Полезни съвети - Clickbank

От: Полезни съвети - Clickbank

Да! Изпитано е и работи - пинвайте изображения с над 1000 пиксела височина, доста по-ефектно е, защото заемат повече площ от екрана, а и ако не са просто залепени картинки а една цяла - привлича и вниманието.

За ''лепене'' на снимки в един пин - http://pinthemall.net/
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Ами явно толкова си чел темата ... С няколко думи правиш си блог и регистрация в партньорската програма Clickbank. Пишеш ревюта на продукти в блога като слагаш линка за промотиране на избрания от Кликбанк продукт в текста. Влизаш в Пинтерест и на пиновете си (картинки на продукти или тематично свързани с продукта) слагаш линк към въпросния блог. Жените, които лайкват и се кефят на пиновете ти посещават сайта гледат какво им предлагаш и респективно купуват.

Сега аз да кажа, че на ден имам по 20-30 човека трафик от Пинтерест и отделно още около 100 от Гугъл. Върху продукта Х имам по около 80-90 клика (hops) на ден. Гледам, че хората цъкат на Order бутон (65 пъти) но никой не купува. Не знам защо е така. Смених 2 продукта с gravity между 20 и 50 и пак нищо. Вероятно или проблема е в статията на блога или просто на хората не им харесва продуктът.

Имам още 20 статии с 20 продукта от CB на тях пък въобще няма кликове освен на един 10-тина клика за 1 седмица :) Започвам да се отчайвам и май ще правя нов сайт. Иначе за трафик е екстра. Даже си мисля, че за Adsense ще е перфектно но аз не ползвам. Вчера паралелно с Pinterest пуснах и малко StumbleUpon и трафика скочи двойно, така че който иска нека пробва.

И първия път преди години когато пробвах ClickBank и сега резултата е сходен като с твоя- посещения, кликове (хопс), 0 поръчки...
Затова и така се учудих на OP, че е имал такъв огромен успех с Clickbank, ако не бе този форум, щях да предположа, че е някакъв scam с цел пирамиден ефект (или др.).
А за адсенс, въпреки че колкото гледах не пише да има проблем да има адсенс и кликбанк на един и същи сайт и страница, някак си не желая да рискувам... Но да, като traffic source си е добре. Че и лесно може да ти е и таргетиран, че и е (предполагам) предимно американски.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Здраве да е. За трафик Пинтерест става, започвам нов проект и сегашният ми сайт го оставям (с 2$ от читика) и не искам да го виждам повече. Не мога да плащам луди пари за превод на статии и линкове за да спечеля евентуално 20$ след 3 години. Мисля обаче да пробвам други афф. програми различни от кликбанк и крокминт, от които да ти кажа не съм очарован ама въобще. Тия вторите особено конверсия 30:1 ама друг път, 130 клика всеки ден в продължение на близо месец 0 sales. Ще пробвам различни програми тук от секцията на форума да видия какво ще се случи обаче няма да е в ниша Health със сигурност.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Имам един въпрос, който е свързан с clickbank. Днес в графа "transaction" се появи

Receipt Purchase Date Status Item Initial Payment Next Pmt Rebill Payment Item Currency Processed Pmts Future Pmts Vendor Affiliate Last Name First Name Email
нещо си 2013-05-04 ACTIVE 10 1.00 2013-05-11 47.00 USD 1 1 product x Mitko -----------------------------------------тук всичко е празнo---------------------

А отдолу

Actions Date Time Receipt TID Upsell From Has Upsells Pmt Currency Txn Type Item Amount Vendor Affiliate CC‡ St. Last Name First Name Display Name

празно 2013-05-04 09:17 нещо си product X VISA USD Sale-RB 10 $0.00 product x Mitko AE -------------------------Празно --------------------------

Това значи ли, че съм направил продажба или по скоро някой е тръгнал да купува но се е отказал, предварително благодаря за отговорите.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Полезни съвети - Clickbank

Ето как лесно можете да follow-вате хора на автопилот само с един клик:

- Ще ви трябва Firefox и iMacros добавката

- създайте нов imacros скрипт и поставете следния код в него:

Код:
VERSION BUILD=8300326 RECORDER=FX
TAB T=1
TAG POS=1 TYPE=BUTTON ATTR=TXT:Follow
WAIT SECONDS=3

- отидете на желаната от вас страница, където има списък с хората, които искате да follow-нете

