Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

VPN и TOR е ясно но няма ли и друга алтернатива, някакво програма която да стартирам и след като си свърша работата, затварям и замитам следите

Тази програма Steganos Internet Anonym много е препоръчват за шеринг на файлове , има и VPN в нея.

Имам кракове за 6 и 7 версия но нещо не работи както трябва

==================================

The solution is Steganos Internet Anonym VPN

Prevents digital eavesdropping and data interception from providers and hackers using VPN technology (Virtual Private Network) and an SSL-encrypted connection to the Internet.

Secures your traffic with an encrypted VPN connection, letting you use public hot spots with confidence.

Allows anonymous file sharing for authorized peer-to-peer file sharing networks.

Cloaks your movement on the web with just one click. Convenient prepaid system and a visual usage meter ensures cost and time control.
====================================
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Имам кракове за 6 и 7 версия но нещо не работи както трябва

Кракнати програми за сигурност е някаква лудост!

За сигурност могат да се ползват само известни програми с отворен код! Защото само тогава имаш гаранция, че в програмата няма бъгове или троянци (или ако има ще бъдат бързо видяни и коригирани).

Само софтуерът с отворен код може да осигури сигурност.

За VPN единственото сигурно решение, което ми е известно, е OpenVPN.

http://en.wikipedia.org/wiki/OpenVPN
VPN и TOR е ясно но няма ли и друга алтернатива, някакво програма която да стартирам и след като си свърша работата, затварям и замитам следите

Можеш да "заметеш следите" само на собствения си компютър. Това става като ползваш криптиране на целия диск (включително и на диска с операционната система, особено ако ползваш Windows - тази ОС записва много файлове на най-разнообразни места по диска). Ако искаш напълно да заметеш всички следи може да унищожиш цялата информация от диска като запишеш многократно случайни числа. В случай, че няма време да записваш случайни данни може да действаш с чук (за целта винаги дръж голям чук наблизо и кутията на компютъра трябва да е без болтове - за да може веднага да извадиш твърдия диск и да го смачкаш).

И освен това самият Windows е една голяма дупка в сигурността колкото и криптиране да ползваш. Ако си потребител на Windows и искаш да имаш някаква сигурност трябва да ползваш криптиране на всички дялове и никакъв Интернет - вадиш кабела на мрежата преди да стартираш системата!

Пак ще повторя (ако някой си е помислил, че съм имал нещо друго в предвид да чете внимателно): ако си потребител на Windows не трябва да ползваш Интернет!
 
Последно редактирано:
От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Какво разбираш под Криптиране и какво общо има това с замитането на следите.

Криптиране не е ли кодиране, тоест предпазване от неоторизиран достъп и дори и да ми хакнат или сканират компютъра през интернет няма да имат достъп до диска ми

Да не би да имаш придвид че като си криптирам целия диск с всички дялове вече няма да могат да се записват файлове оставящи следи от моята дейност и после ще мога да възтановя диска без оставени следи

Ако е това, то аз и сега мога да го направя за 5 минути, защото имам Имейдж файл на C-то с чист Windows и 5-6 програми записан на D-то, а Имейдж на D-то имам записан на DVD

PS

Я кажи някоя програма с която мога да остановя КОЙ, КОГА и от КЪДЕ е пробвал или успял да се свърже с моят компютър по интернет.

По подобие на пощата в ABV.bg която в историята дава тази информация заедно с IP.

Аз се сещам за Visual Route

Виж тази обява и кажи как да засека и да се предпазя от такива изроди които може и да са в униформи или пък самия администратор на интернет провайдера ми

http://www.bezplatno.net/listing-191591-Hakvane_na_kompiuturni_programii_kompiutri_i_survuri.html

Искате съдържанието на някой компютър или сървър свързан с интернет или Wireless връзка. Свържете се с нас и ще ви свършим работата.
0893726049



И освен това самият Windows е една голяма дупка в сигурността колкото и криптиране да ползваш. Ако си потребител на Windows и искаш да имаш някаква сигурност трябва да ползваш криптиране на всички дялове и никакъв Интернет - вадиш кабела на мрежата преди да стартираш системата!
 
Последно редактирано:
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Какво разбираш под Криптиране и какво общо има това с замитането на следите.

Например, ако ползваш LUKS за криптиране на диска можеш да предотвратиш достъпа до данните много бързо - само трябва да запишеш случайни данни върху много малка част от диска - там, където се съхранява ключа, с който са криптирани данните.

