Помещение за бизнес до училище - идей ?

dimitar_ak

Active Member
Тва днеска не знам какво ме жегна, ама трябва да си споделя терзанията, щото нещо нищо не мога измисля. То не че нещо ще стане де, но все пак може да изникне някоя интересна идея. Та, за какво се сетих днеска, сетих се че имаме един гараж в една кооперация, който едно време беше компютърен клуб, като още имаше доста такива, смисъл повечето знам какво си представяте под гараж, ама е с плочки на пода и т.н направено е, климатик имаше май даже :D То е гараж и като задгаражна стая, има и тоалетна даже там. Не съм много сигурен за размерите, ще мина да видя, но около 16 квадрата е това предното което беше залата. До тука ще кажете, нищо не може да стане от това, ама баш в двор на училище е, дали има 20-30 метра от входа, за това ме гложди че си стои така без нищо от години. То имаме и апартамент в кооперацията, ама никой не живее там, та не знам как е положението с училищете, смисъл колко деца има и т.н иначе е основно май само, май имаше доста роми, ама може и да бъркам. Не знам къде се сетих днеска от нищото, ама просто така ме гложди че си стои без нищо, а пък е във двора на училище и може пък да стане нещо, първо не знам дали ще е нещо достатъчно рентабилно, че да си заслужава целите простотии по откриване на фирма, счетоводство и т.н ама да видим идеята, пък това се мисли после. Принципно се сетих за обичайните, закуски, книжарница, нещо такова, ама прекалено просто ми се вижда пък и закуски сиг имат павиолиони вътре в училището,

Та, ако някой се сети за нещо, може и да сподели, смисъл не знам дали такива работи се споделят де, ама не сте съседния гараж, че да ви взема хляба, пък и просто ми стана нещо днеска, едва ли ще тръгна да правя, но човек никога не знае.

:rolleyes::beer:
 
Re: Пичове, трябва ми идея за нещо

Срещу училище вървят само закуски и цигари и то зависи от училището и това каква е конкуренцията покрай него.
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Помисли лапетата с какво обичат да се занимават в свободното си време >> Помагам ти >> Facebook, ask.fm и други такива работки.. :) Правиш една лафка/закусвалня или там нещо от рода и слагаш 2-3 малки лаптопа за безплатно ползване... Естествено с ограничено използване, само браузър и евентуално още някоя дреболия. Слагаш и един принтер да им принтираш контролни и документи и така :)
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Другарите "фенове" на малкия и среден бизнес мисля, че забраниха гаражите да се ползват за такива цели?
 
От: От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Другарите "фенове" на малкия и среден бизнес мисля, че забраниха гаражите да се ползват за такива цели?

Тва не е ли само за новите, смисъл да вярно че имаше такава простотия, ама все едно да имаш вече бизнес и да го затворят, а това е било нещо, вярно че може да има някаква бюрократична простотия, обслужваща нечии интереси.

Благодаря за идеите за момента, просто че почакам малко повече мнения :)
 
От: От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Тва не е ли само за новите, смисъл да вярно че имаше такава простотия, ама все едно да имаш вече бизнес и да го затворят, а това е било нещо, вярно че може да има някаква бюрократична простотия, обслужваща нечии интереси.

Благодаря за идеите за момента, просто че почакам малко повече мнения :)

Да, за новите тези, които са в заварено положение остават, но за спрян отдавна бизнес не знам как се води, не съм чел закона. Просто го вметнах да имаш в предвид, че може да има малко спънки.
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Ако беше срещу университет бих ти предложил ксерокопирно студио. Особено покрай изпитите е лудница. Принтират се документи, пищови и какво ли още не. Иначе за училището - книжарница, закуски или игрална зала с компютри. За друго не се сещам.
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Според мен не можеш да извършваш никаква търговска дейност в този гараж, камо ли пък да го правиш на баничарница.
Отдай го под наем като гараж и тва си е, нямаш друга възможност
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

До училищата вървят дюнери и пици на парче , поне като гледам в Бургас минавайки до училищата.
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Направи го фотостудио за фотосесии на млади чалгарки ще имаш много клиентки :).
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

MaryJaneClark2-1223624686.jpg


Без "Кларк". ;)
И под наем да е...
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Куйай тъз кака лачена ама влачена :)?
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Фитнес зала :!:
 
От: Re: Пичове, трябва ми идея за нещо

Срещу училище вървят само закуски и цигари и то зависи от училището и това каква е конкуренцията покрай него.
Цигари и алкохол не може на определени метри от училищно заведение.
От закуски малка площ от посочените квметри може да вадят добра печалба, но нтук вече е до усет какво искат точно тийновете. Класиката - баници с дебела лелка продавачка ще е пълен фейл.
Слагаш секси продавачка с хубави закуски, за да кълват тийновете и малко ''кът'' столчета/маси, където да се натискат в междучасията и им го вкарваш анално на конкуренцията.
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Абе всичко опира до готина продавачка :rolleyes:
И зимно време сладолед да продаваш пак ще имаш клиенти :beer:
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Не очаквах толкова отговори :) Мерси на всички, като се замислия деа така си е, аз съм влизал в магазин само заради продавачката, както и повечето ще направим де :D То е лошото че май е до 7 клас, смисъл 1-2-3 нз дали ще ги бърка :D Фитнес няма как да е, малко е и ще трябват разни шумоизолации. Това се студиото да може да се принтира и копира е идея, ама пак са малки и едва ли ще имат какво, примерно и при нас супер много се ползва, като сметнах колко давам и си купих принтер накрая :D Да, това за закусите си е най-логичното, ама не знам дали няма някаква пречка, иначе няма как да не се сетили, наистина ако се изпипа може и да отвее конкуренцията. Лошото е че уча в друг град, а поне в началото ще е хубаво да съм наблизо. Ще проуча да видя как е конкуренцията, какво харесват, на какви цени може да се купуват нещата, не знам с каква печалба се продават, че да може и след като сметнеш всички разходи + заплатата на готината продавачка да не остават стотинки, то от наем сигурно може да се взима 100-150, същност дано не излъжа, утре ще питам имаше предложение преди. Ама пак си мисля че няма как да се сетили, дано да няма законови пречки, а да е конкуренцията, защото правилно направено може и да стане нещо. За фирмата то за компютрите имаше регистрирана май, ама не знам сега нали наскоро имаше някакви срокове за пререгистрация иначе ги ликвидират, ама имаме и доста приятели с фирми де, така че ще видя.
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Много върви в момента царевица на пара - сигурно си ги виждал - направо им налитат като мухи на мед. Сложи вътре една такава количка хем няма да плащаш тротоарно право. Просто отваряш вратите, количката ти си е най-отпред и да вали дъжд и сняг не ти пука и царевицата върви не само за учениците, но и за минаващите наоколо. Хем няма да влизаш в конфликт със забранените за продаване неща около училищата.

Тук има до едно училище и количка за царевица и книжарница - и двете много вървят, хем книжарницата е в по-малко помещение от това, което описваш. Ама пък улицата е главна и по нея върви много народ.
 
От: Пичове, трябва ми идея за нещо

Може да продаваш ядки и пуканки на същия принцип.
 

Горе