Политматематика

jackosz

Active Member
Винаги съм мислил, че математиката е точна наука. Явно нещо съм в грешка и има някакви разновидности. Пример:


„Предлагам обществото да дава средно по 20 000 лв. на родителите на всяко новородено дете. Десетки милиарди се прахосват за глупости, а това, което предлагам, ще бъде може би 1 млрд.”, каза Василев.

При приблизително 60 000 раждания на година, по 20 000 на семейство, този как ги изчисли 1 000 000 от бюджета?!?

60 000 X 20 000 = 1200 000 000

Вадещата се позачуди, но и тя не можа да го осмисли.
 
Винаги съм мислил, че математиката е точна наука. Явно нещо съм в грешка и има някакви разновидности. Пример:


„Предлагам обществото да дава средно по 20 000 лв. на родителите на всяко новородено дете. Десетки милиарди се прахосват за глупости, а това, което предлагам, ще бъде може би 1 млрд.”, каза Василев.

При приблизително 60 000 раждания на година, по 20 000 на семейство, този как ги изчисли 1 000 000 от бюджета?!?

60 000 X 20 000 = 1200 000 000

Вадещата се позачуди, но и тя не можа да го осмисли.
Юпитата, които ни натресе царя. Оня другия (Велчев) пък направи бърза врътка с външния дълг.

И какво значи ''обществото ни да даде''? То обществото ни дава, въпросът е как се разпределя после даденото. Предложението му дали включва допълнителна данъчна тежест? Щото не съм сигурна, че искам да стимулирам ромките за още по-екстремна родилна дейност.

П.с. Ако темата е само математическа, а не политическа - извинявам се и се отписвам от нея. С математиката не се обичаме никак. :)
 
Пинокио
 
този как ги изчисли 1 000 000 от бюджета?!?.
Е нали в статията пише 1 млрд, а не 1 млн?
Аз не виждам грешка, освен ако не визираш 200-те милиона.

Друг е въпросът дали може да докаже какъв ще е ефектът от това даваме на пари на калпак.
 
Моя грешка! Всъщност идеята ми беше друга. Милиард от бюджета, които ще отидат познайте къде! Това си е чист популизъм с ясен резултат.
 
Последно редактирано:
Този Василев го извадиха от нафталина (май беше номиниран от Слави за нещо).
От тогава не е спрял да обикаля по медиите. Много странно ми се вижда това рязко активизиране.
 
беше номиниран от Слави за нещо
За премиер беше номинирано това злощастно нещо. Точно там потъна Слави, както и с оня наглия ''аз съм от София, повтарям София'' - дето си беше изплагиатствал дипломната работа.
 
Има една част от населението, които ако им обещаят по 20 К на дете ще раждат на всеки 9 месеца и реално ефекта ще се превърне в дефект. Това няма да спаси българите от от изчезване, но даже и ще стане с нашите пари. Онези данъци и осигуровки не плащат.
 
Трее се обвърже със задължително завършено средно.
 
Има една част от населението, които ако им обещаят по 20 К на дете ще раждат на всеки 9 месеца и реално ефекта ще се превърне в дефект. Това няма да спаси българите от от изчезване, но даже и ще стане с нашите пари. Онези данъци и осигуровки не плащат.
За това е по-добре да им се редуцират данъците, отколкото да се раздават пари. Единственото свястно нещо, което направиха ВМРО в по-предишното правителство.
 
Винаги съм мислил, че математиката е точна наука. Явно нещо съм в грешка и има някакви разновидности. Пример:


„Предлагам обществото да дава средно по 20 000 лв. на родителите на всяко новородено дете. Десетки милиарди се прахосват за глупости, а това, което предлагам, ще бъде може би 1 млрд.”, каза Василев.

При приблизително 60 000 раждания на година, по 20 000 на семейство, този как ги изчисли 1 000 000 от бюджета?!?

60 000 X 20 000 = 1200 000 000

Вадещата се позачуди, но и тя не можа да го осмисли.

При Карбовски има интересно интервю.

По темата, точно толкова - 20К евро трябва да дадат ЕС на всеки работещ и тогава да приемем еврото!
 

Горе