Писна ми от стачката на фермерите.

От: Писна ми от стачката на фермерите.

не вдявам много защо точно зърнопроизяводителите реват - Държавата добре съгласен съм да субсидира, но се субсидират, местни насочено към локално/национално ниво потребление. Нашите зрънчовци 5 милиона тона зърно изнасят, по борсови цени си правя голям марж на печалбата само некви филми е това нямало пари - а и в крайна сметка всичко квото се прави тук вместо се потреблява се изнася и се правят яките шашми с ДДС и т.н. няма оферта като цяло, дай за да ти дам ама ти не даваш а изнасяш, къде е офертата в цялата работа :D - животновъдиде, те що не викат?
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Да, и аз искам да питам къде по дяволите е тази продукция? Като вляза в Била, Каулфлант и т.н. гледам едно изкуствени, пласмасови домати, катофите уж от Самоков, пък леко са недорасли. Мани ги тези вериги, и по пазарите чужда продукция виждам. И си питам какво реално купувам и ми се отговаря с гордост, че не са български нито зеленчуците, нито плодовете. Малко ми е страно. Аз се ядосвам като потребител, не като човек, трябващ да заеме страна кой е прав - те или държавата. Да влезе някой поне тук и да обесни къде реално да ходим да си купуваме БГ продукция. За зърното ясно - хляб. Той поне още си е наш. Аз за другото питам, защото и фермери и зърнопроизводители стачкуват доколкото ми е известно.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Алчни копеленца са просто.

А има една истина в която почти безплатно могат си вдигнат двойно добива, ама са консервативни копленца и не щат
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Алчни копеленца са просто.

А има една истина в която почти безплатно могат си вдигнат двойно добива, ама са консервативни копленца и не щат
Ако ще те успокоя, не са само те са алчни:
dnes.bg/obshtestvo/2011/12/06/diado-kiril-kato-obama-vozi-se-na-linkyln-mkz-hibrid.145820,5#13231844072531&if_height=326
(не исках да давам линк за тези извращения)

Навсякъде около нас е това. Но поне някой са по-незалслужили. Само да отбележа тук - в мизерията нещата и играта като цяло ще загрубее. :)
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Да чак ме е срам, че такива има в моя град че и са духовни водачи, направо ако има едно нещо да се върне инквизиацията ама насочена към всички псевдо люде.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Мен ми се струва, че цялата тема е само и само за набирането на последователи за групата в фейсбук.
searchengines.bg/showthread.php?t=15006

Интересно как автора нито един път не се обади след пускането на темата, а като гледам и в другия форум пак няма друго негово мнение.

За стачката подкрепям я на 100%. За тези които мислят че земеделието е супер печеливш бизнес: Спирайте да пишете по форуми и да се занимавате с онлайн бизнес, а хващайте мотиките и на къра. :) А за това, че тези субсидии за които се борят пак ще отидат по предварително начертани пътища (както винаги). Въпреки че малки части от тях ще достигнат и до тези които са дребни производители и се изгърбват от труд от сутрин до здрач.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Земеделието е печеливш бизнес...
обаче има голям риск.
казвали са ми че може три години да е зле и после една хубава година избива за 5!
Но все пак инвестициите са големи, техниката е скъпа. пестициди, торове - ХАМАЛОГИЯ!
зАМИСЛЯЛ СЪМ СЕ ДА ИНВЕСТИРАМ В ЗЕМЕДЕЛИЕ, НО ТОВА ОЗНАЧАВА МНОГО РАОТА И НЕРВИ.
Вижте ги - харесват ли ви как изглеждат...
Може да имат пари за джипове и бентлита... ама като си стоял цял ден на нивата или при кравите...
после и от кайен да слезеш все тая...
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Земеделието е печеливш бизнес...
обаче има голям риск.
казвали са ми че може три години да е зле и после една хубава година избива за 5!
Но все пак инвестициите са големи, техниката е скъпа. пестициди, торове - ХАМАЛОГИЯ!
зАМИСЛЯЛ СЪМ СЕ ДА ИНВЕСТИРАМ В ЗЕМЕДЕЛИЕ, НО ТОВА ОЗНАЧАВА МНОГО РАОТА И НЕРВИ.
Вижте ги - харесват ли ви как изглеждат...
Може да имат пари за джипове и бентлита... ама като си стоял цял ден на нивата или при кравите...
после и от кайен да слезеш все тая...

