Питч за фирмено векторно лого

От: Re: Питч за фирмено векторно лого

... ДГЕ е култов израз и е символ на изкуството да се общува, поздравявам ви.
Това го научих от един приятел, който по случайност е от Плевен :) Не знам що го изтърсих тука.

Иначе, господин itws, нямам нищо против вас. Изкритикувах обявата, която наистина смятам за... несъвършена. Вий доказахте да сте много уравновесена и приятна личност и за мен беше удоволствие да си общуваме таз вечер :)

В крайна сметка спомогнах аудиторията да научи повече за вас и вашата фирма, съответно да останат с добри впечатления и да ви приемат по-насериозно. Както и аз. Успех на пича :p и се надявам да станете редовен член на форума :)
 
Re: От: Питч за фирмено векторно лого

Няма много общо - тук става дума за контест, наричан за по интересно "пич", в който пращаш данните си на неизвестна страна, срещу неизвестно възнаграждение. След това свършваш работата в 2 варианта и те решават дали да ти платят.
Как да няма общо? Кандидатстването за работа е аналогичен "контест". Пращаш си CV (портфолио) и се съревноваваш с неизвестен брой конкуренти. Много често пращаш въпросните документи на неизвестна фирма с неизвестни условия за предлаганата длъжност. Ако те те одобрят, евентуално ходиш на едно-две интервюта преди да да ти кажат точните условия. Така работят големите компании за сериозните си длъжности. Първо ти се доказваш дали ставаш, после ти казват точните условия и всичко останало.
Относно текущия конкурс, има още по-точни аналози - сайтове като http://99designs.com/contests , в които доста сериозни професионалисти участват в конкурси, работят здраво за да покажат най-доброто от себе си, но доста често не получават възнаграждение за труда си, тъй като конкуренцията е огромна.
И друг пример се сещам да ти дам - големи и доказали се компании като Mag studio, Cybermark, Netage, etc. половината им персонал се занимава само с участие по "контести". Как мислиш се печелят големи клиенти от ранга на Sony, HP, Mtel...
С две думи - хубаво е човек да има самочувствие, но който дава парите той поръчва музиката. Не може да се опитваш да обръщаш нещата и едва ли не да ти се молят да участваш в конкурса. Ако искаш участваш, ако не искаш - не участваш и толкова.
 
От: Питч за фирмено векторно лого

Позволявам си да се намеся в темата, защото съм работила с itws, и моето мнение е, че е изключително коректен и точен потребител. Дават достатъчно данни за фирмата. Аз като един Тома Неверни, преди да започна работа с тях ги проверих в търговския регистър - всичко си им е на ред. Това е моето мнение!
 
От: Питч за фирмено векторно лого

Те се разбраха, а вие продължавате :)
 
От: Питч за фирмено векторно лого

Здравейте, не разбирам точно какъв е проблемът и за какъв конкурс става дума. Аз съм работила с човека и ой се отнесе много коректно. Ще се радвам да работим и занапред.[/QUOTE]
 
Куул, питча има само 18 мнения, 10 от които в тази тема, а се оказва, че почти целия форум е работил с него и всички са доволни :). Ми сложете му по един трейдър де, да не го подозират излишно разни предубедени типове.

Сори, че пак се инволвнах в темата без да ми е работа ...
 
От: Re: От: Питч за фирмено векторно лого

... Много често пращаш въпросните документи на неизвестна фирма с неизвестни условия за предлаганата длъжност. Ако те те одобрят, евентуално ходиш на едно-две интервюта преди да да ти кажат точните условия. Така работят големите компании за сериозните си длъжности. ...
Специално за сериозна длъжност това не виждам как ще се направи. Сериозен кадър по тоя начин не можеш привлече - те обикновено си знаят цената и заглавието на компанията доста често е от най-важните фактори. И аз съм пускал машинално сивита към конфиденциални обяви, но почти винаги на интервюто са се оказвали някакви гащници, които подлежат на отсвирване при първата възможност в по-престижна компания. Губят моето и тяхното си време.