Обърни внимание, че паролата, която се ползва за достъп не е самия ключ - с нея е криптиран ключа. Това значи, че след като затриеш криптирания ключ, знаенето на паролата няма да помогне на никого да прочете данните. Дори и ти няма да имаш достъп до тях.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Абе пич това което предлагаш е умряла работа и може да бъде полезно само за определени папки или файлове в които съхранявам важни данни.

Ти ми кажи как да бъда 100% анонимен в Нета и да не могат да ми Хакнат или сканират компютъра през интернет.

Те ако дойдат нинджите ти няма да имаш време да си вдигнеш гащите та какво остава да предотвратиш достъп до данните чрез криптиране и запис на случайни данни.

Те могат да си вземат от твоя компютър всичко което им трябва и по мрежата, а може и вече да го правят не е необходимо някой да ти бърника Офлайн компютъра като може да го направи Онлайн , кажи как да предотвратя това.

Обърни внимание на обявата коята съм публикувал

http://www.bezplatno.net/listing-191591-Hakvane_na_kompiuturni_programii_kompiutri_i_survuri.html


Например, ако ползваш LUKS за криптиране на диска можеш да предотвратиш достъпа до данните много бързо - само трябва да запишеш случайни данни върху много малка част от диска - там, където се съхранява ключа, с който са криптирани данните.

Обърни внимание, че паролата, която се ползва за достъп не е самия ключ - с нея е криптиран ключа. Това значи, че след като затриеш криптирания ключ, знаенето на паролата няма да помогне на никого да прочете данните. Дори и ти няма да имаш достъп до тях.
 
Последно редактирано:
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

За да дойдат нинджите им трябва прокуроска заповед изготвена на база някакви причини. Как така ще дойдат без нищо, това да не е мандра? Тук идва ролята на VPN-а.

Бате има разлика между хакване на потребител с Windows и следе от интернет доставчика ти. И само за протокола, нищо лично, но не мисля, че някой с такива знания ще работи за мизерните пари в МВР. Ако може да хаква потребителски компове от разтояния, опредлено щеше да на друга работа и да печели други пари. Нещо губи логика да играе на страната на МВР, ако има такива познания. ;)

- Криптиране на трафика (VPN до държава извън ЕС; препоръчван софутер: OpenVPN)

Тук аз лично препоръчвам US сървър. Влизаш с софтуера, логваш се и вече браузваш от US сървър, като всички логове се криптират.

Само за протокола, всеки път като се логнете, това представлява информация, която отива до съответния сървър, като той ви отговаря с обратна връзка - логва ви или ви съобщава, че такъв акаунт няма.


- Никакви материали, за които нямате разрешение от носителите на авторските права (музика, филми, игри, софтуер)**

Няма 2 мнения по въпроса тук. ;)

- Криптиране на твърдия диск (ЦЕЛИЯ диск, а не отделни файлове) с програми като TrueCrypt* + допълнително криптиране на по-важните файлове

По-добре да си го държите чист компа, а самите файлове в кодиран вид на отделен носител - външен хард. Може и това, което е препоръчано от happyslacker. Вече зависи кой каква структора използва за съхраняване на инфото.

- Дълга парола на скрийн сейвъра

Определено и една мастър парола за браузъра, в допълнение на казаното. Идеята е да го направите максимално трудно за всеки добре образован.

- Ползване на софтуер с отворен код винаги, когато е възможно

;)

VPN - VIRTUAL PRIVATE NETWORK за тези, които още се чудят какво значи. Един добър VPN (високо ниво защита) трябва да има и: (SSL VPN & IPSec). Избирайте го умно, като тук ще бъдат дадени много вариации на това какви решения за какви суми ще се използват. ;)
 
От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Баче не става въпрос само за МВР, просто го споменах във връзка с темата в която пишем а и такива прокурори има че опазил те господ.

Пък и не е необходимо да работи на договор с МВР, може да е някой спец на хонорар и като им трябва информация за дадено IP или от даден компютър се обръщат към така наречения нещатен сътрудник и за отрицателно време получават това което искат.

Логиката да играеш на страната на МВР е че хакването на компютри и пароли е Незаконно и като те гепят веднъж те Вербуват и или в Панделата или Сътрудничиш

Сещам се за Врачки които работят като нещатни сътрудници на МВР:lol:

Аз нямам предвид само Нинджите говоря за всеки средностатистически Хакер, Спамер или Недоброжелател каквито се срещат по форумите включително и тук.

Погледни тази страница, не е толкова трудно

[URL]http://rshack.hit.bg/hack.htm[/URL]



За да дойдат нинджите им трябва прокуроска заповед изготвена на база някакви причини. Как така ще дойдат без нищо, това да не е мандра? Тук идва ролята на VPN-а.

