Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

AMOUN

Well-Known Member
Прецаках си сонито днес, гледам го стои нещо накриво на масата и се чудих, масата ли е крива, телефона ли... и се оказа че съм го прецакал.
Може би съм седнал на него, но е леко извит и предното стъкло е счупено.
Работи си телефона, нищо му няма, но е счупен джама и тъча не работи, а то смартфон без тъч е като... не се сещам сега.
а то си е много екран май е към 7 инча sony z ultra.

Дали си струва да го давам на ремонт? защото си е доста кривичък сигурно трябва да му изчукват рамата, предния панел да се сменя, ужас...

/И голямата гавра е че няколко часа по-рано, си поръчах новия модел з2. /

И на Кро смарфона - айфон /5/ му се счупи wifi и не се включва, носихме го на ремонт но не го оправиха. Някаква идея, дали може да се оправи или... амин?

Баси как се троши тази техника :) какво да ги правя тия трошки сега?
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

За Айфоня гледам си има и софтуерни проблеми с wifi-то - https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=iphone+5+wifi+problem

Ти кажи що реши точно Z 2 да напазаруваш, че нещо искам да се поглезя, но като гледам новата S 5, нещо не ми се охарчва само за един отпечатък и за икономичната функция /още навремето го реших с носене на втора батерия/ да го грабя? Иначе съм им фен на Самсунга - жена ми още разкарва S 2, един таб 2, моя S 4 бачка като пушка, чак и един лачен /преди 2 години/ фотоапарат, телевизор...
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

За Сони не знам какви са цените, но детето ми си потроши неговия Самсунг още преди месеци и доста време си го ползва със счупено стъкло, отделно като попитах колко ще струва ремонта ми казаха 120 лева. А един приятел беше показал как си е купил за 20 лева горното стъкло и сам стъпка по стъпка си го беше семнил само с помощта на макетно ножче 8) аз не съм толкова добра в "направи си сам" и съвсем като му "умря" му взех Alcatel- че с Android. Дори съжалих, че първо него не съм му взела, защото батерията се оказа, че издържа повече и много по-бързо сякаш се зарежда всичко- т.е. софтуера му е по-добър според мен. Но не разбирам.
Прецени си какво да сториш, но ремонта би ти излязъл скъпичко, а и след като си си поръчал нов, защо въобще си пуснал темата? Да си мерим телефоните? :-o
 
Последно редактирано:
Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

... как си е купил за 20 лева горното стъкло и сам стъпка по стъпка си го беше семнил само с помощта на макетно ножче 8)...

Миналото лято, също си поръчах от ибей преден джам заедно с тъча и си го смених, гледайлки клип в тубето стъпка по-стъпка и телефона си е супер и досега, ак оне броим че му е малко накриво копчето :)
Но му се прецака wifi преди седмица две, три.

Гледах клип и за Сони и успях да го разглобя и сглобя сам днес, но не намирам в нета да се продават панели за него със стъкло и тъч.

Обадих се в сервиз, ремонта ще ми струва 320 лева те да ми го оправят.
И не е много и е много, защото той нов вече е на 800-900 лева и трябва да дам почти половината с куриера 350 лев.

А темата е пусната, защото това са си два телефона от по 1000 лева единия, да ги хвърля ли според теб?
Търся варианти, ако някой има запознат, да ми даде съвет, как най-лесно и безболезнено да ги ремонтирам.
Защото иначе сега тябва да купя нов телефон, а след три месеца като излезе шестицата, трябва пак да купя нов и какво да ги правя? да ги трупам по шкафове само като лаптопите ли ?
 
Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

За Айфоня гледам си има и софтуерни проблеми с wifi-то - https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=iphone+5+wifi+problem

Ти кажи що реши точно Z 2 да напазаруваш, че нещо искам да се поглезя, но като гледам новата S 5, нещо не ми се охарчва само за един отпечатък и за икономичната функция /още навремето го реших с носене на втора батерия/ да го грабя? Иначе съм им фен на Самсунга - жена ми още разкарва S 2, един таб 2, моя S 4 бачка като пушка, чак и един лачен /преди 2 години/ фотоапарат, телевизор...

Значи, Z2 го гледам от известно време и много ми харесва. проблема му е само един - по-дебел е от Z ultra, затова и се въздържах досега.
Преди няколко седмици, на Кро и се прецака wi-fi на айфона и започна да ме изнудва постояно и да ползва моя телефон... Мамицата и... как да и обясня че преди да и го дам, трябва да изляза от скайп, от другите съобщения от фейсбук, от ахато откъде ли не... гадината.. и това постоянно- ежедневно. Затова реших да и купя нов телефон. Обаче не си хареса нищо и аз поръчах sony Z2 ако не и допадне на нея, след три месеца да и купя новия айфон а аз да ползвам сонито.
Обаче на- карък - 4 часа по-късно аз счупих моето СОНИ...
И днес дойде Z2 и и обясних че ще духа, защото го вземам аз, а тя да се оправя... /за щастия тъпата и сим карта за айфона е много по-изрязана от тази за сони и се разминахме без псувни и домашно насилие/
но наглотията постоянно го бара пак, въпроса е да я потроша от бой/ с бамбуковата факла / или да поръчам още един, но тя не може да си избере. Вмомента пак е в нея... отивам да я набия и идвам да си допиша...


