Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Ремонта е 100% безсмислен.
Ако не си някоя тъпа кифла (ФБ, и тн) - нокиа е72 е всичко което ти трябва - СМС, мейл, батерия (а и малко повече). Ако си - немам идея.

тия телефони остаряха имал съм както Е72 така и Е71, като Е71 ми харесваше повече но вече не стават за телефон, само да допълня че това е мое мнение за да не тръгне сега кой колко разбира ;)
 
От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Айдеее, преди 2 дни замина и поредният телефон, вече съм събрал три потрошени смартфона...

последният е sony z2.

и все още не съм намерил къде да ремонтирам другите два...
на този му трябва смяна на предно и задно стъкло.
никой ли не е сменял джамове, да каже къде как какво.

Ако стойността на ремонта е 30% от цената на устройството ти трябва да прецениш. Това са 300 лв при 1000 стойност на телефон.
Естествено ще трябва да търсиш свестен сервиз които да ти даде гаранция за ремонта (в интернет като потърсиш ще ти излязат)

А под Дуракоустоичиви, нямах предвид телефони 2 поколения назад, а нещо такова [video=youtube;NjtdS8p8Vw0]https://www.youtube.com/watch?v=NjtdS8p8Vw0[/video]
CAT също имат подобни модели...
 
Айдеее, преди 2 дни замина и поредният телефон, вече съм събрал три потрошени смартфона...

последният е sony z2.

Както казах, аз на първия осъзнах, че ми трябва нещо трайно и да разчитам на него. Все още трудно намирам логика как тези велики компании, производители на смарфони правят такива печалби, а то потребителите им правят смяна често заради това, че прецакат ли се нямаш мърдане от нов и защото всеки иска новия модел. :) И ето ти пазара вече ти е в кърпа вързан. :) Нищо против новите смартфони и прочие, но съдейки по себе си, ако сменям телефона си по-често от компютъра, ебаси и бизнеса дето се опитвам да правя през интернет. :) Решението го взех бързо - точно след като видях, че нямаше и 6 месеца, откакто го имам. :)

И ако някой мисли, че говоря глупости него направим една равносметка. Един латоп, който върши доста добра работа и е с добри параметри издържа средно в моите ръце 4-5 години. Един смарфон - 6 месеца. Лаптопът е на цена около 1100 лв., а стамрфона - 400 лева. Грубо за година аз прецаквам един лаптоп. Или сметнато още по-грубо - всяка година вместо да си купувам лаптоп, или на 2 един много звезден - аз ще си купувам всяка година по 2 смарфона. Мерси, ама съм пас. Нямам против да се счупи смарфона, ок съм с това, но след ремонт, ако не иска да запали, тогава си е набутвация. :)
 
От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Както казах, аз на първия осъзнах, че ми трябва нещо трайно и да разчитам на него. Все още трудно намирам логика как тези велики компании, производители на смарфони правят такива печалби, а то потребителите им правят смяна често заради това, че прецакат ли се нямаш мърдане от нов и защото всеки иска новия модел. :) И ето ти пазара вече ти е в кърпа вързан. :) Нищо против новите смартфони и прочие, но съдейки по себе си, ако сменям телефона си по-често от компютъра, ебаси и бизнеса дето се опитвам да правя през интернет. :) Решението го взех бързо - точно след като видях, че нямаше и 6 месеца, откакто го имам. :)

И ако някой мисли, че говоря глупости него направим една равносметка. Един латоп, който върши доста добра работа и е с добри параметри издържа средно в моите ръце 4-5 години. Един смарфон - 6 месеца. Лаптопът е на цена около 1100 лв., а стамрфона - 400 лева. Грубо за година аз прецаквам един лаптоп. Или сметнато още по-грубо - всяка година вместо да си купувам лаптоп, или на 2 един много звезден - аз ще си купувам всяка година по 2 смарфона. Мерси, ама съм пас. Нямам против да се счупи смарфона, ок съм с това, но след ремонт, ако не иска да запали, тогава си е набутвация. :)

Не съм съгласен :)