Бате има разлика между хакване на потребител с Windows и следе от интернет доставчика ти. И само за протокола, нищо лично, но не мисля, че някой с такива знания ще работи за мизерните пари в МВР. Ако може да хаква потребителски компове от разтояния, опредлено щеше да на друга работа и да печели други пари. Нещо губи логика да играе на страната на МВР, ако има такива познания. ;)
;)
 
Последно редактирано:
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Аз като по-незапознат с въпросите за криптиране да питам, това криптиране с VPN предпазвалите от това някой да се докопа до лични данни като имена, ЕГН, банкови сметки и акаунти, номера да дебитни/кредитни карти, източване на кинти от PayPal и тем подобни.

Мен лично не ме интересува кой ме следи в нета къде влизам, какво правя и какво тегля, ще си пиша каквото си искам и ще си правя каквото си искам пък да дойдат да ме опандизят. По-важно ми е старшина Педрев и баджанака му да не си купуват плазми за моя сметка и ония лешояди данъчните да не ме знаят колко пари вадя поне онлайн, че оффлайн са ме източили достатъчно. На тези дето ще ни насадят така с този закон остава и данъци да им плащам.:evil:
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

VPN може да те предпази само от кражба на данните от лица, които могат да слухтят само по трасето между доставчика на VPN услугата и твоя компютър. Обаче след като данните излязат от другия край на тунела, всеки който логва данните на доставчика на VPN може да ти открадне данните. Затова когато се въвеждат важни данни в някой уеб сайт, това трябва да става само при ползване на протокол https - така прихващането на тези данни става по-трудно.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Еми те почти всички сайтове където въвеждаш подобни данни са с https протокола. Това ще рече, че онези мушмороци с интерфейса трябва доста да се озорят за да се докопат до тях така ли?:)
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Те ако дойдат нинджите ти няма да имаш време да си вдигнеш гащите та какво остава да предотвратиш достъп до данните чрез криптиране и запис на случайни данни.

Ако те спипат "по бели гащи" докато компютъра ти е включен и криптираните дялове са монтирани нищо не можеш да направиш.

Обаче това не значи, че не е полезно да се ползва криптиране. Ако имаш късмет в този момент може да спре тока и нинджите да нямат време да охладят RAM паметта с цел да запазят ключовете за криптираните данни. Или пък да ти дойдат не нинджи, ами обикновени тъпи мутри или крадци и да ти откраднат компютъра. И нали са тъпи, ще му изключат захранването докато го пренасят и при следващото включване нищо няма да могат да откраднат от данните - най-много да си имат стар компютър да си го гледат като музеен експонат или да го продадат на безценица.

Ако нинджите са достатъчно тъпи ще направят същото.

А относно кражбите на лични данни - няма спасение, защото личните данни ги има на много места - не само изписани върху личната ти карта и паспорта. Например ако имаш регистрирана фирма могат да се източат през Интернет - публикувани са заедно със сканирано копие на подписа ти.
 
От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Еми те почти всички сайтове където въвеждаш подобни данни са с https протокола. Това ще рече, че онези мушмороци с интерфейса трябва доста да се озорят за да се докопат до тях така ли?:)
Единствения начин да видят тази информация е да са закачени за един от 2-тама елемента - теб или сайта към който пращаш заявката. Иначе нищо не могат да направят. А в повечето случай за да се закачат им е нужно хакове или достъп от съответния администратор.

И в продължение на казаното от happyslacker, е хубаво да се внимава къде се въвеждат даните. Ако са чувствителни и няма криптировка между теб и сайта, теглете хикса. Говоря за много чувствителна информация - кредитни карти, данни на сметки и такива. За обикновена дейтинг или подобна информация....не е много необходимо. :)

Не се спомена никъде, но е хубаво да се настрои добре firewall-a и antispyware-a, също много важени елемнти от цялостната защита. Един път на браузъра и един път на самата антивирусна, ако има такива - поне за firewall-a (тъй като е допълнителен модул към стаднартните антивирусни решения - потребителските). Настройките им трябва да се направят съобразно това какво ниво на защита искате. ;)
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Днес сутринта гледах интервю с Цецко куклата на Бойко по Аграр 1 и ченгето Легна по въпроса със следене на интернет и мобилния трафик в реално време.

Основното е че се отказват от идеята за Жив Интерфейс и ще искат да се предоставят данни от Мобилните и Интернет доставчици до 2 часа след поискването им което ще става само след съдебна заповед.

