Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

tanipo

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
16   0   0
Искам да помогна на една млада дизайнерка да си повярва, за целта предлагам безплатно лого на първия с над 100 мнения светещ в зелено, като срещу това искам мнение и оценка какво би платил за тази работа.

Айде , има ли мераклии?
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Има мераклии
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Офертата още е валидна, с колегата се разбрахме. Логото трябва да е за вече онлайн сайт.
 
Последно редактирано:
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Идеално! Пиши ми ако имаш някакви желания и.т.н. на ЛС, ако не се заема да го прави
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Нали е млада дизайнерката няма да я ограничавам. Темата на сайта е свежа и светла - да си развихри фантазията.
 
Ей как сте ме изпреварили :) Нищо, чакам да видя какво ще измайстори, пък може първата поръчка от мен да дойде.
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

А, дано се справи :)...
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Първо се извинявам за забавянето - леки (не дотам леки де) грипозни проблеми.

Много харесах темата на Fozzy за това как да пишем ревюта, ще следвам неговия подход.

1. Впечатления - Зададох напълно свободна задача - "Трябва ми лого за http://onlainmagazini.com . Да бъде запомнящо се, разпознаваемо, и да отговоря на духа на сайта. ". Дизайнерката се справи според мен отлично, разчупвайки напълно установените шаблони, вкарвайки доста силни символи в привидно несвързана нишка, а именно изборът й на нинджа, въртяща мишки като нунджако. Явно е отделила време и се е запознала със съдържанието на сайта, преди да направи предложението си. Самото лого ми бе предоставено във вектор, което позволява с него да се прави всичко.
2. Време - Изработката на лого е изключително творчески процес. Предвид бързите срокове в които получих предложението, смятам, че е повече от задоволително времето на изготвянето му.
3. Анализ - Заедно с това лого, получих и няколко стандартни предложения, които бледнеят пред избраното. Съветвам дизайнерката да повярва в добрия си усет и да насочи усилията си към изпълнението на поставените и задачи в унисон с вътрешните й усещания.
4. Заключителни думи - Препъръчвам горещо на всеки, който иска да излезе от установените рамки.
5. Рейтинг - изключително съм доволен от новото си лого. Отговаря напълно на желаното от мен послание и дух на сайта. Давам оценка 10/10


onlainmagazini3.png
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Той май искаше да знае и колко би платил ?
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Той май искаше да знае и колко би платил ?

Вярно, благодаря за подсещането.

Много ми е трудно да дам точна оценка в парично отношение. За творческият акт (по принцип, в каквато и да е форма) и 100 лева са малко, но да слезем на българска почва, мисля че порядъка 20 - 30 лева е реален.
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Благодаря на Тео за ревюто, аз я посъветвах, да пусне оферта на 20лв като за начало.
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Понеже темата е публична и имам доста близък поглед върху тая индустрия, ще дам мнение и съвети:

Това е доста встрани от общоприетото разбиране за 'лого'.
Не че е грозно или некадърно направено. Просто e нещо различно от лого.

Ако илюстрацията на нинджата е авторска (ръчно направена), това свидетелства за солидни умения в графичния дизайн.
Но графичен дизайн е нещо малко по-различно от уеб дизайн или лого дизайн.
Просто се иска малко теоретична подготовка - само с вяра и талант не става.

Ето тук един популярен блог за лого дизайн - добър за образоване в областта: http://justcreative.com/2009/07/27/what-makes-a-good-logo/.

ПС: Ъф корс, ако целта е неамбициозна - просто да се изкарат джобни от правене на картинки за български сайтове, цялото ми мнение може спокойно да се игнорира.
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Дай да и направя една поръчка тогава. Тъкмо се чудих за един сайт. На теб ли да ти пиша на лично или тя си има акаунт във форума?
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

@Noke - да много градивна критика. Съгласен съм че е много различно от лого, но Тео получи и типични лого предложения. Просто е трудно да измислиш нещо различно на тема "електронни магазини" и да го вкараш в лого формат.

@БГтоп, писал съм и...аз съм до тука, нека младежта се оправя сама :). Благодаря ти, за интереса!
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Noke, напълно споделям твоето отношение към съдържанието на думата logo, съотнасящо се към brand. В случая използването на думата е в по-широкия й, типично български смисъл - отличителен знак/оформление на заглавната картинка на сайт.
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

@БГтоп, писал съм и...аз съм до тука, нека младежта се оправя сама :). Благодаря ти, за интереса!

Има ли регистрация тук?
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

А офертата валидна ли е още?
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

@SiteSearch - офертата за безплатното свърши вече, тя беше с цел да вземе ревю.
 
От: Предлагам безплатно изработване на лого - само на 1 , срещу ревю след това

Здравейте и от мен (въпросната млада дизайнерка, която иска да си повярва :D). Току що се регистрирам и се надявам да вляза в крак с правилата из форума бързо. Благодаря за мнението на тео, както и за линка от Noke. Като някой, който все още учи за това несъмнено всяка помощ е ценна за мен, мненията и съветите още повече, защото тук, явно дето се вика си разбирате от работата. Скоро ще пусна темичка в случай, че някой се интересува от работа с мен. Благодаря отново за вниманието. :)
 

Горе