Помощ и съдействие за Wordpress сайт

ogiart

New Member
Здравейте, занимавам се от около 15 дена със wordpress. Закупих една тема за 45 $ но изпитвам затруднения с работата. Инсталирал съм темата, но явно има на какво да се науча още. Не мога да постигна доста от нещата.

Има ли някой който да е готов да ми обясни малко по - подробно повечето неща срещу заплащане и конкретно да ми помогне за сайта който правя. Проекта не е сложен. Закупената тема според мен също.

Мерси
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

доста неща не са ми ясни - не можах дори да направя навигацията. Този който го е правел е направил и демо, но........ админ панела му в wordpres е коренно различен от моя. В моя почти нищо няма от темата, а пише че инсталацията на темата е ОК:?:
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

от София съм може ли да се срещна с някой от вас или по някакъв друг начин да комуникираме. Исках да ви покажа темата но не ми дава да постна линка тук. Темата е закупена от themeforest и е под името 1Design | Responsive Multi-Purpose Theme
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Давай точка по точка какво те затруднява ние ще помагаме.

Можеш ли да пуснеш демото да го погледнем?

За навигацията имаш предвид main menu-то нали? Там имаш 2 варианта - или темата има вграден модул (търси го в theme options) или щракай върху Appearance - Menus. Кръщаваш си менюто и в ляво го слагаш Primary menu. От там нататък с drag & drop си наместваш менюта и подкатегориите в дясната секция (но трябва да имаш създаден контент - страници, категории и т.н.).
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

как линкове в уордпреса могат от нофолоу да станат дофолоу и обратното
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Ако има, а то има, документация, метни и едно око. Иначе кажи с какво можем да сме полезни. Имай в предвид, че повечето теми се настройва различно и следват определени правила. Проверявай от време на време и страницата на темата и какви коментари има, както и какво отговаря автора й. Няма случаи, в които да не оцелиш и ти някой от проблемите на купивалите темата. Пиши, ако има нещо.
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

С някой от плъгините. Този например.

Да, толкова плъгини има, че чак се чудя дали няма абсолютно всичко за тази платформа.

П.П: Днес даже намерих един за плейване на музика на блога.
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Изникна ми един въпрос, не съм специалист по Wordpress и искам да попитам как банер поставен в дясното меню , по точно какво трябва да се направи за да остане видим само на главната страница, а не да се вижда постоянно при отваряне на статии или друго, или както ми писаха - премахнете side wide интеграцията дано съм го обяснил правилно, благодаря предварително на всички помогнали
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Ако искаш може по skype и преждевременно ще стриймвам в twitch да гледаш как го правя. И аз не съм експерт, но може да съм ти от полза.
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Най-вероятно ще трябва да си направиш 2 хедър файла, като единия го викаш само от index.php

Тоест правиш си втори header.php файл с банера вътре и го кръщаваш header2.php и го викаш него в index.php вместо header.php.

Останалите файлове не ги буташ.

Просто предположение, може да опиташ да видиш дали се получава :)
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Най-вероятно ще трябва да си направиш 2 хедър файла, като единия го викаш само от index.php

Тоест правиш си втори header.php файл с банера вътре и го кръщаваш header2.php и го викаш него в index.php вместо header.php.

Останалите файлове не ги буташ.

Просто предположение, може да опиташ да видиш дали се получава :)

идеята е да не скапя нещо като не съм го правил за да не се налага да оправям и него
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Опцията се казва Menu. При повечето платени теми е така. Правиш си меню от wp-admin и му казваш дали ще е main menu, top menu, footer menu, sidebar menu и т.н. Пробвай така.
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

ако разбирам правилно правя си sidebar menu, слагам в него кода и ще е готово
 
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

ако разбирам правилно правя си sidebar menu, слагам в него кода и ще е готово
Не!

Ако темата ти подържа само 1 сайдбар видим за начална и постове ще трябва да си направиш
още един sidebar.php или както ти е зададен в темата.
В него ще си сложиш каквото искаш за началната и ще викаш него за началната.
Другото не го бараш и няма да има проблеми.
 
Последно редактирано:
От: Помощ и съдействие за Wordpress сайт

Виж темата ти дали поддържа и тамплейти, като за всяка страница задаваш различни, които преди това си къстамизирал. Ако не, виж мнението над моето. Но изчистения вариант е с повече от един-два тамплейта за страница, ако темата го позволява де.
 

Горе