Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

s1yf0x само немога да разбера защо се заяждаш ? Да вярно , допуснал съм грешка , но трябва ли да правиш от мухата слон ? И да никът ми е млад меринджей не случайно , а за майтапа. И не , не искам да намеря идея във форумите , аз вече си имам. Идеята , с която си направих регистрацията бе да попия малко информация относно "техническата част" в изграждането на един блог или сайт.
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Здравейте , аз също разбрах за сайта ви наскоро и реших да се регистрирам. Признавам си много съм бос в цялата работа с програмирането и изготвянето на сайтове , реклами и тн. , но реших , че това е един приличен начин за правене на пари. В момента изобщо си нямам на представа с какво се захващам , но за сметка на това вече имам готова идея за сайт или блог , в който мисля , че има хляб. Също така имам няколко въпроса към вас :
- Трябва ли да инвестирам пари в направата на сайт ?
- За колко време мога да направя приличен сайт ?
- Колко пари мога да искарвам на седмица (месец) от този вид бизнес ? (съжалявам за този въпрос , знам че е банален , но просто ми трябва да знам с какво се захващам). Мерси предварително ;).
Здравей и добре си ни дошъл тук. :)

Много хубав ник, междудругото. :)

Сега по темата:

За инвестицията в сайта разсъждавай така - винаги прави впечатление, когато се налеят пари в един сайт/кола/бизнес/човек и каквото се сетиш. Но за начало, може да се почне леко, а с времето да се ъпдейтва. Въпрос и на план, който си заложил. ;)

Тук зависи изцяло от знанията ти и колко често си го правил. Човек, занимаващ се 10 години с това, може да сътвори нещо за има няма 2-3 часа, че и да работи, докато човек с малко опит - месец-два, доста време - даже и повече месеци. Но за начинаещ, с четене пробване, все ще се стигне до там, до където искаш да стигнеш. На всеки първият сайт е бил един Франкенщайн. :) Моя не прави изключения. :) Даже и едно "яко" SEO му направих, излезе бързо с keyword spamming и падна рязко. :) Това още преди животинките даже. Смятай колко бях и там. ;)

Сайтът сам по себе си не е бизнес, ако е създаден ей така, безцелно. Няма как да ти се отговори на този въпрос. Не се знаят много основни неща - какъв метод за монетеризация ще има сайта, колко трафик мислиш да има след Х време. Може да правиш центове на месец, може и стотици хиляди. Едно ще ти кажа, след време ще стигнеш това ниво с хилядите. ;) Само продължавай в същия дух - да питаш, но и да четеш и практикуваш. ;)

Успехи от мен и до нови срещи. ;)
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Мерси , за пълния отговор. Според , това което разбрах до момента първо ми трябва идеята , която вече я имам. Значи ми остава трудната част , а именно "техническата". Само информативно да попитам : тук във форума има ли готови статии за начинаещи или да се поровя в "гугъл" и "ютуб" ?
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Мерси , за пълния отговор. Според , това което разбрах до момента първо ми трябва идеята , която вече я имам. Значи ми остава трудната част , а именно "техническата". Само информативно да попитам : тук във форума има ли готови статии за начинаещи или да се поровя в "гугъл" и "ютуб" ?

Щелият форум е пълен с тях. Разгледай секциите и виж какво ти е нужно. Каквото ти е необходимо, има го тук, по няколко пъти. :)

Иначе имайки идеята, затвърди я с някое друго проучване, за да си сигурен, че ще имаш успех. Ей така, за вътрешно успокоение.
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Не е нужно да знаеш програмни езици или умения за създаване на софтуер. Има и по-лесни начини за изкарване на пари от нета. Примерно пробвай това или това.
 
От: От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

OFFTOPIC: Чудя се дали някога ще се пръкне един "млад меринджей", който да напише глагола "иЗкарвам" правилно?!? Защо изобщо ходите на училище? Пари се иЗкарват с идея и здраво бачкане. Ако търсиш идея от форумите, значи си на грешен път. Щом някой я е описал, значи си закъснял.

........Изкарам...:?:
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Без английски не става почти нищо в нета !
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Здравейте, аз също съм новобранец .Имам двама приятели които се занимават с Интернет .Единият от 5 години(ИМА СОБСТВЕН Е-МАГАЗИН) ,другият от 1 година(ПОМАГА НА ДРУГИЯ ПРИЯТЕЛ С МАГАЗИНА МУ) .А на мене винаги ми е било любопитно .
И ЕДИН СЛЪНЧЕВ ДЕН реших и аз да се пробвам. Четох , четох, и да ви кажа не стигнах до никъде . Наскоро разбрах как стоят някои работи с google .Дадоха ми малък джокер приятелите -казаха да търся за -drop ship. Така и направих ,и ми хвана окото .Една седмица след това по-опитния ми приятел замина извън България за 2 месеца на някое екзотично място . Остави другия да бачка на сайта и двамата си разделяха печалбата на 2. Та, драмата на страни , намерих predpriemach.com с надеждата да се развия максимално , да ми се отворят очите.
Не ви питам "-Как да вадя пари от Интернет?" ,а- Как да развия уменията си? Не се чувствам амбициран. На мен ми е ясно че никой няма да сподели формулата си за успех, но поне да ми дадете нещо полезно да прочета, да речем . Поздрави на всички бъдещи и настоящи уеб-мастари !
 
