Платформа за сайт, за обяви?

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Здравейте, колеги. Реших да пусна локален сайт за обяви за моя град. Знам, че не е кой знае каква идея, но аз искам да го направя не толкова заради печалба или нещо, ами просто защото искам да предлагам такава услуга специално за моя град.

Та бихте ли ми помогнали, като ми препоръчате някоя безплатна платформа, която да ползвам за тази цел?

Ако няма български превод не е проблем, ще си я преведа сам системата и ланг файловете :) Просто ми трябва надежна, добра и функционална безплатна платформа подходяща за сайт за обяви :)

Благодаря ви за съветите и вниманието предварително.
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

Рискувам да си навлека гнева на доста хора, но бих ти препоръчал Joomla! + Mosets Tree (последното е платено, но и GPL - тоест опен сорс с права да се ползва и разпространява неограничено).
Предлага всичко от което подобен сайт има нужда + готови интеграции за SMS разплащания.
Един демо сайт как изглежда (не е реално функциониращ): smolian.org

Ако се навиеш да ползваш системата, ще ти помогна да я сетъпнеш и направиш пушка, понеже гледам доста хора хейтват CMS-а, без дори да го познават.
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

Ехааа много изчистено изглежда и се доближава до това, което търся :) Честно да си призная аз съм от тези хора, които не точно хейтват, но не предпочитат джумла, защото, когато я видях за първи път ми се стори много объркана и усложнена с многооо функции :) Но с радост ще взема съвета ти и бих направил това, което казваш. Утре ще си направя един тест на моя компютър с джумла и този плъгин. Ако имам трудности ще ти пиша. Благодаря за предложението :)

Също така ако някой има други подходящи предложения ще се радвам да ги сподели :)
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

С юзъра с който си се регистрирал съм ти дал и достъп до бекенда (smolian.org/administrator) - там отиваш, логваш се с потребителското име и парола, които си избрал.
Отиваш на компоненти и Mosets Tree и разгледай функционалностите. Голяма част от тях (custom fields, spy directory, geomapping и т.н.) са малко скрити долу в ляво.
ето и още един, който ползва същото приложение mladost.info

Що се отнася до помощ - ще ти е нужна, защото иначе ще потрошиш доста време да му пипнеш тая и оная настройка и това и онова в темплейта, за да сработи както трябва.

Всъщност според мен основното му предимство е geomapping: mladost.info/каталог/компютри/интернет/Некс
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

Deltascripts с две ръце. В началото е малко трудно, но като поразгледаш, нямаш представа колко е гъвкав скрипта.

Много ме кефи, че например можеш да направиш така, че в категория коли да показва различни екстри като кубатура, година и т.н., а като цъкнеш в друга категория да се показва друго. Например в телефоните - дали има wap, gprs и т.н. Всички полета и тук и при регистрация, могат да се избират и да работят в търсачката. Можеш да избираш дали да са чекбокс, радио бутон, дроп даун и т.н.

Абе с 2 думи - СТРАШЕН СКРИПТ!

Преди 2-3 години бях продал един сайт с този скрипт за 400лв - само ей така, инсталиран и преведен. В момента нз колко върви лиценза, преди беше безплатно.
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

Това с добавянето на специални полета само за определени категории е много добро преимущество, но има проблем. Скрипта в момента е платен, но пък аз го имам nulled. Дали ще е имам някакви проблеми ако използвам nulled версия или намеря някоя по-стара версия?

А в джумлата може ли да стане това със специалните полета?
 
Последно редактирано:
От: Платформа за сайт, за обяви?

Е, по принцип никой няма да те хване ако ползваш нулед. Ако е регионална, нямат шанс да те сбарат. Въпроса е от чисто морална гледна точка - хората са хвърлили труд, а ти да го откраднеш.

Разрови се, шестицата също е добра и мисля, че е безплатна.
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

За сега мисля да се спра на варианта, който Ivo.Apostolov ми предложи :) Прав си, че от морална гледна точка е кофти, а аз наистина не се смятам за човек, който се подиграва с труда на хората :) Когато ползвам нещо безплатно, винаги оставям линковете във футъра :p Макар, че това не голяма работа, но все пак е нещо :)

Пускайте и други предложения ако имате, за да ги обсъдим и тях :)
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

Разгледай :e-obiava.tk
Ако ти хареса,имам я нулирана.
 
Здравейте, искам да си напрравя сайт за обяви. Инсталирах безплатна платформа Osclass 3.7.4, но мисля да инсталирам малко по-ниска версия за да си купя
Osclass Translate
by Osclass Team
Знаете ли дали това е подходяща платформа за всякакви обяви, включително и за коли? И превода получава ли се добре по този начин?

Виждам, че темата е стара.
Може ли да ми помогнете в избор за безплатна платформа? Още ли са актуални съветите по-горе, все пак са минали години...?
 
Благодаря, добре изглежда!
Но по-скоро си търся вариант, в който да не влагам средства, това няма да ми е бизнес, а хоби.
Така и така съм си инсталирала Osclass 3.7.4., ако някой е работил с тази платформа да пише.
В момента търся информация как да преведа сама платформата, една част преведох сама,
но до други нямам достъп да коригирам ръчно и все пак инсталирах частичен превод.
Ако не успея, все пак ще мина на по-ниска версия за която е превода, който имам.
 
От: Платформа за сайт, за обяви?

Deltascripts с две ръце. В началото е малко трудно, но като поразгледаш, нямаш представа колко е гъвкав скрипта.

Много ме кефи, че например можеш да направиш така, че в категория коли да показва различни екстри като кубатура, година и т.н., а като цъкнеш в друга категория да се показва друго. Например в телефоните - дали има wap, gprs и т.н. Всички полета и тук и при регистрация, могат да се избират и да работят в търсачката. Можеш да избираш дали да са чекбокс, радио бутон, дроп даун и т.н.

Абе с 2 думи - СТРАШЕН СКРИПТ!

Преди 2-3 години бях продал един сайт с този скрипт за 400лв - само ей така, инсталиран и преведен. В момента нз колко върви лиценза, преди беше безплатно.

А сега към тази дата какво може да препоръчаш за сайт за обяви с минимални средства.
Има ли по-добър вариант от Deltascripts?
 

Горе