Помощ за Блог

inviSible

New Member
Добре значи ако тръгна да пусна блог и почна да събирам информация нещо не мога да разбера деистват ли тея неща да се субмитва и още нещо не съм сигурен че ще намирам информация... ако може малко супорт
 
P.S. Как е по добре аз да го хоствам или няма ли някаде сайт за безплатни блогове ама тея WP че ми харесаха :)
 
Еми да ти кажа честно, инфото си го правиш ти - и колкото по юник е толкова по-добре за теб. Може да хванеш няколко статиики и да си ги пренапишеш даже да комбинираш най-важното от всяка - така ще ти е по-ценнен поста от другите.

Информация има навсякъде, така че е хубаво да се позарровиш по-дълбоко ако не те мъзри и да си ги пренапишеш с твой думи. Това е най-добрият вариатн. :wink:
 
Blinky каза:
Еми да ти кажа честно, инфото си го правиш ти - и колкото по юник е толкова по-добре за теб. Може да хванеш няколко статиики и да си ги пренапишеш даже да комбинираш най-важното от всяка - така ще ти е по-ценнен поста от другите.

Информация има навсякъде, така че е хубаво да се позарровиш по-дълбоко ако не те мъзри и да си ги пренапишеш с твой думи. Това е най-добрият вариатн. :wink:
Да това е найстина добър вариянт обаче по добре да го хоствам на хостинг или да направя фрее блог кое се рекламира по добре??
 
и аз ще се радвам да разбера
бях прочел в digitalpoint , за едно момче , което с 11 блога прави по $100/daily и от тогава се зарибих по блогването - при положение , че не ти трябват кой знае какви знания , а можеш и да почнеш от нулата - в blogspot например - яко аванта - да живее далаверата :idea:
 
Станимир каза:
и аз ще се радвам да разбера
бях прочел в digitalpoint , за едно момче , което с 11 блога прави по $100/daily и от тогава се зарибих по блогването - при положение , че не ти трябват кой знае какви знания , а можеш и да почнеш от нулата - в blogspot например - яко аванта - да живее далаверата :idea:
Е да ама 11 блога се подържат малко трудно поне за мен :) но се пак ще се радвам ако някои отговори на по горния въпрос
 
добре , нека някой от форума , който има блог , да каже - правят ли се аджаба пари от такова нещо - не говоря за блог на български
 
Варианта е добър. Еми то няма май кой знае колко голямо значение за това какъв туип да е блога, само където ако е фрии може да ти го махнат и ти нищо не можеш да направиш по въпроса. Така че това с хостинга звъчи по-добре със сигурност.

Иначе това с блог печеленето си е така, и аз съм се зарибил по блогването от доста време. А този пич в DP форума си е яко добър явно. Аз имам само 3 блога. :cry: Но до края на месеца мисля да ги направя поне 6. Така че няма невъзможни неща. :)
 
иначе , за твоя въпрос - определено на платен хост и домейн , слагаш си wordpress , инсталираш си plugin-и , избираш си някой безплатен template от хилядите , докато в wordpress.com имаш 10тина template-a и не можеш да инсталираш plugin-и
 
Blinky , ще може ли да дадеш линк за някой твой блог , да кажеш колко уникални имаш на ден и какви пари получаваш от него - ако не се притесняваш нещо :roll: :lol:
 
Станимир каза:
иначе , за твоя въпрос - определено на платен хост и домейн , слагаш си wordpress , инсталираш си plugin-и , избираш си някой безплатен template от хилядите , докато в wordpress.com имаш 10тина template-a и не можеш да инсталираш plugin-и

Ха ха ха, това е урок по правене на блогове в няколко стъпки, много ценно инфо. Мерси. Общо взето това е самото майсторство на създаване на блог. Докарването на трафик може да пообсъдиме тук ако искате:)
 
Blinky каза:
Станимир каза:
иначе , за твоя въпрос - определено на платен хост и домейн , слагаш си wordpress , инсталираш си plugin-и , избираш си някой безплатен template от хилядите , докато в wordpress.com имаш 10тина template-a и не можеш да инсталираш plugin-и

Ха ха ха, това е урок по правене на блогове в няколко стъпки, много ценно инфо. Мерси. Общо взето това е самото майсторство на създаване на блог. Докарването на трафик може да пообсъдиме тук ако искате:)
ее , това не беше за теб , а за въпроса на inviSible къде е по-добре - платен или безплатен :) Но не съм ли прав , това че не може да инсталираш plugin-и в wordpress.com достатъчно те ограничава :)
 
coolice каза:
Погледнахте ли това клипче ?

http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=595

Да, гледайте този клип много е добър. Препоръчвам ви го горещо и в този ред на мисли искам да благодаря на coolice за това че го е намерил.

Там става дума за...абе добро е. Гледайте го. :wink:
 
Видях блога и забелязах , че си поствал през 6-7-8 дена ... и искам да питам , дали ще е проблем ако аз поствам всеки ден , дори по няколко поста на ден , това няма ли да докара повече хора или се бъркам ?
 
Станимир каза:
Видях блога и забелязах , че си поствал през 6-7-8 дена ... и искам да питам , дали ще е проблем ако аз поствам всеки ден , дори по няколко поста на ден , това няма ли да докара повече хора или се бъркам ?

Еми аз поствам през толкова, защото е най разсеяно, по принцип мога и всеки ден, но не било добро да си всеки ден с много нов ъпгрейт. Аз съм на това мнение. Но може за другите да не е така. Аз съм на седмица веднъж. Това ми е като правило. И не се притеснявам ако закъснея с още една или повече.

Аз това съм си избрал като период в който да поствам, пък и упгрейта е далече, така или иначе си ги набявя необходимите статиики. Успехи. :wink:
 
хм , навсякъде повтарят 'колкото повече content , толкова по-голям трафик' ... е , добре де , нали като постваш по-често ще увеличаваш съдържанието си по-бързо и оттам - по-голям трафик :D
 

Горе