Плащане през интернет и хостинг извън България

smashclone

New Member
Здравейте, ще правя онлине магазин насочен към чуждестранния пазар - главно Европа и ми трябва някой стабилен хост. Чудя се между Leaserweb и HostEurope. Бих искал да чуя вашето мнение за тези двете и съм готов да чуя и други предложения. Друго, което ме интересува е онлине заплащането - чрез карта/паупал акаунт, понеже не съм се занимавал с това и не съм наясно как точно се интегрира в моя сайт - искам да разбера как точно се прави и да получа някакви насоки.
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Връзката от България до цяла Европа е меко казана прекрасна. Съотношението цена/качество на българските фирми е на години пред останалите. Дори и да не ти харесва един имаш достатъчно алтернативи. Ние имаме немалко клиенти в почти всички европейски държави, които са много доволни от свързаност, качество и цена. Техните клиенти не са в България, а Европа като цяло.
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Не искам да работя с българска фирма, а относно плащането как стоят нещата - трябва да отворя сметка към дадена банка и да вградя кода със заплащането към тази банка в моя сайт ли, наистина не съм наясно. Искам и мнение за тези две фирми
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Не искам да работя с българска фирма, а относно плащането как стоят нещата - трябва да отворя сметка към дадена банка и да вградя кода със заплащането към тази банка в моя сайт ли, наистина не съм наясно.

Ако работиш с Българска фирма предпоръката ми е Coolicehost(сървърите им не са в България, а в Париж, Канада, Холандия и може да имат вече някъде другаде, но само за тези знам), уникални са, но ако държиш на чуждестранен хостинг си вземи на godaddy, не са от най-евтините, но са много качествени. Ползвам и двете фирми и са много добри, тези които изброиш, иначе за тези твоите дето ги даваш - не съм ги ползвал, не знам.

За разплащанията трябва да направиш виртуален ПОС, което значи да отвориш сметка в банка и да ти дадът модула за разплащане, след което ти да го свържеш със системата на магазина. Но това ако ти е сложно, по-добре отвори си сметка фирмена, то ти трябва да имаш, де. След това се регистрирай в 2checkout.com/, одобряват те и ти дават код които да сложиш в сайта си, по-лесно е за изпълнение. Ако пък си с CMS, то мисля, че почти всички cms магазини имат плъгини за тях, а ако си правиш ПОС терминал трябва да правиш модула сам.
 
Re: От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Не искам да работя с българска фирма, а относно плащането как стоят нещата - трябва да отворя сметка към дадена банка и да вградя кода със заплащането към тази банка в моя сайт ли, наистина не съм наясно. Искам и мнение за тези две фирми

Здравей и добре дошъл при нас. Надявам се да си прекараш добре времето. Плащанията са обикновено по пейпал или друг пеймънт, обработваш карти. Но със сигурност 2 ще ти свършат работа. Това си е достатъчно. В Европа не е толкова популярен модела на "плащане при доставка", както е тук, ако възнамеряваш да се възползваш и от тази опция. Това си е за дивите местенца, като тук. :)

Относно двете фирми, нямам мнение за тях. Не съм ги ползвал, и ако трябва да съм честен - сефте ги чувам.
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Здравейте, кого бихте ми препоръчали за хостинг, Блинки?
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Здравейте, кого бихте ми препоръчали за хостинг, Блинки?

Хостинг фирмата, която ти препоръча колегата по-горе е тяхна (на хората които държат форума), иначе аз също бих ти препоръчал бг хостинг - хостбългария, примерно. Ако става въпрос за споделен хостинг не мисля, че има голямо значение от къде е, стига сървъра да не е на друг континент от таргета ти :D
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

За хостинг бих ти препоръчал webhostface . com
В момента сървъра на който се намират сайтовете ми е в Германия, но мога да ти кажа, че никога не прекъсва и скороста е много добра.
Мога да ти кажа, че още даже не съм ползвал съпорта им, защото нямах никви проблеми.
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

За хостинг бих ти препоръчал webhostface . com
В момента сървъра на който се намират сайтовете ми е в Германия, но мога да ти кажа, че никога не прекъсва и скороста е много добра.
Мога да ти кажа, че още даже не съм ползвал съпорта им, защото нямах никви проблеми.
На тоя много много не му обръщай внимание.
Аз бих ти препоръчал http://jump.bg
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Host Bulgaria, coolicehost и Jump ти препоръчвам от българските. От чуждестранните можеш да опиташ SiteGround, които реално погледнато отново са българска фирма и хостинга също е много качествен, но е малко скъпичък като цяло.

А пък ако имаш нужните познания да си настроиш сам сървъра, можеш да опиташ Digital Ocean.
 
От: От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Host Bulgaria, coolicehost и Jump ти препоръчвам от българските. От чуждестранните можеш да опиташ SiteGround, които реално погледнато отново са българска фирма и хостинга също е много качествен, но е малко скъпичък като цяло.

А пък ако имаш нужните познания да си настроиш сам сървъра, можеш да опиташ Digital Ocean.

Аз ти препоръчвам всички освен суперхостинг това е най некачественият скъп и тъп хостинг. На 1 сървър държат 1000 клиента при 100 посещения ще им удариш лимитите бих ти препоръчал coolicehost, защото е защитен освен това получаваш много добър съпорт от кул и цената е направо супер за това което получаваш
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

От какво е защитен?:shock:
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Ти за колко магазина досега си чувал да се ддосват ?
И другите фирми викаш не са защитени?
Да казвам, че споделеният хостинг на някой БГ фирми не е защитен.
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Кои са тези фирми? Сподели тази информация с нас и автора на темата.
 
От: Плащане през интернет и хостинг извън България

Кои са тези фирми? Сподели тази информация с нас и автора на темата.
Хаха да не би да очакваш да ти кажа на кои фирми сам пускал slowloriс публично? Разгледай ги направи 1 списък с 5-6 сайта от всичките фирми пиши ми ЛС да ти изпратя името за програмата дръпни си я и тествай и ще видиш ... то даже ддос не е а по скоро дос :D ама калпава работа
 

Горе