Печеливш е, но за тези които се занимават с много земи примерно и произвежда много, за жалост обаче в по малките градове, повечето хора регистрирани като земеделски производители са да кажем с по 3-4 крави или 100-200 кокошки или няколко декара зърно и няколко декара зеленчуци от които едвам си изкарват парички да живеят, а по борсите им купуват продукцията за жълти стотинки за отидат по големите градове и да я продадът на двойна или тройна цена без дори да са си мръднали пръста.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Печеливш е, но за тези които се занимават с много земи примерно и произвежда много, за жалост обаче в по малките градове, повечето хора регистрирани като земеделски производители са да кажем с по 3-4 крави или 100-200 кокошки или няколко декара зърно и няколко декара зеленчуци от които едвам си изкарват парички да живеят, а по борсите им купуват продукцията за жълти стотинки за отидат по големите градове и да я продадът на двойна или тройна цена без дори да са си мръднали пръста.

ами то не само земеделието е така:)
има ралзика между квартална бакалия и Кауфланд...
във всеки бизнес има малки и големи.

дори да си дребен производител, ако имаш желание и не те мързи можеш да си докарваш добри доходи,
това важи за всеки бизнес не само за земеделието. Като си малък, преценяваш какво са плюсовете и минусите да си малък и ако имаш акъл, обръщаш всичко във своя полза!

Търсиш и предлагаш това което другите не могат.


а малките производители, какво очакват? Да се мерят с работниците.
Дали гледаш 3 крави или си шивачка в цех - каква е разликата?
Много работа- ниски доходи- не е ли така?
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Дали гледаш 3 крави или си шивачка в цех - каква е разликата?
Много работа- ниски доходи- не е ли така?

Така е не споря за което, но при безработицата примерно хората са решили че ще гледат да кажем 3 крави и ще работят това, защото иначе няма къде.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

КОФТИ...

АЗ СЪМ ЗА КАСТРАЦИЯ И ТРУДОВ ЛАГЕР ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕ ОБИЧАТ БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТА И НЕ ГИ ХРАНЯТ...
Аз лично редовно купувам по няколко чувала храна и го раздавам на бездомните кучета, виж на бездомни хора не помагам... те не заслужават :)

Ако видя някой да стори зло на бездомно куче, бих го размазал от бой. Такъв не заслужава да се отнасяш към него като към човек.


Защо има толкова бездомни кучета знаете ли?
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НАИСТИНА?
ЗАРАДИ ЦИГАНИТЕ!
каквото и да направим ние, няма да намалеят бездомните кучета докато ги има циганите.
ЗАТОВА-МРАЗИ ЦИГАНИТЕ- НЕ КУЧЕТАТА!

Браво пич, само така. Хранете ги тия кучета, после ми се жалвайте наляво надясно, ама то охапа жена ми, детето ми... закони за кучетата и пр.
Май не те е хапало бездомно куче, че си толкова смел а? И за да не кажеш, че съм някой охлюв или пък съм дразнил кучето ей ти ситуацията: тежа около 110 кг, не ме е страх от кучета. Само че, докато се качвах в колата, мръсната мъстия изскочи изотдолу и ме захапа за крака. Кофти тръпка. Цял ден съм обикалял мизерната и гнусна София докато намеря адекватен доктор. (скоба, ако някога (не го пожелавам на никого) Ви се случи да бъдете ухапани от куче директно в първа градска, изобщо не ходете в Пирогов поликлиники и т.н. затваряме скобата).

И кво прайм, аз съм 100 кинта назад, един ден загубен и сумати и други разправии, щото някой малоумни огранизации за защита на животните не могат да си свършат работата? Щото бабичките пред блока по цял ден хранят тия кучета и те са решили, че паркинга е тяхна територия?

КОЙТО ХАРЕСВА УЛИЧНИТЕ КУЧЕТА ДА СИ ГИ ВЗИМА В КЪЩИ!