Лаптоп може да издържи 4-5 години ако си стои в къщи на масата. Ако трябва да го носиш навсякъде, ама абсолютно навсякъде(недай си боже :) ще издържи до първото изпускане...
В друга тема някои беше написал, че лаптопа е по-здрав от смартфон, таблет... Ако говорим за Panasonic ToughBook донякъде мога да се съглася, но ако говорим за обикновен лаптоп, не съм съгласен. Ако някои не вярва нека провери. Да бутне "случайно" лаптопа от масата (височина 1 метър), после да бутне и смартфон или таблет, с някакъв протектор пак от същата маса. Аз резултата съм го виждал многократно, така, че нямам намерение да пробвам :lol:

Дотук с здравината, да поговорим за мобилността...
Дори най-лекия лаптоп 1.5 КГ ако трябва да го носиш навсякъде си е проблем. Дори да кажем, че си някой здрав тип и този килограм не го усещаш, но има и друг проблем големината. Да кажем, че лаптопа е 12" ултрабук, трябва да го носиш в чанта 35 см. Това значи че една 35см чанта ще ти се мандахерца постоянно, ама къде ще се мандахерца, в гората, на разходка в парка, в супера, на плажа?! Както и да го погледнеш все ще ти пречи и ще "спъва", освен ако не го носиш в раница, ама раница в тая жега да мъкнеш навсякъде :)

Аз моя проблем с мобилността съм го решил с 7" таблет, и мога да кажа, че ми е достатъчен за пълна комуникация - следене на меили, онлайн комуникация etc...
В общи линии като ми е в ръчичките, не можеш да разбереш дали съм в офиса или на плажа :) И въпреки всичко, тези 200-300 грама като ги помъкнеш 2-3 километра се усещат...
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Карай Iphone-а на някой доказал се сервиз , а оня с потрошеното стъкло и тъч го вкарвай в продавалника : ))

Сега разбрах, че има и Iphone. Продай го бързо на някои балък да си го оправя и ползва. Тоя трошляк хич пък не е за тебе... :)

П.С. Човек трябва да има реална преценка за начина си на живот, преди да купува такава техника. В смисъл ако си кофражист и си вземеш смартфон, даже и да не го изтървеш в бетона, само от прахта ще му видиш сметката...
 
От: Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Поиграй си някой път със сони или с айфон и после хвани самсунга и прецени дали ти харесва още...
Грозен дизайн, скапана пластмаса като детска играчка на цената на високо качествен сони или айфон? няма никакво място за сравнение, самсунга не е лош да, но ако струва наполовина или поне на 2/3 от цената на сони.
Защото просто не може и дума да става за сравнение между двата телефона.

Не знам дали има по-тормозен от моя (SM-C101): падане в калта на лехата - многократно; падане от високо върху камъни; падане от около метър и 30, с дисплея надолу, върху остър камък - изстинах!; бъркане в кошери, снимане и омазване с восък и много, много клей!; падане в гореща пепел на огнище...
Нито съм го бърсал, нито почиствал (експериментирах) - сам се лъска в джоба ми гада, като новобранец на парад изглежда. От острия камък дори следа няма по Горилата, да не говорим за други ефекти.

а третия ми го счупиха едни странджански мухи.

Яки мухи летят по Странджа! :D
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

@glndrk, толкова карат моите, да не ме чуе дявола. :) И е с раница, и като костенурка си обикалям с него. Дори сега вече съм с по-модерна раница, преди бяха с нещо като чанта през рамо и не ми беше голям кеф. :) Никой не говори за пускане от някъде, просто за сядане - оправяне. При лаптопа ще имаш по-голям шанс да си го оправиш, отколкото при телефона. Иначе да, лаптопа ще се потроши повече, все пак и пада с по-голяма сила, няма как, физика. :)

