По колко часа отделяте за сън

По колко часа отделяте за сън

  • По-малко от 5

    Votes: 7 5.6%
  • 5 часа

    Votes: 7 5.6%
  • 6 часа

    Votes: 23 18.3%
  • 7 часа

    Votes: 29 23.0%
  • 8 часа

    Votes: 32 25.4%
  • 9 часа

    Votes: 8 6.3%
  • Повече от 10 часа

    Votes: 4 3.2%
  • Спя докато се наспя

    Votes: 16 12.7%

  • Общо гласове
    126
От: По колко часа отделяте за сън

Аз спа 8-9 часа, но все пак реших да гласувам за 8 часа :) .
 
От: По колко часа отделяте за сън

И аз ще се присъединя към голяма част от колегите - спя по 8 часа, но са ми крайно недостатъчни и когато мога съм като бебенцата и следобяда си полягвам за още 1-2 часа :D
 
От: По колко часа отделяте за сън

6, максимум 7. :)
 
От: По колко часа отделяте за сън

Аз спя до по 10-12 часа (докато сама се събудя :D).
 
От: По колко часа отделяте за сън

Големи поспаланковци тука бе. Аз ако спя повече от 6 часа после ме гризе съвеста, че съм изгубил ценно време.
 
От: По колко часа отделяте за сън

По принцип по 5-6 часа, събота и неделя – докато ми се спи (освен ако не мърдам извън София).
Откакто имам фирма, обаче, редовно ми се случва неработното ми време да е от 5 до 8 сутринта. Не че се оплаквам, но понякога изтегавява. :/
 
Последно редактирано:
От: По колко часа отделяте за сън

16 :D От които (благодарение на "възпитаните" си съседи) успявам да проспя 4 - 5.....
 
От: По колко часа отделяте за сън

според мене при всеки е различно.познавам хора които се наспиват с 3-4 часа-има и такива кадето им трябва минимун 9-10 часа за да се наспят.четох аз някаде че задължително трябва да се спи поне 8 часа.при мене от 9 до 10 часа мах.рекорда ми е 14 часа :)
 
От: По колко часа отделяте за сън

според мене при всеки е различно.познавам хора които се наспиват с 3-4 часа-има и такива кадето им трябва минимун 9-10 часа за да се наспят.четох аз някаде че задължително трябва да се спи поне 8 часа.при мене от 9 до 10 часа мах.рекорда ми е 14 часа :)
Да така е. Зависи и от начина им на живот и ежедневието им. ;)

Аз не си позволявам повече от 8 часа. За мен нормата е 6-7 часа. ;)
 
От: По колко часа отделяте за сън

Blinky - Как ще е за кофата, много добър въпрос. Аз отделям по 6-7 часа на денонощие за сън. Повече ми идва на нагоре. Човек е хубаво да не се отпуска да спи по 10+ часа. Споредм не е грам здравословно. Но това е лично мнение. ;) Виждал съм такива хора, изглеждат неконцетрирани и обикновенно им трябва секунди, за да си навържат мислите в изречение или някакъв тип разказ. Абе познават се.

Е то на тия може и от прекаляване с тревата да им е този страничен ефект. :D
Иначе и аз по 8-9 часа си го отлепвам зависи някой път бачкам здраво 2-3 дена без почивка и удрям здраво спане.
 
От: По колко часа отделяте за сън

Кое да е за кофата? Темата ли? Не те разбрах. :)

И аз съм съгласен, че грам не е здравословно да се излежаваш повече от 10-12 часа. То си му личи на човек колко спи, колк яде, и като цяло какво прави с живота си. Познавам хора, които спят по 10-12 часа и грам не изглеждат здравословно. Винаги са някакви отнесени, лениви, мързи ги да гледат. Не знам дали е така, но това виждам аз пред себе си. Ако не го виждате проследете го в говора им. Правят паузи (забележими) между думите; започват изречение и го дочършват с съвсем друго. И най-лошото е, че те си мислят, че ги разбиташ. а то не е така. :)

Няма да видите такива хора да управляват кранове, самолети и нещо, което изисква силна концентрация.

Аз лично препоръчвам да не се прекалява със спането. Може уикенда да си позволите 10 часа, особедно след тежка вечер. Но нон стоп да спите като за световно или зимен сън, не е оферта грам. Това е като яденето, пиенето и всичко друго, в нормите е полезно, повече е вредно. ;)
 
От: По колко часа отделяте за сън

Не съм засичал часове, но не се лишавам от сън.
Като ми си спи, си заспивам.
Дори следобед понякога ми се доспива и си дремвам, и бе това да се мъча пред компа е само загуба на време, защото в такива ситуации КПД е много ниско
 
От: По колко часа отделяте за сън

За мен нормата е 6-7 часа. ;)
5-6-7 ч. Повече си е загуба на време :D
 
От: По колко часа отделяте за сън

То си му личи на човек колко спи, колк яде, и като цяло какво прави с живота си. Познавам хора, които спят по 10-12 часа и грам не изглеждат здравословно. Винаги са някакви отнесени, лениви, мързи ги да гледат. Не знам дали е така, но това виждам аз пред себе си. Ако не го виждате проследете го в говора им. Правят паузи (забележими) между думите; започват изречение и го дочършват с съвсем друго. И най-лошото е, че те си мислят, че ги разбиташ. а то не е така. :)
То това не е свързано със съня или каквото и да е друго. Просто си има различни типове хора. На някои мисълта им тече по-бавно, но за сметка на това могат да се задълбочат в анализа на даден проблем и да намерят решение, което не е по силите на бързаците. Обикновено гениалните физици, математици и изобретатели са били точно такива. Бързата работа е срам за майстора както се вика. :)
 
От: По колко часа отделяте за сън

Когато съм на даскало 5 часа.
Когато не съм около 8-9.. (Освен, ако не се напия някои петък или някоя събота :lol:)
 

Горе