Питане относно Paypal

От: Питане относно Paypal

Стана след като ръчно конвертирах парите в паунди.

Това е голяма тъпотия, толкова ли не може да става автоматично и да не се чуди човек от къде му идва проблема.

Проблема не е в пейпал (поне така мисля). При плащане (веднага след като ви изкара логина и се логнете в пейпал) се появява опцията за конвертиране и даже ви пише курса. Проблем е, че при някои търговци тази опция не се появява и ако нямате в валутата която той иска да му платите, ще ви вземе от картата. Не мога да схвана кога го прави (правило ми го е при спортсдирект, ебей и няколко други случайни магазини). Вече поне знаете от къде идва проблема.
 
От: Питане относно Paypal

По спомен може да теглиш пари в картата без да ти е минала проверка (до 500 в основната ти валута за целия период преди да искат да ти я проверят).

Мерси и аз така мисля, че е а и се надявам, иначе щом парите изчезнаха от ПП е логично да отидат в картата :D
 
От: Питане относно Paypal

webstil,

Ако статусът на транзакцията е все още "Pending", то трансферът може и да не бъде осъществен. Статус "Pending" означава, че от Paypal все още не са изпратили необходимите детайли до тяхната банка, за да се инициира трансфер на средствата. При мен това става за по-малко от час! Но съветът ми е, ако можете да избегнете плащане с Paypal, изберете друга опция! Твърде много ядове съм хвърлил по тях!
Колкото до конвертирането между валутите, сега може и допълнително такси да вземат. Ще им прочета новите условия, изглежда, с днешните проблеми, те не са толкова маловажни и засягат почти цялата работа с Paypal. :(
 
От: Питане относно Paypal

И кво значи сега парите ми са някъде между пейпал и картата, т.е. в нищото :D И евентуално ще дойдат в картата като я активирам, лошооо :( :D
 
Re: От: Питане относно Paypal

И кво значи сега парите ми са някъде между пейпал и картата, т.е. в нищото :D И евентуално ще дойдат в картата като я активирам, лошооо :( :D
Спокс, не е нищо кой знае какво. Просто верифицирай и ще ти е Ок, така или иначе ще ти е нужна и в бъдеще тази ПейПал система. ;)
 
От: Питане относно Paypal

да аз попринцип си ги потвърждавам с кода, но сега имам нова и днес я вкарах, пуснах парите и после се усетих, че не е потвърдена : D
 
Re: От: Питане относно Paypal

да аз попринцип си ги потвърждавам с кода, но сега имам нова и днес я вкарах, пуснах парите и после се усетих, че не е потвърдена : D
Изчакай и нейното потвърждение. Мисля, че няма да отнеме много нерви и време.
 
От: Питане относно Paypal

И кво значи сега парите ми са някъде между пейпал и картата, т.е. в нищото
Това "нищо" е банковата сметка на Paypal :D Възможно е утре да откажат превода и да ти възстановят средствата. Друг вариант, за който всеки трябва да е подготвен, да ти лимитират акаунта, докато не предоставиш някое друго копие на ЛК и да изискат верификация на картата...Светни ни какво е станало...
 
От: Питане относно Paypal

Ако веднъж си потвърдил карта (с твоето име и т.н.) при следващо добавяне на картата и само теглене към нея, не искат верификация (сега си спомних защото имах две карти). Ако ще теглиш пари от картата към пейпал тогава искаха верификация и на новата карта.
 
От: Питане относно Paypal

А така, на мен това ми е втора, въпреки това се разходих до банката, потвърдих картата и отново сатуса е на pending, просто им е нужно време от 2-3 работни дни да преведат парите, нз как при колегата за 1 час става статуса на completed : )
 
От: Питане относно Paypal

webstil,

статус "completed" означава, че трансферът вече е пренасочен към банката. От този момент започват да текат от 3 до 5 работни дни ( в зависимост от банката ти ). В повечето случаи статусът "completed" при мен се появява след максимум 10 минути. Възможно е да осъществяват нареждането по-бързо предвид честите тегления, които правя.
 
От: Питане относно Paypal

Искам да споделя едно проблемче с вас.
Значи разработвам теми за браузъра Firefox. От време на време потребители даряват малки суми, но за втори път получавам такова съобщение:

An unauthorized account activity claim was recently filed against the
following transaction.


Buyer's name: Penny Martinez
Buyer's email: [email protected]
Transaction ID: 4GV27873A94019424

Transaction date: Apr 8, 2012
Transaction amount: $5.00 USD
Your transaction ID: 81T52723214532235
Case number: PP-001-962-374-628


We need additional information from you within the next 7 days. Please log
in to your PayPal account and go to the Resolution Center to see the
details of this case. There, you can enter any information regarding this
case that will help us fight the reversal on your behalf.

Thanks,

PayPal


Някаква идея какво трябва да правя? Преди месец бях получил 3 долара така със същото съобщение и след седмица нещо май не одобриха и в крайна сметка нищо не получих. Сега какво да правя?
 
От: Питане относно Paypal

В Resolution центъра пишеш "Donation" и чакаш от Paypal да ти отключат акаунта ( предполагам, че е и лимитиран! ). Сумичката от $5 ще бъде върната на [email protected]. Тъй като става дума за дарение, няма да имаш право на глас при решаване на спора и искането ти ще остане без разглеждане от страна на Fraud Dep-а :( Единственият начин да върнеш дарението обратно в акаунта си е твоето обяснение да съвпадне с обяснението на отсрещната страна. Тези случаи са изключително неприятни и в някои случаи се решават за не по-малко от 2 седмици, което първо е малко изнервящо и второ - пречи на онлайн бизнеса.
 
