Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Alexandar78

New Member
Помагат или пречат на малкия бизнес Discount сайтовете?

Визирам най-вече Грабо като монополист в тази сфера.Апелът ми е не си продавайте труда на безценица,отстоявайте правата си и уважавайте труда си и този на другите хора.В борбата за жълти стотинки няма печаливши с изключение на горепосочените сайтове и клиентите им които се облажват с ниски цени,ала кой плаща масрафа-бизнесът дето и без това го няма в таз нашта родина!
Чрез непрекъснатите "Промоции" се нанася непоправим удар върху регулярните цени на труда,но тяхната наглост е безконечна дори започват да определят цени на услугите в различни браншове и с всяка изминала "Промоция" стават все по-алчни по отношение на своите "Работодатели" а именно българският бизнес .Можеби ще мине време докато нещата в този сектор се регулират но за момента МОНОПОЛЪТ не води до нищо хубаво.Той окончателно ликвидира и малкото оставаща предприемчивост!
Анатема на всички които печелят на гърба на немотията.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Принципно си прав, обаче тука става въпрос за конкуренция. Не са виновни само грабо и другите, а и потребителите, които са склонни да направят компромис с качеството за сметка на цената.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Аз може и да имам такъв сайт, но съм на мнение, че тези сайтове помагат само на потребителя и пречат на малкия бизнес. Хората свикват да пазаруват само тогава, когато има някакво намаление и ако не го намерят на едно място, отиват на друго. По този начин, за да конкурентни всички търговци са принудени да работят постоянно на ПРОМОЦИЯ и на минимална надценка.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

За съжаление действителността е още по-грозна от това което изглежда в примамливите обяви,аз работя в сферата на услугите и толкова много хора страдат от този бизнес ,че си нямате и идея даже за кво иде реч.Да всеки е свободен да избира да рекламира или не,да прави отстъпки или не на безпорен ФАКТ е ,че тези сайтове натискат цените на долу във времена на непрекъсната инфлация което води до.............................................!!!!?????
Но най вече акцентирам върху повтарям МОНОПОЛА който се създава-с парите на бизнеса той сам изпада в колапс и става безумно зависим от сайтовете за намаления.
А истината е,че главният виновник е беднотията която нараства още повече от тази изтънчена приумица на интернет пазара наречена Discount site.Единственото спасение е можеби създаването на браншови организации които да защитават интересите на бизнеса което в нашето "гражданско общество" на дали ще се случи.
А можеби всичко е въпрос на време..
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Аз може и да имам такъв сайт, но съм на мнение, че тези сайтове помагат само на потребителя и пречат на малкия бизнес. Хората свикват да пазаруват само тогава, когато има някакво намаление и ако не го намерят на едно място, отиват на друго. По този начин, за да конкурентни всички търговци са принудени да работят постоянно на ПРОМОЦИЯ и на минимална надценка.

Точно така, трябва с оборот да се прави печалбата, а не с ултра-големите надценки, на които са свикнали голяма част от българските предприемачи :)
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Държавата виновна :D

Как пък да пречат, това си е конкуренция - ако искаш да си в този бранш хващаш се на хорото,ако ли не не! Всеки сам решава за колко и по-колко да работи.
 
От: От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Точно така, трябва с оборот да се прави печалбата, а не с ултра-големите надценки, на които са свикнали голяма част от българските предприемачи :)

Ако говорим за стоки - ОК, но ако говорим за услуги - как да стане? Един масаж, ако ти е 50-60 лева (не знам, не ходя! :) ), масалцата които ти слагат да са 3 лева, наема на помещението да е 10 лева от тях... Нали и човека трябва да си плати сметките и всичко. Отделно за шефа (ако има), отделно за някаква къса реклама...


То и за това по тези смешни сайтове се предлагат само подстрижки, масажи и пици 3 на цената на 1, защото надценката при услугите позволява пак да има печалба при "-50% промоция". При пиците е същото btw... :)

Що не видях един дистрибутор на компютри да оферира в такъв сайт?

А иначе, че качеството на услугата е никакво - и пазара ни е никакъв, но е евитно и се търси, като китайските боклуци. Една позната - не ми хареса масажа на майка ми, но пък реших да си подстрижа детето и това не ми хареса, но "Знаеш ли някакви други такива сайтове?". Хем е зле, хем да не се преебе да даде 7 лева за подстрижка, а иска на 5 да го подстригва.

Цигания по български се получава...
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Конкуренция, конкуренция :p

Ще дам за пример Амазон - в началото въпреки скоростта, с която се разрастваха те отчитаха огромен ръст, но никакви печалби. Get Big Fast, ако на някой му говори нещо. Защо? Защото колкото повече растяха, толкова повече Джеф Безос сваляше цените за стимулира още повече растежа.

Да свикват и в България, крайно време е.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Get big fast и после die young и забатачи инвеститорите в дот.кома :D

За мен е глупава концепция да си на загуба години на ред, но това е проблема като продаваш масови стоки. Затова съм аз за диференцирани продукти и чиста монополистична конкуренция!
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Get big fast и после die young и забатачи инвеститорите в дот.кома :D

За мен е глупава концепция да си на загуба години на ред, но това е проблема като продаваш масови стоки. Затова съм аз за диференцирани продукти и чиста монополистична конкуренция!

