Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

specialc

New Member
Здравейте, започнах да препродавам стоки от Amazon в Ebay. Картата ми е в български лева. Случката е следната: потребител си закупува стока от мен за някакви пари и аз ги получавам в PayPal, след това за да заплатя същата стока в Amazon и да я изпратя аз трябва да прехвърля парите от PayPal към дебитната карта. Проблемът е, че PayPal смята курса като нещо от сорта на 1USD = 1.75BGN. В същото време Amazon го смята по този начин: 1USD = 1.90BGN. Един вид при всяка една такава транзакция аз губя от тази разлика. Помислих си, че ще е по-добре да се направи виртуална карта в долари, да се регистрита в PayPal, и по-този начин да се избегне това пресмятане. Въпросът ми е, правилно ли е решението и като сайт, който видях на пръв поглед - Entropay(Добре ли е?), този доколкото видях е от добрите за виртуални карти. Също, явно има някакви такси, да не са такива, че да ми нулират печалбата?

ПС.2015-04-28_001212.png

Видях ги таксите, ама нещо не ми е ясно, при прехвърляне на пари от PayPal в тази карта коя е таксата.
 
Последно редактирано:
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Разбира се, че винаги съм давал съвети да се прави КАРТА във ВАЛУТА, в която се осъществяват -in + -out транзакциите, а НЕ в 3 валути, нито в 2, тъй като се губи от превалутиранията почти винаги.

Отиваш в локалната банка и си правиш реална карта USD (т.е. първо USD bank acc IBAN, после към него link-ната $ карта), тук поне решението е просто. Всякакви виртуални бумащини са безсмислени.

EP Fees (withdrawal keyword).
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Благодаря ви за отговорите. @Sherifa, най-вероятно ще послушам съвета ти и ще си извадя реална карта, но все пак, защо ти е такова мнението за виртуалните? Предполагам заради допълнителните такси, които наистина, прибавени към останалите такси, ще ми изяждат доста от печалбата.
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

И заради купищата тонове feedbacks за всякаквите „външни“ услуги (EP, Payoneer, etc.) за виртуални карти в интернет. Разрови се, използвай ключови думи и ще ги намериш. Дори и оня ден имаше тема за Payoneer източени кинти. Е, да, единичен случай, но се намериха и доста резултати за още „единични случаи“ подобни на него из нета.

За всяко нещо си има оправдания и причини защо да се използва, защо да не се използва. Дали ще се възползва човекът от тях, вече сам си решава. От друга страна пък си има и предимства, и недостатъци. Да, ще плащаш повечко fees, НО ПЪК нито един $ няма да минава през български provider (!), съответно никой няма да знае, че имаш карта в чуждестранна валута, колко има в нея, за какво се използва, какви кинти минават през нея и т.н. Щото някой, който е предпочел другия българския (BG CC) вече подпитва как стоят нещата откъм друга гледна точка :).
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Масова практика е да се извършва незаконосъобразна търговска дейност (без регистрация на фирма).

Друга подобна тема.
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Тук всички са стартирали като почтени бизнесмени. Дразните с поучителния тон. Много....
Payoneer няма да можеш да го ползваш в PayPal. И наистина ако ти се разраства бизнеса хубаво е да помислиш за фирма. Все пак тази държава се издържа от данъци. Успех!
 
От: От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Payoneer няма да можеш да го ползваш в PayPal. И наистина ако ти се разраства бизнеса хубаво е да помислиш за фирма. Все пак тази държава се издържа от данъци. Успех!
Payoneer може да го ползваш в PayPal без абсолютно никакви проблеми.
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Колега prodavalnik няма как да теглиш пари в тази карта от PayPal.
П.С.
Ще имаш проблеми с PayPal ако се опиташ да теглиш във виртуална карта на Entropay.
 
