Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

В горния ви пост няма нищо вярно.

Инструкцията е нормативен акт, а сроковете в които влизат в сила нормативните актове е разписан в конституцията (чл.5, ал.5). Има достатъчно случаи в които инструкция влиза в сила даже и със задна дата.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Инструкцията е нормативен акт, а сроковете в които влизат в сила нормативните актове е разписан в конституцията (чл.5, ал.5).
Това е вярно. Ако ще говорим максимално буквално, да, на теория инструкцията е в сила вече, обаче все още не се прилага на практика.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Всичко което прави това правителство е да прокарва определени бизнес интереси всичко останало е популизъм,не,че предишното не правеше същото де
Нещата не стоят така както изглеждат на пръв поглед,това не е това което е,както се казваше в един филм,или нещо в този смисъл

Нямало да спират полицайте без нарушение,ами кво ше стане ако Ганьо от Чепърчане реши,че вече ще е ненаказан пред закона и си кара постоянно на кило и канче чепръчанска парцуца

По този начин не мисля,че ше се намали корупцията,защото тя ни и е в главите,докато мислим,че кат бутнем некой лев ше минем по-тънко ше я има,а тва решение си е пак чиста заблуда,още повече,че полицайте ше се овълчат още повече,шото до вчера са изкарвали по 100 кинта на калпак на ден,а изведнъж некой да им резне кранчето,разбирам ги напълно,аз ако съм като спра некой за без колан,ше го запържа,че нема и аптечка и ше го карам и лицеви да прави и ако до вчера ми е давал 20 кинта сега ше ми даде 50,според мен трябва да се увеличи заплатата на полицаите и да се затегне наказуемоста за подкуп,а не да се занимават с тъпотии
Шо не махнат и фаровете,три акумулатора смених за нещо от което има спорна полза
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Пак да се повторя тази инструкция касае само служителите осъществяващи контрол на пътното движение (пътен контрол). Тя не касае всички останали служители, както и шофьорите. Как ще се осъществи общия контрол и методическите указания от ръководство към служителите на практика, никой от нас няма да разбере (даже след години).

Разбира се, че ще продължат да спират без да има нарушение за това си има текстове. Освен при специализирани полицейски операции, пътните полицаи ще могат да спират и при ситуации които пораждат съмнения. Разбира се при тези ситуации трябва да ги контролират висшестоящите. Колко ли са оптимистите, че тази разпоредба ще проработи (за контрола става въпрос).
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Баймор в УК никой не спира ни с нарушение нито без нарушение - как така не се е сулчило нищо апокалиптично ?!?!?!?!?!

Просто трябва съдебната система да си върши работата направил катастрофа и има алкохол - без книжка 2 години - има жертва от катастрофата - Ефективна пандела минимум 10 години - А не като Ставийски дето се измъкна с условна

Скарамуш тази разпоредба може много бързо да проработи само че трябва да има политическа воля - Да всеки полицай може да каже че е имал подозрения и за това е спрял някоя кола но когато в една смяна се обадят 3-ма шофоьори че са спрени без причина и това се повтаря на всяка смяна само при един патрул колко време мислиш че е необходимо да излети този полицай от работа ?!?!? стига да има политическа воля както казах

Другото казаха че са правили вътрешна проверка и че били установили че всички взимат - Аз поне не съм чул до сега тези катаджии да са уволнени - със стари курви нов бардак не се прави
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

По белите държави преди повече от 30 години е решен проблемът с контрола на катаджиите, подкупите и злоупотребите. Всичко, от спирането за проверка, до заминаването на автомобила, се снима на видео. Да кажем, че досега това е било много скъпо за нас и не сме го прилагали, но вече тези технологии са доста евтини и ако има воля да се въведе подобно нещо проблемите ще изчезнат. Но и сегашната мярка е стъпка в правилната посока. Дано се утвърди.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Аз не казвам, че правните норми са ни лоши, същите и сходни в цивилизования свят работят относително добре. Просто попитах, колко са оптимистите, че те работят в България (и не само за конкретния случай).
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

^
^
Сигурен съм, че ще посочим страшно много работещи методи от световната практика, но въпроса е, защо не се опитваме да ги прилагаме?
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Remidcho извади червените картони само защото не е съгласен с чуждо мнение:),ужасс
Реминдчо обясни за кво ми лепна червена точка,не че ми пука
Писал ми типично мнение на прикрит герберист,абе брато ти с акъла ли си си
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Remidcho извади червените картони само защото не е съгласен с чуждо мнение:),ужасс
Реминдчо обясни за кво ми лепна червена точка,не че ми пука
Писал ми типично мнение на прикрит герберист,абе брато ти с акъла ли си си

