Пиете ли енергийни напитки

helf_php

Active Member
От един месец насам взех да тряскам почти всеки ден по 1 Energy Drink за refreshnessss та въпроса ми е според вас вредни ли са?
 
От: Пиете ли енергийни напитки

не знам колко са вредни или полезни, но на мен тоя РЕД Б. не ми действа добре, някой път като съм с колата някъде или диско, не близвам алкохол и пия някой Р.Д ( го съкращавам да не става сега реклама ;) ) и наистина дава крила, след това 24 часа не мога да заспа, квото ще да става
 
От: Пиете ли енергийни напитки

От един месец насам взех да тряскам почти всеки ден по 1 Energy Drink за refreshnessss та въпроса ми е според вас вредни ли са?

Пий кафе с кола и монстер :) ... само внимавай с дозите ... аз удрям едно и ме държи 12 часа ... но само кафе / кола / монстер / р.Б не става ... :)
За полезни не са много много :Д но малко от време на време не вреди :)
 
От: Пиете ли енергийни напитки

Пиеш, пиеш всеки ден и спират да действат... Пил съм всеки ден в рамките на 4 месеца.. По едно време пиех по 2 за отскок преди фитнес.. Да дават енергия, заряд ... но са доста вредни, да ти кажа!
 
От: Пиете ли енергийни напитки

Никога не съм пила такова нещо и нямам никакво намерение. Тия боклуци съдържат толкова много синтетични химикали и свръх доза кофеин, че направо пържат мозъка. Да, в един момент спират да действат, защото прекъсват връзките (синапсите) между нервите в мозъка, освен това вредят на сърцето и то много. Не си го причинявайте ако поне малко се обичате.
 
От: Пиете ли енергийни напитки

Не ги пия въобще не ме ловят мен - лягам си и заспивам като къпан. :)
 
От: От: Пиете ли енергийни напитки

Не ги пия въобще не ме ловят мен - лягам си и заспивам като къпан. :)

И тебе те е хапала мухата цеце или поне някоя Цеца.:) Аз обожавам еспресо, но го пия най-късно до 11 на обяд. Ако пия едно, макар и и слабо кафе следобед няма мигване до сутринта - много ми действа кофеинът. Кока кола също не пия, освен при много ниско кръвно, като лекарство.
 
От: Пиете ли енергийни напитки

yxIXyiBl.jpg


не, що
 
От: От: Пиете ли енергийни напитки

И тебе те е хапала мухата цеце или поне някоя Цеца.:) Аз обожавам еспресо, но го пия най-късно до 11 на обяд. Ако пия едно, макар и и слабо кафе следобед няма мигване до сутринта - много ми действа кофеинът. Кока кола също не пия, освен при много ниско кръвно, като лекарство.

И кафето не ме лови събуждаме ама да ме държи буден не се получава. Сега де не ме вземете за някакъв заспал по цял ден спа - просто не ме лови. Колата не я пия вече не знам каква химия са и сложили няколко вечера подред пих и после не мога да заспя пък рядко ми се случва такова нещо.:)
 
От: От: От: Пиете ли енергийни напитки

Колата не я пия вече не знам каква химия са и сложили няколко вечера подред пих и после не мога да заспя пък рядко ми се случва такова нещо.:)


Да не е гузна съвест, вуйче? Много съсипва съня тая пущина..:)
 
От: От: От: Пиете ли енергийни напитки

Да не е гузна съвест, вуйче? Много съсипва съня тая пущина..:)

Не е гузна съвест аз съм невинен! :mrgreen:

Казаха ми, че с кола мога да си чистя кафемашината ама още не съм пробвал - смятай каква химия.
 
От: От: От: От: Пиете ли енергийни напитки

Не е гузна съвест аз съм невинен! :mrgreen:

Казаха ми, че с кола мога да си чистя кафемашината ама още не съм пробвал - смятай каква химия.

Сакън, нидей чисти кафемашината с кола. Оцета върши страхотна работа срещу котлен камък, а има и едни спациални препарати за целта. Най-добре е да ползваш само минерална или трапезна вода за кафемашината, вместо после да се чудиш как да я изчистиш. Оспамихме темата на колегата - да ни прощава.:)
 
От: Пиете ли енергийни напитки

Едно време не ми действаха и пиех доста - по 2-3 на ден и толкова кафета, после лягам и умирам. Но вече като пия една и не мога да заспя. 100% са вредни за организма - все едно да караш една кола постоянно с педала до долу. Стигаш бързо, но колата няма да изкара много.
 
От: Пиете ли енергийни напитки

Преди като по-малък съм пил някакви по-скапани, но малко. Сега пия понякога РЕД Б, когато съм за нощна смяна и съм спал малко например или по дискотеки, но както казаха по-горе всичко е химия и ти пържи мозъка и сърцето супер много!
 
От един месец насам взех да тряскам почти всеки ден по 1 Energy Drink за refreshnessss та въпроса ми е според вас вредни ли са?

Това не е никак добре бате, дори си е тегаво. Аз пия само когато консумирам уиски, с него много ми върви, но скоро мисля да го махна като опция, защото си е мега вредно. С кола, което е пак шит или сода, което все не мога да се науча да го пия, а уискито ми е любимото пиене. :) От твърдите де. ;)

Като гледам какво си причинявате. Аз пия по едно кафе и ако започвам за завяхва, пия още едно по някое време. ;) Но като цяло се ограничава яко, защото кофеина си възбужда някои процеси, я положителни, я не. :) Само се чудя на тия дето не пият кафе и други енергийни, как успяват да преживеят деня. :)
 
Не пия кафе, енергийни напитси и подобни неща. Кола пия само в жегата или в дискотека, сещайте се с каква цел. Като седна на кафе или за събуждане вкъщи пия билков чай. Бера си билкихот село и знам какво пия. Понякога си вземам зелен или жълт чай, ама жълт има на малко места, пък зеления стана комерсиален и много кифли взеха да пият, понеже бил здравословен, нищо че слагат по тон захар, а то сихе вкусно без. Така че пий мента и мащерка 50:50 билкова отвара и си свиркай. И ако не обичаш мента може дая замениш с маточина. И 100 % лайка също е добре. Корко за ги държиш усети на всчкус и заеби тея енергийни напитки. За пръв път и последен пих такова нещо преди два месецо заедно с някакъв шот в едни коктейли дето се събарят чашите с шота в напитката, уж било много хубаво, щях да повърна... Пък колко са нездравословни...
 
От: Пиете ли енергийни напитки

Енергийните напитки са най-обикновени газирани безалкохолни, но с добавен кофеин. Ветерани, обичайно пиещи по 5-6 кафета на ден, изобщо няма да усетят една енергийна напитка, но човек, който за пръв път пробва и не е кафеджия, ако пие повече от една кутийка може да се гътне като нищо. Има такива случаи.
 

Горе