Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

pisara

Well-Known Member
Използвате ли тези три сайта за линкове? Някой има ли наблюдения каква е реалната полза от тях, освен линковете разбира се. Към кое е по-доре да се насоча, към тези три изброени сайта плюс още малко уики линкове или стандартни социалки плюс директории за статии? Коя от двете опции има по-голяма тежест по отношение на сео-то?
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Да използвай всичко!
Тези примери ще ти помогнат основно за Гоогле имагес ...

Защо гугъл имагес, не виждам връзката? По вероятно е да има някакъв ефект в стандартното гугъл търсене, защото това са уважавани сайтове. Засега от tumblr squidoo не виждам реален ефект, освен хубавите линкове от tumblr.
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Още никой не е отговорил на горното, но аз все пак да попитам - дали същите биха вършили работа за български сайт - hubpages и squidoo основно :)
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Разбира се че имат голям ефект хубавите линкове, мисълта ми беше да не се ограничаваш само с тях.
Колкото до Гугул имагес, моите наблиюдения са че довеждат много качиствен трафик.
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Да не казвам силна дума, но линковете от hubpages и squido дават ефект след месеци, но са доста устойчиви.
 
Re: От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Да не казвам силна дума, но линковете от hubpages и squido дават ефект след месеци, но са доста устойчиви.
Имат ефект и ще кажа, че ако са добре направени и подредени се класират не зле и това реално дава и трафик освен линк джус. Често се натъквам и да си кажа честно, вършат добра работа. Аз лично не го препоръчвах едно време само по една единствена причина - деиндексация от Google, така както направи с co.cc домейните. И това го имах на ум още преди събитието с това разширение. Сега след пингвини и панди, явно има бъдеще в това. Развиването на нещо там е не само добро за сайта ви, но и за самата стратегия за допълнителен ресурс за трафик.

Ако някой се съмнявам в думите ми, нека погледне тук:

squidoo.com/does-p-boost-work-the-best-male-enhancing-pills-review

:)

Сайтът, е изградил явно е достатъчно самочувствие, за да сложи и AdSense. Така, че поне от към спам истории, знаем, че не би бил добър провайдър. ;)
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Забелязала съм, че hubpages излизат на добри позиции в гугле с някои търсения, което говори в тяхна полза по отношение на трафик.
 
Re: От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Забелязала съм, че hubpages излизат на добри позиции в гугле с някои търсения, което говори в тяхна полза по отношение на трафик.
Мда, същото се отнася за squidoo, tumblr, последно време гледам, че микс от тях и социални мрежи се получава доста добре. :)
В момента правя опити и всичките дават доста добри резултати. Надявам се това да бъде достъпно и за леко по-така нишите, които не толерират това. Да речем хербали. :)
 
От: Re: От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Мда, същото се отнася за squidoo, tumblr, последно време гледам, че микс от тях и социални мрежи се получава доста добре. :)
В момента правя опити и всичките дават доста добри резултати. Надявам се това да бъде достъпно и за леко по-така нишите, които не толерират това. Да речем хербали. :)
Това е много хубава новина. Тъкмо съм на вълна сателити в squidoo, hub, tumblr:). Тези сайтове не са никак за подценяване.
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Нещо не съм много наясно с беклинкове от там. Даже това squidoo ми е като тъмна Индия. Ще съм благодарен, ако някой даде малко повече инфо как става хватката... :)
 
Re: От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Нещо не съм много наясно с беклинкове от там. Даже това squidoo ми е като тъмна Индия. Ще съм благодарен, ако някой даде малко повече инфо как става хватката... :)
Няма много за обяснение. Слагат си се там където искаш в самото боди и е много важно да не изглежда като спам. :)

Важно тук пак ще подчертая е да не изглежда спам, даже напротив - трябва да е добре подредена страница с полезна информация и приятна за самото око. А линковете се поднасят добре и в стила на добрия маркетинг. Не слагайте наляво и надясно. Аз примерно слагам по едно линче и гледам е да максимално добре позиционирано, като естествено гледам да е с добър анкор, за да взема и линк, не само трафик. Но когато се бориш за трафик - тогава стратегията е да е идея по-кликаем, като вече не се използват кл. думи и фрази, а линкове предизвикващи действие. Нещо като: "get it now and save up to 30%". Найс, а? :)

[video=youtube;rDX-72bMD4Q]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rDX-72bMD4Q[/video]

Изгледай това и ще ти се разяснят нещата. Аз лично не държа Лен много дълъг. Също така, гледай да направиш няколко и да го обединиш в мрежа. Но за това ще говорим, като се мине на адванс ниво. Те първа още разискваме дали са ефективни за линк билдинг стратегията ни.
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

hubpages e най-доброто от трите изброени,резултатите се виждат след доста кратко време,много е хубаво за оптимизацията.
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Определено hubpages води класацията по популярност и качество, tumblr води единствено с истински do линк, squidoo ленситата са лесни за поддържане. Но определено хъбитата са много качествени заради съдържанието, много, добре построено и в детайли. Ще си направя един експеримент като ми остане време и ще намятам тук там качествено съдържание. Намерих още подобни сайтове от тази група на култивирани уикита, например wikia, wikispaces и други, но те като че ли не са толкова популярни, е изключвам wikia.
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Според мен сред тях може да се нареди и stumbleupon. На мен лично много ми е помогнал ;) Има силен трафик :)
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Според мен сред тях може да се нареди и stumbleupon. На мен лично много ми е помогнал ;) Има силен трафик :)

Не знам спрях да публикувам нови неща там защото последния път ми се изсипаха стотици потребители и се стреснах. Плюс това не ми харесва, че не се застояват толкова, не знам дали това е само при мен или е тенденция в стумбула. При всяко положение ограничих тотално букмарковете в тази социалка, трафика от там не ми допада, жалко, че няма същия ефект като органичния трафик.
 
Според мен сред тях може да се нареди и stumbleupon. На мен лично много ми е помогнал ;) Има силен трафик :)
Мда, и аз бих ги сложил от топ ресурсите от този вид. Важно е да се знае, че всеки един трябва да добре развит, попълнен и много важно - оптимизиран. Все пак говорим за трафик ресурс, който някои използват и за главна медийна стена (ако мога така да го нарека), на която публикуват новости.

Ще вкарам и там още 2-3 други. Но е важно да се прави системно, а не на конвейер. :)
 
От: Ползата от страници в tumblr, hubpages и squido

Използвате ли тези три сайта за линкове? Някой има ли наблюдения каква е реалната полза от тях, освен линковете разбира се. Към кое е по-доре да се насоча, към тези три изброени сайта плюс още малко уики линкове или стандартни социалки плюс директории за статии? Коя от двете опции има по-голяма тежест по отношение на сео-то?


squidoo не е за линкове, а за правене на пари от amazon и афилейт. Изкараш ли някой ленс featured ( зелен ) е index/ , иначе е noindex и общо взето хората са умни, направили са така, че човек да ТРЯБВА да се постарае за да си направи готин ленса.
 

Горе