На тези им е сложно и да се изпикаят без да олеят около себе си. Всичко що в правено от тях или за тях следва да има още 100 човека менюал да добутват нещата до крайния резултат. Пълна смехория. Тежко за нас юзърите, веднъж обрани, чрез данъци си, с които е купен поредния бъгав шит, и после като хора, които трябва да го ползват. Греда пълна.

Виж файлът 21884

И днес след като видях куп недоволни юзъри, опитали се наивно да се преброяват, попадам на това:


И си викам "Евала, машала". И си пуснах една хубава рап песен "Крадни, Крадни". ;)
Скандално...
 
Наистина трагедия. Отхвърли ми генерирата от сайта парола, въпреки че съдържаше всички задължителни символи. Опитах с моя, която беше пълен ташак - прие я. Сега чакам линк за верификация - вече половин час. Вие колко чакахте мейла?
Щом не идва веднага явно е забила системата, обикновено идва веднага след събмита на данните. За жалост ще е нужно да си избереш някакъв прозорец, в който е по-спокойно. Били отчели, че вече 860к са се преброили. Бате, до 7 мил. колко има още. :) А само два дни.
 
Гледай и спама току виж китайските хакери са ги добавили "ръчно" в спам къща ;)
Гледам, няма и там. Майната им. Нямам излишно време да им се мъча с бъгавата система. Толкова с онлайн преброяването. Следващия път да платят още няколко милиона и да се надяваме, че поне разработчиците на сайта ще успеят да се преброят. :)
 
Гледам, няма и там. Майната им. Нямам излишно време да им се мъча с бъгавата система. Толкова с онлайн преброяването. Следващия път да платят още няколко милиона и да се надяваме, че поне разработчиците на сайта ще успеят да се преброят. :)
Шансът е малък точно това да се случи, но да си го пожелаем, не пречи. :) За жалост има много добри намерения, когато се прави нещо, но много "сметкаджии" седят зад тези проекти. Резултата е ясен и видим. Почти не се сещам за нещо, което да не претърпява някакво фиаско още с пускането му. И още един въпрос, тези 160 лв. глоба дали са някаква адекватна мярка, при положението, че са ти дали да оперираш с нещо, което меко казано спира всякакво желание на потребителя. :)
 
И още един въпрос, тези 160 лв. глоба дали са някаква адекватна мярка
Глобата е ако откажеш по принцип - онлайн преброяването не е задължително и слава богу. Да заповядат да ме броят на пръсти ако искат. Аз нямам 5 живота, за да хабя ценно време с бъгавата им система.
 
Глобата е ако откажеш по принцип - онлайн преброяването не е задължително и слава богу. Да заповядат да ме броят на пръсти ако искат. Аз нямам 5 живота, за да хабя ценно време с бъгавата им система.
Онлайнът не е задължително, но ако човека няма възможност за друга опция? Знам, че пак ще си кибичиш, за да им дадеш номерчето, но все пак не е като да ти загубят половин ден в глупави въпроси. :)
 
Онлайнът не е задължително, но ако човека няма възможност за друга опция? Знам, че пак ще си кибичиш, за да им дадеш номерчето, но все пак не е като да ти загубят половин ден в глупави въпроси. :)
Така е... Имах огромното желание, ама - греда. Обикновено търся вината в себе си, но тоя път не ме мъчат угризения. :)
 
Онлайнът не е задължително, но ако човека няма възможност за друга опция? Знам, че пак ще си кибичиш, за да им дадеш номерчето, но все пак не е като да ти загубят половин ден в глупави въпроси. :)
Предполагам тази глоба ще падне в съда. Има едно голямо НО ти ще ги осъдиш, че са ти наложили глоба. Чиновника никой за нищо няма да го потърси и реално в крайна сметка пак ти ще платиш тази глоба разделена на (7 милиона, ще разберем новата цифра), а чиновника ще продължи да си взима заплатката.
 
