Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

К'во понижение, к'ви 5 лева?
Дръгнат от все повече и повече места.
Добре, че е тоя интернет, та не съм станал убиец, крадец или нещо такова. Всеки ден измислят нови закони, с които ни ощетяват.
Няма да пиша повече, че като стане въпрос за това как ни изнудва държавата и полудявам. Не ми издържат нервите...
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Значително повишение на разходите усещам. Много се дразня от дребнавите начини за източване на пари от работещите - какво е пререгистрацията на фирмите? Пълна простотия, подаване на годишни отчети за публикуване в сайта на търговския регистър - защо? Плащаш 50 лв, за да си подадеш ГФО - нищо различно, от това, което вече си подал в НАП. Просто от едната институция могат да си го дръпнат в другата без никакви проблеми, но не, трябва работещият да отиде да виси с часове на опашки, да внесе пари и да чака да му публикуват отчета - а къде е тайната на личните данни - всичко, което си подал излиза при поискване в сайта на търговския регистър - рай за мошенниците, просто да бяха искали, нямаше да им направят толкова удобен сайт с всичката информация, публично достъпна вътре. Все още не е дошъл момента, да се оплаквам от липса на работа, но ако стагнацията продължава, ще е много лошо. Уж Дянков каза, че кризата свършила, а аз я чувствам така, все едно сега започва.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Че то в Бълхария ако имаш понижение на разходите за живот при положения, че приходите ти са едни и същи, трябва да са се случили две неща:

1. Спиш и сънуваш. :wink:
2. Объркал си се и не се намираш в Бълхария.

Както казва един авер "Накъдето и да се обърнеш все пари ти искат!":wink:
 
Последно редактирано:
От: От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

1. Спиш и сънуваш. :wink:
2. Объркал си се и не се намираш в Бълхария.
3. Живееш над закона
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

И аз не забелязвам голямо подобрение, което автоматично отговаря, че разходите са се покачили, а приходите все същите. Кризата дойде преди 2 години, но започнахме да я усещаме силно благодарение и на правителството. Можем задружно да им благодарим, и да пожелаем на всеки министър по още 6 апартамента, че да имат завалийте парички в тези вълчи времена.

Не искам да ви отчайвам всичките, но тук никога няма да го има положението, доходите да растат, а разходите да не мърдат. Форумът от части има и за цел това, на което учи да може да помага в натрупването на допълнителни доходи, защото грам не мога да си обясня как някой със заплата 600 лв. живее, ако не му идват пари странично. Само наема и сметките са му мин. 500 лв. Можете само да си отговорите за какво иде реч. А заплати от 600 не са рядкост, само да кажа, да са си много често явление тук в Софията.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

К'во понижение, к'ви 5 лева?
Дръгнат от все повече и повече места.
Добре, че е тоя интернет, та не съм станал убиец, крадец или нещо такова. Всеки ден измислят нови закони, с които ни ощетяват.
Няма да пиша повече, че като стане въпрос за това как ни изнудва държавата и полудявам. Не ми издържат нервите...

да си купим по една пушка и да хващаме гората?
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

да си купим по една пушка и да хващаме гората?
на там вървиме, всичките да ни върнат към първичното, че другото не може да го напшравят, да се живее нормално. кога аз ще видя някой германец да седи и да реве, че парното му е скъпо там. никога. кога ще видя англичанин да седи и да гледа как еди кой си педерунгле от държавниците се е сдобил с еди какво си по време на мадната. тук е пълна цигания и смрат. където можете да не плащате, не пкащате. това е. докато не ни стимулират да го правим доброволно, аз не виждам смисъл да го правя на сила. от къде на къде ще ми искат данък пътища и в съшото време ще оправям окачване за 500 лв. да го духат. от къде на къде ще си плащам данъци при положение, че ромите си живеят в къщи, незаконно построени, а повече се чудят как да се справят с кйредити си за някаква мизерна панелка в Люлин. аре бегай от тук. от къде на къде ще ми вдигат сметките всеки 3 месеца, като в същото време не ми се вдигат проходите. лапай Ескалибур. с две думи положението е мам си джейс. не виждам приходите да се увеличили драстично, за мсетка на това разходите яко скачат. бтв и другите медии и статистиески институти да ходят да се оплаждат отзад с твхните статистики, че стандарта се е вдигнал. вдигнали са се сметките, да ви го натаковам отзад. стандарта не са сметки, само да им кажа на тия марамуняци заспали. даже и новините ни не са като новини. ебаааааааааааааааассссссссиииииии иииииидиоооооооооооооотщината, човек.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

На крачка съм...
Мамичката им ще разкатая!
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

По-скоро по един самолетен билет.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Интересна риторична тема....
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Тука в Русе 600 лева заплата само шефовете вземат :D :D :D Вземи тез 300 лева и се оправяй :) Само транспорта ти до работата излиза 70 лева на месец - минимум :) Освен ако не работиш наблизо :) И как очакват с 300 лева да се оправяш, че то баба ми дето живее сама и почти никакви разходи няма не и стигат пък на хора със семейства как да им стигнат незнам :) Да направят минималната поне 500-600 лева, кво е това, циганска държава.
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Аз засега не се оплаквам, доходите си растат, но за сметка на това и разходите ми се увеличават. Признавам си, че по голямата част от увеличените разходи са си за угаждане (демек вдигам си стандарта лека полека), ама все пак не е хубаво.
Като цяло си е голяма шитня всичко. Пари трябва да има за всички. Защо трябва само 5-10% от хората да живеят добре?
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Продавате всичко, което имате като недвижима собственост в България, взимате любимия човек, качвате се на самолета и се махате.. Само това е спасението, което между другото аз мисля да предприема.// :(
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Всяка година има повишение с поне 40-50% и се чудя до кога ще мога да издържа....
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Ще издържиш, иначе под моста!
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

и аз съм за открита съпротива ...бягството не е решение
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Много големи песимисти тука се сбраха

Я се разходете до ЛИДЪЛ за шоколади по 45 стотинки и банани по 70 стинки.

А що се отнася до положението аз съм го казал много отдавна:

Докато минималната заплата в тази Колония не стане 1000 лева АЗ не признавам "Българска заплата", "Български договор" и "Български работодател"

PS

Направете една скрита секция във форума само за проверени потребители където да обменяме опит как и от какъв бизнес се изкарват КЕШ пари
 
От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Докато минималната заплата в тази Колония не стане 1000 лева АЗ не признавам "Българска заплата", "Български договор" и "Български работодател

Да не мислиш, че като стане минималната 1000лв. положението ще е по-различно? Просто ще надуят цените с всякакви измислени оправдания и ще си слагат по-големи надценки. :)
 
От: От: Повишение или Понижение на разходите за живот усещате през последната година

Да не мислиш, че като стане минималната 1000лв. положението ще е по-различно? Просто ще надуят цените с всякакви измислени оправдания и ще си слагат по-големи надценки. :)

Че ще ги надуят е ясно, също както е ясно че през следващите 10-15 години не виждам как минималната заплата ще стане 1000 лева което означава че мен не ме търсете през светлата част на деня.:arrow:
 

Горе