Потребителите на dir.bg?

toretic

Member
Здравейте, чудех се дали някой може да ми помогне с информация, статистики за потребителите на дир.бг свързани с конверсия, какъв е вашия опит, ползвали ли сте рекламата в дир.бг, до момента съм имал шепа бумове от дир.бг форумите, който са ми увеличавали трафика за няколко дни в пъти, но дали и каталозите биха помогнали?
 
Аз се бях набутал един път за вип сайт. За три месеца май платих някаква примоция. Нямаше абсолютно никаква полза от това.
За съжаление не пазя статистики, беше преди доста време.
 
От: Потребителите на dir.bg?

За мене и според практиката ми пък има ефект!
 
От: Потребителите на dir.bg?

Не беше скоро, но определено имаше ефект. Сега..всичко зависи от цената все пак, а и зависи също кой какво очаква
 
От: Потребителите на dir.bg?

форумите на дир-а наистина са се посъбудили малко ... поне тези 1-2 дето ги следя

интересно как така чак след толкова време решиха че сега е времето ... дали не е от падналите приходи/трфик?
 
От: Потребителите на dir.bg?

@madgooglebot
а ще разкажеш ли малко за проекта си?
интересува ме основно, ниша на сайта, какво целеше и какво постигна, като посещения, конверсия...
 
От: Потребителите на dir.bg?

хаха проекта :) :)
Нищо не съм целял... тогава не знаех, че има такава професия "снайперист", сега чак разбирам :D
Просто беше нов сайта, хакнах го в каталога...и имах от 10 до 50 посещения от там дневно за период от над шест месеца
 
От: Re: Потребителите на dir.bg?

Аз се бях набутал един път за вип сайт. За три месеца май платих някаква примоция. Нямаше абсолютно никаква полза от това.
За съжаление не пазя статистики, беше преди доста време.

И аз се набутах с тоя ВИП сайт ...
 
От: Потребителите на dir.bg?

Явно дир ше чака :).
бтв, ся прегледах посещенията ми от дир.бг, там съм си регистрирал две сайтчета едното 2008, другото през 2009та,
на първия имам първата година над 10 000 посещения, но след което падат, за тази година до момента имам само 1200, за втория слаба работа 3 000 първата година, след което под 500, а тази година до момента 70.
 
От: Потребителите на dir.bg?

Ами има смисъл да си регнат безплатно там, иначе да им плащаш според мен няма смисъл. По-добре плащай за Гугъл реклама или ФБ такава.
 
От: Потребителите на dir.bg?

Нулев ефект от ВИП абонамента. За рекламата почти същото. С три думи: не си заслужава.
 
От: Потребителите на dir.bg?

Тук таме едва по някой посетител оттам, но общо взето не си заслужава.
 
От: Потребителите на dir.bg?

едно време когато ползвах домейн.dir.bg без да имам вип мип или там каквито работи има ежедневно получавах по 30-40 посещения от dir.dir.bg
 
От: Потребителите на dir.bg?

И аз бях закупил ВИП от една промоция миналата година, но ефекта не беше това което очаквах. Поне за мен не си струва и за сега не бих повторил.
 
От: Потребителите на dir.bg?

Кофти опит с това имаше и маркетинга на една IT компания, която не беше отразила факта, че това, което е инвестирала в dir.bg, можеше свободно да отиде в adwords. За жалост ефектът не беше този, който копманията търсеше и прекрати бъдещи инвестиции в тази насока. Сори за тях, но е редно да се знае повечко за това. Все пак не може всеки, който попитам да ми дава такива негативни отговори. Много ще се радвам, ако някой от тази платформа даде адекватно мнение по въпроса, защо всеки пробвал тази услуга не е доволен или гаже не е казал "става".

За тази услуга на dir.bg чух за първи път на един WP Camp, където се обясни пред посетителите колко добре работи и как имат доволни клинети в лицето на банки и други големи институции. Аз седях и с едно приятелче се чудехме как по-точно претендират да са толкова добри, като истински може да ги оцени фирми и физ. лица с малки бюджети. Както се вика една банка пръска по няколко хилядарки на кампания и ако питаш някой от маркетинг отдела, от къде са получили повече заявки / поръчки / резултати и те няма да ти отговорят. Едниственото, което е максима при тях е: Щом го направихме така и работи, значи така ще се процедира. А дали Гугъл е донесъл повече трафик от еквивалента си в лицето на дир.бг е подробност, която е излишно да се знае. Оптимизирането на една кампания е задължителен процес в маркетинга, да не говорим, че трябва да се гони златното правило: "За всеки инвестирал лев, трябва да получа 10". Това се отнася както за директни продажби, така и за брандинг. Въпрос на виждане е кое е належащо за момента.

Надявам се силно, някой по-запознат да даде мнение. Не съм я пробрал системата, но това което се носи като фиидбек никак не говори добре за нея.
 

Горе