Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

niks

New Member
Получих 30 паунда в Paypal от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Здравейте

За пореден път получавам пари от неизвестен човек или програма, този път от:

[email protected]





Вече си дръпнах всичко към картата и оставих само тези 30 паунда в акаунта, в края на следващия месец си дърпам и тях ако няма проблеми до тогава.

Посъветвайте ме какво да правя, да приема ли парите или да ги откажа, какви са рисковете ?
 
Последно редактирано:
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Не ми се е случвало, моите ги знам от къде са всичките :) Мисля че бих отказала ако имам такова неясно.

Една от вероятните причини е да са ти изпратени по погрешка. Случват се такива работи.
 
Последно редактирано:
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

И аз бих отказал, защото не се знае откъде са.
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Приеми ги и му прати благодарствено писмо. :)
Ако си ги поиска му ги върни.
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Ако зависи акаунта ти от това, не си струва. Винаги може да си ги поиска ако се осъзнае, че е сбъркал. Ако не - то честито.

Изчакай малко....около месец, за да видиш на къде вървят нещата. :)
 
Пейпал са известни с това че ако получиш пари от проблемен акаунт може да ти локнат и твоя и после два месеца да не може да го ползваш например или да трябва да пращаш още купчини документи... май по добре не ги приемаи
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Връщай ги докато все още можеш (има вероятност да ти блокират акаунта).

Иначе може да те видим по новините. Министър Цветанов днес се похвали, че скоро ще научим за тяхна нова акция. Може би ще хванат някой като теб с обвинение, че е крал пари през PayPal.
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Приеми ги и му прати благодарствено писмо. :)
Ако си ги поиска му ги върни.
100% съм съгласен с тебе,защото може да е по погрешка да е объркал някоя буква или цифра и да ги е пратил на тебе,доста кфоти за него(ако е така) ако ги поиска върни му ги да си нямаш проблеми ;)
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Щом е за пореден път е много вероятно следното:
Някой има достъп до твоят PP акаунт.
Върти някакъв бизнес (може и мошенгийка да е), като се представа от твое име.
Изчаква да се хванат повечко рибки на клона, т.е. повече плащания и след това да ги трансферира към друг акаунт (ако вече ти не си ги изтеглил)

Между другото я погледни дали нямаш и случайни транзакции към неизвестни PP акаунти?
Вероятно е да си е теглил парички, просто няколко пъти ти да си изтеглил вместо него. (нещо като платен наем за PP акаунт)

Ако бях на тебе, бих върнал всичките пари и бих сигнализирал на PP да раследват.
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

не взимай чужди пари...

щи излязат през носа
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Изчакай да мине малко време, не знам колко точно но примерно месец е добре ако няма аларми взимай/дърпай мангизите,моралът в онлайн бизнесът е същият както и в офлайн вариантът му.
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Това са си доста парички, но не пади алчен. Сигнализирай на тез евреи от пейпал да разгледат случая.
Успех !
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Благодаря за отговорите

Аз също мисля да изчакам до края на месеца когато ще си изтегля натрупаните пари и ако до тогава няма проблеми ще ги приема и дръпна.

Междувременно ще напиша писмо до съпорта на PayPal за мнение по въпроса.

Има ли някакъв срок в който да избера от опциите дали ги приемам или отказвам, да не ги изгубя ако изчакам до края на месеца?

PS

Никой не ми е влизал в акаунта всички транзакции са си мои.

Имах още едно такова плащане от неизвестен акаунт миналата година по това време, но ставаше въпрос за 12 долара, които приех и досега нямам проблеми.

EDIT:

Ако е объркал акаунтите или има друго разминаване, няма ли той сам да си ги поиска обратно и ще му ги дам, проблеми няма да създавам.
 
Последно редактирано:
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Мирише ми на някаква измама.Особено като гледам имейла.Прилича ми на нигерийска история.
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Я разкажи повече за тази нигерийска схема
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Я разкажи повече за тази нигерийска схема

Ми неща от сорта на "Здравей, аз съм нигерийка, намирам се в еди-кой-си бежански лагер, тъй като баща ми бе богат и влиятелен и е против военната хунта, която управлява страната в момента. В банковата си сметка разполагам с голяма сума, дадена от баща ми, то тук, където съм в момента е невъзможно да ги преведа на баща си, защото властите ще засекат превода, ще ме намерят и ще ме разстрелят. Затова те моля ти да извършиш този превод. Ще процедираме по следния начин. Първо ти ще ми дадеш 100 евро в знак на доверие. След това аз ще ти дам 12 000 евро, като от тях ти ще преведеш по сметката на баща ми 10 000."

Разбира се нахвърлям само най-важните подробности, тъй като обикновено такива "бежанки" ти пишат за любов, и т.н. простотии, това е груб вариан та схемата, която се осъществява след размяна на поне 3-4 имейла от двете спрани с цел, изграждане на доверие спрямо жертвата.
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Моята теория е че някой разполага с няколко крадени акаунта в пейпал и за да не разберат от пейпал кой акаунт е негов прави по 10 трансфера от всеки акаунт на някакви рандом емайли и накрая и на своя превежда .
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

Приемай парите, нали затова си се регистрирал в PayPal, за да пълниш акаунта с пари, нали? Какво чакаш тогава? Пълни го!
 
От: Получих 30 паунда от неизвестен за мен акаунт- да приема ли парите ?

това instant май значи от кредитна карта, пиши му на мейла :)
 

Горе