Писна ми от Host.bg

WisdomSearch

New Member
Здравейте,

Плащам 6 хостинга в Host.bg като два от тях са най-високия план за споделен хостинг. Писна ми от тях, просто тотална излагация. В никакъв случай не са номер 1 в България. По брой клиенти - може би, но по качество в никакъв случай. През определен период от време mail.host.bg блокира. Няма достъп. Оправят го, след време отново блокаж. Аз не ползвам мейл клиенти и предпочитам да ползвам броузера. Отделно хостинга на сайтовете не струва и там има прекъсвания. На няколко пъти не можах да си кача файловете през FTP-то, понеже сървъра си заминаваше...

Някой друг забелязал ли е проблемите при тази фирма?
 
От: Писна ми от Host.bg

Хъх, не знам само според кой са номер 1 в България? Може да са номер 1 ама по излагации, мизерии и некомпетентност! Аз мигрирах всички клиенти (над 10), които имаха акаунти при тях към други хостинг провайдъри. След последните разправии, които имах миналата година с едно гъгри от съпорта, което ми обесняваше как не можело да пуснат mod_rewrite от съображения за сигурност на еди кой си сървър съм ги зачеркнал от всички списъци.

:mad:
 
От: Писна ми от Host.bg

Аз бях на един сървър на Host.bg, имаше много проблеми, всеки ден го рестартираха... и сами ми предложиха да ме прехвърлят на друг сървър, не са ме гонили. Оттогава нямам проблеми. Процесор (CPU) ми се движи около 600% и засега нищо не са ми казали (т.е. 6 пъти повече от нормалното)... сайтът ми има към 7000 посещения дневно. Таксата май е към 15 лева месечно, скоро променяха плановете. Наскоро ми бяха казали, че ако планирам увеличение на посещенията, по-добре да си взема VPS. Но ако решат да ме изгонят, ще пробвам новия сървър на Space.bg, надали в момента има "море" от клиенти... Иначе засега съм доволен от Host.bg и специално след като ме преместиха. Може и вие да помолите да ви сложат акаунта на др. сървър.

А за поща, аз от известно време не ползвам пощите към хостингите. Прехвърлих се към Google Apps и направо се родих. Работи по 24 часа, никакъв имейл не се губи, никакво забавяне в получаване и изпращане на писма. Ако имате до 10 имейл адреса на домейн е безплатно: http://www.google.com/apps/intl/en/group/index.html .
 
От: Писна ми от Host.bg

Аз ги ползвам само за домейни. Няма как да имам по-общо наблюдение върху предлаганите от тях услуги. От това, което ползвам от тях, съм доволен. Няколко пъти съм имал вземане-даване със support-а (най-често във връзка с плащания, но и с по-смешни случаи) и нямам критики.
 
От: Писна ми от Host.bg

Хост.бг сами са се определили като най-голямата хостинг компания. И как няма да е така, като те са в една група със сайтове като Вести.бг, спортни.бг, вбокс.бг ... и цялата група, да не ги изброявам... . Бих се изненадал ако сайтовете на Нетинфо се хостват на друго място, а не при тях.
Как очаквате да им е наред всичко, кое е с предимство - вашите сайтове или тия на Нетинфо. Ако съм прав и сайтовете на Нетинфо са на Хост.бг, тогава следва логичния въпрос: как може при тях да е всичко наред а всички други да имат само проблеми? Ми може, защото според мен те вземат целия ресурс на системата. Да сте забелязали вбокс, спортни.бг, вести.бг да е падал някой път? Лично аз не съм!

Над 75% от дневното IT потребление в България преминава през сайтовете, разположени в мрежата на host.bg. Компанията има над 15 хил. клиенти, 17 хил. регистрирани домейна и отлична свързаност и колокация.

От септември 2007 г. Хостинг ООД (собственик на host.bg) е част от най-голямата българска дигитална медийна компания "Нетинфо".