Според теб какво е редно да се случи на това куче дето ме ухапа а? Да го нахраня или да го прибера на топло? Да му сторя добро?
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Браво пич, само така. Хранете ги тия кучета, после ми се жалвайте наляво надясно, ама то охапа жена ми, детето ми... закони за кучетата и пр.
Май не те е хапало бездомно куче, че си толкова смел а? И за да не кажеш, че съм някой охлюв или пък съм дразнил кучето ей ти ситуацията: тежа около 110 кг, не ме е страх от кучета. Само че, докато се качвах в колата, мръсната мъстия изскочи изотдолу и ме захапа за крака. Кофти тръпка. Цял ден съм обикалял мизерната и гнусна София докато намеря адекватен доктор. (скоба, ако някога (не го пожелавам на никого) Ви се случи да бъдете ухапани от куче директно в първа градска, изобщо не ходете в Пирогов поликлиники и т.н. затваряме скобата).

И кво прайм, аз съм 100 кинта назад, един ден загубен и сумати и други разправии, щото някой малоумни огранизации за защита на животните не могат да си свършат работата? Щото бабичките пред блока по цял ден хранят тия кучета и те са решили, че паркинга е тяхна територия?

КОЙТО ХАРЕСВА УЛИЧНИТЕ КУЧЕТА ДА СИ ГИ ВЗИМА В КЪЩИ!

Според теб какво е редно да се случи на това куче дето ме ухапа а? Да го нахраня или да го прибера на топло? Да му сторя добро?

Не гледаш правилно на нещата :)

И мен ме е хапало куче кръв инжекции - нормално. Даже едни шорти от 80 лева ми скъсаха... много ме доядя:)
Какво е виновно кучето ?
За пример влизат вчера едни селяндури в магазина, и се домъкнали с две коли сред тях и 3 деца, баба дядо и леля сигурно, децата... нямам думи
крещят пищят хвърлят, пипат - ужас някакъв... родителите им само ги гледат и НИЩО НЕ ИМ КАЗВАТ? и децата ли са виновни? Дай да ги изтрепем понеже майка им и баща им са тъпи и прости селяндури ТЕЗИ ДЕЦА КАКВИ ЩЕ СТАНАТ КАТО ПОРАСНАТ? - КУЛТУРА - ЗЕРО!
Те така е и с кучетата... какво очакваш
Те видели ли са добро от хората? как мислиш - какви сме ние в техните очи?
Те не очакват добро от теб, свикнали са да виждат само лошо от хората.
За да са добри трябва да се възпитат, пусни едно прасе да подивее и го сравни с домашното.

Затова ви казвам, не са виновни кучетата разбери, не искам да се караме, дори ще те помоля да погледнеш по друг начин на нещата.
на тях им липсва възпитание, те са диви животнии за да са в това състояние са виновни хората.
Разбери че никакви приюти няма да помогнат никакви кастрации, докато не се реши проблема радикално, а той не е избиване на кучетата, защото на мястото на убитите ще дойдат нови.
Гнездата на размножаване са точно циганските махали. Там няма контрол. Кучетата се размножават главоломно и разнасят болести и зарази.
Дори и да се махнат всички кучета от кварталите, от циганите за нула време ще пристигнат нови кучета за да ползват новите празни територии.

Даваха по дискавъри за слонове, убили са възрастните и са оставили само млади слонове, те са пораснали без да има от кого да се учат и са станали злобни и агресивни, нападат и убиват животните покрай тях.
По същата причина- няма кой да ги научи как да се държат правилно.
За всичко което ти се е случило не са виновни кучетата. както за това че са ти сложили скоба не са виновни те.
Виновни са законите, хората са виновни, виновни сме всички ние.

Съгласен съм да има данък за домашни кучета не 100 - 1000 лева трябва да е данъка. За да не взема всеки куче да го гледа докато е малко и после да го пуска.
Но трябва да има данък и в циганските махали - или поне пълна забрана за гледане на всякакви животни.