Текущият конкурс се различава доста от 99designs - там виждаш наградата, четеш брифинга, преценяваш дали ти е интересно.. И евентуално участваш. Анонимно. А и Сони едва ли биха пуснали контест без да си напишат името, понеже едва ли някой ще им обърне специално внимание.

В случая важни са детайлите, а не коя практика е общоприета.

Както и да е, разбрахме че тоя пич тука има "потенциал", нищо че със зор се показа :) .

ПС: Абе пишете го и туй у графата "разни хора, разни идеали".
 
Последно редактирано:
От: Питч за фирмено векторно лого

Vaskoa, ю ноу дъ правилна дума, йес?
ъЪ Живях ту дейз ин Лондон.. Иес, ат дъ Лондон Айрпорт акшуъли, ю ноу Лондон? уес? И форгот дъ думата...ю ноу



о йес, диджитал дизайнър, ю ноу диджитал дизайнър?
 
От: Питч за фирмено векторно лого

Нищо ненормално няма в това да си изпратиш портфолиото преди да са ти казали цената.
С човека са работили доста преводачи и копирайтъри от форума, защото търсеше много хора за преводи септември месец.
Аз също съм работила с него и беше коректен. В сравнение с повечето обяви, пускани във форума, тази е направо блестяща - не те обижда с неграмотност, написано е предварително през какви етапи ще се мине - ако искаш, участвай, ако искаш, недей.
 
От: Питч за фирмено векторно лого

С човека са работили доста преводачи и копирайтъри от форума, защото търсеше много хора за преводи септември месец.
Сещаме се за тогавашната тема "група набира фрилансери" тъй като участниците са с едни и същи никове ...
само де му е и-трейдъра на пича-представител не можах да разбера...
 
Последно редактирано:
От: Питч за фирмено векторно лого

adi позволявам си да се включа за кратко. Дистанцирам се от гореспоменатата от теб група. С преводачите (на които благодаря за подкрепата - всички сте много интелигентни и приятни хора) работих директно с лични съобщения, защото тогава имах малко повече свободно време, но за сметка на това бях съвсем новорегистриран и нямах достатъчно мнения за да отворя тема. Тъй като в момента студиото ни е заето на 100% с проекти, а и имах минимумът от 10 коментара този път реших да пусна нова тема. Това е.

Нямам идея какво е iTrader - т.е. кой трябва да го пусне, важно ли е за колегите от форума и т.н. Видях го ва акаунта ми Ако някой може да даде едно рамо ще съм много благодарен.

Наистина бих имал желание да участвам във форума, защото е интересен, а имам и богат професионален опти, който бих могъл да споделя - за съжаление нямам време - занимаваме се с доста сериозни проекти, които искат постоянно внимание. Предполагам, че след края на годината, когато обикновено е по-спокойно ще мога да взема по-активно участие и да допринеса за общото благо.
 
От: Питч за фирмено векторно лого

Щеше да е добре дизайнер на лога да се обади и да сподели как му се струва офертата да направи 2 лога безплатно, след като и ако го одобрят. Аз не съм такъв, но имам голям респект към занаята, понеже съм се мъчил и имам идея колко сложен процес е. Ама пък какво ме интересува - казах какво мисля, който иска да се хвърля.

Между другото, трябват ми 10-ина статии. Мисля да пусна един питч:

Моля професионалните копирайтъри да ми изпратят портфолиата си. Избраните измежду тях ще имат възможността всеки да ми напише по 20 статии от по 500 думи по зададена от мен тема. Статиите ще минат през обстоен преглед (ше се съберем комисия) и ще изберем 10 от тях, които ще бъдат платени на автора им. Има доста хора във форума, които са работили с мен и знаят колко точен и коректен съм!
 
От: Питч за фирмено векторно лого

Благодаря tuger.

Vaskoa: pitch по дефиниция е процес, при който някой продава нещо посредством аргумент или демонстрация. Най-често големите компании провеждат питч процедури за избор на нова рекламна агенция - поставят задание, агенцията разработва решение и го предлага. От всички подадени оферти компанията избира една и започва работа с агенцията. Подобна практика се прилага и в други сфери, включително дигитални дизайнери, музиканти и прочие дейности свързани със сферата на услугите.