От: От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Пускаш си US payment services и ги пращаш към банковата сметка.
Колега prodavalnik няма как да теглиш пари в тази карта от PayPal.
П.С.
Ще имаш проблеми с PayPal ако се опиташ да теглиш във виртуална карта на Entropay.
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Нещо не са следени отзивите от INT форуми:

Ok1IGKV.jpg


Макар, че сигурно ще има и частни случаи, минаващи „между капките“ все така все пак. Още.
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Здравейте, започнах да препродавам стоки от Amazon в Ebay. Картата ми е в български лева. Случката е следната: потребител си закупува стока от мен за някакви пари и аз ги получавам в PayPal, след това за да заплатя същата стока в Amazon и да я изпратя аз трябва да прехвърля парите от PayPal към дебитната карта. Проблемът е, че PayPal смята курса като нещо от сорта на 1USD = 1.75BGN. В същото време Amazon го смята по този начин: 1USD = 1.90BGN. Един вид при всяка една такава транзакция аз губя от тази разлика. Помислих си, че ще е по-добре да се направи виртуална карта в долари, да се регистрита в PayPal, и по-този начин да се избегне това пресмятане. Въпросът ми е, правилно ли е решението и като сайт, който видях на пръв поглед - Entropay(Добре ли е?), този доколкото видях е от добрите за виртуални карти. Също, явно има някакви такси, да не са такива, че да ми нулират печалбата?

ПС.Виж файлът 12222

Видях ги таксите, ама нещо не ми е ясно, при прехвърляне на пари от PayPal в тази карта коя е таксата.
Кому са нужни тези неща при положение, че в paypal може да му дадеш да ти взема в долари, а банката издател на твоята карта превалутира в левове?

А иначе най-добрия начин е карта в долари ...
 
От: От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Проблема се решава с обаждане до пейпал. При мен стана и долу в коментарите от линка който си дал, при други хора е ставало пак.

Нещо не са следени отзивите от INT форуми:

Ok1IGKV.jpg


Макар, че сигурно ще има и частни случаи, минаващи „между капките“ все така все пак. Още.
 
От: От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Какво им обясни за да ти пуснат вкарването на щатска сметка?
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Звъннах и казах, че не мога да си добавя банковата сметка, питаха ме инфо за сметката и т.н., казах квото ме питаха и ми я добавиха, на мен остана само да веривицирам. Това беше още миналата година през ноември, веднага след като си открих ус пеймънт.
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

@¦•••SHERIFA•••¦ това е само за някои по-черни държави и от нашата, които по принцип не се поддържат от пейпал. За български акаунти няма проблем с такава сметка.
Относно телефонното обаждане за което е писал @prodavalnik и други са го писали във форумите на пайонера - http://community.payoneer.com/en/discussion/19680/paypal-no-longer-accepting-payoneer
 
От: От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Тук всички са стартирали като почтени бизнесмени.

Не сте ме разбрали. Не казвам, че да се извършва незаконосъобразна търговска дейност е нещо лошо. Просто констатирах факта и посочих връзка към релевантна тема.

Изобщо не призовавам към спазване на законодателството. Разбира се не призовавам и за обратното. Не слагам знак за равенство между "законно" и "правилно" (и не ми философствайте, че ако не харесвам някой закон трябвало да се опитам да го променя по съответния демократичен ред - вие колко лоши закона променихте демократично?). Много често правилното се оказва, че не е законно и законното не е правилно. И не поучавам никого. Всеки сам си решава как да организира бизнеса си.

И четенето на това, което пиша не е задължително. На който не му харесва какво пиша - може да не чете.

Bre7HjCCMAAzWc8.jpg
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Хубаво е да водим ползотворни и смислени дискусии от които да черпим опит и знания. Няма никакъв смисъл да се дразним един друг.
п.с.
Прав си. Моя грешка. Няма поучителен тон в изказването ти. Извинявам се!
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

Благодаря на всички за отговорите. Извинявам се, че пиша толкова късно, но бях малко разсеян тези дни. В крайна сметка най-добре е да си извадя реална карта в долари и да си я ползвам нея, така и ще направя. Също, трябва ли да декларирам нещо, да правя фирма, честно въобще не се бях замислял за това. Може би звучи несериозно. Прочетох 1-2 теми относно това и доколкото разбрах, никой няма да ме търси за нищо, освен ако аз не отида и не си кажа сам?
 
От: Правене на виртуална карта за PayPal и Amazon

доколкото разбрах, никой няма да ме търси за нищо, освен ако аз не отида и не си кажа сам?

Другия вариант е някой "приятел" да те издаде.
 

Горе