал грешно урл на страницата ти с rel canonical указваш, че това ти е оригиналното съдържание и другото няма да се индексира и няма да имаш дублирани тайтъл или дескрипшън или пък контент.

Дано съм бил ясен, че още не съм си изпил кафето. :)

И при мен има спад 10 пъти по графиката..

Как да се справя с тези Дублирани маркери title-и:

/... .html
/... .html?mobile

Но не смятам, че това е главната причина..
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Дори и да сложиш rel="nofollow" на линка това не означава, че гугъл няма да го индексира другият вариянт е на тези страници да им се даде:

PHP:
<meta name="robots" content="noindex, follow" />

Това вече си го преценяваш ти мога да ти дам примери с един от сайтовете ми за обяви как съм го направил. защото хората искат да си дублират съдържанието за да им излиза по-напред обявата, но мисля че стана достатъчно ясно. В готовите системи това би трябвало да го има като настройки в seo плъгините които ползвате или поне така предполагам.

<a rel="nofollow" href="?mobile">... Това съм го сложил отдавна и все пак една малка част са добавени в индекса, за по-голямата го е счело.. Но проблема според мен е в държанието на бота Ahrefs от няколко дни/седмици.. Той представлява СЕО инструмент за обратни връзки, т.е. Гугъл ни наказва заради някои негативни връзки, които имаме и може би тестват дали ще използваме новият инструмент за премахване на връзки от индекса по предназначение като много вероятно е това да е с цел следене на поведението ни при преоптимизация... Ако се наемем веднага с използването, това ще им даде сигнал, че точно се опитваме да ги надиграем.. Още повече, че аз не мога да бъда коректор на всеки малоумник, който постави шибан линк на още по-шибано място в нета и да ми играе блек-хет, както там се нарича.. Затова смятам, че не бива нищо да се прави, а да се кара по старому.. Или поне мен ме мързи и си така се оправдавам ;)
Виж файлът 7257
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

По темата.

Ако са те ударили за дублирано съдържание, то това е панда, пингвина се занимава със съвсем други неща.
Крокодил, крава не съм ги чувал и не знам какво правят все още, но нищо чудно да пусне и нещо подобно Гошо. :lol:
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Тоя Ahrefs бот както и MJ12bot се опитвам да ги блокирам от цифра време съвсем безуспешно. Изобщо не се съобразяват с инструкциите в robots.txt, въпреки че специално Ahrefs казват, че спират бота при дизалоу... дръжки. Блокирал съм им по над 30 ипта на всеки и продължават с нови.
Някакви идея за генерално блокиране? Ако им пиша дали ще има ефект?
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Това че някой още не са го наказали за това че има дублирани тайтъли и описания не трябва да ви успокоява - Защото причините може да са хиляди и както каза някой по нагоре може броят на тези хиляда страници да са само 5% от всички на сайта. Отделно че може тези 1000 дублирани страници да се отнасят реално само за 5 страници - тоест всяка от петте страници да е индексирана по 200 пъти с различен лник.

Оправете си нещата в тази графа със сигурност няма да ви навреди, но да търсите под вола теле преди да сте си оправили там нещата е безсмислено.
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Добре де на мен също ми показва дублирани заглавия 6 и дублирани мета описания около 20. Заглавията са на блога, еднакво заглавие на публикацията на нейния си уникален адрес и на началната страница се дублира заглавието, ами как да е, нали е блог? А мета описанията са към магазина, май там се дублират описанията на продукта на собствената страница и тези в категорията. Кво е тва нещо, претеснително ли е? Аз не виждам начин да го оправя...
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Дублирането става основно по два начина

Единият е когато дадена страница - статия (продукт в онлайн магазин) - от самата платформа и се добавят кукита за проследяване и по този начин на всеки посетител му се генерира различно урл - така за един продукт Г може да ви индексира десетки страници - и да ви напише че са с дублирани тайтъл съдържание - това Г го счита за опит за измама и когато се получи с всички продукти-статии накрая следва наказание - За да го оправите трябва да си направите каноникъла както е показал по нагоре униуеб.

Вторият случай е когато поради разни недоработки в платформата или грешни настройки всички статии-продукти получават едно и също описание - Това се оправя като за всеки продукт си въведете уникални мета тайтъли и описания.

Има много разновидности на тези варианти - Например при зенкарт имах проблем с това че на коментарите на продуктите им присвоява тайтъла на самият продукт и какво се получава вместо да получиш подкрепа от коментарите се оказа че всички продукти по които имах коментари изпаднаха от серпа. Друг подобен проблем в зенкарта е че страниците с производителите получават еднакви тайтъли и пак същото вместо да се класираш някъде с името на производителя пропадаш.
Друг подобен случай е когато при копиране на продукт за да създадете нов такъв напишете същото мета описание и тн. тн.
Друг подобен случай стар шаблон на Блогър дублира статиите с тези от архива и блога улита - Или пък добавя мета описанието на индекса на всички статии ефекта пак същият.

Отворете си всеки един от тези редове вижте за какво става въпрос и едно по едно си оправете грешките. След това изчакайте Г. да си го индексира и след два три месеца може и да ви покаже че вече няма грешки.
 
От: От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

Имам си отметка на All in One SEO пакет Plugin за WP на опцията за Canonical URLs:
This option will automatically generate Canonical URLS for your entire WordPress installation. This will help to prevent duplicate content penalties by Google.
Явно това не е достатъчно или не работи. По-скоро ми дублира редиректа.. След ръчна смяна на урл-то от ...
проба.html на proba.html , въвеждайки стария, автоматично зарежда новия адрес, т.е. добре е, че не дава страница за грешка 404, а автоматично редиректва и то без 301 и ред по ред да съм ги описвал в htaccess. Не зная как го направих това. Това е единият тип дублирани заглавия, другия е както казах по-горе от мобилната версия с ?mobile накрая.

За това нещо е говорено хиляди пъти ама пак да кажа:

PHP:
<link rel="canonical" href="http://bggdb.com/saints-row-4-na-parvo-myasto-vav-tsyalostnata-klasatsiya-news-706.html">

Това трябва да го имаш и когато примерно страницата ти е:



или както си е при теб давам пример системата на този сайт е къстъм , но примерно, ако искаш да показваш една и съща страница по различен начин и не ползваш да кажем jq + php за подредба на коментарите, или някакси гугъл е индексирал грешно урл на страницата ти с rel canonical указваш, че това ти е оригиналното съдържание и другото няма да се индексира и няма да имаш дублирани тайтъл или дескрипшън или пък контент.

Дано съм бил ясен, че още не съм си изпил кафето. :)
 
От: Панда, пингвин, крокодил, крава?

А дали е нормално след като сложих преди седмица rel="canonical", дублираните meta описания растат?
Или трябва да мине малко време за да ги индексира наново?
 

Горе