Като се предвиждат глоби от 100 000 лева за мобилни оператори които не изпълнят искането, сега ги бавели по 3 месеца.

Също така ще се вдигне границата за престъпления изискващи такъв мониторинг от 2 на 5 години.

Това са компромисите които Це-Це е готов да направи.

Друг е въпроса дали ще го направи а протеста на 14 януари засега остава
 
Последно редактирано:
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Интерфейса май ще отпадне при второто четене на закона .
Преди малко министъра го каза по телевизията. Дано си удържат на думата ..ще видим.
 
Последно редактирано:
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Каза, че има два варианта - интерфейсът да отпадне или да има задължителен контрол при ползването му.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

МВР готово да се лиши от следенето в интернет (ОБЗОР)
[url]http://www.focus-news.net/?id=n1327961[/URL]

София. МВР може да се лиши от възможностите на интерфейс, но при гарантирано предоставяне до два часа на данните от операторите и отговорност при неспазване на изискванията, съобщиха от пресцентъра на МВР.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

За някои справки два часа са много. За два часа издирваното лице може да се укрие или да отлети със самолет (и даже да пристигне) в друга държава.

Като компромисен вариант може да се натовари съдията, който е разрешил, да дава разрешението си на съответната телекомуникационна компания, която да "отключва" интерфейса само за справки относно лица, определени от съдията. Така пак ще има бърз достъп през интерфейс, обаче ще е по-трудно да се злоупотреби.
 
От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

МВР готово да се лиши от следенето в интернет (ОБЗОР)
[url]http://www.focus-news.net/?id=n1327961[/URL]
Тия добре са го решили. :) Прота са... :)

Ще ни паднат укачванията на колите по БГ улиците, ама иначе ще се бутат пари за следене. Аз сегя и само гледам какво ще е на дневно четене, че много "хубави" неща започнаха дапоследък да ни се случват.

А това, че ще се изисква справка за определен потребител трябва да е позволено от съдията, а той от своя страна да даде заповед на база някакви съмнения в нещо нередно. Но не е изключен и варианта да се побългари и процедурата да не мине по този начин. :)
 
От: От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

А това, че ще се изисква справка за определен потребител трябва да е позволено от съдията, а той от своя страна да даде заповед на база някакви съмнения в нещо нередно. Но не е изключен и варианта да се побългари и процедурата да не мине по този начин. :)

Точно това и мен ме гложди, те пак могат да те следят като знам какви "Съдии" има.

Но поне трябва да има начин ако за определен срок месец или година следенето не даде очаквания резултат или бъде прекратено да се уведоми лицето което е следено и то да реши какво да предприеме

PS:

Другото решение на въпроса освен VPN е от домашния компютър никакви дейности свързани с Лична или Бизнес информация.
Всичко това трябва да става от компютри на доверени приятели, познати или включване към Безжична мрежа, вече в почти всички градове има райони или заведения с безжичен интернет (но това е рисков вариант)
 
От: От: От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Другото решение на въпроса освен VPN е от домашния компютър никакви дейности свързани с Лична или Бизнес информация.
Всичко това трябва да става от компютри на доверени приятели, познати или включване към Безжична мрежа, вече в почти всички градове има райони или заведения с безжичен интернет (но това е рисков вариант)

А нали и тези доверени приятели също се подслушват? Каква е разликата тогава дали ползваш връзка с Интернет на твое име или на чуждо име?

Освен това безжичния интернет, при който не се иска лична карта от потребителя и не се записва самоличността му е незаконен. Който предоставя подобни услуги трябва в съответствие на закона да логва трафика и да записва самоличността на клиента - не може да сключиш договор за доставка на Интернет анонимно! Освен това договорът с доставчика на Интернет обикновено забранява споделянето на връзката с трети лица!

Тези, които споделят връзката си с анонимни потребители са престъпници, според текущите закони!

При безжичните мрежи е препоръчително да се ползва VPN (виртуална частна мрежа). По този начин трафикът от компютъра на потребителя до сървъра (който може да се намира примерно в САЩ) е криптиран и крадците на информация, които душат трафика с безжични устройства не могат да откраднат информация (обаче на другия край на тунела (ако се намира в САЩ) ще слухтят агенти на американските тайни служби, което е по-добре отколкото да слухтят български ченгета с мизерни заплати или български крадци на информация).

А чужди компютри (вкл. такива в библиотеки и Интернет зали) не се препоръчва да се ползват, защото не знаеш какъв шпионски софтуер имат инсталирани. Най-добре да се ползва софтуер с отворен код, свален от официалните сайтове (напр. някоя популярна Линукс дистрибуция).
 

Горе