Писна ми да ме краде шибаната държава

Twis7

Active Member
Писна ми да ме краде шибаната държава( не пряко мен), родителите ми цял живот си плащат медицинските осигуровки, а днес какво получавам ? ...
По обяд, стана лек инцидент, грозна гледка, падна едно доста тежко нещо в/у пръста ми, а бе грозна гледка( за жалост и ръждиво ) Отивам на лекар, на никой не му пука, че кървя, айде де млад съм ще изчакам всички изкуфели пенсионери. Идва моя ред, докторката ме превръзва, и ми съобщава, че трябва да ми бие инжекция против тетаност, но аджеба нямала такова лекарство, касата дрън,дрън, от там до най-близката аптека, а от тоя реванол по-пръста, сещате се за усещането. И накрая какво ? платих си за лекарството, за реванола, бинта и ме глоби 3.50 за цялата "операция" Ученик съм, за мен такса не трябва да има, пък и таксата не е ли 2.40 ?
Майко.. Татко защо си пръскахте безмислено парите през тези години...
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Това е горе долу простотия, която народа преглъща. Питай ги Вашите за пенсионото осигуряване. Както вика един приятел, ще започна да се осигурявам, като започна да виждам смисъл. :)
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Това е горе долу простотия, която народа преглъща. Питай ги Вашите за пенсионото осигуряване. Както вика един приятел, ще започна да се осигурявам, като започна да виждам смисъл. :)
Майка ми обърна приказката, ама като видя западния модел. Заем за апартамент, вместо осигуровки се сава пари за него, след време прихос от наем, чиста работа...
Ама след дъжд качулка.
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Майка ми обърна приказката, ама като видя западния модел. Заем за апартамент, вместо осигуровки се сава пари за него, след време прихос от наем, чиста работа...
Ама след дъжд качулка.
А така, чиста работа е това. Това е начина. С бизнес или нещо, което да има възвръшаемост на нормален доход е единствения начин. Другото е тъпня, която в момента гледаме как тормози стотици хиляди пенсионери. Тук да се осигуряваш е равносилно на хвърляне пари на вятъра. Говоря за пенсионното. Другото, здравното, е препоръчително да го има, за зло или добро. ;) Ти си млад, само какво ти предстои да видиш в бъдеще. Как ситемата работи и какви калъфи има в нея:)
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Сега започва ходенето ти по мъките. Аз работя на държавна работа от която ме осигуряват,но въпреки това плащам и пълни социални и здравни осигуровки като собственик на фирма. Ако отида на лекар си плащам, ако се разболея ме третират като престъпник. Когато отида в НОЙ, НАП, или друга държавна институция, ме гледат като че ли съм им отишъл нагости, а не съм тоя който плаща заплатите им (косвено разбира се, като данъкоплатец) ... със социалните ми осигуровки хранят циганите и безработните пияници, които само се оплакват и искат от държавата да ги оправи ... тепърва ти предстои да се сблъскаш с още бюрокрация и неправди. Има доста неуредици, но ако спрем и тия, които внасяме данъци и осигуровки да ги внасяме ... сещаш се..
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Докато се намираш в България държавата постоянно ще те краде - почти за всяко нещо, за което си плащаш не получаваш нищо насреща.

Да те зарадвам:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3758511

PS: Както каза stoineff сега ти почват мъките, след време ще разбереш, че България е страната на мечтите - всеки мечтае да се махне от тук! :D
 
Последно редактирано:
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Абе ти за едно пръсте ли си :) Ааа на мамата сиганката мангото, осмото.. кой че го рани него а..и то е хор!
Всеки да си реже по един пръст за братята мангалитет, че едната осигуровчица как ще им стигне?!
Екстра си ни е държавицата..виж каква е добра и милосърдна, къде ще намерите втора такава ааахахах :)
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Сега започва ходенето ти по мъките. Аз работя на държавна работа от която ме осигуряват,но въпреки това плащам и пълни социални и здравни осигуровки като собственик на фирма. Ако отида на лекар си плащам, ако се разболея ме третират като престъпник. Когато отида в НОЙ, НАП, или друга държавна институция, ме гледат като че ли съм им отишъл нагости, а не съм тоя който плаща заплатите им (косвено разбира се, като данъкоплатец) ... със социалните ми осигуровки хранят циганите и безработните пияници, които само се оплакват и искат от държавата да ги оправи ... тепърва ти предстои да се сблъскаш с още бюрокрация и неправди. Има доста неуредици, но ако спрем и тия, които внасяме данъци и осигуровки да ги внасяме ... сещаш се..
Това беше тъжно, но е истина.