Аз не виждам проблем в носенето на лаптоп в раница, бил и той над 1.5 кг. Жените носят толкова в техните чанти всеки ден. :) Червило, огледало, телефони, дъвки, ключове, грим, очила, вибратори. :) Не виждам голям смисъл да излезеш в гората с ултрабук. Все пак си из природата. Нали това е идеята на природата - да нямаш нещо, което да те връща в града. Ако чакаш нещо спешно и важно, то и обикновен телефон с мейл ще свърши работа. Вж за селфи и чекване - не мисля. :) На плажа съм бил много пъти с лаптоп, в заведението - на коктейл. Дори е в пъти по-голям кефа от това да се кьоризиш в 4 инчовия дисплей. За мен идеалния случай е - един 10" ултрабук с 2 батерии. Видях го и таблета колко помага. Падне батерията и си до там. :) Че след 6тия месец някак се позачести това със зареждането. ;)
 
От: Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

@glndrk, толкова карат моите, да не ме чуе дявола. :) И е с раница, и като костенурка си обикалям с него. Дори сега вече съм с по-модерна раница, преди бяха с нещо като чанта през рамо и не ми беше голям кеф. :) Никой не говори за пускане от някъде, просто за сядане - оправяне. При лаптопа ще имаш по-голям шанс да си го оправиш, отколкото при телефона. Иначе да, лаптопа ще се потроши повече, все пак и пада с по-голяма сила, няма как, физика. :)

Аз не виждам проблем в носенето на лаптоп в раница, бил и той над 1.5 кг. Жените носят толкова в техните чанти всеки ден. :) Червило, огледало, телефони, дъвки, ключове, грим, очила, вибратори. :) Не виждам голям смисъл да излезеш в гората с ултрабук. Все пак си из природата. Нали това е идеята на природата - да нямаш нещо, което да те връща в града. Ако чакаш нещо спешно и важно, то и обикновен телефон с мейл ще свърши работа. Вж за селфи и чекване - не мисля. :) На плажа съм бил много пъти с лаптоп, в заведението - на коктейл. Дори е в пъти по-голям кефа от това да се кьоризиш в 4 инчовия дисплей. За мен идеалния случай е - един 10" ултрабук с 2 батерии. Видях го и таблета колко помага. Падне батерията и си до там. :) Че след 6тия месец някак се позачести това със зареждането. ;)


Ами при 43 градуса с раница на гърба ако 3 часа си на разходка, сигурно раницата ще стане като кухненска гъба :lol: за гърба да не говорим...

Сега за щетите:
При лаптопа в най добрия случай(ако е затворен) счупен корпус (знаеш колко струва смяната на пластмасата :)
Ако е отворен, дисплеи със сигурност - 200 лв
В лошия случай - дисплей + ХДД + дънна платка (не говоря за счупване на дъното, а само за отлепяне на някои елемент) - ремонт дисплей+ХДД+дъно - 500 лв (в най-добрия случай) Ако сложим и корпус...

При смартфона:

В най-добрия случай - надраскване или пукната пластмаса
В най-лошия - дисплей + счупена пластмаса - ремонт в зависимост от модела от 100 до 300 лв (и това ако няма никакъв протектор, ако е с протектор определено щетите ще са минимални)

За батерията, трябва да си предвидиш като ходиш някъде да си с пълна батерия. Моята батерия по принцип държи 3-4 дена, след 6 месец ще видим :)
Да не говорим, че вариантите за заред на мобилно устройство са по-лесни от тези на лаптоп, примерно може да си го заредиш в колата...
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Значи, аз имам нетбук Acer Aspire One 722, преди няколко месец му пукнах дисплея докато спя и смяната с работата ми излезе 150 лева. В същото време си строших и телефона Galaxy Nexus i9250, като му пукнах само външното стъкло и цената за смяна бе отново 150 лева. При счупване на дисплея с дигитайзера ми искаха 350 лева да го сменят. Аз определено предпочитам да си нося лаптопчето насам натам, защото ми е по-лесно да боравя с него. Телефоните и таблетите стават само да слушаш музика, да проведеш обаждане по скайп и да отговориш на кратък имейл. Нищо повече.
 
