Питане относно Paypal

От: Питане относно Paypal

Не си давай PayPal адреса на никого и не ползвай PayPal за получаване на плащания. А ако може избягвай да ползваш PayPal.

http://www.paypalsucks.com/

Може да го ползваш за получаване на плащания само ако си сигурен, че платецът е надежден (например някоя сигурна афилиейт програма).
 
От: Питане относно Paypal

В такъв случай, проблемът е реален и както написах по-горе, от Fraud-а ще направят анализ на акаунта на Penny и ако реално установят пробив в акаунта, транзакцията ще се анулира и салдото и ще бъде превхърлено на сметката на Penny. Ако се установи обратното, има шанс транзакцията да бъде освбодена и вместо "Placed", ще има статут "Completed"...това е по-реалистичен вариант, тъй като датата на транзакцията е 8 Април. НО!!! Възможно е да не се действа по протокол и датата да не е фактор, от който зависи кредитирането.
Колкото до салдото на транзакцията, то се кредитира обратно по сметката на една от страните. Не остава за Paypal.
 
От: От: Питане относно Paypal

Може да го ползваш за получаване на плащания само ако си сигурен, че платецът е надежден

Колкото и надежден да си, Paypal има право да задържа транзакции до установяване на мотивите за нейното извършване. Всяка транзакция може да бъде оспорена в рамките на 30 дни от нейното нареждане...изключение на транзакция от вида "Payment Owed", или дължима сума. По презумция, чрез изпращането на средства до определен акаунт, вие го правите с ясния умисъл, че дължите пари на някой.
Погледнато отвсякъде, Paypal е надеждна система за разплащане ( поне за момента ), но създава изключително голям дискомфорт. Постоянно лимитиране на акаунти, задържане на транзакции и т.н. При връзка със съпорта, ако въобще може да се установи такава, единственото, което може да се направи е да ви успокоят.
 
От: Питане относно Paypal

Казваш, че PayPal е надеждна система за разплащане, а аргументите, които излагаш доказват обратното.

За мен надеждна система е такава, която не позволява на лицето, което е платило, да оспорва транзакцията (да си вземе парите обратно). Както е например при LibertyReserve, OKPAY и други подобни.

Тази година PayPal блокираха сметката на Internet.BS. Който не знае - това е един популярен регистратор на домейни. През сметката им минават милиони долари. Щом са в състояние да блокират сметката на такъв голям клиент, какво остава за малките...
 
От: Питане относно Paypal

В такъв случай, проблемът е реален и както написах по-горе, от Fraud-а ще направят анализ на акаунта на Penny и ако реално установят пробив в акаунта, транзакцията ще се анулира и салдото и ще бъде превхърлено на сметката на Penny. Ако се установи обратното, има шанс транзакцията да бъде освбодена и вместо "Placed", ще има статут "Completed"...това е по-реалистичен вариант, тъй като датата на транзакцията е 8 Април. НО!!! Възможно е да не се действа по протокол и датата да не е фактор, от който зависи кредитирането.
Колкото до салдото на транзакцията, то се кредитира обратно по сметката на една от страните. Не остава за Paypal.

И аз забелязах, че е от 8ми април, а защо сега ме информират идея си нямам. На снимката, която сложих също пише 23 август. Благодаря за помощта! Ще видим какво ще решат. :)
 
От: Питане относно Paypal

Казваш, че PayPal е надеждна система за разплащане, а аргументите, които излагаш доказват обратното
Надеждна, от гледна точка на сигурността. Paypal държат на нея и инвестициите са предимно в тази насока.
Рационалният потребител би избрал разплащателна система, която предлага оспорване на транзакция, защото не всяка транзакция е мотивирана! Понякога има намеса и от трети страни. Да спомена, че паричните средства в Liberty Reserve имат ниво на сигурност "0" ( нула ). Всичко е на твоя отговорност. От една страна това е поучаващо...не един път при обмен на средства съм бил лъган, добре че сумите са били малки. Но пък съм се научил да се пазя, в ранна тийнеджърска възраст! А какво правим с потребителите на 35-45 години, които не подозират, че могат да бъдат излъгани?! Да отбележа, че компанията не съществува, тя е фикция...на адресът в Коста Рика няма компания, която да извършва дейност, подобна на дейността на уебсайта libertyreserve.com
 
От: Питане относно Paypal

Точно тази "защита на потребителя" се ползва от измамниците за извършване на измами.

Разбира се, че служителите на LibertyReserve не се намират на адреса, където е регистрирана фирмата им. Дейността се върши главно от машини, а не от хора. Поради същите причини и служителите на PayPal не се намират на адреса, където е регистрирана корпорацията им (в Люксембург). Нито сървърите им се намират на тези адреси. Това къде се намират служителите им няма абсолютно никакво значение. Според мен сигурност значи "извършена транзакция - значи извършена транзакция". Ти искаш да можеш да си вършен парите обратно, ако те измамят и наричаш това сигурност. Аз го наричам възможност за злоупотреби. Ако не си сигурен в лицето, на което пращаш пари - не ги пращай. При Paypal има много начини за измами както от "търговци", така и от "клиенти", въпреки системата им за защита от измами. Има много оплаквания както от търговци, така и от клиенти, които са ползвали услугите на PayPal. Най-елементарния начин за измама на клиенти е да им се праща кутия с камъни. Има и други начини. Който иска да те измами ще намери начин. Независимо от това колко "сигурни" са PayPal.
 
От: Питане относно Paypal

Разбира се, че използването на Paypal не е толкова сигурно! Никой не твърди обратното. Аз може би съм последния човек, който ще тръгне да защитава Paypal като организация, но ми се искаше да изразя мнението си за сигурността, която предлага. В случай, че получа камъни в кутия, ще мога да си възстановя парите...а с продавача.....Вярно, трябва да си нащрек и винаги да имаш едно на ум, когато извършваш транзакция. Но не всички сме ясновидци, за да знаем какво ще стане впоследствие.
Дейността на една компания може да се извършва от всяка една точка по света, независимо къде е регистрирана централата ( или главния офис ). НО!!! На този адрес трябва да има офис на компанията. В случая с Paypal, офисът в Люксембург си е напълно легален, на първо място. На второ, извършва се дейност от офиса. И трето...Paypal имат финансова облага централният им офис да се намира в страна-членка на ЕС!!! ( а не в САЩ! ) Случаят с Liberty Reserve е противоположен!
 
От: Питане относно Paypal

В случай, че получа камъни в кутия, ще мога да си възстановя парите

Не си разбрал. Когато получиш камъни от PayPal няма да ти възстановят парите. От PayPal проверяват документите на изпращача (документите, които са подписани от куриера и потвърждават, че е изпратил пратка с твоя адрес). А това, че е имало камъни ти не можеш да докажеш. И гориш с парите.

Всяка една компания има легален офис (т. нар. registered address), това е само формалност. Там ходят директорите когато подписват някакви документи. А може и да не ходят, кой ги знае. Къде се намират другите служители на компанията, които вършат работата или дали изобщо компанията има други служители (например може да сключи договор с друга фирма и така да аутсорсва дейността си) няма никакво значение.
 

Горе