Ето цялата новина, източника където сами се хвалят - познайте от първи път къде е публикувано! :wink: :)

Източник
 
От: Писна ми от Host.bg

БЯГАЙТЕ ОТ ТЕЗИ НЕКАДЪРНИЦИ!!! Сайта ни гърмеше непрекъснато, многократно се оплаквахме и след 2 месеца се случи чудото да кажат че е по тяхна вина. Преместването продължи 1 седмица, като предварителната уговорка беше една нощ! След безмислени отговори от тяхна страна ме заплашиха: " Искате ли да ви спрем сайта през деня а?" и го преместиха по обяд! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ! Не уважават клиентите си, не предлагат добра услуга и са УЖАСНО некомпетентни.
 
От: Писна ми от Host.bg

понеже сървъра си заминаваше...
И къде отиваше сървъра на почивка ли!? Хаха .Говориш колкото да не заспиш.

БЯГАЙТЕ ОТ ТЕЗИ НЕКАДЪРНИЦИ!!! Сайта ни гърмеше непрекъснато, многократно се оплаквахме и след 2 месеца се случи чудото да кажат че е по тяхна вина. Преместването продължи 1 седмица, като предварителната уговорка беше една нощ! След безмислени отговори от тяхна страна ме заплашиха: " Искате ли да ви спрем сайта през деня а?" и го преместиха по обяд! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ! Не уважават клиентите си, не предлагат добра услуга и са УЖАСНО некомпетентни.

Е като искаш да ти лижат гъза ходи в суперхостинг, там и свирки правят.
 
От: Писна ми от Host.bg

Абе суперхостинг свирки не правят, но определено са номер 1 и не са аматьори като повечето от останалите дето са решили от хобито си да правят кинти
 
От: Писна ми от Host.bg

Аз от Суперхостинг съм си много доволен, коректно отношение, добри цени, най-важното не съм имал никакви проблеми със сайтовете ми, а и поддръжката е на ниво.
 
От: Писна ми от Host.bg

Здравейте,

Плащам 6 хостинга в Host.bg като два от тях са най-високия план за споделен хостинг. Писна ми от тях, просто тотална излагация. В никакъв случай не са номер 1 в България. По брой клиенти - може би, но по качество в никакъв случай. През определен период от време mail.host.bg блокира. Няма достъп. Оправят го, след време отново блокаж. Аз не ползвам мейл клиенти и предпочитам да ползвам броузера. Отделно хостинга на сайтовете не струва и там има прекъсвания. На няколко пъти не можах да си кача файловете през FTP-то, понеже сървъра си заминаваше...

Някой друг забелязал ли е проблемите при тази фирма?

Интересно ми е колко ти струват шесте хостинг плана в Host.bg. Може би грубо 70 лв. на месец за около 240 GB място сумарно. Ами вземи си един VPS и си хоствай каквото и колкото искаш. Ще ти струва поне 1/3 от цената. Например https://www.1fire.de/vserver/openvz/two/ план OpenVZ - 4096MB VZ за 16 EUR с ДДС с 350 GB disk. Може и Xen HVM 8192MB HVM за 34 EUR с ДДС, колкото са ти сегашните разходи. Отделно, че ще получиш нещо, което дори и не си сънувал на споделен хостинг.
 
Re: От: Писна ми от Host.bg

Абе суперхостинг свирки не правят, но определено са номер 1 и не са аматьори като повечето от останалите дето са решили от хобито си да правят кинти

Да, супер. Имат не лош съпорт, но за разлика от маркетинга си, в машините нещо не се влага много много. :)
 
Re: От: Писна ми от Host.bg

Интересно ми е колко ти струват шесте хостинг плана в Host.bg. Може би грубо 70 лв. на месец за около 240 GB място сумарно. Ами вземи си един VPS и си хоствай каквото и колкото искаш. Ще ти струва поне 1/3 от цената. Например https://www.1fire.de/vserver/openvz/two/ план OpenVZ - 4096MB VZ за 16 EUR с ДДС с 350 GB disk. Може и Xen HVM 8192MB HVM за 34 EUR с ДДС, колкото са ти сегашните разходи. Отделно, че ще получиш нещо, което дори и не си сънувал на споделен хостинг.

