Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

ето ви поредния случай за полицейски произвол от последните две седмици

http://m.btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/kak-spor-za-parkomyasto-mozhe-da-dokara-mvr-v-doma-vi.html

Този обаче на който са му спретнали номера с полицейския произвол е голям шеф за българия на чужда компания (която плаща по няколко хиляди на месец за юрист консулти) и са се объркали.... иначе сега щеше да се води на отчет като крадец на сини лампи с досие... нищо че лампата не е намерена в тях това не пречи да го заведът на отчет като са решили... (не един и двама са свършили така след полицейски произвол с досие да ти излиза всеки път като те проверяват) това да ти напишат акт за няколкостотин лева без да сте виновни е само върха на айсберга...

ежедневно хора стават жертви на такива неща (предимно българи) дадох ви двата най прости примера и с колана/светофара и този със това да ти счупят стопа и да ти спрат колата от движение всичко това са истниски истории) и за съжаление хората в повечето случай нямат адвокати на който да работят за тях нито са от международни компании който плащат много за реклама в телевизиите за да има гластност на случайте... вие пишете как полицайте нямали права... права си имат достатъчно а липсата на камери в колите им дава възможност за злоупотреби с правата а сега този полицай не може лесно да докаже правотата си отново поради липса на камери
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затв

Не съм бил там, но съм сигурен , че не лъже просто са се заяли а е бил сам в колата

Ако не можеш да си застанеш зад думите с доказателства, защо говориш празни неща?

И той се е подписал на акта? Не е написал и възражение защото го е било страх вероятно? Мъченик, но и платил доброволно може би? Що за...

Пак питам, да не би твоят приятел да е бил без колан, или го е слагал панически виждайки патрула... с думите пред приятели после "имах колан ама на, писаха ми акт тъпите ченгета..."

Не видиш ли, минало му на ум че е спрям, проверен и глобен за това че е от Ямбол, но в София... яяя, не мога да хвана вяра откъдето и да го погледна.
 
От: От: Re: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в

Ако не можеш да си застанеш зад думите с доказателства, защо говориш празни неща?

Взема за пример серГЕЙЧО - и той пуска някакви недоказуеми и/или лъжливи твърдения без никакви доказателства..нищо няма да се докаже, но той е постигнал своето... какво точно - нз, но може да се предположи.

А uphero в момента плюе...

ето ви поредния случай за полицейски произвол от последните две седмици

http://m.btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/kak-spor-za-parkomyasto-mozhe-da-dokara-mvr-v-doma-vi.html

как може да си сигурен като знаеш само неговото мнение?
шеФчето може и да преувеличава...

Предполагам си търсил за новина с полицай в униформа, но не си намерил?
не, че тази не върши работа, ама :D
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Всеки има право да подаде жалба и да съди друг гражданин. Полицейски произвол щеше да бъде, ако полицаите бяха нарушили закона при претърсването. Аз не разбрах обаче, как на тоя господин са му паркирали на мястото, след като видях скоба там?
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Заставам до думите ти
 
А защо пък този да хване да се заяжда с някакъв шофьор от прокаратурата ей така, той живее на такова ниво че да се занимава с такива глупости печели поне в средата над 4 те на месец и можеби и близо до 6 цифри с бонусите при добра година :) защо да се занимава с простотии живее в съвсем различен свят ...

Можеби се взживява като криминален мастърмайнд и хобито му да е да се гъбарка с по малко умните от него... под 130 поне да кажем като шофьора :) и използва държаванта машина да си разчисти сметките с шофьора който му паркира на мястото, значи взел е синия буркан и го е хвърлил в кофите понеже е знаел че ще претърсят в тях изчакал е обиска и след това е изпратил адвокатите на фирмата да подадът жалба срещу него както и репортери и бтв новините да питат шефа на първо дали има злоупотреби със служебно положение който на всичко отгоре е с ранг Комисар.... (този има късмет че е шофьор към прокоратурата че ако беше в мвр поста му се клатеше мното здраво)

Та възможно ама малко вероятно...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Проблем на нашата система е, че наистина полицаите имат много права, с които могат да злоупотребяват и така ставаме свидетели на така наречената милиционерщина.
Проблем също е и това, че в комплект с много права за злоупотреби им липсват основни права за да си вършат истинската работа. Не е нормално за всяко нормално използване на оръжие да влачат полицая по арестите. В случая е нападнат с оръжие "брадва" и е нормално това, че се е защитил. Не е избягал от местопрестъплението, закарал е човека до болницата и е докладвал какво се е случило. Очевидно е, че няма намерение да се укрие, от което следва, че каквато и да е мярка за неотклонение (задържане под стража, домашен арест или подписка) е неадекватно да му бъде наложена.
 
От: Re: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затв

защо да се занимава с простотии живее в съвсем различен свят ...