Хапали са ме, хапали са и крокодила ми, в момента в еуфорията да, яд ме е на тях и ми иде да ги изтрепя, но след няколко минути като ми мине и погледан трезво на нещата...
не му приписвай човешки качества, инстинкт е всичко. те не са лоши, ние сме ги направили такива :)
Знаеш ли колко по-човек ще се почувстваш ако им помогнеш ?

п.п. а и тези които ме ухапаха... те бяха на някакъв заебан строеж пуснати там да го пазят, полудиви. гладни мършави, озлобени. казах на пазача - той ми вика- ми убийй ги гадовете? олигофрен.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Не ме е яд толкова на самото куче колкото на самата тъпа ситуация. Хапе те улично куче, на което мястото не е на улицата, което в същото време е защитено от закон и аз нямам право да упражнявам насилие над него WFT?. Разбира се за да се кастрира това куче или подложи на евтаназия трябва ясно да са изявени признаци на агресия от страна на кучето. Последното е много мъгляво обяснено във въпросния закон. И кво правим, оказва се че трябва да те ухапе куче, че да бъдат взети някакви мерки (като последното никак не е сигурно).

В този ред на мисли, изключително се отплеснахме от темата ( за бездомни кучета просто може да се лаем цяла вечер :) ).

п.п. Скобата беше за това къде да се ходи при ухапване от улично куче, не че са ми сложили на колата :)
п.п.2 AMOUN, имаш една бира, че неска некъв празник било :D
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Който произвежда изнася заради по-добрата печалба => внасяме гръцки, румънски, турски зеленчуци. А има ли протекционизъм? НЕ, защото ако тръгнем да вдигаме митата и/или слагаме квоти, тогава Европейският КОМУНИСТИЧЕСКИ съюз ще *бе България още повече, ако когато *бат България, то тогава послушният българин, който редовно си плаща задълженията към държавата, ще бъде зверски изнасилен . . . за пореден път . . .

Всеки нов ден виждам повече и повече прилика между България и Титаник . . . :(
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Земеделието винаги е било печеливш бизнес.Независимо с колко земя разполагаш, подходящата култура и правилното отглеждане е важно.Трудно може да има български плодове и зеленчуци на пазара, като няма допълнителна държавна помощ за производството им.Не може да купуваш дини за 0.20$/кг. и да ги внасяш в БГ, без да повредиш българският производител, себестойността на произведена диня в България е по-висока, защото държавата не помага на тези хора, а въпреки това те продължават да се мъчат да произвеждат.<br>Със зърното ситуацията е малко по-различна, достатъчно се произвежда, за да се задоволи хлебопроизводството и другите отрасли в които е необходимо.Има достатъчно произведено зърно за всичко, но има много прекупвачи и спекуланти, които печелят бързо и много, щом могат нека го правят, но да не извиват ръце и да не поставят условия, които са им удобни само на тях.<br>Всяко едно производство(като изключим китайското :) е трудно и изисква много инвестиции, не мога да се съглася, че една добра година може да избие три лоши, без субсидия, една лоша година и средните производители заминават на кино, почват от нулата, големите имат загуби, които покриват с други култури, които отглеждат, а малките се преориентират в друг вид заетост.<br>Повечето хора, които ги дават по новините са механизатори и работят приблизително за 1000-1500лв. на месец, това е една от най-гадните професии, в топ 10 може би е на 6-то място, трудно се работи и изисква много желязна воля, за да издържиш целия зор, но без такива хора нЕма ЛЕБец, нема и ранъ за прасето, нема нищо за едиение.И когато парите са малко и тези хора загубят желание да вършат тази трудна работа ,всички ще се обърнат към видния китайски дипломат Ко Ши Ям, щото ако не произвеждат няма да има с к'во да си хранят добитъците и ще го закъсаме доста с материал за скарата.Пак ще трябва да ядем военните меса с изтекъл срок на годност и ниска цена на разни тарикати, които имат парите и контактите да ги внесат на безценица.Вярно, че е кофти 20 тонен трактор да ти пречи да стигнеш до работа или да се поразходиш, но някой ден ще свърши тази стачка и всичко ще си дойде на мястото, малко повече търпение и толеранс към "цървулите" ако проявите ще е достатъчно :)

