Плащате ли данъци върху чековете от гугъл

adelina каза:
От тази година само 10 % момчета .
Не знам държава в която да няма данъци ама това тяхното прекалено . С този плосък данък ни сравниха с най-най-западналите страни.

Има държави без данъци :) Плащаме големи данъци заради дупки в законите, които позволяват на голяма част от фирмите да крият доходи. Също така държавата по никъкъв начин не помага на големите фирми да се развиват. Имам семеен познат, които беше един от най-големите търговци на специална продукция в България. Нашата мила държава по едно време го усети, че е много голям и се опита да го притиска. Следователно той си купи апартамент в най-елитния квартал на Москва, взе руско гражданство, закри всички фирми в България и отиде в Русия. В момента в България идва само на почивка или по бизнес. Следващия такъв бизнесмен трябваше да е Самоковета, който беше се изнесал изцяло от България малко преди да го убият. В момента до колкото знам и Васил Божков много се издразнил на държавата ни и лака полека се изнася от тук. Това всичкото е загубана много големи данъци, които големите български бизнесмени плащат в Англия, Русия и още няколко страни.
 
ca$h каза:
За програми който плащат с чекове нестават защото ще идват на адреса там. $1000 регистрация и годишна поддръжка $800 за сметка с електроно банкиране + фирма. Предценяваш дали ти е изгодно и действаш...

coolice имаш лс


мерси ама тука са по скъпи доколкото знам.... нали живеем в бг всеки дере по-колкото кожи може.... 8)
 
adelina каза:
От тази година само 10 % момчета .
Не знам държава в която да няма данъци ама това тяхното прекалено . С този плосък данък ни сравниха с най-най-западналите страни.

Освем 10% данък имаш и осигуровки още някакви проценти които пак са върху това което обявиш.
 
Какво е това "данъци" и защо трябва да се плащат......да питам ли изобщо пък това данъчна декларация какво е.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Трябва да съм с тежко психично разтройство или нещо от сорта за да направя това.......не 10% ами и 1 няма да дам.....
Надявам се сега никой няма да се подхлъзне и да ми чете морал.....преди време помолих едно американче да ми прати нещо и да го обяви като подарък до 50 гущера, а той ми каза че като съм си плащал тия неща съм помагал на държавата си......гледах и не вярвах на монитора си......
 
wtF!? чаааааааайте малко е аз от 2 години 1 стинка данък несъм фърлил, нит имам фирма, ии..

хахахаха че ако ся треа ги платя тия данъци оооооооохоооо.. 20% .. OMG.. тва от 1000$ са 200$< не ви ли се свидят!?? или 2000$ данък на 10 000$ ии ко кът ги платя ? награда нещо ше ми датат ли ? некво удостоверение сигурно на което ще пише "Редовно плащал Данъци" (или редовно прее*аван от държавата) и хорта са смеят xD или някой ше земи ми напраи нещо a ?

аз мисля така, ако дохода ви от там е не е над 2 000 мн мн не ви пука щото нема кой ва хойка (НАЙ вече БАНКАТА ви, ако не е DSK разбира се)


и другото което мисля е че данъка ако говорим за ДДС важи само при Търговия/внос на стоки .. etc...... ъъ междо другото ако е имало данък той най вероятно ше си го плати Google щото все пак ТОЙ ви дава/внася парите, вие кво ще плащате ?

в България живеем ЕЙ! ВлаСТТА е БАЯ корупция, нас бедните
тука припечелили некаф леф ли ще гледат :lol: :p
 
Пичове, данъци трябва да се плащат. Това не е някаква особеност на нашата държава - навсякъде е така. На никой не му е приятно, но по-неприятно е да те нагъзят за неплатени данъци. Иначе всеки мрънка срещу мутрите, сивата икономика и прочие, но когато опре до него, лично, да се държи като нормален човек и вика "е точно пък с мен ли ще се занимава някой". Истината е, че държавата е такава, каквито са хората в нея. За да имаш претенции държавата да се отнася към гражданите с уважение трябва да е налице и обратното. Лично аз си плащам данъците и си гоня правата до дупка. И си мисля, че всеки трябва да прави така. Иначе ако знаеш, че си неизряден и ако те проверят ще те хванат как точно ще отидеш примерно в НАП да им вдигнеш скалндал за нещо? Ами нали ще ти направят ревизия (това може да се случи и на физическо лице, без да си фирма) и ще цъфне какво не си платил. С рушвет ли ще се оправяш? По-добре си плати данъците и спи спокойно.

