Полезни Wordpress добавки

От: Полезни Wordpress добавки

Аз не ползвам кеширащи плъгини, има време докато опитам и това чудо, но както вървят нещата, по-скоро ще си взема хостинг с много по-добри параметри. Примерно - в единия от сайтовете които имам има инсталирани цели 8 Уордпрес системи - а знаете колко товари Уордпрес! + форум. Допълнително имам галерии... .Имал съм случаи когато сайта има над 3 000 посещения дневно, когато се разглеждат над 10 000 страници - и всичко това с използвано процесорно време в рамките на 60 мин. Абсолютно сигурен съм, че ако разтоваря още малко системата от ненужни работи процесорното време ще спадне още, но на този етап това не е нужно.
И честно казано все още се чудя как някой, който има много по-малко трафик от мен процесорните му минутки хвърчат до небето! Отговорът е, че не са си направили системата да действа по възможно най-добрия начин, не ползват всички възможности които предлага Уордпрес, разчитат само на готови плъгини, които повишават и натоварват работата на системата, използването на некачествени теми, които правят допълнителни тъмбнейли на снимките и разни такива неща. Според мен всичко е въпрос на организация.
 
Re: От: Полезни Wordpress добавки

Аз не ползвам кеширащи плъгини, има време докато опитам и това чудо, но както вървят нещата, по-скоро ще си взема хостинг с много по-добри параметри. Примерно - в единия от сайтовете които имам има инсталирани цели 8 Уордпрес системи - а знаете колко товари Уордпрес! + форум. Допълнително имам галерии... .Имал съм случаи когато сайта има над 3 000 посещения дневно, когато се разглеждат над 10 000 страници - и всичко това с използвано процесорно време в рамките на 60 мин. Абсолютно сигурен съм, че ако разтоваря още малко системата от ненужни работи процесорното време ще спадне още, но на този етап това не е нужно.
И честно казано все още се чудя как някой, който има много по-малко трафик от мен процесорните му минутки хвърчат до небето! Отговорът е, че не са си направили системата да действа по възможно най-добрия начин, не ползват всички възможности които предлага Уордпрес, разчитат само на готови плъгини, които повишават и натоварват работата на системата, използването на некачествени теми, които правят допълнителни тъмбнейли на снимките и разни такива неща. Според мен всичко е въпрос на организация.

Абе не си напълно прав, но пък и има голяма доза истина в изказването ти. Кеширащите добавки са Must have за натоварени сайтове, а и такива които изискват определено usability и няма как да го постигнеш освен ползването на добавка - като броячите за разглеждания на статия, звездичките за оценка на статията и т.н.

Друг е въпроса, че има доста некадърно написани добавки и това се компенсира с кеширането на страницата. Не е идеалния вариант, да. По-добре ще е да се редактира самата добавка, но когато не отбираш от тези неща и не ти се дават 200 лева на някой да ти го аутсорсне - кеширането му е майката.

От друга страна тези с много по-малкия трафик, а с по-голямо натоварване ползват точно горното - некадърно написани добавки, каквито всъщност са 90% от similar posts добавките, които ти ровят постоянно в базата данни.

Друг е и факта, че всеки ползва добавки за какво ли не, вместо да си ползва функциите, които вече има в wordpress. Conditional tag-овете за пример. С добавяне на 5 реда в темплейта, можеш да си спестиш използването на една, две, че и три добавки.

Основния проблем винаги идва от некадърно написани темплейти. Много ненужни заявки за извеждане на всякакви шарении ти е*ават мамата. Да не говорим за темплейтите ползващи timthumb за създаване на миниатюри, а не вградената в wordpress система за създаването им при самото качване на сървъра.

Аз имам включени 29 добавки. Скоростта за зареждане на по-голямата част от страниците е 1.5 секунди (според google analytics). А натоварването на VPS-а е незабележимо - в момента се ползва 1/10та от възможностите му.
 
От: Полезни Wordpress добавки

Здравейте, бихте ли ми препоръчали плъгин с който публикациите в определена от мен страница да се показват по предварително зададен от мен ред и да са набиващи се на очи.
Благодаря предварително.
 
От: Полезни Wordpress добавки

BackWPup един от първите най-важни плъгини, които инсталирам! Ползвал съм други, но според мен този е най-добър, това е плъгин, който прави пълен и частичен бекъп. Готиното е че можеш да го настроиш автоматично да си ги прави бекъпите, и предлага къде ли не да се качва автоматично архива. Имал съм случаи, във които този плъгин ми е спасявал кожата, точно защото имам бекъп. :) Не е нужно човек да изпати за да разбере колко е важно да имаш пълно резервно копие...
 
От: Полезни Wordpress добавки

Another Wordpress Classifieds Plugin (AWPCP)-плъгин, който дава възможност да стартирате безплатни или платени обяви
 
От: Полезни Wordpress добавки

TinyMCE Advanced 3.4.9- Редактор
 

Прикачени файлове

  • editor.jpg
    editor.jpg
    73.3 KB · Преглеждания: 17
От: Полезни Wordpress добавки

Как да направя блога си dofollow?

