По колко часа седмично работите?

По колко часа седмично работиш?


  • Общо гласове
    79
От: По колко часа седмично работите?

Work Smarter, Not Harder.

И освен това, тогава когато имаш вдъхновениYEAH !
 
От: По колко часа седмично работите?

Work Smarter, Not Harder.

И освен това, тогава когато имаш вдъхновениYEAH !

Why not smart AND hard?

I work 70-80 hours a week. When I am on vacation, I work 50-60 hours.
 
От: По колко часа седмично работите?

Ако си freelancer, е трудно да си измериш точно колко време работиш, защото често дори когато си мислиш, че почиваш, пак за работа мислиш. Има и периоди (часове или дни), в които удряш само греди и нищо не става, което създава усещане, че не работиш изобщо, защото няма резултат. Спомням си как бях нает с плащане уж за час, но нещата бяха много неточни и трудни за определяне като изработено време. Спомням си как се майтапех, че тъй като толкова държи да си изчисля колко време съм работил, ще трябва да си начисля и време за това изчисление.
 
От: По колко часа седмично работите?

Честно казано не мога да кажа по колко работя. Само съм сигурен, че е доста повече спрямо 9-5 хората, а и като имате предвид, че работя и през уикенда - доста. С две думи и аз съм като някои други хора от форума - докато съм буден или работя, или обмислям какво имам да свърша и под какъв ред, или се опитвам да придобия повече ноу-хау в областите, които ме интересуват, или мисля за работата и това доколко добре стават нещата. През другото време се забавлявам - четене на книги, гледане на филми, сериали. Слушане на музика. Разговори със семейството, с приятели. Такива ти ми работи. Но общо взето повечето пъти работата ми е 30 дни в месеца по много часове на ден, така че отърване няма и единствения вариант да намалее работата е ако ми се получи прекалено добре. :)

Повечето пъти се опитвам да комбинирам две дейности в една. Примерно работа + слушане на подкаст относно неща, които ме интересуват. Така хем работя, хем научавам нови неща.

Много зависи и от проектите, по които работя. Понякога имам време колкото два пъти да отделя по час за обяд/вечеря и евентуално час за релакс. Друг път пък имам половината ден свободен, защото съм си свършил работата прекалено добре предишните дни, или просто съм имал късмет да ми се получи нещо както трябва, без да съм го очаквал.

Но така е когато работиш по собствени неща и с бизнес партнъори - вършите повече неща от хората, които работят за вас от 9-5. Никой на заплата няма да седне да мисли вие колко пари изкарвате - това си е вашето задължение. :)
 
От: По колко часа седмично работите?

До тук разбрахме, че всички много работят. А по другия въпрос нещо? Чувствате ли се успешни като бачкате по толкова много?
 
От: По колко часа седмично работите?

До тук разбрахме, че всички много работят. А по другия въпрос нещо? Чувствате ли се успешни като бачкате по толкова много?

Yes.
dsaojdisajdiosajdoas
 
От: По колко часа седмично работите?

Понякога се налагаше да превеждам и след работа. Което може би отключи моето желание да работя само за себе си. Но и така понякога се събира над 9-10 часа на ден работа. Всичко зависи от поръчките. Средно гласувах за 40-60 часа.
 
От: По колко часа седмично работите?

бачкам докато съм буден или не бачкам изобщо, зависи как го приемате, щото работата ми е хоби :)
 
От: По колко часа седмично работите?

Понякога се налагаше да превеждам и след работа. Което може би отключи моето желание да работя само за себе си. Но и така понякога се събира над 9-10 часа на ден работа. Всичко зависи от поръчките. Средно гласувах за 40-60 часа.

40-60 hours is for LOOSERS!!!!
 
От: По колко часа седмично работите?

40-60 hours is for LOOSERS!!!!

How did you calculate that?

Мисля, че е по-важно колко работа ще свършиш, а не колко време ти отнема. Защото аз мога да ти покажа конкретни примери на хора който цял ден не се пират, като ти говорят излиза, че са се утрепали от работа (останали са без кръст, без ръце...). Обаче реално работата която са свършили е за 2-3 часа. Така излиза, че за теб тези хора не са лузъри.
 
Re: От: По колко часа седмично работите?

Често работя по над 12 ч. на ден, събота и неделя по-лежерно, но пак поработвам поне по 5-6 часа, основно вечер. Почивам, само ако съм болен, но за щастие боледувам рядко :)
Работи и по 16 часа на ден, отначало наистина няма да боледуваш, после няма да се плашиш като дойдат болестите!
 
От: По колко часа седмично работите?

How did you calculate that?

Мисля, че е по-важно колко работа ще свършиш, а не колко време ти отнема. Защото аз мога да ти покажа конкретни примери на хора който цял ден не се пират, като ти говорят излиза, че са се утрепали от работа (останали са без кръст, без ръце...). Обаче реално работата която са свършили е за 2-3 часа. Така излиза, че за теб тези хора не са лузъри.

Why not be ultra productive and at the same time working long hours?
 
От: По колко часа седмично работите?

Нaистинa имa хорa, които по цял ден подпирaт столa, a се води, че сa рaботили нaд 9 чaсa. A имa и хорa зa 3-4 чaсa нa ден дa свършaт рaботa зa еднa седмицa. Всичко зaвиси от мотивaциятa нa човек.
 
От: По колко часа седмично работите?

Аааа не питай мен. И аз към това се стремя. Просто казвам какви хора има.
 
От: По колко часа седмично работите?

Какво работите та ви търпят да си мързелувате там?

Някои хора нямат работодател.

За много хора няма причина да работят по цял ден (8 часа). Могат да си живеят добре и при много по-малко работно време - достатъчно е да спрат да си купуват излишни неща, да спрат да извършват показно потребление и да започнат да се хранят по-добре (за да имат висока производителност и да не дават много пари за лечение - поне през първите 30-40 години от живота си).
 
От: По колко часа седмично работите?

Често ми се случва да превеждам текстове и да пиша статии повече от 8 часа. Понякога пиша през ноща, рано сутрин или пък вечер. Това на определени етапи е доста изтощително, но моментите на липса на проекти компенсират този "извънреден" труд.
 
От: По колко часа седмично работите?

Струва ми се неприемливо оправданието "липсват проекти" за да не се работи. Ако искате да правите нещо по-забавно и имате достатъчно пари - няма проблем да не работите когато "няма проекти".

Обаче да седите и да бездействате (въпреки, че не ви достигат доходите) не го разбирам. Винаги може да се измисли какво да се прави. Вместо да чакате някой "работодател" да ви каже какво да правите можете сами да си възлагате проекти и да ги реализирате в своя полза (вместо да пишете статии срещу заплащане може да ги пишете за свой сайт - може и нищо да не изкарате от този сайт, но може и да изкарате значителни приходи, ако случайно някоя от страниците попадне в социалните мрежи и дойде много трафик от там).

Има го и този проблем.
 
От: По колко часа седмично работите?

Ако всичко си правиш сам, вероятно би спечелил повече, но това коства нерви и време, които не са безкрайни. Точно затова в повечето случаи има повече работещи по даден проект. Няма нищо срамно в това да не си си сам рекърдс.
 

Горе