А и от тази година данъка върху дохода и корпоративния данък е само 10%, което както и да го гледаме е достатъчно ниско и не си струва главоболията да се тарикатее на дребно, защото когато много хора се опитват да преебат държавата на дребно резултата е, че тя преебава всички на едро (това поне го може ;) )
 
unufrii каза:
Пичове, данъци трябва да се плащат. Това не е някаква особеност на нашата държава - навсякъде е така. На никой не му е приятно, но по-неприятно е да те нагъзят за неплатени данъци. Иначе всеки мрънка срещу мутрите, сивата икономика и прочие, но когато опре до него, лично, да се държи като нормален човек и вика "е точно пък с мен ли ще се занимава някой". Истината е, че държавата е такава, каквито са хората в нея. За да имаш претенции държавата да се отнася към гражданите с уважение трябва да е налице и обратното. Лично аз си плащам данъците и си гоня правата до дупка. И си мисля, че всеки трябва да прави така. Иначе ако знаеш, че си неизряден и ако те проверят ще те хванат как точно ще отидеш примерно в НАП да им вдигнеш скалндал за нещо? Ами нали ще ти направят ревизия (това може да се случи и на физическо лице, без да си фирма) и ще цъфне какво не си платил. С рушвет ли ще се оправяш? По-добре си плати данъците и спи спокойно.

А и от тази година данъка върху дохода и корпоративния данък е само 10%, което както и да го гледаме е достатъчно ниско и не си струва главоболията да се тарикатее на дребно, защото когато много хора се опитват да преебат държавата на дребно резултата е, че тя преебава всички на едро (това поне го може ;) )

За някой неща споделям мнението ти, но за повечето - в никакъв случай.....
Затова предпочитам да не си плащам данъците....така или иначе от неспокоен сън не мога да се оплача......
 
Как ще декларирам печалбите си ? Може би трябва да платя на счетоводител ? Печалба ли са парите които се получават от интернет ? За много хора които не са направили кой знае какво напр. са качили готов темплейт или са регнали блог това е печалба, но за мен не е, щото имам инвестиции от време и средства, борил съм се години за да получа нещо. Колко струва труда ми в стотиците безсънни нощи, може ли да се изчисли и да се приспадне от данъците ? Мазата ми е пълна със стари компютри, някой ще ми ги приспадне ли от данъците ? Всеки месец плащам по 30 лв. за интернет, купувам си книги и т.н. Парите които получавам от интернет не са печалба от тотото, ако тегля чертата ще съм на минус, така че не знам дали има нещо което трябва да декларирам.
 
Ако успееш да убешиш данъчен инспектор в това ще ти сваля шапка ;) Ако си физическо лице декларираш доходи, не печалба. За печалба трябва да водиш счетоводство.

Не ме разбирайте криво - и на мен не ми е приятно да давам пари на държавата. Не става въпрос дали е справедливо или честно (живота сам по себе си не е справедлив и честен, няма как да очакваме държавата да е). Просто по закон си длъжен да го правиш.

Всъщност всеки да прави каквото намери за добре. Аз си имам разбиране за нещата, което не е задължително да е правилно или популярно :)
 
Ако живееш по малко от 180 дни в една държава не дължиш данъци там много богатите правят така имат по едно жилище в разлини части на света и се местят...

Ако си ФЛ печелиш плащаш данъци харчиш ако си фирма печелиш харчиш плащаш данъци

иначе имам брутален пример какво могат фирмите ако имат добри щетоводители беше преди няколко години и Арома или Астера или бяха още заедно... Фирма с няколко завода накрая на годината декларира 800лв печалба и плати данъци върху тях.....
 
при колегите има една много добра тема за тези които се итересуват от фирма (обърнете особено внимание на поста на бгкулинара на втора страница в темата)

Малко повечко информация за фирмата?
 
AxCx каза:
За много хора които не са направили кой знае какво напр. са качили готов темплейт или са регнали блог това е печалба, но за мен не е, щото имам инвестиции от време и средства, борил съм се години за да получа нещо. Колко струва труда ми в стотиците безсънни нощи, може ли да се изчисли и да се приспадне от данъците ? Мазата ми е пълна със стари компютри, някой ще ми ги приспадне ли от данъците ? Всеки месец плащам по 30 лв. за интернет, купувам си книги и т.н. Парите които получавам от интернет не са печалба от тотото, ако тегля чертата ще съм на минус, така че не знам дали има нещо което трябва да декларирам.

Според държавата, изброените от теб разходи са точно 25% :shock:

Не забелязах в тази тема някой да каже, че данъците се плащат авансово на всяко тримесечие (с изкл. на последното), а в началото на следващата година се доплаща.

