По-мощен рутер или рипийтър?

Re: От: По-мощен рутер или рипийтър?

Сложи го в една саксия :D

Да, ако е и зелен рутера, ще е перфе. :)

Не сериозно бате, през тия два етажа без кабел, аз лично трудно ги виждам нещата. Все пак и усилвател да си вземете, то си излъчва яко, а резултата няма да оправдава жертвите. ;)

Някой добър съсед на 1виия етаж, там шансът е по-голям.
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Упхер, тва за саксията ма разсмя.... :) А за усилвателя и излъването какво имаш предвид, Блинки? Че нещо има вредно действие ли? Аз си мисля, че слуховете за вредните влияния са доста пресилени по тази тема...
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Проблема на по-мощните рутери е... че не са по-мощни. Може да им дават по-големи числа, но на практика има легални максимални ограничения за всяка държава. Т.е. един рутер по правило не може да излъчва сигнал по-силен от не знам си колко децибела. Въпреки това може да се смени firmware например с OpenWrt. Но остава проблема с мощността на лаптопа. Така че дали за 30 или 300 лв, разлика няма да видиш :) Аз последно си взех рутер за 160 лв и си е същото
 
Еми ако нещо пръска мощно силно през няколко етажа говорим за много сериозно устройство и 100% около него се усеща някакви вълни. :) Но слава Богу такова нещо на фри маркет няма, или поне не се сещам. :) Иначе си има някакви китайски чикийки, които може с много напъни да пробият тия два етажа, но пак не си е работа.
 
От: От: По-мощен рутер или рипийтър?

Проблема на по-мощните рутери е... че не са по-мощни. Може да им дават по-големи числа, но на практика има легални максимални ограничения за всяка държава. Т.е. един рутер по правило не може да излъчва сигнал по-силен от не знам си колко децибела. Въпреки това може да се смени firmware например с OpenWrt. Но остава проблема с мощността на лаптопа. Така че дали за 30 или 300 лв, разлика няма да видиш :) Аз последно си взех рутер за 160 лв и си е същото
Не съм съгласен изобщо с това твърдение. Не знам какъв рутер си си взел за 160 кинта но бих ти препоръчал да опиташ с Nanostation. Разликата между него и един TP-Link е огромна и не ти трябва да сменяваш с OpenWrt. Имам ги и двата затова ти казвам да опиташ двата етажа няма да са проблем за наното.
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Няма да стане близо до прозореца, затова и не го предложих. При стандартно насочена антена(изправена) рутера излъчва сигнала в хоризонтална равина. Даже сложен до прозореца няма да има търсения ефект, защото магазина се намира под кооперацията е на отсреща..

Принципно аз съм "пробивал" през 2 етажа със задоволителен сигнал 40-50% с обикновен рутер. С по сериозен рутер примерно 841nd и хубав фирмуер, могат да се пробият още 1- 2 прегради.
Номера е антените да се настроят да излъчват вертикално (директно да "пробиват" през плочите" както и да знаеш горе долу както има надолу по етажите. И точно там където пробиваш, да няма мебели, цветя и да е празно пространство. Един фикус ще ти скапа сигнала доста повече от една бетонна плоча...

Според ЕС наредбите стандарта за излъчване на сигнал е 20dBi но с хубав фирмуер това може да се заобиколи с НЯКОИ МОДЕЛИ РУТЕРИ.

Иначе е ясно, че и устройството отсреща трябва да е достатъчно добро...

В крайна сметка, в случая най-доброто решение е това което коментирахме преди време, втори рутер в магазина ползван за repeater.
Не че един nonostation насочен няма да ти пробие тези няколко плочи, но по добрия вариант е 2 те устройства
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Две устройства винаги е по-добре защото в магазина ще има сигнал навсякъде. Наното има и няколко допълнителни честоти което за пренаситения ефир е много голям плюс.
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Кажи на какво се спря и дали върши работа, шото язе с един рутер и рипиитър на 200 квадрата не уцелих от пэрвия път
 

Горе