Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

a4kata

Member
Решил съм да си поръчам таблет от Китай на стойност 150$, но не ми е ясно дали ще имам някакви проблеми с митничарите имам предвид задържания на пратката плащане на допълнителни такси. До сега съм си поръчвам все малки неща усб кабел, карта памет, флашки и съм нямъл проблеми, но не знам как е за по големите неща . От китайският сайт ми казаха, че принципно изпращат пратките като ebookreader на стойност 60$, но ми казаха, че могат да пишат и по-малка стойност. Ако може някой да сподели мнение.
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Еми тази стойност ще платиш мито 20 % на цялата стойност Т+Д, аз си поръчах последно телефон за 100$ и ми излезе със доставката 175 лв и някъде 30-40 лв мито платих мился
 
От: От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

А къде се плаща това 20% мито върху стойността ? Аз до сега съм нямал подобни разправии, просто ми идва известие в пощенската кутия, отивам и си вземам пратката ...
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Пращат го на митницата, а не в пощата. Но може да мине и метър и да дойде пак в пощенския клон и да не плащате, въпрос на късмет.
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Митото е мижаво около 3% ДДС-то не е страшно 20% върху занижената цена - Проблема е разправията на митницата докато ги платиш тези неща
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Абе те митницата не пасат трева и могат да проверят колко струва продукта реално, много добре знаят че се занижават цените. Та в най-лошия случай ако проверят ще си платиш 30$ ДДС, малко мито + задържане на митница и някакви такси там по гишетата.
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Колеги като поръчвате повечко стоки да кажем за магазините си, по каква цена гледате да ви начислят мито и ДДС? Говорите с тези, които ви изпращат да ви пишат реална цена или? Защото попринцип те си пишат по-ниската цена. А нали после целта е да мине всичко и през счетоводството...
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

За един таблет никой няма да си прави труда да прави каквито и да е проверки стига да не си прекалено нагъл и да напишеш че струва 5 долара.

Спокойно може да се напише половин цена - под това също понякога минава но вече се увеличава и риска - и проблема не е до това че ще те накарат да платиш по високо ДДС а че може бая да те мотат.
 
От: От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Уебстил Ако си нормална бяла фирма вносител нямаш абсолютно никаква изгода да правиш подобни химии.

Тези хватки се правят от дребни търговци най често въобще и без фирми които продават през сайтове като продававлник и тн. Те вервай ми счетоводството не ги бърка и всяка оттъмната стотинка от държавата е печалба.
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Да, проблемът ми е разправията и разкарването главно, друго си е да отида до пощата и да си го взема. А има ли вариант да се пусне като gift ?
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Това че е гифт не те освобождава от плащането на мито и ДДС - Тогава даже вече рискуваш митничарите да правят волни съчинения върху това каква е стойността на стоката върху която да ти начислят дължимото мито и ДДС
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Добре, а какво трябва да направя, за да си поръчам и след това да пристигне при мен в пощата и да отида да си го взема ? Ако се задържи от митничари къде трябва да плащам тези мита и ДДС-та ?
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

mantaman точно за бяла фирма си говорим, въпросът е, че тия от Китай ми пишат по-малки цени от колкото съм платил, съответно тая част за разходи ще ми е по-малка, печалбата по-голяма оттам и данъка..., но пък от друга страна по-малко мито и ДДС, затова питам как се процедира? Или осчетоводявате покупките през пейпал?
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Мито се плаща при над 150 евро. За $150 би трябвало да платиш само ДДС. Има вероятност да го платиш на пощата. На митницата мисля, че спират само ако трябва да плащаш и мито.

Има вероятност и да не ти спрат пратката, а да ти я доставят до вратата, въпреки че според закона трябва да й платиш ДДС-то.

Китайски таблети има за по 50-60 долара, така че би трябвало да мине номера с по-ниската цена.
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Аз даже се ориентирах към телефон за макс 150$ ако го пишат 30-40$ не би трябвало да е проблем ?
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

Над 50лв - има данък. (друг е въпроса - Стока за 1 500$ да бъде писана за 15$)
 
От: Re: От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

30 евро е прага.

30 е прага за ДДС-то, но не евро, а лева. За митото е 150 евро:

Какво е полезно да знаят гражданите, които поръчват стоки по интернет?

Пощенски и куриерски пратки, съдържащи стоки на обща стойност не повече от 30 лева се освобождават и от мито и от ДДС, като за гражданите е важно да знаят, че не подлежат на освобождаване алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия. Например: Парфюм поръчан по интернет на стойност до 30 лв. не се освобождава от заплащане на вносни сборове и ДДС.
Съгласно общностното законодателство (чл. 23, ал. 1 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия) пратките съдържащи стоки с незначителна стойност, изпратени директно от трета държава на получател в Общността, се допускат без да се облагат с вносни мита. „Стоки с незначителна стойност” означава стоки, собствената стойност на които не надвишава общо 150 EUR на пратка.Тези пратки се освобождават и от ДДС на основание чл. 58, ал. 14, т. 1 от Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС).

Пощенски и куриерски пратки, съдържащи стоки на обща стойност над 30 лева до левовата равностойност на 150 евро се освобождават от мито, но ДДС остава дължим.

Източник
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

$158.71 , $152.69 директно в пощата ги получих и двете пратки последователно за период от 5 дни. Но пък на познат за $40 му спряха телефон на митница.


А при несъотвествие с фактурите или описаниеот става забавно. Хем конфискуват стока, хем се плаща глоба
 
От: Поръчка от китай ще имам проблеми с митниците

$158.71 , $152.69 директно в пощата ги получих и двете пратки последователно за период от 5 дни. Но пък на познат за $40 му спряха телефон на митница.


А при несъотвествие с фактурите или описаниеот става забавно. Хем конфискуват стока, хем се плаща глоба

Не ме учудва, в БГ институциите много работи са "ако мине" и "на късмет"
 

Горе