Бате, нали някой трябва да му го настрои и управлява този VPS. Няма да е лошо и това да му споделиш. ;) Иначе определено е по-изгодно от 100 шера. Съгласен съм с теб тук. ;)
 
Re: От: Писна ми от Host.bg

БЯГАЙТЕ ОТ ТЕЗИ НЕКАДЪРНИЦИ!!! Сайта ни гърмеше непрекъснато, многократно се оплаквахме и след 2 месеца се случи чудото да кажат че е по тяхна вина. Преместването продължи 1 седмица, като предварителната уговорка беше една нощ! След безмислени отговори от тяхна страна ме заплашиха: " Искате ли да ви спрем сайта през деня а?" и го преместиха по обяд! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ! Не уважават клиентите си, не предлагат добра услуга и са УЖАСНО некомпетентни.

Брат, ти все едно нямаш избор. Тук компании на место ниво да ринеш, на световно още повече, и си седнал да ревеш. Тия има няма от 2-3 години никакви гии няма. Съпорта им е зле, хоста им е зле, маркетинга им е зле, какво очакваш, да имат хубава услуга? Много наивно ще е, ако мислиш така. И как по дяволите си търпял такова нещо да ти се слува с бизнеса? Според мен ти си си виновен. Нормален човек мести. ;)
 
От: Писна ми от Host.bg

БЯГАЙТЕ ОТ ТЕЗИ НЕКАДЪРНИЦИ!!! Сайта ни гърмеше непрекъснато, многократно се оплаквахме и след 2 месеца се случи чудото да кажат че е по тяхна вина. Преместването продължи 1 седмица, като предварителната уговорка беше една нощ! След безмислени отговори от тяхна страна ме заплашиха: " Искате ли да ви спрем сайта през деня а?" и го преместиха по обяд! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ! Не уважават клиентите си, не предлагат добра услуга и са УЖАСНО некомпетентни.

Host.bg че не са перфектни, не са, хмм ама кои са?! Регистрирал си се да мажеш и от двата поста които имаш и двата си **** по тях, пич, колко ти плащат конкурентите им
 
От: Re: От: Писна ми от Host.bg

Да, супер. Имат не лош съпорт, но за разлика от маркетинга си, в машините нещо не се влага много много. :)

не знам какви машини имат суперхостинг но и аз си мисля същото като теб, аз при тях имам сайтове от доста години и по старите сайтове зареждат по-бавно от новите т.е искам да кажа че новите ми планове сигурно са на нови машини, докато старите си стоят на старите бараки - и мисля да ги напусна скоро
 
Re: От: Re: От: Писна ми от Host.bg

не знам какви машини имат суперхостинг но и аз си мисля същото като теб, аз при тях имам сайтове от доста години и по старите сайтове зареждат по-бавно от новите т.е искам да кажа че новите ми планове сигурно са на нови машини, докато старите си стоят на старите бараки - и мисля да ги напусна скоро

Иначе не излизат сметките с този маркетинг и съпорт. :) А и е нормално да са им стари нещата, все пак не са от вчера в бизнеса, а реално си е излишна инвестиция. ;) Поне докато има да се налива в реклама и маркетинг. Не знам, всеки си преценява. ;) Но темата е за любимците ми Хост.бг, които са пълен демидж. ;)
 
От: Писна ми от Host.bg

За парите, които даваш за тези хостинги да си беше наел собствен сървър.
Здравейте,

Плащам 6 хостинга в Host.bg като два от тях са най-високия план за споделен хостинг. Писна ми от тях, просто тотална излагация. В никакъв случай не са номер 1 в България. По брой клиенти - може би, но по качество в никакъв случай. През определен период от време mail.host.bg блокира. Няма достъп. Оправят го, след време отново блокаж. Аз не ползвам мейл клиенти и предпочитам да ползвам броузера. Отделно хостинга на сайтовете не струва и там има прекъсвания. На няколко пъти не можах да си кача файловете през FTP-то, понеже сървъра си заминаваше...

Някой друг забелязал ли е проблемите при тази фирма?
 

Горе