Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

  • Подкрепям

    Votes: 25 55.6%
  • Не подкрепям

    Votes: 20 44.4%

  • Общо гласове
    45

monefff

Well-Known Member
Общо взето заглавието говори само по себе си.
Днес чух по радиото, че е приет нов закон за каране с включени светлини целогодишно.
http://news.plovdiv24.bg/367724.html

Какво е Вашето мнение по въпроса..
За мен лично не е проблем, аз и без тва си ги пускам на дълъг път като ходя винаги.. или пък на извънградско пак си ги пускам..
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

И аз на извънградско си ги пускам винаги, вижда се по-добре със сигурност, ама в града ме мързи.
 
Това е пълна простотия? Какво ще помогнат пуснати фарове при жарко слънце в 12 часа на обяд? Единствената полза е за катаджиите!
 
От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Това е пълна простотия? Какво ще помогнат пуснати фарове при жарко слънце в 12 часа на обяд? Единствената полза е за катаджиите!

Виждат по-отдалеч, че идваш. Винаги си карам на фарове, въпрос на навик.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Не подкрепям защото наистина е абсурдно когато слънцето прежуря като над някоя пустиня и температурата е 40+ градуса да се кара на фарове. Когато е топло на крушките се скъсява живота и горят по-често, да не говорим за разхода на гориво, тъй като двигателят трябва да произвежда над 100 вата допълнителна мощност. Шофьорите имат глави на раменете си и могат сами да преценят кога трябва да светят фаровете и кога не.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

И аз съм твърдо за.
Да - ще сменяме по-често крушки и колата ще гори малко повече (ама едва ли ще се усети). Добра цена мисля за няколко запазени живота, потрошени крайници, та дори и ламарини.
А аз това "Шофьорите имат глави на раменете си и могат сами да преценят кога трябва да светят фаровете и кога не." - наистина ли го вярваш ?
 
Подкрепям! Винаги съм карал на фарове, сега на новата кола даже сами си се пускат като тръгнеш. Така трябва, като в Румънещи. Иначе като ти изскочи някой с 200 и безличен цвят на колата е абсурд да го видиш.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

И аз съм ЗА и без това са ми пуснати винаги.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ако бяхме толкова на север, колкото Румъния повече щеше да се ядва, обаче не сме. Ние сме южна страна със субтропичен климат и много, много естествена светлина.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Абсолютно подкрепям и винаги съм карал с пуснати светлини и през деня
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Подкрепям го и аз. Въпреки че наистина може да има моменти, в които тази светлина ще е излишна и няма да се вижда, много често ще се случва да е мрачно времето и тогава може да бъдат от полза едни светещи фарове. Хората ще го спазват, в месеците когато беше задължително, почти всички коли караха с включени фарове, с много малки изключения - това е доказателство, че закона работи. Дори да има малка разлика в разхода, тя ще е незначителна, а хората ще се научат да карат с пуснати фарове. По-добре е според мен, защото иначе съм забелязал, че почти никой не ги включва при мрачно време или мъгла, а сега ще е задължително постоянно.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз също подкрепям тази идея. Надявам се наистина да има положителен принос за намаляване на ужасиите по нашите пътища. Единственият недостатък е, че се увеличава (макар и доста слабо) разходът на гориво, но безплатен обяд няма както се казва.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

С колко да го увеличи тоя разход.. със 100 милилитра на 100..
По-добре със светнати фарове.. вижда се в пъти по-добре човека отсреща..
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз пък започвам да си мисля за производството на LED лампи заместващи стандартните цокли , дълъг живод и икономия .... тогава и да ги забравиш няма да буташ ... цената ще е горе доло същата ... м да .. почвам :p
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

И аз съм твърдо ЗА!
Случвало ми се е и при ярко слънце, точно проблясване на фаровете да ме възпре от рисково изпреварване.

Test: ела в Бургас, пък да видим дали имат глави на раменете си. Играл ли си Carmagedon? :twisted: Те в мъгла и дъжд не ги включват...
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Акумулатора ми не го подкрепя! :mrgreen:

Човек като е идиот и с включени фарове пак си остава идиот! :mrgreen:
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Твърдо ЗА. Наистина по-отдалеч се забелязва автомобила, пък и не вярвам един човешки живот да е равен на няколко крушки повече за годините, в които се управлява автомобила :)
 
От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Виждат по-отдалеч, че идваш. Винаги си карам на фарове, въпрос на навик.

Тъкмо ушев да има време да се скрие и да се скатае за да те изварди : )


Против съм - това няма да намали ПТП-тата.
 
Не съм запознат, но светлините не качват разхода. Климатикът, да, то си е разбираемо, но как пък светлините ще ви качат разхода, че не мога да се сетя??? Те теглят от акумулаторът и по никакъв начин не влияят на двигателя. Чакам някой да ме обори научно, че ми е интересно.
 

Горе