Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

  • Подкрепям

    Votes: 25 55.6%
  • Не подкрепям

    Votes: 20 44.4%

  • Общо гласове
    45
От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

А точно вчера някакъв бързострелко, точно 1 милисекунда след като светна зелено ми даде сигнал да тръгвам.
Мой познат си дойде от Канада за месец. Взе кола от приятел.
На третия ден му я върна. :shock:
Обяснява:
- Ще направя сакатлък! В Канада светне ли жълто - всеки бие спирачки. Тук всеки натиска газта. Ще ме нацепят отзад и после трябва да ти ремонтирам колата. По-добре с градски транспорт.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ами ако не говидят и чуят, да слагаме ли буркани в електрични цветове, или викаш много кич ще стане

То сега кича е на мода, тъкмо ще сме модерни. :mrgreen:
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

тъй като всеки ще се съгласи, че по този начин колите се забелязват от много по-далече!
Ти от седем страници тема само заглавието ли прочете? Или всеки трябва да се съгласи с теб? :twisted:
Електромер нямат, но има брояч на колонката за зареждане - той какво е? И същността на нещата не е точно в брояча.
 
Re: От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Мой познат си дойде от Канада за месец. Взе кола от приятел.
На третия ден му я върна. :shock:
Обяснява:
- Ще направя сакатлък! В Канада светне ли жълто - всеки бие спирачки. Тук всеки натиска газта. Ще ме нацепят отзад и после трябва да ти ремонтирам колата. По-добре с градски транспорт.
Един приятел, който си дойде от Германия, слезе от шофьорското място и ми каза "Бате, моля придвижи ни тук, защото всеки име мнение по пътя и не знам дали някой няма да реши да ни прецака жиджанката".

Хубавото на нашето шофиране е, че сме много по-предпазливи и успяваме да предвиждаме неща, които на друго място няма как да се случи. Лошото е, че това е изградено като чувство от лоши практики и преживявания. Гоненето на жълто е само част от това. Не броим престрояването на светофара, ненадейно спиране без мигат или аварийки, обратни завои на забранени места, летене по улици, на които 2 коли се разминават на една боя разстояние, връщане на заден, защото си е пропуснал отбивката и все такива куриози, които може да изглеждат безобидни, но реално застрашават другите участници в движението.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз предлагам да се върне Red flag act.

resizer.php

3475464771_a48d8b0d6c_o.jpg

04-Red-Flag-Act.jpg

jwsi23a.jpg


Повечето разсъждения тук са като тези:
Парните дилижанси плашели конете и добитъка, затова селяните често ги замервали с камъни. Но това не бил най-опасният израз на отношението към новата транспортна техника. Много по-страшни се оказали собствениците на конски превозни средства. За да защитят интересите си, те прокарали в парламента закон, според който скоростта на движението на парните дилижанси се ограничавала до 16 километра в час, въпреки че много от тях можели да развиват скорост до 30 километра в час. Но скоро и това условие им се видяло малко и през 1885 година било прието изменение и допълнение към закона. Скоростта на движението се ограничила по извънградските пътища до 4 мили в час (1 земна миля е равна на 1609 метра), а в града — до 2. Пред дилижанса задължително трябвало да се движи човек с червен флаг в ръце, който да предупреждава хората да вземат мерки, за да не се изплашат конете или да бъдат готови да ги усмирят
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Българина е комплексиран и като се качи на колата гледа да си избива комплекси към това като се добави идиотизъм и става страшно. Не е за глоби ами за психиатър работата.:)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Хаха в запада се опитват слагат авто дрегери в колите, духаш и пали двигателя. При нас няма да е алхохолен тест, а психо тест - гаранция че трафика ще падне драстично :D
 
От: Re: От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Един приятел, който си дойде от Германия, слезе от шофьорското място и ми каза "Бате, моля придвижи ни тук, защото всеки име мнение по пътя и не знам дали някой няма да реши да ни прецака жиджанката".

Хубавото на нашето шофиране е, че сме много по-предпазливи и успяваме да предвиждаме неща, които на друго място няма как да се случи. Лошото е, че това е изградено като чувство от лоши практики и преживявания. Гоненето на жълто е само част от това. Не броим престрояването на светофара, ненадейно спиране без мигат или аварийки, обратни завои на забранени места, летене по улици, на които 2 коли се разминават на една боя разстояние, връщане на заден, защото си е пропуснал отбивката и все такива куриози, които може да изглеждат безобидни, но реално застрашават другите участници в движението.

