Покупка от online china shops

hasanson

Member
Извинявам се ,ако темата не е за тук,но не успях да намеря рафтчето с online shoping-a.Някой купувал ли е от aliexressa и дали стоките им са читави.С една дума стрували си да си купя таблет и gsm от там -доста е евтино от там и free shiping.


п.с Дали да не отворя един online magazin с китайски стоки


Напуснах селото ,но то мен никога!:)
 
От: Покупка от online china shops

объркал съм го сори
прав си
aliexPress!!!
 
От: Покупка от online china shops

Вероятно става въпрос за aliexpress.com.

Като си сметнеш разходите по плащане на митото и ДДС-то да не ти излезе по-скъпо? Имам предвид не парите, които даваш за ДДС и мито, а цената на труда, който полагаш за да платиш разходите.
 
и аз гледам по тези китаиски шопове някакви таблети 10 ка с андроид и 3г и по $200 и се чудя щото незнам въобще дали ми трябва и ще ми върши ли някаква работа ;)


пп понеже в другата тема беше писал за репутацията значи ако не нацелиш секцията като пускаш тема и някои хора се дразнят и получаваш отрицателни точки ... като не си сигурен пускаи в офтопика ще я наместим
 
Последно редактирано от модератор:
От: Покупка от online china shops

Да, аз гледам, че силно се въртят по адсенса на много сайтове. Като го сметнах с всичко - от мито до шипинг и такси, не изглежда да е далавера, ама грам. Специално гледах за ризи, които са прости и т.н., но с всичко това като си го платя все едно съм си взел риза от Denyl, а говорим за китайска работа. Щеше ми се да е по-евтнино и мислех, че е, но уви - не е. Не знам дали са същите, но хепъслакйъра ме "въведе" в темата с това, че наистина не се връзва както ми се иска - да е тънко. :)
 
От: Покупка от online china shops

1. Приготви се да чакаш поне месец да пристигнат
2. Отдели си един ден за обикаляне в митницата + задели някой лев за разходи там за попълване на митническите документи, мито и ДДС
3. И си извади предварително ЕОРИ, че един ден няма да ти стигне

Enjoy!
 
От: Re: Покупка от online china shops

като не си сигурен пускаи в офтопика ще я наместим

къде е офтопика?

но хепъслакйъра ме "въведе" в темата
какво значи хепъслакйъра?


СОри за въпросите ,но съм нов във форума,поне да имаше някаква секция с подобни чуждоезикови термини!

Спрял съм се на един телефон с free shiping -ще пробвам да го купя и ще споделя.Иначе има супер евтинки оферти!
 
Re: От: Покупка от online china shops

Да, аз гледам, че силно се въртят по адсенса на много сайтове. Като го сметнах с всичко - от мито до шипинг и такси, не изглежда да е далавера, ама грам. Специално гледах за ризи, които са прости и т.н., но с всичко това като си го платя все едно съм си взел риза от Denyl, а говорим за китайска работа. Щеше ми се да е по-евтнино и мислех, че е, но уви - не е. Не знам дали са същите, но хепъслакйъра ме "въведе" в темата с това, че наистина не се връзва както ми се иска - да е тънко. :)

спецялно за такъв таблет изглежда изгодно дори и за бг след мито и ддс да се върже около $250 за освобождаването нали Дянков се похвали че е оправил проблема за малки пратки всичко ставало на едно гише :) незнам в България имали таблети по около 400 лева. а иначе аз в момента съм от купувачите които не са сигурни трябва ли им нещо такова :) и не биха рискували със по скъп таблет май най лесно ще е да си взема още един нетбук и да приключа с чуденето :)



@hasanson - секция webmster's off topic в която се намира темта сега :) Тук може да си говорите за всичко ;)
 
От: От: Re: Покупка от online china shops

какво значи хепъслакйъра?
За дълбоко ценения от нас потребителя happyslacker, ставаше дума. Той така ме въведе в темата, като каза, че не е много изгодно, като сметнеш и казаното от Spy, също. Тук номера е май с големи количества да се пазарува, като ако това се прави този сайт е излишен, като посредник. Аз за ризата гледах специално, но май не ми се стори добре, гледайки цената й и всичко по стигането и до мен. Иначе виж за някакви реплики може да си е оферта, днес за тях слушах на една среща. Тук такива сайтове ги затварят, но там и в брадкса Русия си виреят. Даже си спомням, че мой приятел си взе един като HTC за 100$, там някъде беше. Всяка една покупка ми се струва ОК, но благодарение на БГ митниците, не излиза добре. Даже започвам да се чудя дали БГ митниците и глупостите около взимане на пратки, направени през сайт като поръчки (и не само) не защитава по някакъв начин БГ търговеца, който си е сложил 100-200% надценка. Може и да не е толкова, но сравнявайки със SportDirect-a си е толкова някъде, а те не продават на загуба или на 0, може да се обзаложите на това. :)
 
Последно редактирано:
От: Покупка от online china shops

Какви митници бе колеги :lol:, моляви ...

Поръчките от добрите търговци пристигат до 15 дена максимум, никакви митници, или ви го носи DHL или отивате до пощата с лична карта. Никакви бонус такси, НО трябва да знаете че всичко по тези сайтове са реплики . Лично аз често си пазаря от aliexpress.
 
От: От: Покупка от online china shops

никакви митници,Никакви бонус такси, Лично аз често си пазаря от aliexpress.
евала за мнението ти.започвам да се замислям колко ли от съфорумците имат правени сайтове за такива продажби и умишлено отклоняват посоката .сега се сетих за един познат ,който постоянно пазарува от един китайски безличен сайт и не е споменал за мито.промишлени количества може да се обмитяват.
пак мерси за поста ти
 
От: Покупка от online china shops

За какви суми пазаруваш без да плащаш мито и ДДС? Какво пише във фактурата, която идва заедно със стоката?
 
Re: От: Покупка от online china shops

Какви митници бе колеги :lol:, моляви ...

Поръчките от добрите търговци пристигат до 15 дена максимум, никакви митници, или ви го носи DHL или отивате до пощата с лична карта. Никакви бонус такси, НО трябва да знаете че всичко по тези сайтове са реплики . Лично аз често си пазаря от aliexpress.

може ли да кажеш от кои сайтове си пазарувал и със сигурност ли идва с така както казваш ако е за 1 стока
 
От: Покупка от online china shops

По принцип стоката идва без митници, мита и ДДС само ако е за малка сума (и това е декларирано).

Затова попитах по-горе за какви суми е пазарувал.
 
От: Покупка от online china shops

хепислакър, декларират го като GIFT или като единична мостра-Sample
и по принцип няма мито и ДДС на стоки на стойност под 15 евро. Случаят не е такъв.
По темата - питай продавача дали е навит да го декларира по този начин, обаче трудничко минава на главните митнически пунктове. Безплатната доставка до България ли е?

п.с. хасансон, надявам се на майтап попита за магазина :)
 
От: Покупка от online china shops

Аукт, не зависи от цената на стоката, а от обема и килограмите и както и начина на транспорт :) най-добре питай продавача или или транспортна компания
 
От: Покупка от online china shops

п.с. хасансон, надявам се на майтап попита за магазина :)


Никъв майтап-исках да взема айфон и таблет- та у селския хоримаг дет има уайфи да съм нумеро уно-доста са евтини
 

Горе