Пасивен доход 500-700 лв. на месец идеи?

Опитваш всичко , докато нещо тръгне. После следваш парите. Това че на колегата примерно му е тръгнал сайт с пожелания , не означава автоматично , че и при теб ще проработи същото нещо.
 
По принцип не обичам да пиша защотото напоследък тука само глупости се пише в тоя форум и става само за забавление обаче автора на темата ми се вижда интелигентен човек.
Това не е точно така. А и имате правото да рипортвате. Не искам да звуча мега оптимист, но последно време съдържанието си има и то добро съдържание.
 
Благодаря за лайковете, надявам се да съм бил полезен. Колегата bioz споделя на кратко още няколко примера, гледайки моят - лесно ще можете да навържите неговите и самият принцип. Истината за мен е в полезността и стойността на "продукта"

Преди години си мислих за нещо "новаторско", "за някава нова топла вода" и т.н - Но така и тези идей при мен не сработиха, не можах да го направя и се насочих към това което правят другите и станах един от "конкуренцията" в няколко ниши ( не съм само в една ). И колкото и просто да звучи, започнах да копирам големите, да следя всяка тяхна публикация, да наблюдавам цветовете, темите за който пишат, всичко... и единственото което правя и сега е просто да се опитам да го направя по - добре от тях. В главата ми идва един пример : Ако конкурентите Ви продават "шоколад с 20% какао", Вие да продавате "шоколад с 30% какао".
Не знам да ли от стажа които натрупах или от годините ми, започнах да виждам нещата по - различен начин, всичко се вижда толкова ясно. В момента можете да следите 90%+ действията на конкуренцията, и това ако не е невероятно...

Знам, че някой от Вас си мислят, че се отделих малко от "пасивния доход" но това не е така :) "Нашият успех не е резултат от печеленето на пари, печеленето на пари е резултат от успеха, успеха е пропорционален на обслужването ни". Допускал съм грешката да гледам "закона" на обратно, че човек е успешен ако печели много пари! Можеш да печелиш пари единствено ако си Успешен :)

Единственият за мен начин да печелиш пари е като дадеш на хората продукти и услуги които са полезни.
https://www.predpriemach.com/members/bioz.993/
 
Напоследък гледам в тубата доста клипчета на гласът на Великобритания и там в един сезон се появи една дама в журито, дето нито съм я виждал - нито съм я чувал. Преди малко си ровя в нета и попадам на статия за нея - https://vesti.bg/lyubopitno/shoubiznes/tia-e-na-26-ot-kosovo-i-izkara-37-mln.-za-godina-6067610
Прочитам я и веднага се сещам за темата тук - Изпяваш и записваш няколко готини песни и после години наред приходи от авторски права - абсолютно пасивно. Или написваш книгата на живота си, но така че и други читатели да я харесат и отново - години приходи, без да си мръднеш пръста. Ето го отново пасивния доход.

Проблема обаче пред тази и горните идеи са това, което ти липсва. За моята идея сигурно ти липсва талант. За идеята за отдаване под наем - капитал. Затова, дай да започнем какво уникално имаш и можеш, че да мислим в дадена посока поне ;-)
 
Ето една идея. В този сайт https://www.udemy.com/ могат да се продават курсове, които си създал. След това може да си ги рекламираш и с гугъл примерно. Не съм проучвал подробности много, но в интернет има статии и клипове как да се печелят пари от този сайт.

Може да се създаде курс с инструкции за работа с дадена програма или с програмен език или как се свири на някакъв инструмент или за фотография. За всякакви неща, но да е нещо от което разбираш много добре. Може да направиш клип с програма за снимане на екрана на компютъра ако е нещо с компютъра. И ще трябва да е на английски предполагам, но не съм проучвал подробностите.
 
Защо не направиш някакъв сайт за проверка на правни казуси, или информация за дадени неща - общо взето гоогле но практичен гоогле в юристките сфери?
Също така може да пробваш с курс по това, което си сила.

