Помощ - Създаване на Wordpress сайт за имоти Property + NextGen Gallery

dombg

New Member
Здравейте, имам проблем с Wordpress.
Първо искам да каже имам някакъв опит с Joomla, но Wordpress почти нулев.Проблемите ми са няколко

1.Идеята е да се създаде сайт за имоти.За целта поставих Property.Логиката ми беше да използвам това като основа и понеже галерията му е калпава реших да го комбинирам с галерията NextGEN Gallery .

Та въпросите са следните:

Някой пробвал ли тази комбинация и може ли да работи?
Предполагам че имам грешка в настройките, но не можах да я открия.

Не мога да накарам обявите да излязат на страницата на сайта.(смених няколко теми и установих, че с никоя не действа)


Искам да махна коментарите, който "нагло" се показват на страницата ми с имотите (не знам как да ги изключа)Възможно ли да ги изключа само на страницата с имотите а на другите да останат ?

Ако някой е правил подобни сайтове и е открил "топлата вода" моля, да помогне.Приемам всякакви съвети относно плъгини,джаджи и теми.

А и още един въпрос при Joomlata е възможно да се спре сайта докато се прави а за тук не знам дали е възможно и как става.

Сайта е ruseimoti.info
 
От: Молба от новак за ПОМОЩ

Защо се мъчиш с wp, а не използваш някой скрипт за обяви?
 
От: Молба от новак за ПОМОЩ

Да ти кажа честно мъча се а и не знам какво е добре да използвам от скриптовете за обяви.Ще бъда благодарен ако ми подскажеш кой кирилизира и става за нашите ширини.Благодаря за отделеното време и внимание
 
От: Молба от новак за ПОМОЩ

Има един доста приятен и при това кирилизиран и безплатен скрип за обяви на колега от форума, който е много удобен за работа а и колегата може допълнително да говорите да ти модне каквото не ти харесва.
Потърси го по темите
 
От: Молба от новак за ПОМОЩ

Явно в този форум правилата са други.
Моля, някой да ме "светне" какви са и какво да направя за да получа помощта за която помолих.Тук не става въпрос за пари защото ако не мога да се справя, забърсвам го и се връщам на добрата стара Joomla
 
Re: От: Молба от новак за ПОМОЩ

Явно в този форум правилата са други.
Моля, някой да ме "светне" какви са и какво да направя за да получа помощта за която помолих.Тук не става въпрос за пари защото ако не мога да се справя, забърсвам го и се връщам на добрата стара Joomla

в този форум като пуснеш тема със заглавие молба за помощ една голяма част от старите потребители няма да ти обърнат внимание на темата има достатъчно качествено описани теми по които да коментира и разглеждат всички през повечето време са заети и прехвърлят заглавията които са интересни затова в заглавието се описва максимално проблема които имаш - иначе чак след като минали всички теми с интересно заглавие някои може да погледне твоята


ето ти пример и от друг подобен случаи а се получи хубува тема и проблема беше решен

и да знаеш че с такова заглавие "Моля за вашата помощ и съдействие" точно за това малко хора и обърнаха внимани


лично аз не и обърнах внимание днес точно заради заглавието имам много работа не мога да преглеждам всички теми, ако ме хване заглавието ще е прегледам на бързо в почивките ако не ме хване чака по добър момент.... ако проблема е ясен още от заглавитео дори и да зает човек като знае как ще ти драсне няколко реда отговор... затова умната със загалвията





i
 
иначе за да съм по темата ако ти се ползва платено решение може да ползваш http://www.appthemes.com/themes/classipress/

като сайта е с тема и насоченост само имоти изглежда добре
 
Re: От: Молба от новак за ПОМОЩ

в този форум като пуснеш тема със заглавие молба за помощ една голяма част от старите потребители няма да ти обърнат внимание на темата има достатъчно качествено описани теми по които да коментира и разглеждат всички през повечето време са заети и прехвърлят заглавията които са интересни затова в заглавието се описва максимално проблема които имаш - иначе чак след като минали всички теми с интересно заглавие някои може да погледне твоята
i

Има известна доза истина, но не е всичкото това. Хората в последно време не разбират какво е това животно форум, а и не разбират, че форума се гради на ДОБРОВОЛНИ начала. Когато някой смята, че може да помогне - помага.

Да ама голяма част от потребителите, явно не го разбират това и си мислят, че някой им е длъжен да решава техните проблеми. Случи ми се наскоро една случка, за която ще разясня по-долу, а сега първо ще напиша защо не отговорих в тази тема.

Първо - потребителя желае да внедри два напълно различни модука, което си изисква труд, най-малко изразяващ се в инсталация на двата модула и опити.
Второ - твърдението му, че обявите не се показват - това е явен показател, че не си е направил труда да прочете документацията към wp properties, защото съм ползвал този модул и работата с него е лесна.

Видях тази тема няколко часа след като беше пусната, а и след като беше получил няколко отговора с насоки, които точно пък в този момент ми се струваха повече от достатъчни за насоки, какво може да се направи.