P.S.Кучетата заслужават отделна тема:)
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Става въпрос за едни пари, които са договорени обаче изведнъж даващата страна е решила, че няма да даде тея пари и на вземащата страна с основание и е прекипяло.
Извод: Управляващите да си меря приказките, защото всеки ден обещават едно, а на следващия ден се отмятат. Затова насъбраха "фенове", които възлизат вече на стотици хиляди. Да не забравяме, че Жан Виденов го свалиха едва 10 000 души, събрани пред парламента. Ако сега се съберат прецаканите пенсионери, синдикатите, железничарите и трактористите заедно ще стане страшно. Проблемът на това правителство е, че прави много повече грешки отколкото е допустимо, не може да поема отговорност за тях и тепърва ще има ексцесии, тъй като не вярвам министрите да поумнеят за една нощ.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Става въпрос за едни пари, които са договорени обаче изведнъж даващата страна е решила, че няма да даде тея пари и на вземащата страна с основание и е прекипяло.
Извод: Управляващите да си меря приказките, защото всеки ден обещават едно, а на следващия ден се отмятат. Затова насъбраха "фенове", които възлизат вече на стотици хиляди. Да не забравяме, че Жан Виденов го свалиха едва 10 000 души, събрани пред парламента. Ако сега се съберат прецаканите пенсионери, синдикатите, железничарите и трактористите заедно ще стане страшно. Проблемът на това правителство е, че прави много повече грешки отколкото е допустимо, не може да поема отговорност за тях и тепърва ще има ексцесии, тъй като не вярвам министрите да поумнеят за една нощ.

ем те и от евросъюзя обещахъ да на вземът па ни нъ вземът...
да одим да им блокираме на финландцити границата?
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

Много мъка има у тоз форум. Гледам Референдум и там много мъка. Абе като цяло много мъка има у България специално. Който е по-умен да бяга по-надалече.

Проблемът със субсидиите в общия случай е следния - има едни чиновници, дето харчат нашите пари събрани от данъци. И тука влиза първото правило - "Ако някой харчи чужди пари, му е точно през оная работа как ги харчи". Вторият проблем, е че там където има да се вземат едни пари - се прави всичко възможно да се вземат тези пари, а не да се произвежда - то производството е м/у другото, целта е да се "усвоят" парите дето се дават.


Като имате тези двата принципа се получава една хубава картинка в конкретния случай.

Чиновниците (в случая от Европа са май - ма няма значение от къде са - всички са кретени). Та значи чиновниците решават, че трябва да се плаща субсидия в земеделието на декар обработваема земя. При което най-лесно е да обработваш зърно. Отделно зърното си има международна цена и добре се съхранява и пр. И затова всички се насочват към производството на зърно. Щото без проблем можеш да засееш и да гледаш 100 000 дк зърно, ама пробвай да го направиш с картофи или краставици - няма как да стане.

И така всичко се засява със зърно, щото освен печалбата от продажбата на зърно и държавата дава некви кинти на декар.

Точно двете правила в действие - който харчи чужди пари му е точно през онази работа как ги харчи и ако има пари за усвояване, всички почват да усвояват парите, а производството остава на заден план.


Ако някой му се смята да го сметне дейба 1 милиард и 600 милиона лв субсидия - повечето пари са Европейски - ама ние там пак имаме вноски.

Това прави по 225 лв, на калпак от населението. А от работещите прави сигурно по 700 лв. на калпак.


Та иска ли някой да му вземат от джоба 700 лв и да ги дават на някви други това е за земеделието като цяло.


А само за сектор зърнопроизводство 700 милиона - това са по 100 лв на калпак от нашата скромна 7 милионна държавица.
 
От: Писна ми от стачката на фермерите.

абе то ако става за въпрос, не 700, аз не искам никакви пари да ми взимат, ама не става , иначе като излезна с колата ще трябва да я карам по нивите.
Трябва да се събират пари, но и да се дебне как се харчат. И пак ще има недоволни, щото примерно мен ме боли за тютюнопроизводителите, но тях пък ги боли за пътищата и магистралите
 

Горе