Питане: SEO за Zen cart

Toto

New Member
Здравейте!
Възхищавам се на многото полезна информация,която открих тук!
С упоритост и четене успях да си направя 1 сайт и 1 онлайн-магазин базиран на Зен карт .
С популяризирането на сайта нямам проблеми - прилагам прочетените правила и има резултати.За съжаление обаче с онлайн-магазина нещата не стоят така...
Ако някой помогне със съвет, или линк където да чета по темата, ще съм благодарен!

Ето и опитите ми :
http://www.zoosviat.net/
http://www.zoosviat.net/shop/

Приемам критики и съвети за всичко,защото не съм професионалист. :(
 
Ами малко е слаб текста в началото (да не кажа доста слаб).
Както би казал Апостол с тоя текст не може да продадеш каквото и да е. Пренапиши го като се постараеш новия текст да продава.
Махни двата банера от футера, и ги добави като нещо от типа на
Ние ви предлагаме продуктите на най-реномираните производители на храна за домашни любимци Този и Онзи
като линковете към този и онзи може да са Nofollow (не съм СЕО експерт и за последното не съм сигурен дали ще помогне).
Думата храна (това което всъщност продаваш) май не фигурира в нито един линк, а само в описанието на продуктите.
Акцентирай върху Храна и Животни .
На мястото на Нещо интересно, може да пишеш Качествени продукти или Реномирани храни, нешо такова.
Утре ако имам време може да ти пренапиша текста да видим експертите какво ще кажат.
Тия Полезни страници ги махни и на тяхно място добави две страници разясняващи как става плащането (може и една да е - обща за двата метода на плащане), не мисля че ти трябват много изходящи линкове за сега.
Относно дизайна - на мен лично ми хареса но хедъра ти се чупи през Opera. Ако е възможно - виж защо, (макар че не е болка за умиране), а ако не успееш може да ползваш image map (както аз правя тук http://obnova-bg.net/team.html ).
Добави си каунтър (един или няколко Tyxo и bgcounter в footer-a, защо не и google analytics (аз лично най често си гледам tyxo-то))Това по отношение на оптимизация на съдържанието.

По отношение популяризиране и ранкване на магазина имам следните идеи.
Сложи го на собствен субдомейн (не знам какъв резултат ще даде но аз бих го сложил).
Добави го във всички подходящи директории в start.bg като самостоятелен сайт. т.е. Онлайн версията на магазин зоосвят... Продължавай да го добавяш в директории - винаги има полза от това.
Напиши статия за магазина в articlebg.com
Ако не си го направил досега регистрирай се в google webmaster tools добави и валидирай (докажи им че е твой) сайта си, а след това добави sitemap.
Сложи линк към сайта си в подписа си във форумите които посещаваш, освен ако не е категорично забранено. Добави го в другите български директории - dir.bg, search.bg, gbg.bg, hit.bg, и каквото-още-се-сетиш.бг
И може би най важното МНОГО СПЕШНО СИ ОПРАВИ ВИЗИЯТА НА ОСНОВНИЯ АДРЕС.
Ако не си наясно много с кодинга харесай си готов css темплейт http://freecsstemplates.org или wordpress тема http://www.freewpthemes.net/ , така можеш да се съсредоточиш върху най-важното а именно съдържанието.
Махни ненужните и тези с лошо качество картинки.
Сложи поне кратко описание под снимката на всяко животинче (така ако google те индексира добре, ще имаш посещения и от хора търсещи конкретен вид животно) използвай пълноценно атрибутите на img таг-а (и по специално alt="opisanie na kartinkata" )

Ами това от мен, и успех в начинанието. Дано не ти се види дълъг списъка. Мисля че за начинаещ като теб при 3-4 часа работа по сайта до седмица ще си готов.
А сега чакаме и по-знаещите да споделят мнение.
 
Последно редактирано:
Добрфе дошъл и приятен престой тук. Еми мисля си че banditko.info беше доста изчерпателен. Въпреки това - има хляб в предлагането на продукти, а популяризацията - опции колкoто искаш тук. Ако имаш по определен начин за добиване на трафик и ти върши работа - продължавай в същият дух. :)
 
Магазина е добръ но на първо време бих си преработил сайта изглежда много стъфърски (пеиджа за рибкте визирам) иначе относно сеото на магазина и на същият. Хубаво е да има повече съдържание и да започнеш с линк билдинга

ПП не съм оптимизрал зенкарт доесга но ще погледна за какво става на въпрос днес по късно :)
 
Благодаря за експертните мнения и ще се възползвам от съветите!
Знаех си че тук е мястото, където трябва да питам :)
 
Значи набързо го погледнах зен карта Таитълите са ок Сменят се малко повече суъдържание за всеки продукт може да повтаряш името по веднъш в описанието ... и линкове ти трябват
 
Отново благодаря за напътствията!
Дилемата ми е : Дали първо да го напълня магазина с повечко артикули и после да го популяризирам,или обратното?Знаете - времето го няма.Но май и двете неща ще ги правя заедно.
Вече сложих Tyxo -то. Ще наблегна и на линковете...
 
важното е да не се отказваш , вече си положил солидна основа от тук наогре следва само едно надграждане и усъвършенстване , Успех
 
деистваи ги нещата едно по едно
SEO Е Непрестанна Работа

както и прегледай тези теми


може и малко адурдс да побваш щом продаваш продукти не ми се вярва да има много конкуренти в нишата
 
Явно е, че SEO-то е фина материя с която трябва да се пипа внимателно.Че ще се чете - ще се чете...само време да има...
И мога да се похваля, че спазвайки прочетени неща в този форум - вече (след 2-3 дни) имам резултати.
В сайта със снимките сложих текстови линкове с имената на фирмите от онлайн магазина към съответните страници.В резултат като напиша в Г-л 'tetra храна рибки' и се появявам на 1-ва страница.Обаче като напиша 'tetra храна риби' ме нема никакъв.... Това показва колко внимателно трябва да се подхожда и да се съобразяват много неща.
Продължавам да чета.Явно Зенкарта не е нещо по-особено от обикновен сайт.
И мисля да отпадне варианта да го качвам на собствен домейн, макар че и аз като banditko си мислех че ще е удачно. Засега имам + резултати,които ме удовлетворяват.
Благодаря за подкрепата, само се притеснявам да не Ви досаждам...
 

Горе