Последно редактирано:
От: От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Здравейте, аз също съм новобранец .Имам двама приятели които се занимават с интернет .Единият от 5 години(ИМА СОБСТВЕН Е-МАГАЗИН) ,другият от 1 година(ПОМАГА НА ДРУГИЯ ПРИЯТЕЛ С МАГАЗИНА МУ) .А на мене винаги ми е било любопитно . :(
И ЕДИН СЛЪНЧЕВ ДЕН реших и аз да се пробвам. Четох , четох, и да ви кажа не стигнах до никъде . Наскоро разбрах как стоят някои работи с Гугъл .Дадоха ми малък жокер приятелите -казаха да търся за -ДРОП ШИП. Така и направих ,и ми хвана окото .Една седмица след това по-опитния ми приятел замина извън България за 2 месеца на някое ексотично място . Остави другия да бачка на сайта и двамата си разделяха печалбата на 2. Та, драмата на страни , немерих predpriemach.com с надеждата да се развия максимално , да ми се отворят очите.
Не ви питам "-Как да вадя пари от интернет?" ,а- Как да развия уменията си? Не се чувствам амбициран. На мен ми е ясно че никой няма да сподели формулата си за успех, но поне да ми дадете нещо полезно да прочета, да речем . :) Поздрави на всички бъдещи и настоящи уеб-мастъри !

Можеш да започнеш с учебника по български език ...
 
От: От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Прав си. Извинявам се за грешките . Господи съгреших.
 
От: От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Прав си. Извинявам се за грешките . Господи съгреших.

Ползвай спелчекър- http://slovored.com/spellchecker/. Все пак, за да получиш съвет, трябва някой да може да прочете поста ти преди това.
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Иване, оправи и пунктуацията. Познанията по български език или съответно езикът на който ще е магазина ти са първото и задължително условие, за да въртиш успешна търговия.
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Здравейте колеги!Видях темата и понеже се сетих за един сайт мога да ви го напиша тук:Bubblews. Там можете да пишете интересни статии и да ви се плаща за това...Успех в начинанието Ви!

P.S. Не мислете много фантасмагории :Д
 
От: Под 18 съм и искам да изкарам пари от нета :)

Разгледай сайтове за freelance при които срещу $5-10 свърваш дадена задача. Или примерно ако можеш добре д апишеш може да си предложиш услугите в този сайт за писане на статии. Или Ако си геймър има разни игри в които като напреднеш можеш да продаваш нещата срещу реални пари.
 
Доста съм малка за да давам ъкъл за такива неща, но в Pinterest ( това е развлекателно приложение повече за момичета, трендовете в модата и всякаквите естетик неща). Случайно там попаднах на много видеа относно онлайн маркетинг и търговия от реални хора изпробвали го и печелещи хиляди на месец. Много подробни описания, сайтове и хакчета. Как да търгуваме в Amazon. Etsy, лесни пари и други. Който иска да погледне. Мисля, че биха били полезни на хора тепърва навлизайки в материята и такива като мен под 18. Туко-що открих този форум и поздравявам създателите за прекрасната идея. Не съм разгледала много подробно, но си личи си, че присъстват зрели хора, които имат опит и ум в главите си.
 
И аз искам на 15. Ама не ракии.






Някой ако се е засмял, значи ставам за комик.
 
Доста съм малка за да давам ъкъл за такива неща, но в Pinterest ( това е развлекателно приложение повече за момичета, трендовете в модата и всякаквите естетик неща). Случайно там попаднах на много видеа относно онлайн маркетинг и търговия от реални хора изпробвали го и печелещи хиляди на месец. Много подробни описания, сайтове и хакчета. Как да търгуваме в Amazon. Etsy, лесни пари и други. Който иска да погледне. Мисля, че биха били полезни на хора тепърва навлизайки в материята и такива като мен под 18. Туко-що открих този форум и поздравявам създателите за прекрасната идея. Не съм разгледала много подробно, но си личи си, че присъстват зрели хора, които имат опит и ум в главите си.
Какво като си малка. Всеки човек има наблюдения за определени неща, за които други нямат и реално изглежда по-запознат в дадена сфера от други, и го прави там по-умен. Та защо да не даваш акъл? Ако имаш, давай. Дай насам малко линкове, пусни ги тук, това би било добре. И също така, защо направо не ги направиш в тема. Ще има интерес. ;) Успехи, ако си поела натам.
 

Горе