- в полето "Max" от imacros добавката въведете колко човека искате да проследите и натиснете play loop (като преди това сте маркирали скрипта, в който поставихте по-горния код)

- готово, това е всичко :)

Може да променяте стойността на wait seconds спрямо количеството хора, които ще следвате. В примера по-горе съм го направил да follow-ва през интервал от 3 секунди, което е приемливо, ако ще следвате малък брой хора, но за над 50-100 препоръчвам да увеличите интервала на над 10 секунди. Това е.
Много интересна добавка:). Лайква, следва, а дали може да се настрои да пинва в определена дъска. Тук вече са няколко действия и дава грешйа скрипта. Някой да знае такъв imacros скрипт

Едит: Тук още два полезни скрипта, обаче за пинване не намерих нищо.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Някой по този въпрос може ли да ми даде повече информация?

Имам един въпрос, който е свързан с clickbank. Днес в графа "transaction" се появи

Receipt Purchase Date Status Item Initial Payment Next Pmt Rebill Payment Item Currency Processed Pmts Future Pmts Vendor Affiliate Last Name First Name Email
нещо си 2013-05-04 ACTIVE 10 1.00 2013-05-11 47.00 USD 1 1 product x Mitko -----------------------------------------тук всичко е празнo---------------------

А отдолу

Actions Date Time Receipt TID Upsell From Has Upsells Pmt Currency Txn Type Item Amount Vendor Affiliate CC‡ St. Last Name First Name Display Name

празно 2013-05-04 09:17 нещо си product X VISA USD Sale-RB 10 $0.00 product x Mitko AE -------------------------Празно --------------------------

Това значи ли, че съм направил продажба или по скоро някой е тръгнал да купува но се е отказал, предварително благодаря за отговорите.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

ето колеги iMacros script за Pinterest followers чрез Addmefast - лупвайте го до 200 пъти на ден не повече:

VERSION BUILD=7601105 RECORDER=FX
TAB T=1
SET !ERRORIGNORE YES
WAIT SECONDS=8
URL GOTO=http://www.addmefast.com/free_points/pinterest.html
WAIT SECONDS=3
TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Follow
TAB T=2
FRAME F=0
WAIT SECONDS=3
TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Follow<SP>All
TAB T=2
TAB CLOSE
TAB T=1
 
От: Полезни съвети - Clickbank

ето колеги iMacros script за Pinterest followers чрез Addmefast - лупвайте го до 200 пъти на ден не повече:
При вас бачка ли този макрос, при мен не:)
Oops! Something went wrong. You are closing the popUp too fast.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

happyslacker и radoslav68 мерси за отговорите. Значи ако съм разбрал правилно другия месец ще видя каква е сумата за тоя rebill :) абе шоу до става ...

"It means that within the next month, you'll see the "rebill" amount show up as "Rebill." That's all", това видях в BHW.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

При gift как се получават нещата, гледам че излизат пинове на хора на които не съм "последовател". Обаче аз пробвам с два профила през два браузера и не ми излизат gift които пускам
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Един въпрос за PinAssault версия 1.1.0.7 , при мен не работи репин функцията, въобще не показва бордовете за да избера къде да се репинва..
Някой с подобен проблем?
 
От: Полезни съвети - Clickbank

здравейте ! Следя тази тема от първия пост - поздрави и успех на захваналите се с това начинание! Икам да попитам мислите ли че Heatmap е добра идея за горе описания метод ?
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Аз да пиша в тази тема, че да не отварям нова. Виждам, че доста хора или така мисля, промотират неща от Clickbank. Аз съм начинаеща и ми се иска да разбера, какви неща промотирате Вие? Защото там предлаганото е огромно и не мога да се ориентирам все още, какво би предизвикало интерес и евентуално да бъде купено. Споделете, ако не е държавна тайна :mrgreen:
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Аз специално имам сайтове, които съм създал без да се замислям какво и как ще промотирам. И тъй като съм се насочил към чужбина и започнах да получавам някакъв мижав трафик по 100-тина човека реших да потърся продукти в кликбанк сходни с тематиката на сайтовете ми. Ако вие имате нещо готово в някоя ниша потърсете подходящ продукт сложете го под статиите или на други позиции. От скоро се занимавам с CB и до този момент имам някаква Sale-RB, което още гадая точно какво е но ми обясниха, че било подновяване на абонамент за курс.