Като не ти пука не ме занимавай да ти отговарям. Само да не започнеш и на лично съобщение да искаш обяснение защо съм ти дал червено.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Ше ти дам зелено при първа възможност,за да разбереш,че с противопоставяне и омраза нищо не става,хората не се делят само на Геребристи и Комунисти,но да не политизирам темата шото мразя да говоря за политика,не ,че тя не си е за секция политически де
Просто ми стана жал,че падаш толко ниско
А да ти пиша на лични не ставай смешен трее да съм луд да се занимавам с простотии:)))
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Скарамуш всичко може да работи в БГ въпроса е има ли воля да бъде наложено - нищо не се налага от самосебеси - Основен физичен закон - Всяко действие предизвиква обратно по сила противодействие - Нямаш ли достатъчно воля нещата се връщат по старо му
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Това е много лошо. Почерпените ще си карат свободно вече. После майки ще ревът по улиците.
Не трябва да се оставят така на произвола шофьорите. Аз също съм шофьор вече 4та година и поне за сега имам само един акт за пресичане на непрекъсната лента-20лв, и често съм свидетел на пияници да се качват да шофират. Твърдо против съм - Те вместо да на стягат повече щели да не ни спират....
Нз колко са на мойто мнение, но според мен това в дълъг план ще е катастрофално....
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Народа си иска хомота - Него трябва да го спират и рекетират за да му е гот

Е да те питам като до сега КАТ спираха по желание - Защо често си свидетел на пияници дето се качват да шофират ?!?!?!

Ако спирането от КАТ решаваше проблема в БГ никой вече нямаше да кара пил

Ами представете си колко е опасно домашното насилие от пияни съпрузи - Що не почнат КАТ да обикалят домовете и да проверяват дали някой не е над 1 промил щото може да ошамари жена си?!?!?
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Пак може да те спират без причина. Казва, че си криволичил и те спира без повече обяснения. Пак замазват очите на някой с тия измислени "забрани".
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Дерте навсякъде по света Полицията има право да спира - Не е проблем да го прави и в БГ въпросът е защо го прави колко често го прави и тн.

Както казах и по нагоре - Да може да каже че си криволичил ама ако днеска в смяната му се обадят 5 човека да кажат че са спрени без причина а той каже че и петимата са криволичели нали се сещаш че накрая ще изгърми
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Между другото има едно неписано правило с полицай и с жена не се спори,каже ли,че си направил нещо не спори шото става по-лошо:)
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

..ако днеска в смяната му се обадят 5 човека да кажат че са спрени без причина а той каже че и петимата са криволичели нали се сещаш че накрая ще изгърми...

Мантата, понеже е страшен умник и много начетен, да не говорим, че разбира от абсолютно всичко, вади от девет кладенеца вода, за да защити нещо си там, щото било прието от майката партия.

Ами ако за единия каже, че говори по телефона, за другия каже че не му свети фара, за третия каже че му изглеждал някак си "нарушител", за четвъртия ще каже, че не е включил мигач, а на петия чрез телепатия разбрал, че няма аптечка кво правим?

Полицията винаги ще измисли за какво те спира, не им берете грижа.

Три страници простотии дотук. И хвалебствия на майката пратия.
 
ами колите с черни кутии :) (камера която снима ) добавят се фабрично за доста нови модели и автърмаркет.... Гледах по българия он еръ за тях... в русия ставали популярни защото пешеходци се хвърляли пред колите с цел да взеамт пари от застаховката... кола която е екипирана така получава намаление от застраховката си ... ако напише че те спрял за криволичене а записа показва че си караш направо, незнам попълването на документи с невярно съдържание какво полага...


Вие пък сте точно наопаки всяко нещо което е прието от сегашните управляващи е лошо независимо че например назапад е по същия начин...
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Ще си патувате изрядни и няма за какво да се плашите от полицаите... Те са за да ни пазят - съответно с проверки. Знаете ли колко човека пренасят дрога и то съвсем спокойно в багажника си? Знаете ли колко човека загиват след катастрофа с пиян шофьор? Знаете ли колко деца биват прегазвани от пияни шофьори...
Аз мисля, че трябва вместо да приемат безмислени закони да сменят седянките на катаджиите, защото повечето се знаят вече. Когато карате със позволена за участъка скорост, носите си аптечка, имате платена гражданска застраховка, имате преглед и колата ви е наред няма за какво да ви се заядът. Стига са ни отпускали, а да ни стегнат малко...
 

Горе