Помощ Open Cart

От: Помощ Open Cart

След какво действие от твоя страна се получава тази грешка, тоест след инсталацията на кой модул и наяква друга промяна каквато си направил?
Спираш от VQMOD всичко и тестваш пак качването на продукт, най-лесно ако нямаш мениджър това става като влезеш в VQMOD->XML и добавиш долна черта на всички XML-ли blabla.xml->blabla.xml_ или един по един тестваш за да хванеш причината.

Почни от СЕОТО, със Seo pack pro ли си?
 
От: От: Помощ Open Cart

Ползвате темата Metropoliten стартирали сте icon teasers module без секции в него, трябва да има поне една секция

teasers.jpg




Привет :) Видях, че пише "помощ" и се възползвам за да не отварям нова тема . Извинете ме предварително, ако съм на грешното място.
Имам проблем някакъв с php ( начинаеща съм) . Вчера като се опитвах да вкарам пробен продукт и се появи най- отгоре на сайта това " Notice: Undefined index: sections in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 20Notice: Undefined index: sections in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 26Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 26Notice: Undefined index: sections in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 20Notice: Undefined index: sections in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 26Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 26Notice: Undefined index: sections in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 20Notice: Undefined index: sections in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 26Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/hobitor/public_html/catalog/controller/module/icon_teasers.php on line 26"

После като кликна на раздел или подраздел и ми дава ERORR 404............, с две думи нищо не се получава и незнам къде бъркам. Другия проблем ми е , че има един модул "Специална селекция", който се опитвам да махна , но 100 пъти разгледах модулите и разширенията и не намирам от къде да го изтрия.......
Сайта е hobit.org Проблемите си личат още като кликнете на сайта или в категории.
Можете ли да ме посъветвате как да поправя тези грешки!
Благодаря предварително на отзовалите се!
 
От: Помощ Open Cart

Здравей СТАН, благодаря за отговора :) темплейта ми го слагаха познати , аз сама не рискувам още, самите разширения по темата в админ панела ми ги превеждаха отделно. Според теб възможно ли е там да е станала някаква грешка !? Относно сео адресите всички ли трябва да изтрия и на продуктите и на категориите или да питам хостинга , защото мисля, че те ми активираха .htaccess файла, освен ако след превода не е станало нещо.. идея си нямам. Преди време съм работила с опен карт, но само на default темплейта и беше просто, но визия 0 и тогава пак всичко ми беше предварително настроено. После същия сайт го прехвърлих на престашоп. Ще се понауча, но докато свикна ......ще има ядове май :D
 
От: Помощ Open Cart

??!??!! Няма нужда да триеш никакви СЕО адреси имаш модул който е включен а не са му зададени никакви стойности за това излиза тази грешка или изключи модула или му задай нещо и всичко ще е наред. Не пипаи СЕО урл тата
 
От: Помощ Open Cart

или да питам хостинга , защото мисля, че те ми активираха .htaccess файла

Питай хостинг-а, защото със сигурност .htaccess файла не ти е активиран. Относно проблема с модула, обърни се към твоите познати, а те от своя страна към разработчика на темата. Друг вариант е да дадеш достъп до фтп/сайт на някой колега и да се види къде е проблема.
 
От: От: Помощ Open Cart

Благодаря на всички за отговорите, сега катови прочета мненията и ще пиша отново :)
 
От: От: Помощ Open Cart

Грешката се получи след като вкарах един продукт и го сложих в основен раздел, а не бях направила под раздел. После го изтрих, но ..при свършен факт. сега като влезна на който и да е раздел, дава грешката...
 
От: От: Помощ Open Cart

Темата е на Ултиматум, но това " icon teasers module" е едно от малкото непреведени неща, така, че вероятно докато опознавам системата съм я скапала, ще погледна, благодаря :)
 
От: От: Помощ Open Cart

Стан, мерси отново, прав си :) Точно това смятам да направя днес :)
 
От: От: Помощ Open Cart

Грешката се получи след като вкарах един продукт и го сложих в основен раздел, а не бях направила под раздел. После го изтрих, но ..при свършен факт. сега като влезна на който и да е раздел, дава грешката...

Да, нормално е да получиш грешка след като потретвам нямаш активен .htaccess файл.

Пример за продукт:
с обикновен url адрес -> http://hobit.org/index.php?route=product/product&product_id=52
със seo адрес -> http://hobit.org/CB003

Нормално е да връща 404, защото реално на сървъра не съществуват такива директории/файлове, затова ти е нужен работещ .htaccess файл с който да се окаже ако даден път не същ. какво да прави. И наистина нямаш действащ стандартен за системата .htaccess файл понеже не само презаписващите правила не работят ами има достъп и до файлови разширения и папки, които не би трябвало да са общо достъпни. Потърси колегата СТАН както ти е предложил и ще ти го оправи.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Помощ Open Cart

Здравейте отново, грешката , която изписваше отгоре в header area - та я оправих сама :) Благодаря на всички за съветите. Както са ми преведени модулите в " картинни акценти " бях сложила продукт, изтрих го и всичко се оправи. Сега оста само да разбера какво съм направила, че като кликна на продукт или на раздел, да ми дава грешката 404 :) Благодаря на всички за отговорите, така ми помогнахте да разровя и да науча полезни за мен неща (Y)
 
От: Помощ Open Cart

stan_bg, благодаря !!!
(Y)
 
От: От: Помощ Open Cart

Активен е вече .htaccess файла, stan_bg, би ли ми казал кои файлови разширения и папки, които не би трябвало- са общо достъпни!? Искам да знаете, че наистина съм ви много, много благодарна за съветите, но предпочитам да питам и после да опитвам да се справя сама, защото в противен случай, няма как да се науча, нали така :) А питане и до Рим се стига. За мен е досатъчно важно, че ми обърнахте внимание и имахте търпение да обясните на начинаещ с глупави въпроси (Y) Оценявам го! просто не е редно, ако искам да се науча всеки път някой да влиза и да ми оправя "мазаницата: :D Надявам се, че ме разбирате правилно (Y) (Y)
 
От: Помощ Open Cart

CTAH, благодаря за предложението, ще ти запазя скайпа за всеки случай ;)
 
От: От: Помощ Open Cart

Активен е вече .htaccess файла, stan_bg, би ли ми казал кои файлови разширения и папки, които не би трябвало- са общо достъпни!?

Всички директории/папки, които нямат в себе си index файл и някои важни за системата файлове с разширения tpl, ini и log.

Провери дали имаш следните редове с директиви в .htaccess:
Код:
Options +FollowSymlinks

# Prevent Directoy listing 
Options -Indexes

# Prevent Direct Access to files
<FilesMatch "\.(tpl|ini|log)">
 Order deny,allow
 Deny from all
</FilesMatch>
 
От: Помощ Open Cart

Благодаря stan_bg :) Извинявай че след толкова време отговарям, но нямах много време последно време , а и май трябва да направя някак , като има съобщение, да ми идва на пощата :) Тя поне е отворена почти нон стоп :)
Ще проверя тези неща утре :))))
 

Горе