точно заради това
мисля че трябва да се събуди
 
От: От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затв

Проблем на нашата система е, че наистина полицаите имат много права, с които могат да злоупотребяват и така ставаме свидетели на така наречената милиционерщина.
Проблем също е и това, че в комплект с много права за злоупотреби им липсват основни права за да си вършат истинската работа. Не е нормално за всяко нормално използване на оръжие да влачат полицая по арестите. В случая е нападнат с оръжие "брадва" и е нормално това, че се е защитил. Не е избягал от местопрестъплението, закарал е човека до болницата и е докладвал какво се е случило. Очевидно е, че няма намерение да се укрие, от което следва, че каквато и да е мярка за неотклонение (задържане под стража, домашен арест или подписка) е неадекватно да му бъде наложена.
Нали твърдеше, че няма расизъм спрямо българите? Ето ти поредния случай, надявам се поне малко да погледнеш над розовите очилца.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

redrum, явно бъркаш понятията. Расистки проблеми има само в твоята глава. Нападателят с брадвата си е просто нападател с брадва, а другият участник в ситуацията е полицай, който се е защитил както подобава за случая. Тук няма расизъм, а липса на условия въпросния човек да си върши работата. Дори да не беше полицай, ако е нападнат с брадва, е нормално да се защити с оръжието, което държи, дори да му беше попаднало случайно и да не беше негово лично. Човек трябва да има право да се защити в случай на нападение.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

А дали, ако нападателят не беше от определен произход, държавата щеше да се отнесе по същия начин спрямо полицая? Винаги си твърдял, във форума де, че няма специално отношение към тази етническа група. Този случай, за пореден път доказва, че грешиш. Обикновено държавата не се самосезира за разгневени роднини от ромоиден призход, които заплашват публично с убийства, размахват оръжия и прочее. Ако това бъде направено от българи обаче, знаем какво следва.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Ред, далеч си от трезвия разум.

На мен ми изглежда че няма особено много симпатизанти на ромската общност, и логично всеки би изразил своите негодувания във вид ярост.
Не се случва за сефте, тъй като знаем че полицаите си позволяват много своеволия.

Разликата от съдене, и осъден е осезаема. Нека не избързваме със заключенията. Нормално е да има разследване, рядко виновник си признава истината, а и тя не е такава до доказване. Ако е чист, тогава го идеализирай в геройства, ако ти стиска да наречеш убиец герой разбира се.

България е страна на слуховете, робуваща на приказките, или обобщено, погледнато от друг ъгъл, честни хора НЯМА и думата не тежи.

Хора които не са присъствали на случката имат ли правото да я обсъждат сигурни в нея?

Аз чакам с удоволствие резултатите, но се съмнявам да видя чист човек.
Ако е провил своеволие или низост, без да иска или желателно убил човека - затвор, там е и за полицаи, не само за хора.

А и не забравяйте фактора политика, защото всяко нещо излъчено по медиите е с целенасоченост. И в най-незначителните случки от деня имапикантни подправки.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Ти, като се прибереш в България, тогава ще ми говориш дали имам трезв разум или не. От далече е лесно, ама тия дето живеем тук и самите ние страдаме от тая престъпност, виждаме нещата по по-различен начин.

Дори и да го оправдаят, тоя човек е вече унизен и съсипан. Същото стана и с полицая, който беше ошамарил циганета, които бяха скъсали трибагреника. Същото стана с граничаря, който го съдиха за това, че беше убил турски бракониер.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

На него вече му е наложена несъразмерна санкция (мярка за неотклонение, ако не се лъжа), така че резултатът (психически и моралален) от това няма как да бъде премахнат без значение дали бъде или не бъде оневинен. Подобни своеволия на съда опетняват честа на полицията, които и без това имат лоша репутация. Кофтито в случая е, че срамът не идва от срамно действие. Няма лошо да се разследва, но е лошо когато се подхожда предварително прекомерно строго към човек, който почти сигурно си е вършил работата.
А това кой от какъв произход е не дава право за по-различно разглеждане на случая. В случая расизмът ти (redrum) го пропагандираш. Смешно е когато човек проповядва дискриминация спрямо себе си и себеподобните си.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Същото стана с граничаря, който го съдиха за това, че беше убил турски бракониер.
На времето за убит нарушител на границата даваха награда. И отпуска. Сега стана така, че е опасно дори да да му викнеш "Стой!" - ще вземе да те осъди за създаване на стресираща ситуация.
Полицаите си позволяват своеволия, защото са им такива началниците. А началниците им са такива, защото политиците са такива. Всеки гледа да използва по-долустоящия за някаква лична облага и затова си затваря очите за "дребни" нарушения и прегрешения.
Другата страна на медала е домашното възпитание. Когато един човек в къщи 18 години е възпитаван, че нещата се решават със сила, какъв да бъде, като е пораснал, и станал полицай?
Колко от полицаите имат нужните умения да неутрализират нарушител, а не да го убиват?
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

А това кой от какъв произход е не дава право за по-различно разглеждане на случая. В случая расизмът ти (redrum) го пропагандираш. Смешно е когато човек проповядва дискриминация спрямо себе си и себеподобните си.
Интересно, как по-точно пропагандирам расизъм? Достатъчно случаи има на дискриминация спрамо българите в полза на някой друг, в случая пуснах темата, за да съобщя за подобен случай. Това, че съобщавам за расистко поведение, не значи че пропагандирам расизъм.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Redrum, да не забравяме и Иконописеца, какво се случи и кой го затвори.

