Помощ за WP галерия/портфолио страница

SoulReaver

Active Member
Здравейте, колеги.

В момента работя по един WP сайт на клиент (фирмен сайт с информация за фирмата, галерия, услуги и т.н) и имам един проблем с портфолио секцията. С NextGen Gallery имам вече направените галерии и в момента използвам вградената функционалност на Decente темата, за да направя портфолио страницата.

Да обаче клиентите не искат да се използва портфолио функционалността на WP темите, а искат портфолио/галерия страницата да изглежда едно към едно точно като тази тук. От няколко дни си блъскам главата с този проблем и реших да се допитам до вас, ако някой тук е правил подобно нещо да сподели.

В общи линии като се отвори страницата проект/портфолио/галерия да излизат малки изображения на всяка отделна галерия, заедно с нейното име (точно както са подредени в дадената страница, по 2 на ред), като след това всяка една от тях да води до страница, където е същинската галерия. Ако имате подгодящ плъгин или друго решение, ще се радвам да го споделите.

Поздрави!
 
От: Помощ за WP галерия/портфолио страница

Малко да вдигна темата, някой да е правил подобно нещо :)
 
От: Помощ за WP галерия/портфолио страница

Ми като гледах кода на сайта, на страничката, мисля, лесно може да се направи. :)
 
От: Помощ за WP галерия/портфолио страница

Аз не смятам, че е необходимо да се прави портфолио.
Най-обикновени страници с категори и постове ще свършат работа. И в поста вече се ползва colorbox или нещо по засукано.
 
Какво викаш, че се случи с Nexget-a? Скоро се мъчех с нея. И ако си спомняш, имах и проблем, за който те питах и аз. ;)

http://codecanyon.net/item/wordpress-smart-content-gallery/full_screen_preview/ - това. Трябва ти нещо, което дисплейва тъмейл + тайтъл в дясно? И ако може да се нареди 2 две колони на страница, дори и тя да има десен сайдбар?
 
От: Re: Помощ за WP галерия/портфолио страница

Какво викаш, че се случи с Nexget-a? Скоро се мъчех с нея. И ако си спомняш, имах и проблем, за който те питах и аз. ;)

http://codecanyon.net/item/wordpress-smart-content-gallery/full_screen_preview/ - това. Трябва ти нещо, което дисплейва тъмейл + тайтъл в дясно? И ако може да се нареди 2 две колони на страница, дори и тя да има десен сайдбар?

Нямам проблем с NextGen-a, всичко си работи. Както каза, трябва ми нещо, което да ми покаже thumbnail-a и заглавието в дясно, като по възможност да го направя на 2 колони. От там линкването е лесно, но големия ми проблем е как да го направя това, без да издевателствам с таблици и подобни...
 

Горе