Помощ - Google adsense & analytics

NgDesign

Active Member
Здравейте,

Установих неработещ код на google analytics и се почна едно ... , та стигнах до там, че 3th party code ( google ) не работи, ако го поставя под Delay JS Inline Scripts ... което ме доведе и до следващия проблем Adsense не тръгваше, докато не тръгваш да логваш в сайта ..

Премахнах Delay JS Inline Scripts и всичко си тръгна, както трябва ( с 1 секунда по-бавно ) , но се появи нов проблем .. Google adsense изисква приемането на бисквитките на всяка страница , без да излизам от браузера.. цъкаш някъде банер приеми бисквитки... цъкаш другаде, същата помия .
 
Здравей. Искаш да кажеш, че се иска да приемеш Cookies за всяка страница. Това не мисля, че трябва да е така. Приемат се веднъж и това се води вече съгласие на потребителя за целия сайт. Никой няма да щастлив от това, да не говорим, че на мобилната версия сигурно заема не малка част от екрана.
 
Ами да, отстраних всички други проблеми , единственото което остана е cookies за всяка страница .
Временно премахнах всички бисквитки и анализи, за да не събирам данни от потребителите докато оправя нещатата.

Когато погледна кода в Devtools - всичко е наред, прегледах и бисквитките и там няма проблем . Reinstallnah SiteKit , с инсталирането на всички .js на ново . Нищо не оправи проблема . Свързах се с хостинга и те не успяха да отстранят проблема . Казаха, че сървъра е наред и кеширането е правилно, но явно бисквитките не се запазват на браузера на потребителя .

Сега ще пробвам, да ги инсъртна с Insert Header & Footer , да видя дали ще има някакъв ефект

Ако някой има някаква идея , ще се радвам да сподели .
 
Отсраних всичко , @Blinky можеш да изтриеш статията, ако желаеш
Не Няма нужда да го трия. Дори, ако може с две думи да споделиш как си се справил, какви си премахнал. За следващите с подобен проблем, ако попаднат на темата.
 
От всичко през което минах мисля, че проблема идваше от Combine JS с Delay JS Inline Scripts, предполагам конфликт със Sitekit

По-скоро беше съвкупност от проблеми... Изтрих Sitekit и ги добавих с advanced ads, изтрих и GA4 кода и го инсталирах локално . Изчистих кеша, варниша, cdn и един рестарт на apache .
 

Горе