Прост пример, обмисляме да правим игра, но много ни е трудно да разберем конкурентите какви патенти държат и за кое - дали за механика, логика или дизайн.
Ако има нещо на прост език, което да улеснява в това ще е перфе. Като цяло има доста опции в сферата на правото, просто седни и търси проблемите, решението само ще ти дойде. Мога да се хвана на бас, че ще намериш 1 дузина проблеми в твоята сфера, които все още не се разрешени!
 
Благодаря за лайковете, надявам се да съм бил полезен. Колегата bioz споделя на кратко още няколко примера, гледайки моят - лесно ще можете да навържите неговите и самият принцип. Истината за мен е в полезността и стойността на "продукта"

Преди години си мислих за нещо "новаторско", "за някава нова топла вода" и т.н - Но така и тези идей при мен не сработиха, не можах да го направя и се насочих към това което правят другите и станах един от "конкуренцията" в няколко ниши ( не съм само в една ). И колкото и просто да звучи, започнах да копирам големите, да следя всяка тяхна публикация, да наблюдавам цветовете, темите за който пишат, всичко... и единственото което правя и сега е просто да се опитам да го направя по - добре от тях. В главата ми идва един пример : Ако конкурентите Ви продават "шоколад с 20% какао", Вие да продавате "шоколад с 30% какао".
Не знам да ли от стажа които натрупах или от годините ми, започнах да виждам нещата по - различен начин, всичко се вижда толкова ясно. В момента можете да следите 90%+ действията на конкуренцията, и това ако не е невероятно...

Знам, че някой от Вас си мислят, че се отделих малко от "пасивния доход" но това не е така :) "Нашият успех не е резултат от печеленето на пари, печеленето на пари е резултат от успеха, успеха е пропорционален на обслужването ни". Допускал съм грешката да гледам "закона" на обратно, че човек е успешен ако печели много пари! Можеш да печелиш пари единствено ако си Успешен :)

Единственият за мен начин да печелиш пари е като дадеш на хората продукти и услуги които са полезни.
АЛЕЛУЯ , колегата е описал точната формула .Бъди полезен на хората повече от конкурента и парите сами ще те намерят . Ще имаш не 500лв за наем а 100 пъти по 500лв.
 
Да, недвижимо имущество и земите е ясно. Там ти трябва доста капитал и добра стартова сделка. Но най-вече второто, ако имаш нужната информация и познати, наистина е възможно да попаднеш на нещо добро на пазара, което да е толкова изгодно, че дори да вземеш пари на заем, за да го купиш. Моята идея е по-скоро за някакво бизнес начинание. Там парите се завъртат по-бързо според мен.

Иначе идеята на Д.Иванов е добра. А и са ми излизали доста такива сайтове на реклама във фейсбук. Даже напоследък е някаква мода. Хора показващи на клип, най-вече от някой последен етаж на хотел в Маями или пък Сингапур с уникална гледка - един вид колко хубаво си живеят. Обясняват как правят супер много пари с по час или 2 на ден работа и после искат да ти продадат книгата с метода на печалба. Някои само събират мейли и ти я пращат безплатна, не знам кво ги правят тия мейли после. Сигурно ги продават.

Темата не е шега, нека обсъдим някакви варианти. Не мисля, че търся нещо кой знае колко невъзможно. Да, невъзможно е за продавачката в кварталния магазин, но нали тук има предприемачи уж. Мислете outside the box. Едни от първите си пари в долари, които изкарах от интернет започнаха точно от този форум. И бяха нещо от рода на 200-300 долара на месец. Момче тук продаваше книга с метод на работа, чрез който се изкарват, струваше 15-20 долара, не помня. Методът беше свързан с торенти, сигурно доста от Вас си го спомнят. Мисля че и Blinky беше давал ревю тогава. След първоначалната инвестиция от време, да речем 2 месеца по 2 часа на ден, чрез този метод се изкарваха тези 200-300$ всеки месец в продължение на година и половина някъде, без да бараш нищо. После нещо се прецака схемата. Така, че всичко е възможно. За България това са си пари, но 500 лева са ти 250 евро на запад...Е тва искам 250-300 евро, колкото за наема :D
Колко пари би инвестирал в бизнес който да ти носи между 500 и 1500 лв месечно? Темата нали не е шега, аз също не се шегувам.
 