Ами, според Wiki Джеф има над 23 милиарда net worth. Глупава или не, концепцията му е дала достатъчно :rolleyes:
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Всеки сам си прави сметката. Не може да се говори наизуст.
Номера в търговията е да намериш този процент на търговска надценка, при който печалбата ти е най-голяма. Тук печалбата да не се разбира само като пари, а и като разширяване на пазарен дял чрез привличане на по-нископлатежоспособни, но важни таргет групи.
Не мисля че тези с големите отстъпки печелят по-малко.
Амазон е много добър пример. Те са почти монополисти в бизнеса с електронни книги. Луди ли са тогава да дават такива отстъпки, когато и без друго всички купуват от тях? Просто Безос и хората му са преценили, че на тези ценови нива печелят най-много.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Ами, според Wiki Джеф има над 23 милиарда net worth. Глупава или не, концепцията му е дала достатъчно :rolleyes:

Точно пък той тръгва с диференциран продукт не случайно не фалираха в дот.кома!
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Малкия бизнес да си търси собствена визитка. Да има собствен почерк. Да се отличава. Да се учи да е Търговец.
Думата търговец има повече отсенки, отколкото зеления цвят.
Повечето хора в малкия бизнес са се хванали по принуда. Нямат нито подходящо образование, нито подходяща култура.
Две трети от помещенията в този сектор са пълна грозотия.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

И това е вярно, но именно заради безизходицата се раждат иновативните идеи :)
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Прав е Вискяр, ако се позиционираш като премиум доставчик не виждам какво те бъркат сайтовете за отстъпки. Ти бъди най-добрия пък да видим дали няма да идват при теб най-платежоспособните на тройни цени да ти ползват услугите. Само дето повечето БГ бизнесмени са пишман бизнесмени и идея си нямат какво правят. Освен това тия сайтове така и не се научиха как и за какво да ги ползват повечето бизнеси. Това са сайтове за реклама за нов продукт, услуга, обект, сезонна разпродажба и.т.н. Като отидеш и дадеш на някой вестник 1000лв по щастлив ли си? Не е вината на сайтовете, че бизнеса почна да ги ползва да продава чрез тях, а не да се промотира.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

По подобие на тези сайтове съществува монополистът Google, който налага/казва колко струва трудът положен по сайтовете ти чрез Adsense/Adwords. Друго подобие са родните изкупвачи на селскостопански стоки. Като цяло схемата е проста. Някой придобил монополно положение казва какви да са ти цените, а това, че са много под себестойността им, на монополиста не му дреме, защото той е на процент. Монополистът не го интересува себестойността на една стока, защото той не я плаща (плаща я производителят), а го интересува само по-ниската цена, за да има повече продажби, от които дърпа процент. Наличието на монополи и средства за извиване на ръце не води до свободна пазарна икономика, макар на пръв поглед да изглежда, че има такава.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Тази тема е яка ;)

Нека да я разширим с още няколко подобни:

1. Пречи ли Интернет търговията на нормалните търговци.
2. Пречи ли Интернет и мобилните комуникации на български пощи - щото никой вече не пише писма и не праща хартиени коледни картички.
3. Пречат ли Моловете на ЦУМ - преди кво хубаво беше като имаше само ЦУМ.
4. Пречат ли многото телевизии на Канал 1.
5. ...
6. ...


Допълнете списъка с точки по ваше желание.
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Тази тема е яка ;)

Нека да я разширим с още няколко подобни:

1. Пречи ли Интернет търговията на нормалните търговци.
2. Пречи ли Интернет и мобилните комуникации на български пощи - щото никой вече не пише писма и не праща хартиени коледни картички.
3. Пречат ли Моловете на ЦУМ - преди кво хубаво беше като имаше само ЦУМ.
4. Пречат ли многото телевизии на Канал 1.
5. ...
6. ...


Допълнете списъка с точки по ваше желание.
Абсолютно грешни примери!!!
Ти сравняваш различни производства и конкуренция между стоки и услуги, което е пример за пазарна икономика в условие на конкуренция. Само дето темата е за нещо съвсем друго. Темата е за такива, които произвеждат и за монополи, които възползвайки се от монополното си положение определят цените на чужди стоки (т.е. имаме произвеждащи нещо и непроизвеждащи нищо).
 
От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Зависи от бранша, при компютърните фирми които постояно си подбиват цените печели единствено и само клиента от тази конкуренция.
При аптеките които колкото и да са, държат големите си надценки ....
 
От: От: Помагат или пречат на малкия бизнес дискаунт сайтовете?

Друго подобие са родните изкупвачи на селскостопански стоки. Като цяло схемата е проста. Някой придобил монополно положение казва какви да са ти цените, а това, че са много под себестойността им, на монополиста не му дреме,
Не е луд който яде баницата, а който му я дава.
Точно вчера си говорехме с колега от Крумовград. Заради опасността от слана преди време бе набрал и имаше в склада си 20 тона червен пипер.
Оказа се, че е продал само 10 тона. За другите му давали жълти стотинки.
Ха познайте какво е направил?!
Оставил да се скапят останалите десет тона и не ги е дал. Въпреки, че ги е произвел. И платил надници да ги наберат, сортират и превозят до склада. А сега ще плати и да почистят склада.
Колкото повече се кланяш на някого, толкова повече ще те гъзи.
Докато има глупаци, ще има и такива "монополисти".
 

Горе