Полезни Wordpress добавки

От: Полезни Wordpress добавки

А аз търся плъгин, чрез който потребителят да се абонира за известяване при публикуване на нова статия. Просто като се качи нова статия, абонатите автоматично да получават известие.

Преди съм ползвал този плъгин и ми вършеше чудесна работа. Може да потърсиш в сайтът на Уордпрес така или така.
 
  • Like
Реакции: rak
От: Полезни Wordpress добавки

feedburner mail subscribe.
Също thank-me-later е добър, но май не е точно това, което търсиш.
 
От: Полезни Wordpress добавки

Ще ми трябва за ново проектче, тези дни ще пробвам, да видя кое ще свърши работа. Това ще са истории с продължения и ако читателят иска да чете продълженията, да се абонира. Това означава, че за всяка история трябва да е отделен абонамента, а не един за целия сайт и за всички истории в него.
 
през фиидбърнър може да активираш да се записват за фиида през имейл и всеки ден в които има нови постове да ги получават предимството е че не се тревожиш за спам филтрите и минавали през тях писмото :)
 
  • Like
Реакции: rak
От: Re: Полезни Wordpress добавки

И това е интересна възможност. Благодаря
 
От: Полезни Wordpress добавки

Здравейте, видях полезни неща, но търся и нещо, което не можах да открия.

Искам в горния край на сайта да излиза една жълта лента, в която да мога да слагам текст с линк към статии или за реклама. Нещо от рода на peel само, че е статично.
Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен
 
От: Полезни Wordpress добавки

а плъгин за създаване и ползване на мой шаблон има ли?
Примерно нещо си от рода на article manacer
при него се пества всичко запомнено
на мен ми трябва да се покажат полета където да вмъкна текс адрес и т.н
като при емайл форма за изпращане на писма!
 
Re: От: Полезни Wordpress добавки

а плъгин за създаване и ползване на мой шаблон има ли?
Примерно нещо си от рода на article manacer
при него се пества всичко запомнено
на мен ми трябва да се покажат полета където да вмъкна текс адрес и т.н
като при емайл форма за изпращане на писма!
Това би трябвало да ти свърши работа - Article templates. Аз го ползвам при въвеждане на еднотипни публикации и върши перфектна работа.
Темата малко се занемари от моя страна, а и от ваша, защото не виждам дори едно предложение за добавяне към полезните добавки на първата страница. Ще се опитам тези дни да вкарам малко нещата в ред, като започна от сега :)
 
От: Полезни Wordpress добавки

И аз имам питане - трябва ми плъгин, който след края на поста да има " incoming searches" - и последните думи, по които са влезни посетителите в дадения пост ( от гугъл и другите търсачки) , търсих, рових, какво ли не писах, намирам само някакъв грозен плъгин, който става само в уидгета. Доста бг сайтове ползват такова чудо. Помагайте и тряскам зелената ряпа веднага.

едит: тоя плъгин трябва да работи с таговете> щом някой влезе, да прави таг, така си мисля, не съм сигурен, но май така работят.
 
От: Полезни Wordpress добавки

@Ktomov би ли ме ориентирал как се работи с The Welcomizer ? Искам да раздвижа едната част от логото, ама нещо не хванах идеята.
 
От: Полезни Wordpress добавки

Не мога да намеря плъгин за зареждане на външен php файл (намира се в друга директория на сайта) в пост.
Пробвах каквито разширения намерих за php, но все не се получава.
Ето по-детайлно проблема:
Искам във различни постове да поставям следния код:
PHP:
include 'http://site.com/directory/filе.php?id=1';
*id-то се променя в различните постове, site.com е сайтът с УП инсталацията, directory е външна директория, версия на WordPress - 3.2.1

и в поста да се зарежда php файла. В момента го правя с iframe но никак не ми се харесва индексацията (или по-точно липсата на такава от Г).

Някакви идеи?
 