И точно пропагандираш расизъм, казаха ти го хората живеещи там, не слепци от далече. Нека случая изключи това, защото има и други становища за разглеждане.

Лично на мен ми мирише на нескопосана история.
Винаги съм си мислил че доста цигани са изчезвали безследно, като не се е стигало до обществено дебатиране. Всеизвестно е че полицаите се гаврят с циганите безнаказано, и тихо. (Свидетелствата за това в интернет не са рядкост, като се има в предвид и обществената настройка, захранваща невидимата вражда.)

Никой не смята циганина за човек, и го подценява.
Но истината е че всеки може да се окаже такъв в даден момент на обстоятелствата. Те не са толкова глупави за колкото са смятани, и е крайно време да се цивилизоват и двете страни, тъй като са равни по права граждани на републиката. Дали са желани или не е без значение.

Наболелия въпрос не е къде да ги гоним, да ги трепем едва ли не, и тормоз, а това да излезе човек който да ги използва целево, защото са си ресурс работна сила, дългосрочен актив.

Ама какво знаем Ние "емигрантите".
Ние не живеем сред хора а животни, и всеки ден това се доказва.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

Монев, наистина ми е трудно да ти разбера несвързаните писания, спри наркотиците човек. Със сигурност в момента си се наджаскал с някой холандец и мислите в главата ти са миш-маш. Йордан Опиц беше убил българин, така че въобще НЕ ЗНАМ за какво ми говориш.

И точно пропагандираш расизъм, казаха ти го хората живеещи там, не слепци от далече.
Кой ми го е казал и кои са тия хора, които къде живеят?

Полицаите ги е страх да влязат в гетото, огромен процент от битовите престъпления (извършвани предимно от цигани) са неразкрити. Наболелият въпрос е, ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ никой не разкрива и не елиминира битовата престъпност до поносими граници? Политиците може да ме крадат, ама не ми взимат имуществото, докато бай мангал беше ми отрязал парапета на вилата, беше ми свил желязото от кладенеца, беше влязъл във вилата с кирка през едната стена. Това ти го казвам от личен опит на човек, който има имот в близост до циганска махала в общински град. Не се хаби да ми пишеш глупости и да ми фислософтваш от другия край на света. Да, нищо не знаеш.

А случаят е ясен - имаме престъпление, неизпълнено полицейско разпореждане и убийство при нападение на полицай. Самата жена на мангала каза по бтв "Е той излезе да открадне за 5 лв. и го убиха". По голямо признание от това, не знам.
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

За съжаление тези "случки" са тенденция.

Ето още една от последните дни:


Уволниха полицай подал рапорт срещу роми скъсали българското знаме

Военният съд в Сливен взе решение полицаят от с. Бояджик Митко Чавдаров да бъде уволнен дисциплинарно и да му се наложи административна глоба в размер на 1000лв. Присъдата над полицая произнесе съдия старши лейтенант Мая Йорданова.

Чавдаров бе обвинен от Военна прокуратура Сливен, че преди 4 месеца е превишил правата си, държейки се грубо и е малтретирал 6-ма цигани, които са скъсали българския национален флаг.

Действието се е развило в двора на училището в Бояджик около 2 ч. сутринта. Циганите са се хванали на бас кой пръв може да скъса флага на 3-метровия пилон. Чавдаров ги е видял, осветил ги е с фенерче и ги е изгонил от двора на училището. След това е подал рапорт срещу циганите за нарушаване на обществения ред. Ямболският районен съд обаче е отхвърли мотивите на досъдебното производство срещу циганите.

В същото време, подучени от адвокати, те подават жалба срещу Чавдаров. В жалбата се твърди, че той ги е обиждал и малтретирал и им е причинил стрес. Военна прокуратура повдигна обвинение срещу Митко Чавдаров, а днес съдът реши полицаят, който е защитавал честта на българския национален флаг да бъде уволнен.

„Нищо не мога да кажа, потресен съм. Оставам без работа и без препитание.
Надявам се все пак справедливостта да възтържествува на по-горна инстанция" коментира Митко Чавдаров просълзен, след като чу присъдата си.




http://www.zapernik.com/bulgariya/u...sreshtu-romi-skusali-bulgarskoto-zname_21530/



Отвратителното тук е, че няма мерки срещу манго! Да си припомним само Мишо Шамара колко пъти ходи в следственото заради песен, а срещу тея животни няма нищо...
 
От: Полицаите не искат да си вършат работата, защото като я свършат отиват в затвора!

И кво целят да се случи нашите мозъци?! Като мине мангал покрай полицай - път широк да му се прави, шапка до земята, питка и сол, и вода за късмет ли?? А кат го фанат да бере тухли, желязо, тогава сигурно и орден стара махала ще поиска :) Това като оная сиганка ниедна - "Аууууу пребиха мъжо ми за 5 лева" ахахахах ако беше за 1000 лева май щеше да се похвали дори. Сиганска работа - бране му е майката :D
 

Горе