С плъгин

CommentLuv

wordpress.org/extend/plugins/commentluv/
 
От: Полезни Wordpress добавки

Как да направя блога си dofollow?

С плъгин

CommentLuv

wordpress.org/extend/plugins/commentluv/

Как да направим един WordPress блог dofollow
При WordPress всички връзки са nofollow по подразбиране. За да направим един WordPress блог dofollow, начинът който е най-лесен е следният:
1. Във файла wp-includes/comment-template.php намерете функцията get_comment_author_link.
2. Намерете ред със съдържание и изтрийте атрибута „nofollow“:$return = „<a href=’$url’ rel=’external nofollow’ class=’url’>$author</a>“;

отговорът е взет от тук -> http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=20628&page=3
 
От: Re: От: Полезни Wordpress добавки

Абе не си напълно прав, но пък и има голяма доза истина в изказването ти. Кеширащите добавки са Must have за натоварени сайтове, а и такива които изискват определено usability и няма как да го постигнеш освен ползването на добавка - като броячите за разглеждания на статия, звездичките за оценка на статията и т.н.

Друг е въпроса, че има доста некадърно написани добавки и това се компенсира с кеширането на страницата. Не е идеалния вариант, да. По-добре ще е да се редактира самата добавка, но когато не отбираш от тези неща и не ти се дават 200 лева на някой да ти го аутсорсне - кеширането му е майката.

От друга страна тези с много по-малкия трафик, а с по-голямо натоварване ползват точно горното - некадърно написани добавки, каквито всъщност са 90% от similar posts добавките, които ти ровят постоянно в базата данни.

Друг е и факта, че всеки ползва добавки за какво ли не, вместо да си ползва функциите, които вече има в wordpress. Conditional tag-овете за пример. С добавяне на 5 реда в темплейта, можеш да си спестиш използването на една, две, че и три добавки.

Основния проблем винаги идва от некадърно написани темплейти. Много ненужни заявки за извеждане на всякакви шарении ти е*ават мамата. Да не говорим за темплейтите ползващи timthumb за създаване на миниатюри, а не вградената в wordpress система за създаването им при самото качване на сървъра.

Аз имам включени 29 добавки. Скоростта за зареждане на по-голямата част от страниците е 1.5 секунди (според google analytics). А натоварването на VPS-а е незабележимо - в момента се ползва 1/10та от възможностите му.

Ок, съгласен съм, но всичко е ако разбираш. Ето аз редуцирах добавките до 10, от които 2 са за кеширане, но продължавам да имам проблем с бавно зареждане на сайта и 25 мин php cpu време при 300-400 посещения. Да, ама ако искам да проследя коя добавка товари със заявки трябва да пиша на хостинга, да чакам те да наблюдават и след това като получа отговор да правя каквото и да е. След това нови 24ч да се обнови статистиката и така. Въпросът ми е какво би могло да натрупва толкова много минути, при толкова малко посещения? Изключил съм тимтъмб-а и ползвам дифоултната функция на уордпрес, нямам рилейтед пост или нещо такова, изключена е опцията на темата, което търсеше вградени клипове за да ги тегли и на хоум пейджа....
 
Re: От: Re: От: Полезни Wordpress добавки

Ето аз редуцирах добавките до 10, от които 2 са за кеширане.

Това е пълн безумние! Най-често резултата от инсталирането на два кеш плъгине са повече процесорно време и повече системни ресурси!

Няма причина да използваш два кеш плъгина - трябва ти един, който да ти щади ресурсите.
 
От: Re: От: Re: От: Полезни Wordpress добавки

Това е пълн безумние! Най-често резултата от инсталирането на два кеш плъгине са повече процесорно време и повече системни ресурси!

Няма причина да използваш два кеш плъгина - трябва ти един, който да ти щади ресурсите.

Единият е DB reloaded Fix, а другият Hyper Cache Extended - пречат ли си? Сложих ги по съвет на хостинга...
 
DB reloaded Fix е излишен в случая - прави кеш на кеша и реално правиш една и съща операция два пъти и използваш два пъти повече ресурси - безсмислено.
 
От: Полезни Wordpress добавки

Здравейте, някой може ли да помогне със следната добавка. На всеки абонат на бюлетина на сайта да давам безплатна e-книга. След като се абонира да му изпраща линк с книгата.

Единият вариант е като се изпрати потвърждение да има линк от където да си свали книгата, но не ме кефи.

Това, което искам е да има възможност да си свали безплатна е-книга, като за целта си попълни е-мейла.

Мерси предварително
 
От: Полезни Wordpress добавки

Колеги, препоръчайте ми някакъв плъгин за анкети :)
Пробвах 1-2 ама нещо не съм доволен. Надявам се да има и на български език :)
 
От: Полезни Wordpress добавки

Колеги, препоръчайте ми някакъв плъгин за анкети :)
Пробвах 1-2 ама нещо не съм доволен. Надявам се да има и на български език :)
http://polldaddy.com/
 

Горе