Докато се намираш в България държавата постоянно ще те краде - почти за всяко нещо, за което си плащаш не получаваш нищо насреща.

Да те зарадвам:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3758511

PS: Както каза stoineff сега ти почват мъките, след време ще разбереш, че България е страната на мечтите - всеки мечтае да се махне от тук! :D

Така е и това - не се получава нищо, уж за което си плащаш. ;)

Да, не му хвърляй толкова нерви. Тук е така, и просто сам се прецакваш ако започнеш да се връзваш по-сериозно. ;) Не че трябва, но по-леко му реагирай. ;)
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Така е, за дребни неща дерат, но за едри ако не е държавата да плати просто трябва да се мре. Преди време трябваше да ходя на ядрено магнитен резонанс. Касата го плати изцяло. Ако трябваше аз да си го платя просто нямаше да стане, това е едно от най-скъпите изследвания. Единственото кофти нещо е, че за да го плати касата искаше задължително да мина първо на компютърен томограф, който реално беше излишен, защото е също скъп (не че съм го плащал аз), но и облъчва яко с радиация. Както и да е, да чукна на дърво, оправих се без да платя почти нищо.
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

1 милион весели - знаем ги кои са
2 милиона пенсионери
500 хиляди безработни
1.5 милиона непълнолетни и студенти
1 милион работещи в държавната администрация
--------------
6 милиона общо - реално работещи в икономиката = 1.3 милиона :)
Тоест всеки един работещ издържа над 4.5 други :)
Освен това плаща магистрали, субсидии на земеделските производители и сходни.

При подобни цифри няма как да е по друг начин. Все от някъде трябва да се реже и се реже от това, за което човек е склонен да плати по няколко пъти - здравеопазване и образование.

Но в кръга на шегата, да ходим да бачкаме, че и АЕЦ ще имаме да изплащаме :)
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Така е, за дребни неща дерат, но за едри ако не е държавата да плати просто трябва да се мре. Преди време трябваше да ходя на ядрено магнитен резонанс. Касата го плати изцяло. Ако трябваше аз да си го платя просто нямаше да стане, това е едно от най-скъпите изследвания. Единственото кофти нещо е, че за да го плати касата искаше задължително да мина първо на компютърен томограф, който реално беше излишен, защото е също скъп (не че съм го плащал аз), но и облъчва яко с радиация. Както и да е, да чукна на дърво, оправих се без да платя почти нищо.

Същата работа,но добре че има здравноосигурителни фондове,има алтернативи.

Не знам на кви хора плащаме заплатите ама аз останах изумен - след 20 минути под ЯМР-то сестрата реши че закъснява за няква лична среща от типа кафе с приятелки ,апарата няма да се намагнетизира толкова бързо и дръпна шалтера - изследването се отлагало за вдругиден ... Разправии,въпроси и в крайна сметка освен да им теглиш един стабилен бой или да се занимаваш с жалби - губиш време,нерви и пари.Преди това масово объркване с документите,цари някаква тотална анархия и никой не му пука - верно сме страната на мечтите... Който има пари ще се лекува при добри специалисти в хубави клиники и ще се оправи,а другите ще ядат дървото в общинските заедно с брататя мангали.
 
Последно редактирано:
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

А така, чиста работа е това. Това е начина. С бизнес или нещо, което да има възвръшаемост на нормален доход е единствения начин. Другото е тъпня, която в момента гледаме как тормози стотици хиляди пенсионери. Тук да се осигуряваш е равносилно на хвърляне пари на вятъра. Говоря за пенсионното. Другото, здравното, е препоръчително да го има, за зло или добро. ;) Ти си млад, само какво ти предстои да видиш в бъдеще. Как ситемата работи и какви калъфи има в нея:)
Да, млад съм и вядох достатъчно за тия шибани 19 години в тая скапана държава, включително и как една грешка на един шибан д-р Попов от благоевградската болница коства живота на сестра ми. Колкото и да го бием, винаги му е малко и най-важното прекалено късно.
И както ти каза, понеже съм млад, остават ми две алтернативи или бачкам много в тая шибана държава и правя толкова пари, че да мога да си позволя частна клиника или си дигам куфарите за Италия, там поне не позволят да умреш от болест, която в белите страни се лекива за седмица.
Амин и гугъл да бъде с нас, от господ видях достатъчно, стига толкова.
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

twis7, да те попитам нещо, но не го приемай като заяждане!

Ти правиш ли нещо за да се променят нещата? Всички правим ли нещо?