Re: От: Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Бате, при 43 градуса, мисля, че раницата ще е последния ти проблем. Стига бе, да не сме в Сахара. :) Говорим за нормални градски условия, Европейските ширини. :)

Да, знам колко струва, както и знам, че като ми я сменят ще си е Ок още доста време. При смяна на дисплей на телефон, дори и таблет, видях за колко запали. На мен дисплея ми излезе 170 лева, като след това нищо. Корпусът на лаптопа - искат ми 300 лв., което не е зле с работата, но поне после няма да го бракувам. Аз не познавам някой, който да чупил лаптоп до сума над 500 лева, а ако е така, обикновено се замислят за нов. При телефона си точно ту така, ту иначе. Да правиш ли, да не го правиш ли? Кога иде новия модел. :)

В темата автора си е седнал на дисплейя, като сигурно и матрицата е отишла. Честно казано, нямам против да дам 100-200 лева за ремонт, но в повечето случаи не се случва да е същия телефон след ремонта. ;) И отделно, да седнеш да вършиш работа, където те завари, с телефон или таблет, не е в стила на някой сериозен webmaster. Отделно не искам да знам и каква работа ще свършиш. Как се качва флаш банер в системата на AdWords, през телефон, това не искам и да го сънувам. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Бате, при 43 градуса, мисля, че раницата ще е последния ти проблем. Стига бе, да не сме в Сахара. :) Говорим за нормални градски условия, Европейските ширини. :)

Да, знам колко струва, както и знам, че като ми я сменят ще си е Ок още доста време. При смяна на дисплей на телефон, дори и таблет, видях за колко запали. На мен дисплея ми излезе 170 лева, като след това нищо. Корпусът на лаптопа - искат ми 300 лв., което не е зле с работата, но поне после няма да го бракувам. Аз не познавам някой, който да чупил лаптоп до сума над 500 лева, а ако е така, обикновено се замислят за нов. При телефона си точно ту така, ту иначе. Да правиш ли, да не го правиш ли? Кога иде новия модел. :)

В темата автора си е седнал на дисплейя, като сигурно и матрицата е отишла. Честно казано, нямам против да дам 100-200 лева за ремонт, но в повечето случаи не се случва да е същия телефон след ремонта. ;) И отделно, да седнеш да вършиш работа, където те завари, с телефон или таблет, не е в стила на някой сериозен webmaster. Отделно не искам да знам и каква работа ще свършиш. Как се качва флаш банер в системата на AdWords, през телефон, това не искам и да го сънувам. :)

Ами като си оправяш телефона, си го вземаш лично и сядаш там на място и го джиткаш половин час. Ако има проблеми казваш това не е в ред и го оставяш...
Така, че твоя случай не е практика а някаква случайност, дали е до майстор или до матрица не мога да кажа... По тая логика обаче може и при смяна на матрица на лаптопа, след няколко месеца да спре да работи...

@Даниел Маринов Aspire One е 10" нетбук, има разлика между 10" матрица и 17", както има и разлика между типа на матрицата...

Иначе миналата сецмица температурите бяха около 40 градуса :wink:

Аз не познавам някой, който да чупил лаптоп до сума над 500 лева

На мен ми е попадал пък точно такъв лаптоп, бутнат от маса работещ и за смяна на дисплей, дънна платка и между другото HDD...
 
Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

От този човек винаги интересни теми, очакваме следващата .......
абе директно си ми казаха 320 лева за единия.
аз затова търся алтернатива, че ми е скрънзаво нещо...
проблема е че като свикнеш на голям и бърз смартфон и после живота е труден без него.

А и моля да се има в предвид, че:
единия смартфон го счупи жената.
втория така и не е сигурно кой го счупи, намерих го във форма г-флекс /вярно че беше на моето място, но няма свидетели и доказателства/
а третия ми го счупиха едни странджански мухи.
Реално нямам почти никаква вина, освен че съм шматка...
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Един въпрос. Как ще бутнеш лаптоп от маса.нямат ли гумени крачка??? Или сте с ейсъри и асуси и сте с поставка за охлаждане и падат от там... Понеже за да съборя моя лаптоп от масата ми трябва хватка от кунг фу, най-малко.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Ами като си оправяш телефона, си го вземаш лично и сядаш там на място и го джиткаш половин час. Ако има проблеми казваш това не е в ред и го оставяш...
Така, че твоя случай не е практика а някаква случайност, дали е до майстор или до матрица не мога да кажа... По тая логика обаче може и при смяна на матрица на лаптопа, след няколко месеца да спре да работи...