Най-общо означава 'покажи ми идеите си по конкретен мой проект' (pitch me ideas, titles, whatever), а аз ще преценя до колко са ми интересни. Ако са - ще работим заедно. Из западните ширини е стандартна практика.
 
Последно редактирано:
Re: От: Питч за фирмено векторно лого

adi позволявам си да се включа за кратко. Дистанцирам се от гореспоменатата от теб група. С преводачите (на които благодаря за подкрепата - всички сте много интелигентни и приятни хора) работих директно с лични съобщения, защото тогава имах малко повече свободно време, но за сметка на това бях съвсем новорегистриран и нямах достатъчно мнения за да отворя тема. Тъй като в момента студиото ни е заето на 100% с проекти, а и имах минимумът от 10 коментара този път реших да пусна нова тема. Това е.

Нямам идея какво е iTrader - т.е. кой трябва да го пусне, важно ли е за колегите от форума и т.н. Видях го ва акаунта ми Ако някой може да даде едно рамо ще съм много благодарен.

Наистина бих имал желание да участвам във форума, защото е интересен, а имам и богат професионален опти, който бих могъл да споделя - за съжаление нямам време - занимаваме се с доста сериозни проекти, които искат постоянно внимание. Предполагам, че след края на годината, когато обикновено е по-спокойно ще мога да взема по-активно участие и да допринеса за общото благо.

itrader е системата за реитинг на търгуващите в форума доколкото съм запознат е проилязла от ebay ползва се в доста форуми http://www.predpriemach.com/itrader_main.php

като си работил с даден фрилансър може да му дадеш положителен итреидър и тои да върне че сте коректнен купувач наличието на такъв от доказали се потребители ще стопи доста леда при сключване на сделки Как да ползваме iTrader на форума
 
Последно редактирано от модератор:
От: Питч за фирмено векторно лого

Здравейте Lill, благодаря за допълнението към дефиницията - абсолютно точно е. Именно такава е и идеята на настоящия конкурс. Ще си позволя тук да отворя скоба и да поясня нещо, тъй като тази обява ще изтече във вторник и не виждам пречка да разкрия конкретно следващото условие за участие.

В брифа до участниците, одобрени по портфолио изискването за два варианта на лого не се обвързва с финална версия на лого или изцяло векторна изработка - напротив! В брифа е уточнено ясно, че може да се изпрати рисунка - молив, химикал, туш или вектор - няма значение. Основната идея на това изискване е не да "крадем" от времето на графичните дизайнери, а просто да видим по какъв начин разсъждават и доколко ще имат капацитет да се справят с логото. По този начин:
1. Участникът преценява дали има смисъл да участва - вижда цена, срокове и условия и според неговите професионални качества и умения решава в какъв вид да представи предложенията си.
2. При получаване на предложенията, освен че се запознаваме с начина на мислене на участниците, ние имаме възможност на по-късен етап да предложим бъдещи проекти на хора, които не са били одобрени за този конкретен проект - т.е. създаваме връзки.

Coolice, много благодаря за пояснението. Липсващата брънка бе опцията за даване на рейтинг - обяснена ясно в туториала. За в бъдеще ще използвам системата за оценяване!
 
От: Питч за фирмено векторно лого

Благодаря на всички, които заявиха участие в питч процедурата. Събирането на желаещи да участват приключи. В случай, че финално бъде избрано лого на участник във форума, след приключване на конкурса, предаване на готовите материали и заплащане в тази тема ще публикувам референция за работата му, както и ще използваме iTrader.

Още веднъж благодаря и пожелавам на всички форумни потребители успешен бизнес!
 
От: Питч за фирмено векторно лого

По-коректни хора от itws в този форум досега не бяхме срещали. Колкото до заплащането - около 6 до 10 пъти по-високо от нивото на форумните цени, иначе нормално за проекта ;)
 

Горе