НЕ може да си стоим на едно място (пред компютъра и на кафенце) и да чакаме някой да ни оправи държавата. Това бъди сигурен, че няма да се случи скоро!

И това е най-лесното - да избягаме от проблемите ... защото постоянно бягаме .../

и винаги Бойко, Цветанов, Дянков са ни виновни...
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

http://vbox7.com/play:6e427047&

Отишъл си да лекуваш хората и същевременно не ти пука грам за този отсреща.Тоя единия с кви очи се изцепи "свърших си перфектно работата,не чувствам вина" - не му тежи явно че е затрил едно дето понеже си е спестил изследванията.Ебаси позора ...
 
Последно редактирано:
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

'Смърт в бяло". Мая само тук си го имаме това прозвище. И тия не ги бива. :)


Скенера не им показал, че имала травма на мозъка. Ебаси скенерите. Женицата починала, а тия бастуни не са видели и признаци на това. Дупе да ни е яко (здраво) с такива лекари.

Аз не съм много черноглед. Даже преди една седмица попаднах на една докторка, която каза, че няма да ме пусне ако не ме излекува. Имах алегрия. И да, определно си спази обещанието. За това мога да бъда повече от бладогарен, както и съм сигурен, че е не само късмет, но си трябва и малко търсене, за да попаднеш на точните хора. Кофти е само когато нямаш това време или се доверяваш прекалено бързо.

Друг случай, който днес ми се случи, е за един приятел, който му взимат навсякъде пари и още не може да се оправи. Според изчисленията ми, вече е минал месе и около 1000 кинта разходи, а уж държавата ни помага, и нищо не е на лице, като положителни резултати. Препоръчах му да звънне насам натам, че да не попадне пак на такива където само са: "ела, обърни се, кашлай, ето ти тия хапове, дай ми еди колко си". Да отиде при познати, или поне на имена, които няма да рискуват името си ей така, като повечето, които гледаме по телевизията.

И както каза друг мой познат - друго си е частното. И е прав и в това. Там е съсвем друго. За това здравните осигуровки, вървят към тенденцията да станат безмислени, както вече се случи с пенсионите. Това ми е заключението на мен. ;)
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Истината е, че даже не можем и да си представим, колко много пари се крадат от държавата. И като кажат хората, чакаме България да се оправи. Че тя кога е била добре, че да се оправи? Иначе и аз се мъча да не съм черноглед. Ако се сравняваме с западните държави и другите от европейския съюз наистина сме доста зле. Но пък има и много по зле от нас, има цели държави в Африка, в който храна и питейна вода, са толкова трудно откриваеми, колкото и читави лекари тук. Така че всичко е въпрос на гледна точка. И все пак е хубаво да се движим към по напредналите страни :)
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Извинявай, но сравнението ти е неуместно. Не можеш да сравняваш народ с хилядолетна история и държавност с племена - събирачи на плодове, които за 2 хиляди години са построили 3 сламени колиби.

Всички стоим и стискаме зъби вече 20 години, но един ден всичко ще рухне и тогава дупе да ни е яко. Не може лекарите да се гонят съвсем умишлено навън, тук болниците да са превърнати в машини за пари, които се управляват от некадърници и да искаме да ни лекуват качествено.

п.п. Не съм песимист, а реалист.
 
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Всички стоим и стискаме зъби вече 20 години, но един ден всичко ще рухне и тогава дупе да ни е яко.

То май трябва всичко да рухне и да се фалира държавата, че да може заспалият добитък да се усети, че нещо не е в ред. Дано и онези 240 плъха като потъне държавата да избягат у Африка на колиби и да не се връщат повече. :)
 
Последно редактирано:
От: Писна ми да ме краде шибаната държава

Ще рухне, ама това е за добро. Да ни осиновят някои чужди държави. Това ще е най-добрата стратегия. И наистина, не разчитайте скапаната държава да се орпави и така и вие да се оправите покрай нея. :) Това е загубена кауза. Действайте си Вие по вашите си неща и гледайте да успявате на пук на това, което ви дърпа назад, било то и такива историйки, които четем в тази тема. Не си намирайте управдание да мрънкате. Не бъдете черногледи. Не хабете енергия за глупости. Съсредоточете се върху главните си цели. Нека всичко друго е второстепено и да е като статисти в някой евтин сериал. Бъдете силни, даже когато не се чувстате такива. Ще видите, че когато започнете да го правите ще сте за пример на другите и задължително ще поискат да са като Вас или близо до Вас, никой не игнорира силните от живота си. Казвам го защото няма какво другото да напиша и да оправи настроените. ;)
 

Горе