Така и се случи. Няколко дни вървя ОК, и започна да си забива сам дисплея. Така го връщах, та го правеха, и нищо, не е същия. Просто си е прецакан. Ок, питай твоите хора със смарфони, които са ги прецакали, колко време след като са ги оправили ги ползват още. Логиката за лаптопа малко не ми се връзва, защото просто не е имало някой, който да е изревал до сега от лаптоп. Просто няма какво да си говорим, то се знае кои са по-изкелиферчените продукти тук. :)
 
Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

...

А под Дуракоустоичиви, нямах предвид телефони 2 поколения назад,..
CAT също имат подобни модели...

Преди смартфоните имах SONIM

да им пикая на удароустойчивите телефони, за една година се потроши...

и той се търкаля някъде по чекмеджетата, последно детето си играеше с него, след като му паднаха здравите и устойчиви гумени панели и се прецака зареждането.
 
Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Един въпрос. Как ще бутнеш лаптоп от маса.нямат ли гумени крачка??? Или сте с ейсъри и асуси и сте с поставка за охлаждане и падат от там... Понеже за да съборя моя лаптоп от масата ми трябва хватка от кунг фу, най-малко.

заспивал съм много пъти с лаптоп или таблет върху мен и само късмета и плоския ми корем с релефни плочки са спасявали техниката от падане...

На един ейсър с3 му се прецака екрана - 300 и колко лева ми искаха и за него да го оправят, реално се беше прецакало някакво кабелче лентово, че го купих от китай 50 кинта, две седмици докато дойде или месец. и после се оказа че не става, айде целия капак да сменят и той не става... и сега си го ползвам като джаджа към телевизора, стои постоянно включен и телевизора му е екран с една блутуреста клавиатура.
скептичен съм към ремонт на финна техника. Досега никога не се е случвало да оправят нещо такова и то да си работи после като ново.
 
Последно редактирано:
Един въпрос. Как ще бутнеш лаптоп от маса.нямат ли гумени крачка??? Или сте с ейсъри и асуси и сте с поставка за охлаждане и падат от там... Понеже за да съборя моя лаптоп от масата ми трябва хватка от кунг фу, най-малко.
Много лесно, ако закачиш кабела на зарядното, мишката, ако имаш палави деца... Иначе диаплей на лаптоп много лесно се чупи ако оставиш нещо на клавиатурата, мишка, слушалки... И го затвориш.

Идеята е добра. Нека тези които са сменяли дисплеи на мобилно у-во, да кажат струва ли си и колко им работят устройствата...

Като цяло смяната на дисплея, не е нищо особенно. Изключваш от конектора старирия, махаш го, слагаш новия и го включваш. Няма никакви интервенции свързани с електрониката, които биха довели до проблеми. Това естествено ако при удара не е пострадала елелтрониката...

А да при работата с такава техника има някои правила, като примерно да се работи с гривна за статично електричество...
 
Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

...Аз определено предпочитам да си нося лаптопчето насам натам, защото ми е по-лесно да боравя с него. Телефоните и таблетите стават само да слушаш музика, да проведеш обаждане по скайп и да отговориш на кратък имейл. Нищо повече.


И аз така мислех, преди да започна да ползвам серията на SONY хисТерия,
Вече сядам на компютър веднъж дневно за 30 минути, а преди това висях по 10 часа.

Смартфон с 6 инча дисплей и не ти трябва нито лаптоп, нито таблет, особено ако е оборудван с фор ядърс и 2 кила рам, даже и ДСРЛ фотопарата остана в историята и всичко това събрано в един шоколад?

Като стана на дума, да ви питам... абе нещо не ми зареждат добре видеата от хиксхамстера на смартфона?
докато тръгне и то вече няма нужда... някой с наблюдения?
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Явно тошибата ми е гениална. Щото зарядното се вади много лесно и е невъзможно за издърпа лаптопа. Пък предмети като мишка и клавиатура при мен нямат работа в лаптопа. Ако ще са върху корпуса, то ще си ползвам ввградените.
 

Горе