...такааааа

Та варианта е да ремонтирам някой от старите, за да изкарам три месеца и да дочакаме новия айфон...

Малко сложно звучи а? :)

--------------------
По въпроса за самсунг, няколко пъти съм писал в този форум, по темата, но самсунг, за мен е все едно да си купя анцунг адидас или пума... а това няма да стане никога:)

Поиграй си някой път със сони или с айфон и после хвани самсунга и прецени дали ти харесва още...
Грозен дизайн, скапана пластмаса като детска играчка на цената на високо качествен сони или айфон? няма никакво място за сравнение, самсунга не е лош да, но ако струва наполовина или поне на 2/3 от цената на сони.
Защото просто не може и дума да става за сравнение между двата телефона.

Още повече че самсунг имам чувството че работи някой българин там, как все гяволуват и гледат да направят възмобно най-евтиното и да го продадат скъпо, да им пикая на задния пластмасов капак, и тъпата кожена тапицерия, все едно я е лепил някой циганин обущар на женския пазар...

марката самсунг е персона нон грата в дома ми.
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

... :) ... не знам защо темата я възприемам откъм забавната страна и като не толкова проблемна, но ти ... ми се струваш напрегнат нещо :|

1. Установяваш, че телефонът ти Сони е "изкривен" към счупен.

- сменял си по принцип "джам" и тъч вече. Имаш експириънс, НО не намираш в нета такъв джам в момента.

За щастие си си поръчал нов и само трябва да дочакаш пристигането му, с леко-амортизирания, за да си доволен и спокоен.
Какво да правиш със стария за 1000 лева? Продължаваш да търсиш "джам" с тъч. Като намериш ги смениш и го продаваш за 800 кинта или го подаряваш на някой скъп за теб човек, роднина, нуждаещ се. Бонус за душата е благотворителността.

2. Установяваш, че телефонът на жена ти също е повреден и не му бачка wifi- това вероятно е от настройки или някакъв друг софтуерен сервиз и от приложенията. Звъниш на първия магазин и ги питаш какво да натиснеш и къде да се провери, но чак за смяна да е, не мисля.
Ако все пак се окаже, че положението с него е по-зле, намираш на всяка цена джам и тъч, сменяш ги. Даваш стария си на жена си. Но естествено форматираш определени папки и контакти и ... воала 8) ние сме тук да ви служим! както пише на значките на някои полицаи :)

едитвано: сега виждам, че новия си го поръчал за жена си ... еми тогава пак можеш ... ама защо нейния го отписваш само заради тъпото wifi? бъзикни нещо настройките! :confused: баси колко лесно било да си изкрънкаш нов телефон, аз верно съм от планетата на кухите рептили :(
Та мисълта ми е, оправи си стария по някакъв начин. Да ще ти е по-гот с новия, но ако имаш достатъчно кинти, какво пък- отдели си едно чекмедже специално за счупените и стари телефони и някой ден ще го дадеш на детето си :lol: като за първи :twisted:
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Айфона в гаранция ли е? На Фритьов Нансен има Creative Center, оторизиран сервиз на Apple. Занеси го там сигурен съм, че ще го оправят.
 
Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Та мисълта ми е, оправи си стария по някакъв начин. Да ще ти е по-гот с новия, но ако имаш достатъчно кинти, какво пък- отдели си едно чекмедже специално за счупените и стари телефони и някой ден ще го дадеш на детето си :lol: като за първи :twisted:

Е след три години ще излязат айфоните с холограми? мислиш ли че тези сегашните устройства няма да са ценни колкото мастиленоструен принтер от 1999 със засъхнали глави?

айфона ходи на ремонт, дадох 80 лева + 3 куриера/ да им го сипа фостата/ и накрая чеп нищо... ЗЕРО!

Не съм напрегнат много, но ак оти си ми жена, ще си купя поне 10 факли...
 
Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Айфона в гаранция ли е? На Фритьов Нансен има Creative Center, оторизиран сервиз на Apple. Занеси го там сигурен съм, че ще го оправят.

В гаранция е :) но след като му смених предния джам миналата година с купен от ибей, не вярвам че ще ги вчепетля много с исканията си :)
 
От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Винаги така се получава ... исках да помогна :)
Прочети ми пак мненията и напиши кое точно не ти харесва от предложенията ми?
Какви факли? никога не бих взела да ползвам на мъжа си телефона първото което е ... така че проблемът си е твой, как реално трябва да се задоволяваш със счупения си телефон докато жена ти се радва на новия.
 
Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

... как реално трябва да се задоволяваш със счупения си телефон докато жена ти се радва на новия.

Ма как да го ползвам като му е счупено стъклото и не му работи тъча? даже не мога да вдигна ако ми звънят...
 
От: Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Ма как да го ползвам като му е счупено стъклото и не му работи тъча? даже не мога да вдигна ако ми звънят...

пак ти:

Работи си телефона, нищо му няма, но е счупен джама и тъча не работи, а то смартфон без тъч е като... не се сещам сега.

and again:

А темата е пусната, защото това са си два телефона от по 1000 лева единия, да ги хвърля ли според теб?

Бих се радвала, ако намериш добро решение!
Приятна вечер. Дано не ти изпуши компа ... 8)
 
Re: От: Re: От: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

пак ти:



and again:



Бих се радвала, ако намериш добро решение!
Приятна вечер. Дано не ти изпуши компа ... 8)

куко не разбра? работи тела всичко му е ок, но могасамо да го гледам... а компа и да замине... ще ползвам някой от другите :)))))))))
 
Айдеее, преди 2 дни замина и поредният телефон, вече съм събрал три потрошени смартфона...

последният е sony z2.

и все още не съм намерил къде да ремонтирам другите два...
на този му трябва смяна на предно и задно стъкло.
никой ли не е сменял джамове, да каже къде как какво.
 
От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

Айдеее, преди 2 дни замина и поредният телефон, вече съм събрал три потрошени смартфона...

последният е sony z2.

и все още не съм намерил къде да ремонтирам другите два...
на този му трябва смяна на предно и задно стъкло.
никой ли не е сменял джамове, да каже къде как какво.

В всеки сервиз могат да ти го сменят. Общо взето както обясняваш ще трябва смяна на дисплея + дигитайзера - цена 100 - 150 лв зависи от модела, големината...

При счупени 3 смартфонаа, явно не си за такъв телефон, насочи се към дуракоустойчивите модели :)
 
Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

В всеки сервиз могат да ти го сменят. Общо взето както обясняваш ще трябва смяна на дисплея + дигитайзера - цена 100 - 150 лв зависи от модела, големината...

При счупени 3 смартфонаа, явно не си за такъв телефон, насочи се към дуракоустойчивите модели :)

абе директно си ми казаха 320 лева за единия.
аз затова търся алтернатива, че ми е скрънзаво нещо...
проблема е че като свикнеш на голям и бърз смартфон и после живота е труден без него.

А и моля да се има в предвид, че:
единия смартфон го счупи жената.
втория така и не е сигурно кой го счупи, намерих го във форма г-флекс /вярно че беше на моето място, но няма свидетели и доказателства/
а третия ми го счупиха едни странджански мухи.
Реално нямам почти никаква вина, освен че съм шматка...
 
Моят опит показва, че няма голям смисъл - смених и аз тъча и матрицата в сервиз и нищо. Отписах го, ползвам го статично за таблет. :)

И в последствие реших, че съм им таковал таковата на тъчове, таблети и не знам си какви глупости. Инвестира се само вече в компютри, точка за мен. :) И като ги гледам повечето "социални" седят на кафе и си ровят, а ти си седиш и се чудиш защо си губиш времето. :)

И без това мога 1-2 часа без поща или нет. :) Но за другото време съм казал, че ще е или лаптоп, ултрабук или някой нетбук. Това е. Стигнах до това заключение след 1 смартфон и 1 таблет. ;)

В направата им инвестирах 200 лева, което си половината цена от не лош малък нетбук. И нищо. Направо още ме е яд. Никога повече тези глупости. :) Сега съм си с една Нокия Е71 и най много да ъпдейтна на някое Блекбъри, което пак е със същия вид - за бързи СМС-и. :)
 
От: Re: От: Re: Потроших си смартфоните, струва ли си да се ремонтират?

абе директно си ми казаха 320 лева за единия.
аз затова търся алтернатива, че ми е скрънзаво нещо...
проблема е че като свикнеш на голям и бърз смартфон и после живота е труден без него.

А и моля да се има в предвид, че:
единия смартфон го счупи жената.
втория така и не е сигурно кой го счупи, намерих го във форма г-флекс /вярно че беше на моето място, но няма свидетели и доказателства/
а третия ми го счупиха едни странджански мухи.
Реално нямам почти никаква вина, освен че съм шматка...

стига си се скрънзил, вади пачките дето си скрил в 100 литровия бидон за туршия и си купи нов :rolleyes:
 
Ремонта е 100% безсмислен.
Ако не си някоя тъпа кифла (ФБ, и тн) - нокиа е72 е всичко което ти трябва - СМС, мейл, батерия (а и малко повече). Ако си - немам идея.
 

Горе