Ако тепърва правите сайт с цел да промотирате кликбанк продукти това ще отнеме доста време докато получите таргетиран трафик (целеви) от Гугъл и други източници. Аз няма как да ви посоча ниша, защото не знам какви са ви възможностите и знанията по една или друга тема. Все пак ви желая успех!

P.S.

Интересите на хората са различни за мен е интересно да разбера кое е най-доброто осветление за дома ми, на съседа му е интересно как да се откаже от алкохола, на ваши приятели може да им е интересно как да отслабнат. За всяко нещо си има e-book, а ако се насочите към други афилиейт програми различни от кликбанк може да продавате билки, телевизори, дрехи и каквото ви скимне.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Един въпрос за PinAssault версия 1.1.0.7 , при мен не работи репин функцията, въобще не показва бордовете за да избера къде да се репинва..
Някой с подобен проблем?

Така, за да не се влискате като вода в бряг, като мен, докато разучите бота, ще дам малко насоки:
1. Задължително инсталирайте .net framework 4.0 ако нямате такъв
2. Когато пуснете бота, отивате на dashboard и натискате с десен бутон някъде по бялото на екрана. От там добавяте поща-та и паролата на акунта ( Трябва да добавите поне два акаунта, за да проработи схемата )
3. Не е задължително да слагата проксита, но е добре да има
4. Нацикате CTRL+А, за да маркирате всички акаунти в dashboard, десен бутон на някой от вече маркираните акаунти, Търсите функцията Login и натискате, изчаквате да изпише, че са влезнали успешно. След това пак десен бутон на някой от маркираните акаунти и търсите къде пише Refresh Boards, натискате.
5. Давате стреклата за назад, за да стигнете до главната страница с функциите на бота
6. Отивате на Reppin функцията. Там ще видите заредените си акаунти, натиснете на някой от тях, докато в дясно не видите и дъските към тези каунти.
7. Пинете статия и натиснете " See Pin "
8. копирайте линка на пина и го поставете в бота . Поставя се в ляво от акаутите в големият квадрат.
9. В дясно от дъските, ще видите къде да сложите описание на пина. Под описанието има шедулде/делай , това са секундите през които бота ще пиHва. Препоръчвам между 4-10 да сложите, за да избегнете грешки от сорта на 404 и 500 и такива други досадни.

Понякога ще се случва, като си пуснете бота и отидете на репин функцията, да не си виждате дъските. Затворете го и отидете в директорията на бота в папка Боардс, изтрийте всичко от там и повторете стъкпи 3 и 4


Едит:
Ако не стане, след като изтриеш талаша в boards папката, триеш и в cookies (следващата папка до boards)
 
Последно редактирано:
От: От: Полезни съвети - Clickbank

И първия път преди години когато пробвах ClickBank и сега резултата е сходен като с твоя- посещения, кликове (хопс), 0 поръчки...
Затова и така се учудих на OP, че е имал такъв огромен успех с Clickbank, ако не бе този форум, щях да предположа, че е някакъв scam с цел пирамиден ефект (или др.).
А за адсенс, въпреки че колкото гледах не пише да има проблем да има адсенс и кликбанк на един и същи сайт и страница, някак си не желая да рискувам... Но да, като traffic source си е добре. Че и лесно може да ти е и таргетиран, че и е (предполагам) предимно американски.
Аз докарвам по 2000 униклани на ден и съм по същата схема - посещения, кликове, 0 поръчки, колко трябва да ми е тафика и какъв за да си поръча някой нз вече
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Този бот pinassault изглежда не работи с профили, които ползват новия интерфейс. От 7 профила се свърза и намери дъските само на 3, като точно тези трите профила са със стария интерфейс. Да е съвпадеие не ми се вярва. Иначе 3-те профила си събмитват с бота без проблем. Някой знае ли как може да се оправи това?


Едит: намерих лекарство. Регвате профили през стари и занемерени браузъри като Netscape, те правят регове със стария интерфейс. Пробвано и работи в бота.
 
Последно редактирано:

Горе