Днес видях и наглото поведение на човека пуснал темата в последното му мнение. Да бе не става за пари, ама пич, ти искаш някой да си инсталира тестов wp и да се опита да ползва двата модула, за да ти каже как точно да станат нещата - е като за без пари - горните отговори стигат.

За горното което бях почнал да говоря. Имаше една темичка тук пак в секцията за wordpress, където макар да нямах никакво време се опитах да отговоря на човека който я е пуснал - естествено не прие мнението, а си продължи с неговото.
За капак на горното, понеже явно бях направил глупавата грешка да си покажа публично скайп потребителя, същия този потребител се свърза с мен, като приложи следните фундаментални грешки за каквато и да е било комуникация:
1. Свързва се с мен все едно ми има разрешението - това тук си е моя грешка, защото явно не трябва да показвам такава информация, а евентуално когато преценя да споделям с някой информация за контакти.
2. Не се представи, а започна със - "zdrasti az sym ot predpriemach" и толкоз.
3. От едно сами разбирате, че драскаше на шльокавица (което адски много мразя)
4. Държеше се така все едно съм му другарче от детската градина - поне по такъв начин пишеше.
Отговорих накратко със същите му грешки, както и казах какво ми е мнението за неговия казус - искаше отговор, получи го.

При все, че съм затрупан с един куп ангажименти. При все, че все се опитвам да помогна на някой - БЕЗВЪЗМЕЗДНО - насреща пак се получава нагло и арогантно отношение, все едно някой е длъжен на друг.

За това и почнах все по-рядко да пиша, защото ми писна на к*реца.
Ще ме прощавате, ама репутацията не ми плаща сметките, нито ми изкарва средства за цигарите, нито за храната, нито за питиета.
Е като го разберете това и започнете да се държите така, сякаш наистина искате помощ, защото НАИСТИНА не може да се справите сами, може би някой ще ви помогне, защото нито един - нито аз, нито Ноке, нито Калос, нито който и да е било който пише в този раздел са длъжни да оправят вашите проблеми, а можем да помогнем в резултат на добра воля.
 
хора най различни... вече форума като бройка е доста голям :wink: 0,1% от населението на БГ и ако приемем че 2 - 3 млн ползват интернет са си даже 0,2 0,3 така че всякакви индивиди спрямо демографския ни профил трябва да има :) ще ги стягаме колкото можем явно ама не можем да компенсираме липсващи години възпитание знам ли...
 
От: Помощ - Създаване на Wordpress сайт за имоти Property + NextGen Gallery

Томов и в Библията е казано - ако за направено добро ще чакаш благодарност по добре не го прави :)
Хората по презумпция сме неблагодарни същества и най интересното е че когато получим нещо даром не можем да го оценим аз съм сигурен че ако напишеш една дълга тема как си правиш сеото на сайтовете половината няма и да я дочетат защото ще си мислят че това са измислици и ако беше нещо секретно няма да им го кажеш, в същото време ако дадат 5 долара за книжка на тема - стани богат за една нощ - ще я изядат с кориците :)
 
@Coolice проблема не е в социалната прослойка, нито в географското ни местонахождение. Проблема, не е и в това, че някой не иска да заплати за услуга. Проблема ни е, че ползваме нещо безплатно с напълно необходимата документация за да го използваме както трябва, а дори документацията не се чете.

@Mantaman - за мен това е хоби и никога не съм търсил нито благодарности, за това че съм помогнал на някой с малкото знания които аз съм получил. Проблема беше друг - нарушаването на личното пространство, липсата на какъвто и да е било такт в контактуването, липсата на каквато и да е било култура в контактуването. Е бога ми, ако не съм успявал да помогна на всички, то на голяма част от хората които са ми отправили запитване съм отговарял по начин който може да ги доведе до решаване на проблема, но не съм го направил защото съм бил ДЛЪЖЕН, а защото съм поискал. А специално в този случай не говорих само за мен, защото и много други хора опитали се да помогнат от едната добра воля, са си навлекли същите истории като гореописаните.
 
От: Помощ - Създаване на Wordpress сайт за имоти Property + NextGen Gallery

Томов и в Библията е казано - ако за направено добро ще чакаш благодарност по добре не го прави :)
Хората по презумпция сме неблагодарни същества и най интересното е че когато получим нещо даром не можем да го оценим аз съм сигурен че ако напишеш една дълга тема как си правиш сеото на сайтовете половината няма и да я дочетат защото ще си мислят че това са измислици и ако беше нещо секретно няма да им го кажеш, в същото време ако дадат 5 долара за книжка на тема - стани богат за една нощ - ще я изядат с кориците :)
Тя отплатата си идва закономерно и въобще не е задължително да е директно от същия човек, на когото си помогнал с нещо. Самият акт на любезност или малка услуга те променя малко отвътре в положителна посока, от което на практика животът ти се подобрява, плюс че отвън все отнякъде ще дойде нещо убаво дето не си очаквал. Природни закони. Нищо библейско няма.

Ама в случая ще направиш световна добрина ако просто теглиш една дебела и мазна майна на конкретния юзър :) . И на всичките като него дето не е като да липсват наоколо.
 

Горе