Предполагам тази глоба ще падне в съда. Има едно голямо НО ти ще ги осъдиш, че са ти наложили глоба. Чиновника никой за нищо няма да го потърси и реално в крайна сметка пак ти ще платиш тази глоба разделена на (7 милиона, ще разберем новата цифра), а чиновника ще продължи да си взима заплатката.
Да, така е. Но има и такива, които са с малко повече познания в областта на правото и там ще стане засечка. :) Ще си наскриншоти всеки път, когато е решил да се преброи, ще събере материали по случая, и на края ще ги накара да си платят разходите по делото, едно обезпечаване, че са му загубили времето. И няма да е единичен случай. :)
 
Върви лека полека процеса:


За жалост, не виждам другата част, ако има желание за онлайн, как ще смогне до утре до към 23:59 часа, но явно тази система не си оправда грам предназначението. Мислех, че поне половината ще се преброят онлайн. Явно са ми били много оптимистични очакванията. Важното е да сме здрави. :)
 
Аз не споря за това, казвам, че в единия случай ще платиш 160лв в другия 2,28571428571e-05лв. (160/7000000). Нужно е тия чиновници да разберат, че ние им плащаме заплатите.
 
не виждам другата част, ако има желание за онлайн, как ще смогне до утре до към 23:59 часа

Някъде днес четох, че ще удължат срока със седмица. Иначе в момента, поне при мен, е такова положението:

T2q88tM.png
 
Това е ASP.NET. Само в резюме да кажа, че това дори не е език за програмиране. Колко мъка има...

Важното е да сме живи и здрави. Вече сме на опашка, досущ като на някое гише в администрацията :D
Въпросът вече е кое ще ми изгуби повече време, тука чакането или лелката с анкетата на вратата.

95Ke813.png


ПП. (Спойлер) Чакането не е 1 минута :D
 
За пръв път вчера влязох в сайта им. Не видях от къде можеш да се проброяваш.

Относно преброяването като преоброяване не съм се интересувал, но мисля че е взе тази дали ще се преброиш или не.
 
Не видях от къде можеш да се проброяваш.
Най-горе на началната страница с дебели сини букви. Уж е голямо и трябва веднага да се сетим, но то е направено като заглавие на страницата. Можеха да добявят един бутон "регистрирай се/преброй се тук", ама са решили, че сме по-досетливи.
 
Най-горе на началната страница с дебели сини букви. Уж е голямо и трябва веднага да се сетим, но то е направено като заглавие на страницата. Можеха да добявят един бутон "регистрирай се/преброй се тук", ама са решили, че сме по-досетливи.
В такъв случай резултата е заблуда. Според мен би трябвало да се очаква, че онлайн ще се преброяват хора, който имат някакъв опит в интернет. И съответно някаква част от тях (примерно аз) ще го възприемат като заглавие на сайта/линк към home, Име на кампанията, пък ако щеш и банер.

Това сега наистина, нз. Wordpress платформа казвате че е. Сега и това. Е то отива натам, че не искат хората да се преброят онлайн.

Аз от гражданска позиция онлайн преброяването не го подкрепям. То така излиза, че онлайн мога да преоброя толкова хора на колкото имам личните данни.

Това нещо, ако наистина искат да е що годе сериозно, минимум трябваше да има верификация чрез електронен подпис.

От другата страна пък е, че кой ще иска да му идват в тях да му висят на врата. И въобще китайски трилър.

П.С. По едно време смятах да се пиша за преоброител. Но не се записах. Със сигурност щях да взема някакви пари, мисля че беше 3 лева на човек и 1 лев на къща, но пък и със сигурност ще е свързано с купища разправии, особено сега в тази ситуация в която сме.

Аз всъщност не съм се интересувал от месеци. Кога започва физическото преоброяване? Доколкото помня трябва да е Октомври.
 
Последно редактирано:

Горе