Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

  • Подкрепям

    Votes: 25 55.6%
  • Не подкрепям

    Votes: 20 44.4%

  • Общо гласове
    45
Re: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

BMW-тата имат зумер, като загасиш и си на фарове, да бучи за да не ги забравиш. Ще взема да ида при някой разбирач да го обърне. Да бучи, като не си ги включил.
Тук има риск да жертваш акумулатора, защото забравянето на фарове е равносилно на нов или силно зареждане на стария. Това не знам дали ще ти бъде в плюс в този случай. Гледай да пиши и в двете посоки - и при включени, след изгасяне на двигателя и махан на ключа от таблото, както и при запалване и тръгване на МПС-то. Това ще е по-добрия вариант, поне според мен. Важното е да сигнализира при всяка ситуация.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

BMW-тата имат зумер, като загасиш и си на фарове, да бучи за да не ги забравиш. Ще взема да ида при някой разбирач да го обърне. Да бучи, като не си ги включил.

Има устройства за автоматично включване и изключване на фаровете. 30лв. май бяха. :)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Начи влезе в сила тая работа, могат да ни глобяват вече, няма ли да има 1 седмица само предупреждение ? Щото днеска една патрулка караше зад мене за малко и беше със спряни, както и аз и повечето коли в града.
 
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Начи влезе в сила тая работа, могат да ни глобяват вече, няма ли да има 1 седмица само предупреждение ?

Изрични предупредиха, че гратисен период на закона няма. Веднага щом те видят без включени фарове, се превръщаш в 20 лв. и продължаваш.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ще се свикне и с това нещо, ама на мен ми е странно.
Зимно време наистина ми идва отвътре да си включа светлините, ама лятоска нещо не ми се връзва сякаш...
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Кофтито е, че в един момент от това постоянно каране на включени фарове, крушката заминава. Ай тогава глоба за неизправно мпс и пак глоби и глоби и глоби (или рушвети което е по вероятно).
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ще се свикне и с това нещо, ама на мен ми е странно.
Зимно време наистина ми идва отвътре да си включа светлините, ама лятоска нещо не ми се връзва сякаш...

Абе и на мен не ми се връзва ама какво да правиш. Ще си караме Август месен на 40 градуса, ще си светим през деня, ще сменяме крушки, акумулатори, динама(зимата ми изгоря динамото на старата кола в сервиза ми казаха, че най-вероятно се е претоварило от карането на фарове и купувах ново). Това е България - простотия отвсякъде!:)

Кофтито е, че в един момент от това постоянно каране на включени фарове, крушката заминава. Ай тогава глоба за неизправно мпс и пак глоби и глоби и глоби (или рушвети което е по вероятно).

То може и да не ти е изгоряла крушката и да си караш на фарове ако искат да се заядат с теб и си сам в колата нямаш свидетели щеш-не щеш ще се наложи да им даваш рушвет.
 
Последно редактирано:
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Начи влезе в сила тая работа, могат да ни глобяват вече, няма ли да има 1 седмица само предупреждение ? Щото днеска една патрулка караше зад мене за малко и беше със спряни, както и аз и повечето коли в града.
Доколкото си спомням, трябва да минат три дни след публикация в Държавен вестник, за да влезе в сила.

(или рушвети което е по вероятно).
Така и не мога да разбера защо давате рушвети. :mad:
 
От: От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Доколкото си спомням, трябва да минат три дни след публикация в Държавен вестник, за да влезе в сила.


Така и не мога да разбера защо давате рушвети. :mad:

По лесно ми е отколкото да:
1. Взимат ти талона. След това след 1 месец отиваш в кат да ти заверят АКТ-а (защото НП-то излиза поне 2-3 месеца след като са ти взели талона, а през това време всеки месец се редиш за заверка на АКТ-та).
2. След като ти излезе НП отиваш и си предаваш доброволно книжката (или чакаш да дойдат пагоните до вас и да ти я вземат)
3. Чакаш там колкото време ти е наказанието (ако наказанието ти е вземане на книжката).
4. Редиш се пак на опашка и си взимаш книжката.

До тук загубени поне 24 часа в опашки, отиване до КАТ и т.н.. Предпочитам му дам 20 лв. и да се спасява отколкото да си губя времето в КАТ. Също се съгласявам да ме глобяват с новите фишове (които се плащат по банков пъв) и да не се редя на опашката. Колкото и да е странно, винаги са им "свършили" и пишат АКТ или "какво работиш" репликата (всички които са спирани са я чували).
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ще ме извинявате обаче ще се заяждам малко. Не можах да се удържа сори.

Неска сутринта ходих на кафе и си пускам фаровете и ми е едно безопасно отвсякъде обаче като се прибрах и викам чеки да види черната хроника пардон новините. Пиша у чичо Гошо и попадам на труд на следната статия:

Трима души са загинали при катастрофи през денонощието, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Станали са 19 произшествия, 23-ма души са ранени. Четирима са с опасност за живота.

В София са станали 53 леки и 4 тежки произшествия. Четирима души са ранени.


