Помощ за wordpress slider, моля!

Ramoni

New Member
Здравейте, отново. Хора, моля ви някой да ме светне защо когато правя слайд в WP, снимките ми излизат толкова уголемени? Не мога да се справя, някой може ли да ми каже как да променя това и да излизат в нормален размер?
 
От: Помощ за wordpress, моля!

Здравейте, отново. Хора, моля ви някой да ме светне защо когато правя слайд в WP, снимките ми излизат толкова уголемени? Не мога да се справя, някой може ли да ми каже как да променя това и да излизат в нормален размер?

урл, скрийнове нещо? или пак да вадя боба?

ми качи ги с размерите на слайда и ще си стоят каквито си са. няма как да ги качиш 90*90 и да се чудиш що уордпреса ги прави на 600*300 в слайда
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Помощ за wordpress, моля!

урл, скрийнове нещо? или пак да вадя боба?

ми качи ги с размерите на слайда и ще си стоят каквито си са. няма как да ги качиш 90*90 и да се чудиш що уордпреса ги прави на 600*300 в слайда

Явно е сайта в подписа. :)

Виж препоръчителните размери, които най-добре ще се прилагат за слайда и гледай всички снимки да влизат в тях. Wp реално няма как да не сдуха снимката, ако и зададеш такава с малки размери, а после на слайда автоматично се ресайзне до това, което го запълва - както каза кретена 600x300. За това качвай големи или в рамките на сладъра каквито размери позволява.
 
От: Помощ за wordpress, моля!

Ако си си купил/а темата, виж в документацията за препоръчителните размери за снимките за слайдъра. Иначе от демото на темата виждам, че тук е оригиналното изображение, а тук е скалираното за слайдъра, така че гледай да се придържаш към тези размери.
 
От: Помощ за wordpress slider, моля!

Оказва се, че проблема е в самите снимки... няма значение. Мога ли да изтрия темата?

в какъв смисъл в самите снимки? в размера?

теми не се трият - утре друг може да има същия проблем, по добре темата да си седи
 
От: Помощ за wordpress slider, моля!

Окей, ами проблема е, че качвам ужким нормално снимки, не са малки или прекалено продълговати, но слайда така ги уголемява, че изрязва снимката отгоре и отдолу и то доста, така не се виждат примерно лицата на хората на снимката. Много е неприятно. Какви снимки трябва да качвам за да не става това?
 
От: Помощ за wordpress slider, моля!

Оказва се, че проблема е в самите снимки... няма значение. Мога ли да изтрия темата?
Темите не се трият, защото така се трупа know how. Както каза kreten, утре някой друг ще има същия проблем. ;)
 
От: Помощ за wordpress slider, моля!

Окей, ами проблема е, че качвам ужким нормално снимки, не са малки или прекалено продълговати, но слайда така ги уголемява, че изрязва снимката отгоре и отдолу и то доста, така не се виждат примерно лицата на хората на снимката. Много е неприятно. Какви снимки трябва да качвам за да не става това?

Виж предишния ми отговор, дадох ти линкове към оригиналните изображения в демото на темата, която използваш. Виж им размерите, провери и в документацията и съобрази размерите на използваните от теб снимки с тези :)
 
От: Помощ за wordpress slider, моля!

размерът на слайда ти е 625*330 пиксела просто качвай снимки с този размер или поне със същите пропорции
 

Горе