По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Колко пари правите средно на месец от БГ сайт с GOOGLE ads

  • до 50лв

    Votes: 12 44.4%
  • до 100лв

    Votes: 4 14.8%
  • до 200лв

    Votes: 1 3.7%
  • до 300лв

    Votes: 2 7.4%
  • до 400лв

    Votes: 1 3.7%
  • над 500лв

    Votes: 7 25.9%

  • Общо гласове
    27

daynnite

Active Member
Интересно по колко пари правите от Българските си сайтове на които сте поставили Google ads. Става въпрос за един сайт и само за приходи от гугле не от странични реклами ако имате няколко сайта може да гласувате за най доходния ви сайт/приход
 
Последно редактирано:
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

над темата в дясно - Опции за темата -> Добави анкета към тази тема…

само не ми е еясно как ще се направи тази акнета, трябва да има два параметъра - трафик(уник/импресии) и съответните приходи

защото един сайт с 100 уник може да прави повече пари от един с 1000
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Въпросът може да е "Колко пари правите на 1000 импресии от българския си сайт?". Отговори: 1. 0-50 ст. 2. 50 ст. - 1 лв. 3. 1 лв. - 3 лв. и т.н.
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Интересна тема/анкета ще я следя с интерес :)
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Въпросът може да е "Колко пари правите на 1000 импресии от българския си сайт?". Отговори: 1. 0-50 ст. 2. 50 ст. - 1 лв. 3. 1 лв. - 3 лв. и т.н.

и така става то е много общо от сайт до сайт има разлика но все пак някакви средни суми на месец всеки прави.....аз имам един сайт с гугле адс в БГ и прави по 35-40лв на месец:lol: примерно
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

70 лв ми е мечтата, но не стигам и до 9лв
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

70 лв ми е мечтата, но не стигам и до 9лв
за 70лв на месец ти трябват около 1к на ден трафик минимум
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Интересно ми е, кои са тези бг сайтове, които изкарват над 500 лева от гугъл адс
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Интересно ми е, кои са тези бг сайтове, които изкарват над 500 лева от гугъл адс

Почти всеки с 1к+ уникални на ден
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Почти всеки с 1к+ уникални на ден

snux сигурно имаш предвид някоя "специализирана ниша", че с 1000 посещения на ден да изкараш 500 лв на месец. Защото това са 16.60лв на ден, което ако го разделиш на средна цена на клик по 0.05 лв = 332 клика, а това е = на 30% CTR :)

Аз лично с 1300-1500 на ден с мъки докарвах 20 евро на месец от сайт с обща тематика. При условие, че съм тествал какви ли не цветове, размери и разположения на рекламите.
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Максимума който съм правил беше 420 евро с много нагла реклама при тогава 7к приблизително на ден. После се отказах и минах само на директни реклами и си пуснах моя си рекламна мрежа. Сега ги ползвам на два сайта, но те нямат много трафик.
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Почти всеки с 1к+ уникални на ден

едва ли :lol: минимум 10к на ден трафик трябва
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Има ли значение от къде е трафика гоогле или социалните мрежи ?
 
Re: От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

едва ли :lol: минимум 10к на ден трафик трябва
Мда, и аз така знам. Но все си мисля, че може да е и по-добре.

А някой има ли наблюдения за сайт в тясно специализирана ниша, който прави около 5К на ден? Има значение от нишата, знам, но приблизително.
 
От: Re: От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads

А някой има ли наблюдения за сайт в тясно специализирана ниша, който прави около 5К на ден? Има значение от нишата, знам, но приблизително.

Имам наблюдения точно за такъв сайт - преди време правех по 400 евро на месец, но от 5-6 месеца насам започна да падна и сега е наполовина. Интересното е че средната цена на клик се увеличи в този период и то доста, а броя кликове намаля значително, което ме кара да си мисля, че върти едни и същи реклами (малко на брой) и посетителите са ги научили вече всичките. Явно намаляха рекламодатеите (български) в гугъл.
 
Много ми е интересно каква е логиката да махнеш Google AdWords, а в същото време набират по вестници и телевизии. Явно проблема е някъде там. :)

Аз имам наблюдения (от познати) за тясно специализиран сайт, правещ по 500 уникални на ден (до преди 5 месеца) да прави по макс 3 евро на ден, което според мен е малко, но пък е нещо. Реално няма много рекламодатели, но пък и като гледам доста фирми използват тази платформа на Google. Аз като работех за някой, задължително имахме такива рекламки и гледах да ги позиционирам не само по рилейтед сайтове, но и по сходни като тематика. Сега не знам каква им е политиката, но го предпочитах от това шефа да даде 200 лева за статия (средна цена е това), което на мен ми е добре разгърнат месечен бюджет.

Та реално да се очаква около 500 евро, така ли? Това не е добре. Мислех, че сумата е около 700 евро с потенциал за растеж. ;)
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Недостатъчно :) Но ако няма друга алтернатива все пак си струва и може да се изкара някой лев.
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Максимума който съм правил беше 420 евро с много нагла реклама при тогава 7к приблизително на ден

Приблизително е така с над 7К може да се докарат 1000 лева на месец само от адсенс, но трябва и да има силни реклами
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Това ми се вижда един от най-трудоемките начини за пари онлайн
 
От: По колко пари правите от Български сайт на който сте поставили Google ads.

Приблизително е така с над 7К може да се докарат 1000 лева на месец само от адсенс, но трябва и да има силни реклами

Хубавото е, че стигнеш ли тези цифри вече можеш да си позволиш и директна реклама която е доста по-добра за уебмастърите от колкото адсесна. :)
 

Горе