От: Питане относно Paypal

Единственото, което ми дават е върна парите и да пиша някакви обяснения. Аз какви обяснения мога да напиша при положение, че съм просто получател? Даже нямам представа защо са задържани тези пари. Изобщо какъв е този спор?

А като дам Open a dispute ми иска някакво ID. Въвеждам въпросното ID (има го горе в съобщението), но ми дава това:

This transaction cannot be disputed at this time. This is usually because the transaction has not yet been completed. If this is a completed transaction, please double check that the Transaction ID you selected refers to a payment that you sent.
 
От: Питане относно Paypal

Изобщо какъв е този спор?

Този т.нар "спор" произтича от действията или бездействията на другата страна. В случая се касае за "Unauthorized account activity", което ще рече, че НЕ собственикът на акаунта е направил транзакцията, а друго лице ( дали е така, от FRAUD-а ще изяснят ), което е имало достъп до данните на акаунта. Няма да изпадам в хипотези как се е случило...не съм прокуроор...само да отбележа, че въпросната транзакция просто не съществува!!! Реално, тя не е била осъществена от собственика на горепосочения акаунт и затова от Paypal са я анулирали.
И още веднъж да подчертая, че няма да имаш "право на глас" по въпросната транзакция
This transaction cannot be disputed at this time

P.S. Обясненията са способ на Fraud отдела да получат реална представа за мотивите, довели до осъществяването на транзакцията!
 
От: Питане относно Paypal

Това значи ли, че има вероятност някой да е пробил системата за сигурност на paypal или, че картата е крадена?
Иначе благодаря за коментарите. Жалко, че както си написал няма да имам право на глас, но това е един от моментите, в който нищо не можеш да направиш и трябва да се примириш със случващото се. :)
 
От: Питане относно Paypal

Не, системата на Paypal не е пробита. Най-вероятно са били откраднати паролата и имейла на притежателя на въпросния акаунт. Кутията ми е пълна с писма, които твърдят, че акаунтът ми е бил блокиран поради причина "Х" и незабавно трябва са логна. Към тези писма трябва да се гледа с особено внимание и винаги да се влиза чрез писане на httpS://www.paypal.com; никога от линк в писмото, никога от линк, предложен от браузъра, а чрез директно писане на адреса!!!
Като споменах горепосоченото, като добавим и датата на транзакцията...сигурен ли си, че в акаунта ти наистина е постъпила транзакция с номер 81T52723214532235 и имаш ли висящ спор с идентификационен номер PP-001-962-374-628 ?????????????????
 
От: Питане относно Paypal

Не, системата на Paypal не е пробита. Най-вероятно са били откраднати паролата и имейла на притежателя на въпросния акаунт. Кутията ми е пълна с писма, които твърдят, че акаунтът ми е бил блокиран поради причина "Х" и незабавно трябва са логна. Към тези писма трябва да се гледа с особено внимание и винаги да се влиза чрез писане на httpS://www.paypal.com; никога от линк в писмото, никога от линк, предложен от браузъра, а чрез директно писане на адреса!!!
Като споменах горепосоченото, като добавим и датата на транзакцията...сигурен ли си, че в акаунта ти наистина е постъпила транзакция с номер 81T52723214532235 и имаш ли висящ спор с идентификационен номер PP-001-962-374-628 ?????????????????

Доста съм внимателен със такива писма ментета. Сигурен съм, че има постъпила транзакция. Преди време го имаше същото, но от друг човек. От paypal ми пращаха някакви мейли пак да реагирам, но така и не разбрах какво да правя и след около две седмици транзакцията изчезна. Не знам дали са върнали парите или са си ги прибрали, но от мен нищо не са взимали.

pay.png
 
От: Питане относно Paypal

Не, системата на Paypal не е пробита. Най-вероятно са били откраднати паролата и имейла на притежателя на въпросния акаунт. Кутията ми е пълна с писма, които твърдят, че акаунтът ми е бил блокиран поради причина "Х" и незабавно трябва са логна. Към тези писма трябва да се гледа с особено внимание и винаги да се влиза чрез писане на httpS://www.paypal.com; никога от линк в писмото, никога от линк, предложен от браузъра, а чрез директно писане на адреса!!!
Като споменах горепосоченото, като добавим и датата на транзакцията...сигурен ли си, че в акаунта ти наистина е постъпила транзакция с номер 81T52723214532235 и имаш ли висящ спор с идентификационен номер PP-001-962-374-628 ?????????????????

Доста съм внимателен със такива писма ментета. Сигурен съм, че има постъпила транзакция. Преди време го имаше същото, но от друг човек. От paypal ми пращаха някакви мейли пак да реагирам, но така и не разбрах какво да правя и след около две седмици транзакцията изчезна. Не знам дали са върнали парите или са си ги прибрали, но от мен нищо не са взимали. Ето снимка:

Виж файлът 4560

Като мина с мишката върху placed ми изписва: "PayPal has placed a temporary hold while we're reviewing it. We'll contact you shortly with further information."
 

Горе