Източник

Викам чекай да видим как е било преди безопасното каране на ламби(на един авера баба му на лампите вика ламби хаха) и пак вземам труд да не кажете, че нещо съм ги стъкмил нещата:

5 жертви в 52 катастрофи за 3 дни

Двама души са загинали в 15 тежки катастрофи в страната през изминалото денонощие, съобщават от пресцентъра на МВР.

В София са станали 52 леки и 4 тежки пътнотранспортни произшествия, при които са ранени четирима души.

Общо от началото на месеца в страната са станали 42 пътнотранспортни инцидента, като 56 са ранените, 5 души са загинали и трима са с опасност за живота.


Източник

За това денонощие са загинали трима и 23-ма души са ранени. За първите три дена на Август има 5 загинали и 56 ранени. Май с ламби и без ламби все тая.

ПП: Това е последния пост в таз тема повече нема да досаждам, ще се постарая да не пиша. :)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

To oще никой не ги включва тея фарове, вчера в града никой не ги беше включил почти, минах покрай една патрулка спряна да видя със спряни фарове и те не ебават :D
 
Не само, разбрах, че за алкохол вече се кара абсолютно чист, нещо от рода на 0.0 промила. Били го приели заедно с фаровете, това дали е истина, някой знае ли на 100%. Мен ме изненадаха като ми го казаха, даже все още не вярвам, поне до 0.2 да са го смъкнали, но за 0.0 е прекалено. То реално, една боза да си изпил си вече нарушил закона. Някой нещо да знае по въпроса?
 
От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Не само, разбрах, че за алкохол вече се кара абсолютно чист, нещо от рода на 0.0 промила. Били го приели заедно с фаровете, това дали е истина, някой знае ли на 100%. Мен ме изненадаха като ми го казаха, даже все още не вярвам, поне до 0.2 да са го смъкнали, но за 0.0 е прекалено. То реално, една боза да си изпил си вече нарушил закона. Някой нещо да знае по въпроса?

По Закона за движението по пътищата
Чл. 174. (1) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от 1 до 12 месеца и глоба от 200 до 500 лв., който управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително, установена с медицинско изследване и/или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишвания въздух, а водач, придобил правоспособност за управление на моторни превозни средства от две години, и водач на моторно превозно средство за обществен превоз на хора и опасни товари - с лишаване от право да управлява моторно превозно средство от 2 до 12 месеца и глоба от 300 до 600 лв.
(2) (Когато нарушението по ал. 1 е извършено повторно, наказанието е лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от една до три години и глоба от 1000 до 2000 лв.
(3) Водач на моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина, който откаже да му бъде извършена проверка с техническо средство за установяване употребата на алкохол или упойващи вещества или не изпълни предписанието за медицинско изследване на концентрацията на алкохол в кръвта му, се наказва с лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от 12 до 18 месеца и глоба от 500 до 1000 лв.
(4) Редът, по който се установява употребата на алкохол или друго упойващо вещество, се определя от министъра на здравеопазването, от министъра на вътрешните работи и от министъра на правосъдието.
чл. 177 т.3 Наказва се с глоба от 100 до 300 лв. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество.



По наказателния кодекс
Чл. 343б. (1) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода до една година.
(2) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 0,5 на хиляда, установено по надлежния ред, след като е осъден с влязла в сила присъда за деянието по ал. 1, се наказва с лишаване от свобода до две години и с глоба от сто до триста лева.
(3) Който управлява моторно превозно средство след употреба на наркотични вещества или техни аналози, се наказва с лишаване от свобода до две години.
Чл. 343в. (1) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до две години.
(2) Същото наказание се налага и на този, който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние.
Чл. 343г. Във всички случаи на чл. 343б и чл. 343в, ал. 1 съдът постановява и лишаване от право по чл. 37, т. 7 и може да постанови лишаване от право по т. 6.



Принудителни административни мерки
Чл. 171. За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:
1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това;
б) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;



Отнемане на точки по наредба 167

за управление на МПС, трамвай или самоходна машина с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително - 10 к.точки
когато нарушението по т. 1 е извършено повторно - 13 к.точки
за отказ на водач, който управлява МПС, трамвай или самоходна машина, да му бъде извършена проверка с техническо средство за установяване употребата на алкохол или упойващи вещества или неизпълнение на предписанието за медицинско изследване на концентрацията на алкохол в кръвта - 12 к.точки

Това е което успях да намеря.
 
От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

То реално, една боза да си изпил си вече нарушил закона. Някой нещо да знае по въпроса?
В бозата имаше алкохол когато бе Боза, а не боза. Сега хем няма захар, хем има консерванти. Пшеница също почти няма. Да не говорим за ръж или просо. :(
Така че не виждам причина да има алкохол в бозата, освен някой ако не си я вари сам.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

По едно време имаше жалки опити за пускане на истинска боза по магазините, но не стана работата, защото се оказа, че е по-скъпа на литър от най-скъпите безалкохолни и натурални сокове. Литър истинска боза се оказа, че струва към 1.60 лв. Просто няма как да има клиенти при такава цена. С тези цени на захарта няма как да стане.
 

Горе