Повече по въпроса съм писал в тази тема:
За данъците и осигуровките през 2008-ма година
 
shang каза:
в България живеем ЕЙ! ВлаСТТА е БАЯ корупция, нас бедните
тука припечелили некаф леф ли ще гледат :lol: :p

Точно бедните плащат данъците и глобите. Богатите не желаят да го правят.
 
happyslacker каза:
shang каза:
в България живеем ЕЙ! ВлаСТТА е БАЯ корупция, нас бедните
тука припечелили некаф леф ли ще гледат :lol: :p

Точно бедните плащат данъците и глобите. Богатите не желаят да го правят.

Абе....всички сте много сладки. Не ви се плащат данъци. на никой не му се плащат. Ама замисляли ли сте се за една друга КОЛОСАЛНА глупост. Я се замислете за българи които имат фирма в USA и са длъжни да си платят там данъците, но понеше си прехвърлят парите в БГ , защото си живеят в БГ, по българските закони трябва да платят данаци на тези пари и в БГ. И даже по голям процент, а? как ви се струва? Спечелил си ги навънка а държавата ти го взема? При положение че вече си им платил данъците 1 път. Аз на това казвам обирджийство. на двойното данъчно облагане. Ако беше на едно место да плащаш...песен ама така? Какво ще кажете да ви вземат 30% от печалбата ,а?
 
FERRARIST каза:
По принцип знам че на всяко действие има противодействие, стига да знае човек как да го постигне.....начини винаги има.....

Давай ги начините?
 
E-Business каза:
Аз на това казвам обирджийство. на двойното данъчно облагане. Ако беше на едно место да плащаш...песен ама така? Какво ще кажете да ви вземат 30% от печалбата ,а?

Ами като искаш да се правиш на американец така е.
Има и други страни в които можеше да регистрираш фирмата си с цел избягване на двойното данъчно облагане и пак да е със имидж в Америка.
 
От: Плащате ли данъци върху чековете от гугъл

Ако случайно някой не е разбрал: ако си физическо лице и искаш да платиш данъци за приходи от чужбина, няма да стане, защото от агенцията по вписванията ще откажат регистрация по БУЛСТАТ (причина: липсват „документи, удостоверяващи извършването на определена дейност“ - това е договор, подписан от двете страни и диплома (???) - не знам къде в закона е обяснено, че точно тези документи „удостоверяват извършването на определена дейност“, но така ми каза служителката от агенцията по вписванията).

В случай, че някой се обърка да декларира доходите си без да има регистрация по БУЛСТАТ (което какато казахме по-горе е невъзможно!) със сигурност ще го глобят (не е подал декларация за започване на трудова дейност, не се е регистрирал по БУЛСТАТ в срок и т.н.), а ако не подаде декларация вероятността да го хванат е нищожна (или поне така пише по форумите - хора са получавали пари чрез чек, PayPal, WesternUnion и не са ги хващали (напомням, че даже и за дарение се плаща данък)).

Важно уточнение: това, че законът не позволява да се платят данъците, не означава, че позволява да не се платят - както плащането, така и неплащането е забранено! Единственото спасение (за тези, които искат да са 100% легални) е да не извършват трудова дейност и да не приемат плащане (дори и да няма плащане, за извършване на трудова дейност се подава декларация за започване и прекратяване на трудова дейност и се дължат осигуровки независимо от това дали има приходи в резултат на трудовата дейност; във всички случаи тези осигуровки не се връщат (дори и да няма приходи през годината)!).

Ако някой е успял да си плати данъците като физическо лице ще се радвам да напише точно как е успял да го направи :) Ще е от полза на много хора, които се чудят как да го направят.
 
От: Плащате ли данъци върху чековете от гугъл

Ей, гледам темата е ъпната, да барем и аз да попитам.
Понеже съм непълнолетен, при регването в адсенс за бенефициент писах сестрата, която току-що завърши даскало (демек има 18), но сега ще учи във ВУЗ. Та въпроса ми е - понеже тя се явява един вид "средството"да си получавам кинтите (тя не прави нищо по сайтове и т.н.) аз или тя трябва да плаща данъци?
 
От: Плащате ли данъци върху чековете от гугъл

Абе....всички сте много сладки. Не ви се плащат данъци. на никой не му се плащат. Ама замисляли ли сте се за една друга КОЛОСАЛНА глупост. Я се замислете за българи които имат фирма в USA и са длъжни да си платят там данъците, но понеше си прехвърлят парите в БГ , защото си живеят в БГ, по българските закони трябва да платят данаци на тези пари и в БГ. И даже по голям процент, а? как ви се струва? Спечелил си ги навънка а държавата ти го взема? При положение че вече си им платил данъците 1 път. Аз на това казвам обирджийство. на двойното данъчно облагане. Ако беше на едно место да плащаш...песен ама така? Какво ще кажете да ви вземат 30% от печалбата ,а?

Със САЩ, нямаме ли споразумение за избягване на двойното данъчно облагане ?
 

Горе