От: Полезни Wordpress добавки

Много базова идея - добави нещо такова във functions.php:
PHP:
add_shortcode('includephp', 'sc_include_php');

function sc_include_php($atts, $content = null) {
    extract(shortcode_atts(array(
          'id' => '1'
          ), $atts));
    
    $file = 'http://site.com/directory/filе.php?id=' . $id;
    $file_content = file_get_contents($file);
    return $file_content;
}

И после вмъквай в поста с шорткод:
PHP:
[includephp id="451"]

Вероятно няма да работи понеже не съм велик ПХП програмист и винаги трябва да чета документация, ама някой пекан програмър ако поправи глупавите моменти би трябвало да сработи. Особено ако в тоя пхп файл има само маркъп :) .
 
Последно редактирано:
Re: От: Полезни Wordpress добавки

@Ktomov би ли ме ориентирал как се работи с The Welcomizer ? Искам да раздвижа едната част от логото, ама нещо не хванах идеята.

Първо си отваряш header.php (или инспектваш елемента с firebug) и търсиш div id/div class-а на елемента който ти зарежда логото. При мен е нещо такова:

Код:
<div id="logo-bar">
        	<div class="floatleft">

Отиваш в настройките на добавката и за id задаваш - logo-bar. От там нататък си играеш с движението - от къде да почва и какво да го последва. Просто залагаш пикселите.
 
Re: От: Полезни Wordpress добавки

Не мога да намеря плъгин за зареждане на външен php файл (намира се в друга директория на сайта) в пост.
Пробвах каквито разширения намерих за php, но все не се получава.
Ето по-детайлно проблема:
Искам във различни постове да поставям следния код:
PHP:
include 'http://site.com/directory/filе.php?id=1';
*id-то се променя в различните постове, site.com е сайтът с УП инсталацията, directory е външна директория, версия на WordPress - 3.2.1

и в поста да се зарежда php файла. В момента го правя с iframe но никак не ми се харесва индексацията (или по-точно липсата на такава от Г).

Някакви идеи?

От доста време ползвам WP exec PHP. Активираш го от админ панела и вече може да ползваш шорткът като този:
[exec]include '/home/username/domain.com/folder/data.php';[/exec]
 
От: От: Полезни Wordpress добавки

Много базова идея - добави нещо такова във functions.php:
PHP:
add_shortcode('includephp', 'include_php');

function include_php($atts, $content = null) {
    extract(shortcode_atts(array(
          'id' => '1'
          ), $atts));          
     
    $content = include('http://site.com/directory/filе.php?id=' . $id);
    return $content;
}

И после вмъквай в поста с шорткод:
PHP:
[includephp id="451"]

Вероятно няма да работи понеже не съм велик ПХП програмист и винаги трябва да чета документация, ама някой пекан програмър ако поправи глупавите моменти би трябвало да сработи. Особено ако в тоя пхп файл има само маркъп :) .

Не ще гадината...
 
От: От: Полезни Wordpress добавки

Не ще гадината...
Пробвай едитнатата версия :) .
Ами изпълним код има ли в тоя файл или само ХТМЛ?

PS: Сега го пробвах че ми стана интересно и на мене - бачка си :) .
 
Последно редактирано:
От: От: Полезни Wordpress добавки

Пробвай едитнатата версия :) .
Ами изпълним код има ли в тоя файл или само ХТМЛ?

PS: Сега го пробвах че ми стана интересно и на мене - бачка си :) .

Това е РАБОТИИИИИИИИИИИ
Благодаря много.
 
От: Re: От: Полезни Wordpress добавки

От доста време ползвам WP exec PHP. Активираш го от админ панела и вече може да ползваш шорткът като този:
[exec]include '/home/username/domain.com/folder/data.php';[/exec]

Пробвах го - не работи в моя случаи. На Noke решението - проработи идеално!
 
От: Полезни Wordpress добавки

След дълго ровене открих проблема - php5 не разрешава директното викане и изпълняване на външни php файлове (include). Плъгините проработиха с file_get_contents (за това решението на Noke сработи)

PHP:
$a = file_get_contents("http://externalsite.com/file.php?id=1");
echo ($a);

Да питам още. Ако в този php файл се зарежда инфо, въвеждат се данни и има бутон за обработка, който води към нова страница с резултати, как тя (страницата с резултатите) да се зарежда отново в поста? Като резултата се извежда от
PHP:
http://externalsite.com/file2.php
Това е далеч над моите възможности...
 

Горе