Колко пари би инвестирал в бизнес който да ти носи между 500 и 1500 лв месечно? Темата нали не е шега, аз също не се шегувам.
Мисля, че въпросът върви и с "Колко време може да отделиш", не е някак достатъчно да отделиш само пари. Нужно е и време, ако искаш и да имаш някакъв контрол върху инвестицията си. Дори и с фонд, който управлява инвестиционния ти пакет, пак е нужно да следиш, да правиш анализи, планове и прочие. Да тук е може би по-малко време, но все пак има някакво отделено. При по не до толкова автоматизираните неща, времето е повече, определено.
 
Това не е точно така. А и имате правото да рипортвате. Не искам да звуча мега оптимист, но последно време съдържанието си има и то добро съдържание.
Репи няма да им май, лека полека дадохте предимство на кретенията и си личи в доста раздели. Вече всеки е специалист.
 
Репи няма да им май, лека полека дадохте предимство на кретенията и си личи в доста раздели. Вече всеки е специалист.
Ще има, ако предложите и плъгин, ще се радваме. Щото няма стандартно в системата. Намерили сме някои ще сложим един от тях. ;) Спокойно. Айде да не е в тази тема. ;)
 
купуваш 30-40-50 биткойна и ги даваш под наем на ползващите margin trade в poloniex или bitfinex.
 
Това да не е да купиш 50 кибрита и да ги дадеш на някой. Още повече, че както трансакциите не могат да се проследят - пиши ги бЕгали тия 50 хилки доларес.
 
Инвестирай в мен! Мога да свърша цялата работа, а твоето участие би било със сравнително скромно финансиране на проекта ми. ;)
 
Това да не е да купиш 50 кибрита и да ги дадеш на някой. Още повече, че както трансакциите не могат да се проследят - пиши ги бЕгали тия 50 хилки доларес.

транзакциите са публични, поне си четете домашното...
 
Трансакциите са публични дотолкова, че да видиш как някакви пари отиват от една буквено-цифрова комбинация (BTC address) към друга. Нито можеш да кажеш кой е изпращачът на парите, нито кой е получателят.

Сам си направи изводите защо в DarkNet паричната единица е именно биткойнът.
 
в твоя даркнет 90% от сървисите са изключени, а silk road са в затвора, толкова за изводите...
 
И тези изводи са взети от...?

ПС: Щом е толкова сигурно всичко, предполагам си инвестирал и ти биткойни в системите, които спомена по-нагоре. Устройват ли те пасивните доходи от там и от личен опит ли ги изсипваш тук тия брътвежи или ти дават % от всеки набутал се?
 
Последно редактирано:
Моят фаворит е афилиейт. Не е много пасивен, но с няколко часа на седмица могат да се докарват някакви пари. При мен сумите са между 100 и 700 лв./ Месец. Едната афилиейт програма ми изкарваше само с 1 ревю около 300 лв. На месец в продължение на 2 години. Сега от 1.03 се промениха условията ( това не им харесвам на афилиейт програмите) и ако искам същите доходи ще трябва да отделя малко време. Но това ревю ми отне 20 Мин да го напиша, после парите идваха. Е, имаше и 2-3 месеца без пари, защото няма нищо сигурно.
Имаше и друга програма, която за 7 месеца ми докара 2000 лв, но вече я няма, защото просто спряха програмата. Там бях написал 5-6 ревюта.
И двете бяха в БГ.

Ако си ОК с английския (за съжаление аз не съм) могат да се правят много повече.

Смятам, че ако се намери малко популярна ниша с афилиейт могат да се правят и по няколко хиляди на месец.
 

Горе