Плащате ли данъци върху чековете от гугъл

За каква сума говориме? Ако под $200 не си прави труда. А и е смешно. Иначе накрая на годината се попълва една данъчна деклараця с която обявяваш колко си направил тази година и на база това попълваш и там си смяташ колко дължиш. Ще е голям купон ако отидеш да си платиш $30 данъци. :wink:
 
Навремето когато получих първия си чек обикалях по банките да питам за такси и т.н. , обаче навсякъде искаха да си открия сметка при тях, в едната банка викам на служителката: "Не искам да си откривам банкова сметка щото после трябва да ги декларирам тия пари и да плащам данъци", а тя ми отговаря: "Абе какви данъци ще плащаш бе, ти да не си в Европа ?!?!" :D
 
Не само върху парите от Гогъл ами и върху тези от афилиейт програмите се дължат данъци http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135538631

Така че попълнете си данъчните декларации и си платете данъците http://www.nap.bg/

ПС. Не съм от данъчното споко . Но тази тема е онлайн нали?!
 
И аз не съм. Чичковците имат нужда от нови мерцедеси. Така че всички задружно ще си платиме данъците - нещо като групово задължение към родината. :) Сори че такъв сърказъм, но яко ме кефят. :wink:

И да, не само чековете от Google, а всички кинти дошли в БГ от интернет маркетинг. Неможе да си на далавера, а държавата да не вземе участие.
 
А защо да си плащаме данъците ? Не съм агресивен, ама понякога много ми се иска да раздавам малко правосъдие ... , особено към чичковците които искат нови мерцедеси.
 
Ако ползвате фирма може чуствително да се редуцира това което се дължи като данъци, все пак и разходите се приспадат, амортизации ала бала..... добри счетоводители и правилното боравене с юридическите лица му е майката защото ако внесеш оторе никои няма да ти каже чакай бе човек плащаш отгоре ще ти ги вземат без да им мигне окото...

Ама това ако печелите толкова че да икономиески обосновано да регнете фирма
 
Blinky каза:
И аз не съм. Чичковците имат нужда от нови мерцедеси. Така че всички задружно ще си платиме данъците - нещо като групово задължение към родината. :) Сори че такъв сърказъм, но яко ме кефят. :wink:

От тази година само 10 % момчета .
Не знам държава в която да няма данъци ама това тяхното прекалено . С този плосък данък ни сравниха с най-най-западналите страни.
 
В много държави няма данък за приходи от чужбина, панама, сеишели, доминиканска република затова са офшорните фирми и сметки
 
ca$h каза:
В много държави няма данък за приходи от чужбина, панама, сеишели, доминиканска република затова са офшорните фирми и сметки

Въпросните сметки и фирми едва ли са за парички от Google и Affiliate Marketing
 
Да, така си е. Но нали нашите тъпаци трябва да папат. трябва да ги нахраниме бедните чиновници. :lol: Имаше една песен на NERD - Lap Dance: Politicians Sound Like Strippers To Me. :wink:
 
adelina каза:
ca$h каза:
В много държави няма данък за приходи от чужбина, панама, сеишели, доминиканска република затова са офшорните фирми и сметки

Въпросните сметки и фирми едва ли са за парички от Google и Affiliate Marketing

За програми който плащат с чекове нестават защото ще идват на адреса там. $1000 регистрация и годишна поддръжка $800 за сметка с електроно банкиране + фирма. Предценяваш дали ти е изгодно и действаш...

coolice имаш лс
 

Горе