За това не се бях замислял, ама е много вярно. Още като карах курса инструктура ми каза от спряна кола на 1 врата разстояние ако можеш, аз си виках кой пък не се оглежда. Та след като почнах да карам, се убедих че има такива :D Някой си спират направо без мигач, без нищо и отварят вратите, като нищо може да ги забършеш.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ся четох, че от другата седмица по всяка вероятност в Скандинавска България ще се кара на фарове и глобата няма да 20 кинта ами 50. Ех колко са прозрачни милите ненаядени тумбаци. :)

Драха фирмите с измислени глоби, онлайн магазините КЗП ги тормозеше с изсмукани от пръстите нарушения, сега погнаха и шофьорите. Това за мен е много гнусна практика от страна на ГРОБ ама хората им се кефят на тормоза, явно народа си иска сопата - да си я яде.:)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Приеха ли го този закон наистина?
Като гледам все още май не е започнал да се изпълнява, ама и не смятам, че специално лятото има голям смисъл или поне градско.
Айде, ако е кофти времето – да, ама в големия пек...
Пък и увеличава разхода на гориво :/
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

http://dadrl.hit.bg/
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Пък и увеличава разхода на гориво :/

Важното е да пълним джобовете на аверите на Бойко. Онези милиони дето ги изчисляваха на предните страници мисля, че ще са значително повече щото в БГ горивата са много калпави и колите горят повече.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Абсолютно подкрепям! Както точно сравнявате това, че ще ви се повишат малко разходите, с това, че насрещно изпреварващият ще ви види и няма се размаже отгоре ви, а и вие ще го видите отдалеч и ще реагирате! (предполагам, че всеки от вас знае на шарена сянка, например, колко трудно виждаш какво има на пътя пред теб)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Както точно сравнявате това, че ще ви се повишат малко разходите,
Стига с тези разходи. Това е само магданоза в цялата чорба.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Абсолютно подкрепям! Както точно сравнявате това, че ще ви се повишат малко разходите, с това, че насрещно изпреварващият ще ви види и няма се размаже отгоре ви, а и вие ще го видите отдалеч и ще реагирате! (предполагам, че всеки от вас знае на шарена сянка, например, колко трудно виждаш какво има на пътя пред теб)

А какво ще кажеш за кръстовището къде няма да се види мигача през деня, понеже фара свети по-силно?
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

А какво ще кажеш за кръстовището къде няма да се види мигача през деня, понеже фара свети по-силно?

Досега не ми се е случвало да не видя мигач поради светещ фар, а много пъти ми се е случвало в последния момент да видя сива кола, която ти се слива с фона по пътя. Факт е, че кола, която е със светнати фарове се вижда много по-добре и ясно.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Досега не ми се е случвало да не видя мигач поради светещ фар, а много пъти ми се е случвало в последния момент да видя сива кола, която ти се слива с фона по пътя. Факт е, че кола, която е със светнати фарове се вижда много по-добре и ясно.

Загледай се във всички нови коли с ксенони и диоди (всички аудита)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Вижте не съм съгласен с тези доводи, най-тежките автомобилни изисквания и регулации са в ЕС, щом минава ксенон и диода, значи му са правени десетки тестове в различни ситуации
 
Re: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Загледай се във всички нови коли с ксенони и диоди (всички аудита)
Да, тези коли не са правени много с цел пазене на околните, но поне ксенона им се вижда от далеч. Ако си забелязал за това и на огледалата започнаха да има слагат след 2007-ма година. Защото вграждат мигачите много силно във фаровете, а тези на калниците изчезват. Поне това мисля, че е една от причините. Като цяло, съм съгласен с мнението на @milavel - фарове винаги и при независими обстоятелства. Но всеки си преценява за себе си, аз за мен си знам, че съм идея по-видим от тези без. А тези дето се забиват в другите, нямат много време за реакции или доглеждане. За това силно препоръчвам. ;)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Защо намисате и мигачите?
Та то е пълно с хора, които явно не са наясно с функцията на мигачите и може би затова не ги използват... На тях и буркан да им сложат отгоре, пак си остават опасност на пътя.
 

Горе